Tukožravá polievka. Dá sa z nej schudnúť?

barabra1
16. jún 2008

Poznate niekto tuto polievku.Naozaj sa da z nej schudnut? 🙂

vesi
16. jún 2008

dá, ale ked ju prestaneš jesť, vráti sa ti všetko späť. aspoň takú má skúsenosť moja mama. okrem toho, už tretí deň ti pôjde krkom 😝 😅

magg
16. jún 2008

myslis tu kapustovu?

mirka414
16. jún 2008

ryychlo dajte recept,prosim 😀 😀

elise
16. jún 2008

to som volakedy skúšala a kapustu nechcem ani vidieť 😝 😝 😝 ked som sa na polievku pozrela tak mi vždy prišlo potom zle a to som ju vydržala jesť 4 dni po sebe 😒

gucz
16. jún 2008

jednostranná strava nieje zdravá, pozri si radšej 90-dňovú dietu

sasenka
16. jún 2008

ja som ju jedla ešte za slobodny, neschudla skoro nič a kapustu sladkú odvtedy nejem 😀 Ale pounam aj take tženy čo schudli vela. a čim viac jej zješ, tym viac sa (vraj) chudne 😉

Recept:
Tukožravá polievka:
Základom tejto diéty je tukožravá polievka, ktorej môžete zjesť behom diéty neobmedzené množstvo, vždy keď pocítite hlad. Ďalšie pre telo potrebné látky doplníme behom diéty zeleninou a ovocím. Avšak nevyhneme sa určitým pravidlám, bez ktorých by sa naše snaženie vyšlo navnivoč. Pokiaľ sa Vám bude všetko dariť, tak ako má, po siedmich dňoch by ste vraj mali vážiť minimálne o 5-7 kg menej.

1 hlávku kapusty, 6 cibúľ, 2 čerstvé papriky, 6 mrkiev, 4 až 5 rajčín, 1 zväzok dužinatej zelerovej vňate, 1 kocku zeleninového bujónu.

Zeleninu nakrájame na kocky (malé), zalejeme vodou, osolíme, podľa chuti okoreníme karí korením a petržlenovou vňaťou. Varíme 10 minút prudko, potom na miernom ohni dovaríme, aby bola zelenina mäkká. Túto polievku môžete jesť kedykoľvek a akékoľvek množstvo, nakoľko tanier polievky obsahuje iba 34 kalórii.
Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť

Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

eva7780
16. jún 2008

ja som tuto polievku skusala liezla mi poriadne na nervy a schudla som asi 3kg a rychlejsie ako som schudla som pribrala naspat 😀

junovka
16. jún 2008

total zabijak, pokial s nou chudnete 😝 😝 😖 clovek hladuje jak Cenkove deti 😖 ...nikdy viac 🙄

alionuska
16. jún 2008

Moja sestra si tuto polievku varila a ja som jej ju potajomky jedla,lebo mi strasne chutila. 😀 Mala na mna nervy,ale ja som tuto dietu este neskusala,ale vobec by mi nevadilo jest jju aj cely tazden.No teda aspon si myslim.Mozno by som jej mala ozaj dost uz na treti den.,Ked vyskusam potom napisem. 😀 😀 😀

adetka
18. jún 2008

ja som vydrzala tyzden... schudla som 4 kila... a potom som do mesiaca pribrala 8 😠 ... nikdy viac... chudnut treba pomalicky... a radsej postupne uuuplne prestavit svoj jedalnicek... nie hladovat a naraz zmenit jedalnicek iba na zeleniunu a ovocie 😝

ivka19
18. jún 2008

baby,ja som sice tuto dietu neskusala,ale kamoska ano,stale som sa smiala ci je este na kapustovej polievke,do mesiaca schudla 10 kg 😉 takze od pondelka zacinam aj ja,vsak sa blizi leto,tak aspon par kil dole 😉 a co sa tyka diet s rychlim ubytkom vahy,je jasne,ze to clovek priberie ak sa prestane kontrolovat v jedeni 😠 😉

diamand
18. jún 2008

ahojte baby, ja som na tejto diete uz 8 den a mam dole 4kg, polievka mi chuti a da sa popri nej jest vela inych veci, prvy den bol zabijak ale teraz je to uz v pohode a podla mna je celkom zdrava, preto ze sa musia popri polievke jest vsetky potrebne vitaminy ktore nase telo potrebuje. Takze moj nazor je kladny a odporucam. Niektore tu pisete ze ked ste prestali dietovat tak ste hned pribrali spat co ste schudli a mozno aj viac - samozrejme ked preskocite zo zdraveho stravovanie (ovocie, zelenina, atd) na jedenie velmi kalorickych jedal, tak potom sa ani necudujem (ale to je len moj nazor), lebo neverim ze ked prestaneme dietovat, ale stale budeme pokracovat v zdravom stravovani, tak tie kilecka sa urcite vracat nebudu (aj ked prestaneme dietovat a jest polievku, stale by sme sa mali stravovat zdravo - cize salaty, ovocie, samozrejme masko a hlavne trosku obmedzit ryzu, zemiaky, chlebik a ako som uz pisala kilecka sa nam urcite vracat nebudu)

sisidl
18. jún 2008

Ahojte. Ja drzim delenu stravu a som s nou veeelmi spokojna a mam naplane ju drzat dllho,dllho,velmi mi vyhovuje.Mam ju 6.tyzden a mam dole 9 kg a ani raz som nehladovala 😉

mirka414
18. jún 2008

na kolko litrov vody je ta polievka na ten poct cibul a vsteho o je tam uvadzane...

