Strava po Ketogénnej diéte

vladka82
18. sep 2018

Ahojte baby.Urcite je vas tu vela co drzalo Keto dietu.Jedna vec by ma zaujimala,ako ste si udrzali svoju vahu.Viem,ze takato strava sa nemoze drzat cely zivot.Momentalne ju drzim,len sa snazim nastudovat ako sa spravne stravovat aby nenabehol jojo efekt.So sladkostami a bielim pecivom som vysporiadana.Len mam obavy ze ked zaradim ryzu a cestoviny kila pojdu hore.Alebo ma napadlo este ze ked sa budem riadit podla kalorickych tabuliek tak by to m9hli byt dobre

nika_m
18. sep 2018

@vladka82 isla by som na tvojom mieste asi pomaly z keto do low carb a potom paleo, kde pomaly zaradis aj sacharidy...ak si ale nastavis spravny prijem tak aj kaloricke tabulky by ti mali drzat vahu...zalezi ci chces pomaly zaradit potraviny ktore su pri keto zakazane alebo vhupsnut do jedenia viac menej vsetkeho s tym ze si odsledujes denny prijem 🙂

vladka82
autor
18. sep 2018

@nika_m co to je prosim ta low carb

kaja153
19. sep 2018

@vladka82 nízke sacharidy

ada309
19. sep 2018

presne toto zaujíma aj mňa,tiež som momentálne v keto...
najviac by pomohli konkrétne skúsenosti .. jedalnicky .. 🤔😑

vladka82
autor
19. sep 2018

@ada309 presne badam,hladam na nete a zatial som nic take nenasla.A ako dlhi si na keto?

rooskoliv
19. sep 2018

Dievca, skusim trosku inak....

zacnem psychologiou..... aby v mozgu vznikli nove vzorce spravania, treba najaku cinnost opakovat 60-90 dni, kym sa z toho stane zvyk... kym sa vytvori nova mapa spravania

Preto vsetky diety, ktore su na 90 dni (rozne vyzvy) maju sancu zafungovat. Vsetko, co je robene na 10-14 dni, vid mliecna dieta a podobne su zalozene na systeme "Cica nezer". Clovek bez jedla vydrzi 3 tyzdne a ked so seba dostane aj nejake mlieko, tak aj 4ri, tak ked ho necham hladovat 2 tyzdne tak nezomrie. Dosiahne rychly ale neudrzatelny vysledok (lebo sa vrati k svojmu predoslemu systemu stravovania) a mame tu jojo.....

A teraz odpoved pre teba.... Mala si urcity stravovaci navyk. Jedla si niekolkorat denne, sama vies ake porcie a potraviny a teda +/- vies, aky bol tvoj kaloricky prijem. Sama vies, ze to nebolo to spravne stravovanie pre teba, lebo si pribrala a citila si sa zle.

Teraz mas za sebou dietu (keto, aj ked v podstate je to jedno aku) a 90 dni si sa snazila menit svoje stravovacie zvyky. Nasla si nieco, co ti mozno vyhovuje. Schudla si. Ako sa citis?

Ak sa citis dobre, preco chces svoje stravovacie navyky menit? Teraz, ked vies ake potraviny mozes jest a v akom mnozstve a telo sa to naucilo, stal sa z toho zvyk a vytvorila sa mapa v mozgu, preco to chces menit? Nevravim upravit. Ked uz nechces chudnut, mierne zvys prijem kalorii, ale stravovaciu mapu (princip, dietu nazvi si to ako chces) nemen.

Suhlasim, ze najblizsie je asi lowcarb. Vies o tom, ze na lowcarb fici napr Matej Toth, ten chodec? Jeho naucil sposob stravovania Vlado Zlatos. Kukni si jeho web, ma tam o lowcarb blog.

A na zaver sa vratim spat k psychologii. Pozri sa kludne vo svojom okoli a zistis jednu krasnu vec...
a/ uspesne zeny dietov zmenili svoj zivotny styl a nikdy sa nevratili k povodnemu stravovaniu, ale nadalej sa stravuju +/- rovnako ako pri "diete"
b/ neuspesne zeny to zobrali iba ako dietu, vydrzali ju, schudli a vratili sa naspat k povodnemu stylu stravovania a pribrali spat

vladka82
autor
19. sep 2018

@rooskoliv pekne napisane

hawo
25. sep 2018

ketogenna dieta je pre sportovcov a fitnesakov kedy sa potrebuju dostat rychlo do formy aby boli vykonny na urcitu sutaz! nie pre beznych ludi aby si odoberali sacharidy (myslim tie komplexne) a rozbili si tak cely neuro-hormonalny system. Kaloricke tabulky nepomozu lebo ked si dam na obed cokoladu v rovnakej hodnote kcal ako sosovicu s ryzou tak asi neshudnem...je to len jedna z veci....najhorsie je podliezat bazalny metabolizmus kedy telo nema dostatok energie na regeneraciu pocas noci a organizmus trpi. Ak chces prejst z keto do normalu bez jojo efektu bude to zase len chybna dieta....zdrava strava je jednoducha a prinasa aj redukciu vahy ak je spravne nastavena 🙂 ked si vyberam tie spravne potraviny v spravnom mnozstve na moj metabolizmus a zhodnotim aj ostatne faktory neni mozne aby som neschudol.