Sťahovací pás na bruško po pôrode

mpdmpd
3. sep 2016

Ahojte baby, o chvíľu mám termín a keďže som počas tehotenstva poriadne narástla (a som z toho patrične frustrovaná..) už uvažujem nad tým,ako by som sa čo najskôr po pôrode dostala opäť do nejakej formy.. chcem vedieť,ci máte nejaké skúsenosti so sťahovacím pásom na brucho, trebárs ktorá značka je dobrá, kedy ho začať používať (ako dlho po pôrode) a ako často a dlho ho mať na sebe...???
Ďakujem za akýkoľvek komentár a odporúčania 😀

evittam
3. sep 2016

@mpdmpd Nemala som žiadny - ani po jednom pôrode. A som v lepšej forme ako pred prvým tehu. Je to o strave a pohybe - 80%/20%. 😉

mysga
3. sep 2016

Toto chcem aj ja potom, nech sa to trošku nacpe naspäť potom, tak sem pridávam komentár, nech viem info. 🙂 síce som zatial moc nenabrala ale pupek mi isto ostane.

evittam
3. sep 2016

@mysga No, nič sa "nenacpe" naspäť na základe nejakého pásu - bohužiaľ, dievčatá. 😉

mysga
3. sep 2016

@evittam ja som dúfala, že to trošku pomôže zrýchliť "splasnutie" bruška. 🙂

mpdmpd
autor
3. sep 2016

@evittam díky, to hovoria všetky mamky, lenže ja som zo 45 kg pred tehu išla zatiaľ na 72 kg a ešte mám viac ako mesiac pred sebou,ale to by bolo v pohode, len ja to mám celé v brušku, mám ho ozaj dosť veľké 😐

tarrra
3. sep 2016

@mpdmpd ja môžem vrelo odporučiť tento:
http://www.medmedical.sk/poporodne-pomocky/popo...
Som fyzioterapeutka a mám dobré skúsenosti s touto značkou, čo sa týka nosenia, materiálu aj ceny u mojich pacientiek.
Pás určite napomáha zavinovaniu maternice po pôrode, zabraňuje brušnej diastáze a v kombinácii so správnym cvičením je výborný pomocník pri chudnutí a spevňovaní svalstva 🙂

evittam
3. sep 2016

@mysga
@mpdmpd No dievčatá vás sklamem - to že sa stiahnete nejakou textíliou vám nepomôže zbaviť sa prebytočného tuku na brušku - možno ale len opticky pod šaty. Jedine ako som napísala.

evittam
3. sep 2016

@tarrra No áno, ale ak bude len nosiť ten pás tak tuku na bruchu sa nezbaví.....Čiže za mňa - zbytočne vyhodené peniaze - zbavila som sa ho aj bez niečoho podobného. 😉 Ale to je moja skúsenosť a názor. Ak niekto chce a verí tomu, že to pomôže tak nech sa páči.

tarrra
3. sep 2016

@evittam veď som napísala, že v kombinácii s cieleným cvičením, hádam to je každému jasné, že to zázraky samo o sebe nerobí.
Ale výsledky mám dobré s pacientkami, a hlavne po sekcii...

mysga
3. sep 2016

@evittam tiež si myslím, mne skôr ide o to rýchlejšie stiahnutie maternice, zatial som nejako nepátrala po bližších info,ale za prostriedok na chudnutie by som to nepovažovala.

evittam
3. sep 2016

@tarrra Veď ja som ťa pochopila-len som si dovolila napísať čo som napísala - mám za sebou aj prirodzený pôrod aj pôrod sekciou, takže viem o čom hovorím. Nič také som nekupovala a ani som nad tým nerozmýšľala-to je všetko. A mám bruško ako keby som mala 20. 😉 Ale je tiež pravda - a to si musíme všetky uvedomiť - že je to aj o genetike - ak žena mala viac tuku alebo väčšie bruško aj pred otehotnením tak to lepšie nebude....sú viaceré typy postáv - niekto má nohy ako "hajzlový pavúk" a brucho a niekto zase pevné stehná a nohy celkovo a bruško v pohode.....🙂

evittam
3. sep 2016

@mysga Maternica sa ti v pohode pekne stiahne už aj v pôrodnici a počas 6nedelia - samozrejme ak nebudeš mať nejaké komplikácie pri pôrode. 😉

mpdmpd
autor
3. sep 2016

@tarrra ďakujem veľmi pekne, s cvičením počítam, cvičila som aj pred a aj počas teho 😊 ale ešte otázočku, na stránke je uvedený jeden brušný alebo bedrovo-brusny, ktorý odporúčaš?

tyelde
3. sep 2016

ja som týždeň po, momentálne bruško vo veľkosti asi ako v 3. mesiaci a každý deň menšie, viac menej doslova vidím ako sa maternica dostáva späť na svoje miesto....aj bez pásu 🙂

tarrra
4. sep 2016

@mpdmpd ja osobne ten naťahovaci-poporodny lebo je lepší pod oblečením.

mpdmpd
autor
4. sep 2016

@tarrra diky ☺

veronika2509
4. sep 2016

Predám tento úplne nový sťahovaci pás medmedical velkosť xs ma velkost menej ako 80 cm. Nevhodná veĺkost. 14 uer

mpdmpd
autor
13. sep 2016

@veronika2509 ahoj, ďakujem. Práve tou veľkosťou si nie som istá, pred tehotenstvom som bola xxs, no neviem, ako to bude po pôrode..

stefi105
14. nov 2018

@tarrra Od kedy je možné začať cvičiť po sekcii?

anaj44
20. júl 2020

@tarrra ako dlho sa to nosi po porode nie je problemm ze zacnem nosit az po 3 tyzdnoch po porode?

tarrra
20. júl 2020

@anaj44 je to individuálne, neda sa to nastaviť tabuľkovo.odporuca sa čím skôr, kvôli podpore zavinovania maternice, ale ak ste po sekcii, tak tu až po vybratí stehov.

anaj44
20. júl 2020

@tarrra dakujem za radu tak hadam nebude zbytocna leno mi ju dali objednat a z teraz pride do predjani lebo mali iba o cislo vacsiu a mne trebalo innu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre