Schudli ste niekto podľa rád Edity Šipeky?

samsara
18. mar 2009

Ahojte,
schudli ste niektorá podla rád Edity Šipeky,bola by som rada,keby ste písali,ako sa Vám darilo,čo ste jedávali,či ste dodržiavali 3,alebo 4 hodinový odstup medzi jednotlivými jedlami a všetko okolo toho.
Ďakujem. 🙂

anaku
16. júl 2013

@salonka9 musim sa do toho fakt zase pustit, lebo pomaly ale isto dosahujem svoje vahove maximum a chcem sa vratit
z kratsej cesty, lebo viem kolko usilia ma to vtedy stalo, kazdodenne cvicenie atd.

salonka9
16. júl 2013

mne sa páčila tá pasaž z prvej knihy E.Sipeky - tá o tom guláši 🙂. Na tom sa stále zasmejem. Kto túto prvú knihu čital, tak vie o čom píšem 🙂

Presne - tiež nechápem prečo som to dopustila. Keď sa mi to už raz podarilo.

nadezdaa
16. júl 2013

@salonka9 Ja tiez ked nieco dobreho vidim, co mam velmi rada, tak sa len tazko ovladam, a vacsinou to zhltnem. Najlepsie by bolo, keby som take jedla radsej ani nemala doma, aby ma to stále nepritahovalo ako magnet, ale to sa neda, lebo ostatni sa doma stravuju akoze "normalne", a podla toho vyzera aj obsah chladnicky a spajzy. A este ma aj nukaju: "Najedz sa, aby si nebola hladna!" a niekedy mi daju nejaku dobrotu rovno pred nos. 🙂 Viem, ze mozem byt rada, ze mi to vobec ma kto povedat a ze netrpim hladom, ako vela ludi na svete, ale ani druhy extrem nie je dobry - byt tucna. Za slobodna som byvala isty cas v podnajme, kde som mala len taku stravu, aku som si sama kupila, a vtedy som bola stihla ako lan, 😵 a mala som aj ovela viac energie, ako teraz. Aj vtedy som mala castokrat chut na vselico, sladke ci slane, ale kedze som to nemala kupene, tak som si to jednoducho ani nemohla dat, a tak som nemusela urputne bojovat so svojou slabou volou, lebo aj tak som mohla zjest iba to, co som mala. A este k tomu som chodievala pesi do prace aj z prace, a v praci v jednom kuse v pohybe, takze stihlu liniu som si stale udrziavala, a ani som nemala pocit, ze by to bolo pre mna nejake namahave, islo to tak nejako samo. Teraz prezivam presny opak. Vobec to nejde "samo", ale je to pre mna dost tazke. Ale veeelmi chcem schudnut!!! Jednak kvoli zdraviu, aj lekar mi povedal, ze musim schudnut, a aj kvoli tomu, aby som sa znovu mohla tak pekne obliekat, ako kedysi. Tesim sa, ze tu na tomto fore som mohla stretnut ludi, ktori bojuju tak ako ja, a tak mi aj urcite rozumeju. Drzme si navzajom palce, nech mame pevnu volu a odolame vsetkemu, co nam netreba!

salonka9
16. júl 2013

pred tými 3 rokmi, kým ešte žila E.Sipeky mala web stránku, a bol tam aj chat. to bolo na tom super, že keď ma chytila žravá, tak som hneď sadla k PC nahodila som stránku - vždy tam na chate niekto bol, s ktorým som trošku pokecala a požravosť ma prešla. Bohužiaľ tú stránku po jej smrti zrušili.☹ a nebola som jediná, ktorá takto bojovala so svojimi zlozvykmi. S jednou kočenou som zostala v kontakte doteraz. aj ona po tehotenstve pribrala - aj sme si písali (píšeme) maili, ale už to nie je ono - chýba tá okamžitá väzba

harper
16. júl 2013

ja som s nou tiez schudla este pred prvym porodom, a bolo to dost vidno, i ked som v tych dobach nikdy nebola vyslovene tucna. a dodrziavala som stvorhodinovy odstup. a bolo to hlavne o znizovani velkosti porcii, kedze sladkosti ako cokoladu, cukriky vobec nejem 🙂 pred zacatim som zjedla na ranajky dva a niekedy ked boli vyborne cerstve aj tri a ked som uz dlhsie isla podla nej, stacila mi na ranajky aj polovica jedneho rohlika 🙂 asi sa do toho tiez zase pustim, nech ide zase nieco dolu 🙂

