Schudli ste niekto podľa rád Edity Šipeky?

samsara
18. mar 2009

Ahojte,
schudli ste niektorá podla rád Edity Šipeky,bola by som rada,keby ste písali,ako sa Vám darilo,čo ste jedávali,či ste dodržiavali 3,alebo 4 hodinový odstup medzi jednotlivými jedlami a všetko okolo toho.
Ďakujem. 🙂

grace82
3. jan 2015

A povedala som.si stop....pred tehotenstvom 62 po nom 83 chcela som ist na plavaren nemozem bo v plavkach vyzeram och moj Boze....ideme chudnut ... som rada, ze som vas tu nasla....moja motivacia je obliect si plavky a nevyzerat ako tucko .... tie ovsene vlocky jest vecer ci rano?

anaku
3. jan 2015

@grace82 cau vlocky vecer🙂 a nech sa dari

silva22
6. jan 2015

Mne sa podarilo schudnut podla editky pred 6 rokmi,mala som 68 kg a schudla som na 60kg.Priemerne som schudla 2.5 kg za mesiac.Jedla som kazde styri hodiny a civcila som 3 krat do tyzdna jednu hodinu,hocico co ma napadlo,aj spojene s tancom aj so skakanim na svihadle.Jedla som vsetko co bolo navarene doma...odmietam chystat este aj zvlast pre seba.Davala som si pozor na velkost porcii.Ja som dost na sladke,takze ked som mala krizu dala som si sladke jedlo na obed-a bolo vyriesene.Pokial zostanete hladne skor ako o 4 hodiny,nic sa nedeje,znamena to ze ste zjedli mensiu porciu,ale to nevadi kludne sa najedzte,vy mate papat len vtedy ked ste hladne.Ide o to naucit sa pocuvat svoje telo.

cekankacamomille
21. jan 2015

@grace82 ja pred tehu 69, po nom skoro 90. Este som to ani nestihla dat dole a uz som zase tehu. Povedala som si dost. Pred rokmi som potrebovala dat dakych 7kg dole, tak som isla podla Edity. Tehu a materstvo mi rozhadzalo cely rezim, tak som si tiez povedala STOP. nemozem po druhom tehu skoncit niekde na 120kg!!! Opatovne citam jej prvotinu a sustredujem sa na hlas svojho tela 🙂 Tak si drzme palce ;)

jakaem
17. jan 2016

Dievčatá chudne tu ešte niekto podľa Edity? Darí sa vám?

odm3
18. jan 2016

@jakaem Ahoj, podľa mňa je to jedna z najlepších diét. Knihu som čítala už dávnejšie - požičala mi ju jedna kolegyňa, ktorá podľa nej schudla a stále sa drží štíhla už niekoľko rokov. Ja sa v podstate tiež držím tento typ diéty aj keď asi nie úplne presne.

jakaem
18. jan 2016

@odm3 a mohla by si mi prosíím napísať jeden den ako sa stravuješ aj čas? Vážne nad nou rozmýšlam, lebo potrebujem dať dole aspon 20kg.

odm3
19. jan 2016

tak dobre: jem úplne všetko - nemám čas variť zvlášť pre seba a pre rodinu, takže naozaj úplne všetko normálne - stravujeme tak klasicky - mäso, ryža, zemiaky, zelenina, ovocie, palacinky, koláče...Len vždy počkám až vyhladnem to približne tie 4 hodiny ale záleží na tom čo a koľko som jedla. Niekedy vydržím 3 hodiny, niekedy aj 6. Snažím sa počúvať moje telo. Ráno jem asi o 8.00 - jeden rožok s niečím (jogurt v pohode aj smotanový, alebo šunka, maslo) alebo aj jeden koláč alebo zákusok (ak sú malé tak aj dva 🙂 ). Obed asi o 12 - stravujem sa v jedálni v práci a zjem všetko čo mi naložia na tanier - polievku aj druhé. Večera asi o 17 - taká menšia porcia čohokoľvek na čo mám chuť a čo máme (čo množstva týka - tak 1-2 rožky 2 párky, alebo 2 knedle s omáčkou....). Potom už nejem - takže kalórie obmedzujem len večer - vždy si poviem keď mám na niečo chuť, napríklad sa na mňa usmievajú nejaké koláčiky 🙂 , že si to dám na raňajky, veď to jedlo do rána neutečie. Ide mi to dole tak 1Kg za mesiac. Počas dňa nie som vôbec hladná a večer tak z polovice (žiadny veľký hlad zabudnem naň keď čítam knihu). Nie som hladná a nervózna a nemám starosti s varením a potravinami. Ja som dosť pribrala pri poslednou tehotenstve. Už som dala dole asi 7 Kg a chcela by som ešte 15. Zo začiatku to bolo také demotivujúce, lebo napriek snahe sa mi zdalo, že to nejde dole, ale po čase som zistila, že to ide - len pomaly.

