Schudli ste niekto podľa rád Edity Šipeky?

samsara
18. mar 2009

Ahojte,
schudli ste niektorá podla rád Edity Šipeky,bola by som rada,keby ste písali,ako sa Vám darilo,čo ste jedávali,či ste dodržiavali 3,alebo 4 hodinový odstup medzi jednotlivými jedlami a všetko okolo toho.
Ďakujem. 🙂

sammy19
8. okt 2009

ahojte, pridám svoju skúsenosť.
Tak mne vlastne tá kniha od Edity pomohla dosť - ešte pred prvým tehu som mala trošku viac, než som chcela a naviac som mala aj nejaké problémy, no a po prečítaní tej knihy sa mi podarilo pekne bez stresu váhu upraviť. Proste mi to pekne šlo a schudla som naozaj nejaké štyri či päť kíl. Ale je pravda, že som to nedodržiavala celkom presne - ja nič neviem tak úplne nachlp dodržať. ŠTyri hodiny nejesť sa mi málokedy podarilo, takže to skôr bolo po tých troch hodinách asi 😀 Brala som to tak uvoľnenejšie, no 😎

No a teraz najnovšie som sa dostala ku knihe od Mira Veselého - neviem, či ho niekto poznáte a zatiaľ sa mi tie jeho rady pozdávajú - odporúča jesť v 3-hodinových intervaloch 😎 a to je pre mňa prijateľnejšie 😀 😀 😀 . On schudol 35 kíl a napísal o tom knihu. Páči sa mi aj to, že má aj webovú stránku o chudnutí, kde je aj fórum a tam si píšu tí, čo podľa jeho rád schudli a on sám sa tiež zapája do diskusie. To je podľa mňa celkom fajn, také osobnejšie.
Je to na stránke http://www.chudnutie-ako.sk/forum/ a inak tú jeho knihu si môžete "vypísať" za prispievanie do fóra na jeho druhej stránke o deťoch (tu je link, ak sa niekto chce zapojiť do diskusie a vydiskutovať si knihu 😉 http://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewtopic.php...

fuu, som sa rozpísala teda 😉 chudnutiu zdar!

janka1111111
26. nov 2009

Tiez sa snazim schudnut podla Sipeky, knihy su velmi motivujuce a cviky jednoduche. 4 hod. odstup medzi jedlami nie je vela, hoci si treba na to najprv zvyknut a velky hlad zapit vodou alebo cajom. Ak ma niekto zdravotne problemy z diety od Edity, tak urcite len preto, ze sa dosial prejedal a trpel nadvahou. Urcite takato dieta nemoze poskodit. Zaludocne problemy vacsinou clovek ma ak sa prejeda a konzumuje tazke a mastne jedla, to vsetci predsa vieme. Dietu, vlastne ani by som to dietou nenazvala, lebo jem to co som dosial aj jedla, len som v tom urobila poriadok (uz neranajkujem dvakrat a neveceriam styrikrat), drzim treti tyzden. Za dva tyzdne sa mi podarilo zhodit 2kg, tesim sa aj tomuto malemu uspechu. Musim povedat, ze netrpim velkou nadvahou, vyska 160 cm a hmotnost sa mi pohybuje medzi 60-62 kg, ale tukov na tele mam dost a rada by som schudla na 50kg. Cvicenie a prechadzky by mali byt samozrejmostou, hoci tiez na to velmi nemam cas (rodina, dieta s kt. sa treba ucit kazdy den, vyska, zamestnanie), ale snazim sa obcas zajst do posilky a ak nemam cas, tak si zacvicim aspon doma tak 1/2 - 1 hod 2- krat do tyzdna, chodim vela a rada pesi. Mladi ludia si ani neuvedomuju, ze ak sa nebudu teraz hybat, tak v 50-tke nebudu vládať ani chodit. Dnes sa uz pomaly prepravujeme aj na WC autom. 🙂
Moja kamoska pred 4 rokmi schudla viac ako 15kg podla Sipeky a dodnes vyzera skvele.