salonka9
17. júl 2013

mne zatiaľ dnes darí dodržať 4 hodinové intervali - uvidím ako dopadne večer

lvkatka
17. júl 2013

@salonka9 super. ja som na tých intervaloch od februára, ide to... držím palce

freyjanr
17. júl 2013

Uz je tomu 5 rokov a váha sa mi držala až do tehotenstva

savanah111
18. júl 2013

Baby, nestiham vas citat, len som sa chcela spytat, ci ste jedli vsetko, alebo ste aj zmenili jedalnicek, a dodrziavali len 4hodinove intervaly? dakujem!

lvkatka
18. júl 2013

@savanah111 zo začiatku nie, držala som 4 hodiny, tekutiny a cvičenie. teraz som neporiadna a chudnem pomaly práve preto, takže treba všetko. aj zdravo sa stravovať. veď predsa ak budem jesť pečený bôčik, aj keď každé 4 hodiny tak sa ništ nemení a zmysel zmeny životného štýlu je aj o tom. upraviť stravu.... držím palce a hor sa do "boja"

salonka9
19. júl 2013

ja som jedla všetko,ale napr. bôčiku som si dala menej alebo ak sa nepodarilo a zjedla som ho viac akoby som mala (telo bolo sýte, ale bolo ešte na tanieri a oči to chceli), tak potom som čakala, kedy sa ozve opäť hlad - aj keď to bolo viac ako 4 hodiny. No nesmie sa to stať pravidlom.
Ďalej chlieb (sacharidy som zjedla len do 16:00-17:00 hod), potom som ešte jedla ale už len bielkoviny - jogurty, šaláty, šunku, polievky.
Sladké som jedla len doobeda napr. vianočku, maslo, džem alebo med.
Ale priznám sa, že tento rok mi to nejako nejde - jem aj vtedy, keď nie som hladná.

lvkatka
20. júl 2013

@salonka9 súhlasím s tebou, sebadisciplína je "vážna vec".... mám ten istý problém ako ty, jem aj keď nie som hladná. proste som ťava

bianca
20. júl 2013

caute.Ja som schudla s Editou pred par rokmi uplne krasne bez hladu a bez namahy.Lenze.Clovek nastupi do roboty po materskej a na ziadne 4 hodinove intervaly sa hrat nedalo.14 hodiny bez jedla a potom behom 30 minut vyzrata chladnicka a uz to slo nazad.Som tam kde som bola ☹ a este k tomu pribudla otrasna alergia na ovos a mam aj po vlockach

kkkatarinkaaa
21. júl 2013

ahojte

@bianca fuuuha ☹ to je skoda takto sa vratit k zhodenym kilam....aj ked! ja som pred vyse 2 rokmi chudla delenou starvou....schudla som krasne za rok aj nieco 13 kil...pekne bez hladovania..lenze ked som sa vratila k povodnemu uz to krasne islo dalej dole vodou...a pribrala som vsetko spat...aj navyse samozrejme....
vyse 2 mesiacov sa ,,trapim,, s 90 dnovou dietou,mam aj knihy..je to relativne lahke,nie narocne pre mna...a mam dole 6 kil...este by som chcela dat dole samozrejme dalsie,len nejako tazko mi to ide...jasne ze aj porusim,niekedy viuac,niekedy menej...
drzala som sa kedysi aj rad edity sipeky,aj som mala pocit ,ze som daco schudla,ale malinko to bolo....a veru pri 12-tkach,nocnych,nepravidelnomm cykle je to dodrziavanie 4 hod odstupov strasne tazke....

bianca
21. júl 2013

@kkkatarinkaaa no prave.Ja som obrovska a so Sipeky som za 4 mesice dala dole cca 10 kg a to len koli tomu ze som zacala jest.Viem to ale teraz si s tym neviem poradit.A ked vsade vidim ako sa ultra kamky napchavaju,kolegyne v robote 50 kilove stale daco jedia a mne to nejde ani dole krkom tak pocitujem take zufalstvo ze az.Pritom pracu mam tazku,fyzicky i psychicky narocnu

kkkatarinkaaa
21. júl 2013

@bianca no ja robim v nemocnici na are....niekedy mam kedy jest,niekedy nemam ani nahodou sancu dostat sa k jedeniu a vecer sa dozeriem.....
s tou 90 dnovou som dala za mesiac 6 kil dole....bez trapenia. chcem ju dokoncit a uvidim.je to tazko ale da sa to.len ako na to,to je ten problem...