jakaem
19. jan 2016

@odm3 ďakujem ti odpoveď. A po tej 17.00 neješ už vôbec nič? Ja som po treťom tehotenstve a tolko kg somnemala ani ked som bolo pri prvom tehotná:(

odm3
19. jan 2016

Snažím sa to tak dodržať, že od tej 17 už nič, prípadne si dám čaj s citronom ale napríklad včera som o 17 nestihla jesť, lebo som mala vtedy iný program, tak som jedla až o 20 (dva párky) lebo inak by som bola už moc hladná a nevedela by som zaspať. Mne vyhovuje tento spôsob. Ono sa to dá asi aj inak nastaviť - ja napríklad jem veľa na obed (ešte aj sladkosť si dám po obede keď mám chuť) - niekomu by možno vyhovovalo jesť na obed menej a radšej potom ešte neskôr večer si niečo dať. Nastav si to tak aby to teba čím menej stresovalo. Ja sa potrebujem najesť aspoň dva krát za deň naozaj do sýta. Pre mňa je príliš stresujúce hladovať celý deň alebo aj týždeň. A večer si poviem že "no som síce trochu hladná ale hádam už vydržím do rána - to nie je až taká ťažká úloha, teším sa na raňajky" 🙂

jakaem
19. jan 2016

@odm3 tak vyskúšam a hádam sa tá váha pohne 🙂

odm3
19. jan 2016

@jakaem tak ti držím palce, nech sa ti to podarí dobre rozbehnúť. Najťažšie je začať, nájsť si svoj režim, tak aby si nebola veľmi hladná a súčasne išla váha dole. Daj potom vedieť ako sa ti darí.

jakyra
24. mar 2016

Už sem nikto nechodí?Alebo už všetci schudli? 🙂 ..Ja som sa na to tiež dala od 1.2.a 7kilečiek je už dole.Tak sa teším ako malé decko.Ale potešilo by ma keby som vedela,že nie som sama v tom.Tak ak niekto ozvite sa 🙂

anaku
28. mar 2016

@jakyra ja sa zas chystam. Tak snad opat uspesne ako pred par rokmi

paulakolla
28. mar 2016

@anina717 ja by som poprosila online knihu ak sa da,mozem poslat mail do IP?

jakyra
28. mar 2016

@anaku tak to je super 🙂..mozme sa vzajomne podporovat ak chces..i ked dnes som to pohnojila na plnej ciare..do vsetkeho som vopchala nos a kostovala zo vsetkeho🙂..hrizu ma vycitky teraz aj ked si hovorim ze kasli na to aj zajtra je den🙂

anaku
28. mar 2016

@jakyra ja som este nezacala. Asi od 1.4. zacnem " oficialne". 😂Ja ked som isla vtedy podla nej tak som sa drzala super. Aj v mekaci som sedela so zvyskom rodiny a nedala som si. 😂Uvidim ako sa bude darit teraz. Aj knihu som dnes vytiahla nech si trochu oprasim " vedomosti".

jakyra
28. mar 2016

Tak ti drzim palce🙂..ono by sa mali tie sviatky zakazat a bolo by po pokuseniach🙂..ale je to o pevnej voli.Ja jej knihu casto listujem zlepsi mi naladu vzdy a vie ma nakopnut este viac🙂

anaku
28. mar 2016

@jakyra ratam ze tak tyzden dva budem mat krizu a potom to snad pojde automaticky. Aspon predtym to tak u mna bolo. No uz nemam inu moznost ako nieco so sebou zacat robit takze...a kludne pis ked budes chciet ci a ako sa dari☺. Budem rada. Podpora nikdy nezaskodi.