sybil
8. dec 2010

ahoj, aké sú tie cviky edity, že sú účinné.

kkkatarinkaaa
16. aug 2012

haloo je tu este niekto?? 😕

mirkave
23. aug 2012

Ja som cvicila podla editky a v pohode som dala dole par kg.vaha,z ktorej som zacala 85 dostala som sa na 72.ked som sla makat po materskej tak som sa dostala na 62-65.teraz som po porode zas na 80,ale znovu planujem cvicit.

janka743
31. aug 2012

tak Mirka môžeme ísť spolu cvičiť. aj ja sa chystám a treba mi zhodiť. zhodila som podla Szipeky aj 13 kg, ale teraz po pôrode musim odznova zhadzovať ako ty a iné mamičky.

katieg85
13. dec 2012

ja som schudla 5 kila za dva tyzdne,ani som necvicila.jedla som co 4 hod,a pri jedeni som stale mislela ci mam naozaj dost,vtedy som nemislela na take veci ,aj ked som uz bola najedena tak som ten kusok co mi ostal stale som dojedla.jedla som vsetko a pila som 2 litre vody denne,takze vsetko je v hlave,musite misliet a nezabudat pit vodu.

lvkatka
19. feb 2013

ahojte, asi tri týždne sa pokúšam porozumieť a čosi robiť s chudnutím podľa šipeky, napadlo ma, spojiť sa s niekým, kto má chuť, silu a odvahu, čosi so sebou robiť. nepridáte sa ku mne a spoločne budeme konfrontovať naše chudnutie?

katieg85
20. feb 2013

@lvkatka a kolko potrebujes zhodit

javalla
20. feb 2013

ahojte, u mna to nefungovalo, lebo som to nedodrziavala 😖 - mala som taku pracu, ze nebolo mozne jest kazde 4 hodky, tak som to vzdala skor nez som poriadne zacala. Ale kamoska vydrzala a chudla mi pred ocami a zhodila poriadne mnozstvo kileciek 🙂 a stale vyzera skvelo :( vrrr 😠 , aj po par rokoch, lebo si tak zvykla jest a popri nej chudol aj jej muzicek. Ja mam teraz po druhom babatku 78kg 😲 😲 hroza, takze ako to tu citam, tak ma to trochu nastartovava, lebo pre problemy s chrbticou velmi cvicit nemozem a ani sa mi velmi nechce, takze jednoznacne musim upravit najskor stravu. Zatial budem spokojna aj so 70kileckami, dolezite je, ze by to slo aspon to. Potom si dam ciel dalsich par dole. Idem hned pohladat tu knihu, ze si objednam, kym mam chut 😀 Takze sa pridavam :DDD

lvkatka
21. feb 2013

ďakujem, že ste sa ozvali, u mňa je to katastrofa, mám nadváhu 35 kíl. takže som teraz matróna. zatiaľ som začala so 4 hodinami, ide to... akurát mám pocit, že jem veľa. schudla som kilo, ale som porušovala všetko : to znamená, že som jedla všetko a veľa. včera som mala ťažký deň a hneď som jedla sladkosti, lupienky, piate cez deviate. výsledok bol katastrofálny.... cítila som sa pod psa a bolel ma žalúdok. som krava. takže som sa nakoniec zmobilizovala a dnes som začala aj s cvičením. 30 minút plus rozcvička. vyzerám a cítim sa ako slon, ledva sa hýbem. ničí ma stres, napätie vo mne. urobím všetko preto, aby som sa ho zbavila. budem rada, ak sa ku mne pridáte. takže :raňajky som si odvážila a zvyšok budem tiež vážiť, strava každé štyri hodiny a pohyb aspoň 30 minút denne. idem do toho! a ty?