bianca
21. júl 2013

@kkkatarinkaaa na are som robila 10 rokov 😀 sialena doba.Teraz po materskej som zlavnila ale co do vykonu je to este horsie lebo na ARE je to take kumulovane a na standarte hekticke a rozlietane.Budem si musiet zasa precitat knizku E.S. a nakopnut sa.Volakedy v lete som sla automaticky s vahou dole ci uz po 13 dnouvej alebo inej diete no teraz ked clovek taja D,N,-,D,N,- dokola ,pred a po nocnej nespim lebo mam doma malu sa to proste neda.

lvkatka
22. júl 2013

@bianca
@kkkatarinkaaa ahojte dievčatá, verím všetkému čo hovoríte, ale.... chcela by som : chceme schudnúť? ak áno, tak buď začneme rozmýšľať ako áno, alebo sa potom vyrovnajme s tým, že sme tučné. ja pracujem na týždňové turnusy a mimo to tiež a stále sa neviem zmestiť do kože.... schudla som do desať kíl, ale stále mám dobrých dvadsať navyše. po polroku som vo fáze stagnovania a strácam dych.... viem, že keď to bolo o radosti zo života, tak všetko šlo.... takže? kto keď nie ja, kedy? keď nie teraz

kkkatarinkaaa
22. júl 2013

@lvkatka presne tak ako hovoris.ono sa vsetko da.vsetko. ja aj pokracujem v tom mojom zacatom...tak uvidim,ako to dopadne
@bianca nooo tak to dobre obe pozname...o com hovorime..ale dat sa to da vzdy.len v tomto nasom systeme sluzieb trochu tak tazsie sa to skombinovat,ale da sa to.

kkkatarinkaaa
22. júl 2013

@lvkatka a co ty teda?Mas nejaky navod?? 🙂

salonka9
24. júl 2013

tak, čo keby sme si denne písali, či sme dodržali 4-hodinový interval, alebo nie.a či sme jedli, len keď sme boli hladné.
už som tu to písala, že mne v minulosti pomohol chat o chudnutí na stráne sipeky. minulý rok som hľadala niečo podobné, ale nič som nenašla.☹
inak som so seba sklamaná, že jedlo má nadomnou tákú moc. ja som teda od januára schudla 5 kg, ešte by som potrebovala takých 10 kg. myslela som, že do leta mi to pôjde-hlavne preto, že ideme k moru (myslela som, že budem mať motiváciu), ale aj tak tá moja pažravosť víťazí. ☹

dolly3
25. júl 2013

@salonka9 ahoj skus tuto stranku http://www.chudnutie-ako.sk/ je tam tiez forum a aj vela dobrych clankov,ja mam teraz v ruke knizku od sipeky tak idem citat 🙂

lvkatka
25. júl 2013

@kkkatarinkaaa návod je od šipeky, ostatné na mne. tiež som na tom ako salonka9 - tá moja pažravosť víťazí.... mám nervy na seba. vyzerá to tak, že ak sa poriadne nezaprem, tak mi ništ neostane, len sa zmieriť s tým, že som tlstá. potrebujem zhodiť toho veľa... tiež mám taký pocit, že keby sme boli častejšie v kontakte, tak by mi to pomohlo.... také osobnejšie : raz vyhrešiť, raz pochváliť a spolu sa za seba biť... hovorí sa, že vo dvojici to ide ľahšie. hlavne aby človek nebol sám. potom sa v tom stratím...