jakyra
28. mar 2016

@anaku hej mas pravdu ono kym si telo zvykne na ten rezim,ale potom to je uz fajn🙂..mne tie 4 hodinove pauzy vyhovuju..ja sa tak stravujem uz druhy mesiac a je to fakt super..chudnutie zacina naozaj v nasej hlave🙂..a veru podpora je tiez dolezita a velmi pomoze🙂..kludne aj ty sa ozvi ako ti to ide🙂

anaku
31. mar 2016

Ako sa dari? Zajtra by mal prist moj " den D" oficialneho zaciatku😊akurat som po veeelmi dlhej dobe ochorela a je mi pekne zle a ani jest mi nechuti,tak ked sa na to pozriem z " pozitivnej stranky" , tak aspon nebudem mat taky tazky zaciatok s obmedzenim stravy😊

jakyra
31. mar 2016

@anaku no celkom sa darí 🙂.. včera som si dala vodný deň,lebo som nevedela dočkať do piatku,cítila som sa taká naliata a nafúknutá po tých sviatkoch trochu som zhrešila a aj Ms mi končil,tak mi to fakt pomohlo..cez dva kila išlo dole,ale asi len voda 🙂...takže ty si teraz vo výhode aspoň nebudeš mať rôzne chute,lebo nám vtedy nechutí 🙂..držím palce ono to už potom pôjde 🙂

anina717
4. apr 2016

@paulakolla pošli mail do ip

paulakolla
5. apr 2016

@anina717 dakujem velmi pekne 🙂

kviotecek
12. apr 2016

@jakyra
@anaku ahojte aj ja chcem zacat od dnes 🙂s cim ste jedli tie vlocky?

anaku
12. apr 2016

@kviotecek ahoj. Ja iba vo vode namocene max. trochou medu osladene. Ale potom som ich uz nejedla lebo som sa docitala ze mozes aj hocico ine s velkym obsahom vlakniny ( paradajky,pomarance...). Ale ked ti chutia vlocky tak tie ale odporuca ich iba s vodou aspon tak viem ja co si pamatam

adapisarovicova
25. jún 2016

@jakaem moja najobľúbenejšia ,,diéta´´,krásne som podľa nej schudla po obidvoch pôrodoch 🙂 Teraz som sa pridala do skupín My sme fit/fittness ženy,Cesta k mojej premene a skúsila som sa stravovať ako ony a viete čo?Nejde mi to!Ja chcem jesť všetko,na čo mám chuť,predsa!A nedodržiavala som pôstny deň.Tak som sa na to vyprdla,idem znovu na Sipeky a taak a teším 🙂 Inak dnes som si konečne po dvoch týždňoch dala čokoládovú tyčinku,lebo som mala na ňu chuť.Takto som sa len obmedzovala a nahrádzala všeličím iným zdravým a nízkotučným.Keď som podľa nej schudla dvakrát,prečo by som nemala teraz? 🙂

jakaem
25. jún 2016

@adapisarovicova ja som to zasa nezvládla, ale chcem zasa začať. Len neviem, či mám začať jesť o 8.00h alebo teda mam začať ranajkovať do hodiny po prebudení, vedela by si mi prosím poradiť? Lebo potom o 20,00h sa mi zdá už ozaj dosť neskoro. A jedla si aj medzi 4-hodinovkami? A kolko si schudla až sa môžem opýtať, ďakujem🙂

adapisarovicova
25. jún 2016

@jakaem vieš čo, robím na tri zmeny, takže harmonogram mám riadne pretočený. Takže jem, keď som hladná. Keď mám rannú, jem o siedmej, lebo prestávku máme až o jedenástej. Pekne cítim, že po tých štyroch hodinách som hladná.
Po tých pôrodoch som schudla desať a dvanásť kíl.

jakaem
25. jún 2016

@adapisarovicova no ja som po troch pôrodoch a potrebujem dať dole 30 kil. Problém sú sladostiiiiiii:(