katieg85
21. feb 2013

@lvkatka no ja potrebujem zhodit 50 kg,a dnes som zacala uz som to raz drzala a schudla som 5 kil a skoncila som.takze sa mozme podporovat, hlavne nezabudaj na vodu bo ta vela pomaha no ja tiez nanu zabudam no uz aj sa idem napit a zacvicit zumbu.

javalla
21. feb 2013

Ahojte, tak aj ja som dnes zacala 😀 , o 8h ranajky, o 11h dalsie papanie a mam pripraveny 1l vody - zatial, velka dvojlitrova flasa bola pre mna demotivujuca a vzdy som ju predtym na druhy den vyliala, naliala novu vodu, do vecera vypila max. dva pohare a ostatok siel fuc do kanala (az teraz ma napadlo, ze som s nou mohla aspon kvietky popolievat). A bola som sa s malou v kociku prejst, takmer hodinku, tak dufam ze aj toto sa rata. Drzime si prsteky, cafte 🙂

katieg85
21. feb 2013

@javalla ahoj som rada ze sa pridavas, ty ides na 3 hod,alebo si to uz nevydrzala? 🙂 ja som uz od rana vypila 1.5 vody a obed mam az teraz na 12 hod.

javalla
21. feb 2013

@katieg85 no jest o 8h, 12h, 16h sa mi zda prilis malo a potom o 20h sa zase napchat (lebo to by som bola fest fest feeest hladna), tak to sa mi nezda, preto som si to takto upravila, ze radsej o 8h, 11h, 14h, 17h a vecer mozno dajaka drobnost pod zubok. Ak sa mi to osvedci a do 7 dni budem vidiet vysledky, teda ze nejake to kilecko ubudlo, urcite dam vediet. Ale neidem sposobom, ze si budem vsetko vazit, jednoducho si nalozim na tanier porciu a duplu uz vynecham, nech som si navarila akukolvek super dobrotu, lognem pohar vody a radsej si ju dam za dalsie tri hodky. Takze moja strategia - kazde 3 hodky papat 1 porciu, jedlo si vazit nebudem a pohyb cca 30min. denne. Ale v nedelu polievocku s druhym jedlom mozem ratat za 1 porciu??? alebo to uz budu 2 papanicka???

katieg85
21. feb 2013

@javalla no skus tak papat mozno to vyjde.potom daj vediet,a polievku aj druhe si mozes dat,ale musis pri tom misliet ci uz mas dost a jest co najpomalsie.

lvkatka
22. feb 2013

dnes som ranostaj, takže prvýkrát strava o 5.00, idem na 4 hodiny. a viac piť.

katieg85
22. feb 2013

@lvkatka
@javalla ahojte ako vam to ide?dufam ze to somnou vydrzite,hlavne nezabudajte na vodu potom vydrzite 4 hodiny,ja uz mam dnes za sebou liter,ja si vecer berem ku posteli vodu a rano ked otvorim oci tak vypijem velky pohar.takze krasny zvysok dna.

lvkatka
23. feb 2013

ahoj, vydržala som, akurát som bola popletená, lebo som jedla prvýkrát o tej piatej, hlavu som už mala nastavenú na 12.00 a až o jedenástej som zaregistrovala, že som mala o deviatej jesť. katastrofa, takže asi začnem systém 8-12-16-20 alebo tak približne. lebo občas môžem cvičiť ráno a vtedy som nalačno , strava sa mi posúva a občas až poobede cvičím.
včera som nejak pozabudla doobeda aj piť, ale poobede už bolo ok, všetko som zvládla, aj cvičenie. 40 minút a bavilo ma to. stále som nemotorná, čo už... takže dnes po 4 hodiny, cvičenie 30 minút čokoľvek ( prechádzka alebo tanec alebo posilovanie alebo bicyklovanie na stroji alebo čosi) a piť, piť... stále zabúdam. vraj pri 30kilovej nadváhe treba piť cca 3,2 litra.... takže poďme.