kkkatarinkaaa
25. júl 2013

@lvkatka
@salonka9 okej baby,tak podme na to! ja som schudla pred rokmi asi 2-3...15kg,tu na modrom koni v teme ,,delime a zmensujeme (sa),, ja som bola tusim ta veduca skupiny,bola to sukromna tema co bolo aj velmi dobre 🙂 a ja som schudla vlastne vdaka tomu,ze sme tu boli spolu 🙂 to je najlpesie, co moze byt 😵

kkkatarinkaaa
25. júl 2013

@kkkatarinkaaa Delime a zmenšujeme (sa) 🙂 To je presny nazov temy,najdite si to.
@lvkatka
@salonka9 ja som vas uz pridala do tejto uzavretej skupiny...podte sa tam pozriet a tam si mozme pisat otvorene...bolo to ozaj perfektne....co vy na to?? 😉 😉 😉
my sme tam vtedy pisali sice o delenje strave ,ale to vobec nevadi....pisali by sme tam o tom, co drzime alebo podla coho sa stravujeme teraz..kto co zjedol,kedy..pripadne co navarit a tak....ja som si ista,ze keby ze vtedy nemam tie baby tak neschudnem nikdy...cakam vas tam

nadezdaa
25. júl 2013

@salonka9 Ahoj Salonka, v knihe Leharo. Chudnime v pohode a bez namahy, Sipeky pise, ze NA SVOJU ZMENU SA MUSIME TESIT!!! Tato veta ma velmi oslovila, ano, tesim sa na to, ze budem krajsia a zdravsia, ovela vitalnejsia, pruznejsia, rychlejsia, pritazlivejsia... atd.
Aj ja som mala motivacie, ktore mi tiez akosi nie a nie pomoct! Ale pochopila som, ze nestaci len mat nejaku rozumnu motivaciu, ale musim v tom aj nieco citit, musia v tom byt nejake emocie, inak ma to chudnutie nechyti!!! Toto som vlastne pochopila, az ked som tie radostne emocie naozaj pocitovala, tak som si zrazu uvedomila, ze toto je to, co mi chybalo k nastartovaniu! A ked na to myslim, ked sa na to tesim, tak som tak akosi cely den dobre naladena, a aj sa mi lahsie odolava tym roznym dobrotam, bez ktorych som este donedavna nevedela zit! A ta radost zo zmeny sa zvysuje este aj tym, ked vidim, ako rucicka na vahe ukazuje menej kg. Dodrzujem tie 4-hodinové intervaly, aspon priblizne, ako sa da. Cim menej kilov vidim na vahe, ked sa na nu postavim, tym viac odhodlania mam udrzat si nejaku tu vlastnu sebadisciplinu, lebo ma to ohromne tesi, ze konecne vazim menej, a ze fakt budem stihla!!!!! 🙂
Tes sa aj ty na svoju zmenu, predstav si, ako ohuris rodinu a znamych, aka stihla lan sa to z teba stala! Zasmej sa na tej predstave a pusti sa do toho!

salonka9
25. júl 2013

@nadezdaa ďakujem za radu - pokúsim sa na to myslieť. ja mám prvú knižku doma - viac krát prečítanú a aj druhú som čítala (požičala som si od známej). musím si ju opäť prečítať a oživiť pamäť.

salonka9
25. júl 2013

@kkkatarinkaaa ahoj pridala som príspevok do Tvojej témy a ďakujem za členstvo 🙂

nadezdaa
25. júl 2013

Nemas za co, chcela som ta nejako potesit a povzbudit do toho, aby si mala chut a silu sa nastartovat, aby si vedela odolat jedlam, z ktorych sa pribera. Ked mas chut nieco zjest, nieco mastne alebo sladke, tak si daj namiesto toho napr. uhorku alebo jablko. (Uhorka nema ziadne kalorie a ma vitamin B). Takato zamena v potravinach mi velmi pomaha. A zistila som, ze uz mi sladkosti ani velmi nechutia, akoby sa mi zmenili chute. No, pri zakuskoch este musim trocha bojovat sama so sebou... 😀 ale pri inych sladkostiach uz vacsinou nie. A este je super vec pit kazde rano vodu zmiesanu s citronovou stavou. Ja ju pijem aj cez den, ked som smadna. Strasne sa tesim, lebo 6 kg uz islo dole! Juchuuu 🙂

nadezdaa
25. júl 2013

@salonka9 Salonka, ten predchadzajuci prispevok (Nemas za co...) patril tebe, len som asi neklikla na "odpovedat", tak to neadresovalo konkretne tebe. Tak naprávam chybu. 🙂