katieg85
23. feb 2013

@lvkatka neviem jak pocitas vodu,ale ja ju pocitam podla mira veseleho.ze vaha deleno 30 a vyjde ti kolko litrov mas pit.mne to zatial ide dobre,za tie dva dni mam kilo dole.a tiez jem o 8,12,16,20.ake hodiny si nastavis tak lepsie je ich nemenit aby si telo zvyklo a bude iba vtedy hladne aspon ja si chcem nechat taky system.ok tak vam drzim palceky.

javalla
23. feb 2013

no babenky ja to zatial na vahe nevidim, akurat nie som taka nafuknuta, ale sledujem, ze asi prejdem aj ja na 4-hod. odstupy, lebo tie tri hodky su v pohode a niekedy este nie som hladna, tak sa nechcem dzgat nasilu. Ale chce to fakt zvyk, lebo tiez som zabudla presne papat a pijem cca 1,5l denne (mala by som az 2,6l podla toho vasho vzorca!!!), zatial viac nevladzem, doteraz som pila velmi malo, potom musim castejsie behat... ale beriem to tak, ze kazdy pohyb je k dobru 🙂 Vikend je podla mna horsi, lebo nuti ma to dopapat po detickach, tak sa tesim uz zas na pondelok - ha ha ha

lvkatka
24. feb 2013

ahojte, tak som to včera zvládla. super. mám dobrý . dodržala som piť, dík za vzorec. stravu som tiež dotiahla a som prekvapená ale naozaj idú kilá dole. myslím, že máš katie85 pravdu s dodržiavaním času, telo si zvykne. tak ako si zvyklo na moje obžerstvo. a ešte jeden poznatok : šipeky hovorí o 4 hodinách a veselý o troch. šipeky hovorí o vločkách aj na večeru a veselý hovorí nie. čítala som len šipeky, takže neviem to nejak rozuzliť, že ktorý čo. vo mne je presvedčenie, že niečo musím.... a žiadne dojedanie, treba čosi nechať tak ako naše deti nechajú. majú viacej rozumu ako ja. pa

maminkaalm
25. feb 2013

mozem sa k vam pridat aj ked budem jest v 3 hod intervaloch nakolko este dojcim

katieg85
25. feb 2013

@maminkaalm mozes sa pridat,jasne.moja segra tiez dojci a drzi co 4 hodiny.ale ako chces mozes co 3 ale neviem jak to bude fungovat ci ti to pojde,a kolko chces zhodit?

maminkaalm
25. feb 2013

@katieg85 ja vela minimalne 30 ale lepsie by bolo 40 ale budem stasna ked bude prva 10 dole

katieg85
25. feb 2013

@maminkaalm no ja chcem 50 no ci sa mi podari to neviem no ale musim ked ne teraz ta nigdy,zatial sa toho drzim aj ked som dnes nestihala pit tolko vody bo som bola na nakupoch

maminkaalm
25. feb 2013

@katieg85 super tak bojujeme spolocne a spolocne sa podporujeme ak chces

katieg85
25. feb 2013

@maminkaalm jasne ze chcem ked nas je viac tak to ide lepsie.musime verit ze to dokazeme

maminkaalm
25. feb 2013

@katieg85 super tak teraz alebo nikdy a to nikdy neplati my to zvladneme musime ved sme predsa nejake zeny 🙂 co dokazu vsetko spolu

lvkatka
25. feb 2013

ahojte. súhlasím, kto keď nie ja, kedy keď nie teraz. dnes som prešvihla čas, išla som cvičiť do posilky. katastrofa, nikdy viac, kopa ľudí, hudba ako pri dementoch.... ale vydržala som. hodinu som sa potila, funela a keby nie môjho syna, ktorý "stál pri mne", tak asi to nezvládnem. vydržala som. a teší ma, že si sa pridala aj ty. takže : hore hlavu, ideme ďalej