diamand
18. jún 2008

ozaj este som vam chcela povedat, ze ja mam anglicku verziu tejto polievky, a v nej sa kapusta moze ale aj nemusi davat, ja som si ju tam nedala pretoze ma dost nafukuje, a je v nej aj cely celer, moze byt aj cesnak

ivka19
18. jún 2008

mirka,myslim,ze voda sa tam neuvadza,vsak ak to vsetko anhadzes do hrnca,daj tolko vody,aby sa to vsetko nou zalialo a var a var ,ja som vybehla teraz do obchodu,nakupila a idem ju varit 😀 joooj za tyzden budem jak herecka stihla 😀 😀 😀 😀
diamand,plne s tebou suhlasim 😉

lenkaajarek
18. jún 2008

Ahojte baby tak ja som tiez dietovala spolu s diamand tu anglicku verziu a poviem vam ,ze sa to da vydrzat no ale mna na ten 6 den chytila mlsna a zhresila som 😀 😀 no ale zase som sa do nej dostala a mam dole 3-4kila nieje to az take rychle ako som predpokladala no ale co uz musim este vydrzat a tlacit do hlavy polievku a ovocie zeleninu.Dokonca sa mi tak scvrkol zaludok ze uz aj hovadzie co sme mali na den 4 som nevladala zjest a normalne by som s tym nemala problem 😀 😀 .
Tak drzim vsetkym babam prsty a myslim,ze ste sa rozhodli pre dobru dietu hlavne ZDRAVU!!!!!!!!!

ivka19
18. jún 2008

lenka,mne uz rozvoniava po byte,naskor som chcela zacat az v pondelok,ale ma to naladilo,tak uz dnes,inak som ju kostovala,normalne ako zeleninova 😝 a kolko si schudla za tych 6 dni,islo to dole ako pisu,ze za 7 dni 5-7 kg 😉

mirka414
18. jún 2008

dievcaa keby ste vedeli ako moj svokor super vari,to bude velmi tazke tomu odolat 😠 😠

lenkaajarek
18. jún 2008

ivka ako vravim schudla som nieco aj je to vidno na bruchu no ale nieje to az take rychle 😖 😖 aspon pre mna tak preto som sa rozhodla este pokracovat no ale asi si to trosku pomenim mne tie zeleninove dni velmi nejdu a je ich tam na mna az prilis vela 😅 .A poviem vam pravdu potrebujete na to dost pevnej vole aby sta nezhresili ako ja 😅 😅

diamand
18. jún 2008

mirka - treba mat pevnu volu a zatat sa, neboj sa aj ja velmi tazko odolavam, ale uz musim so sebou nieco robit, mala uz ma 9 a pol mesiaca, takze uz sa nemozem vyhovarat ze som po porode

ivka - drzim palce, mne sa zase zda ze to ide dole dost rychlo a tiez tak ako lenka pisala mam radsej ovocne dni, tie zeleninove su trosku narocnejsie ale daju sa prezit, a v ten druhy den je super aj ten zemiak co si mozes dat, uvidis ako ta zaplni

nippa
18. jún 2008

diamand nie ze sa mi pri tej diete stratis....ale na buduci tyzden zacnem aj ja.....

karamelinka
18. jún 2008

no moja mam kedysi chudla s touto polievkou aj schudla ale je jasne ze to znova pribrala neda sa udrzat potom ta vaha a tiez jej uz isla usami 😀

diamand
18. jún 2008

nippa tak budeme chudnut spolu, budeme sa pekne podporovat, ja len zasnem ako mi to ide, normalne su mi uz skoro vsetky predtehu veci dobreeeee

mirka414
18. jún 2008

diamant hovori ti nieco svajciarska cokolada lepsia ako sex o svadobnej noci?? 😀 😀 taka je jemnucka,juj a tej sa mam zrieknut??? ☹ ale objednala som si plavky 38 a ja obliekam cislo 40 tak stym budem musiet nieco spravit..

mirka414
19. jún 2008

chudne tu uz niekto??alebo ste a uz aj nadobro od chudnutia stratili???ja idem dnes nakupovat a potom zacinam...

lenkaajarek
19. jún 2008

Mirka jasne ze chudneme 😉 baby dajte vediet vysledky ja mam za 9 dni aj s prehreskom 😖 dole 4,5 kila huraaaaaaa

karolinkafe
19. jún 2008

Ahojte. Tak ja to asi tiez skusim 😉 Dnes nakupim a uvidime. Ja som veeeelmi polievkova a obcas ked si navarim polievku, tak ju sama jem 3 dni. Cize ten tyzden by som nejako mala zvladnut. Takze vecer uz varim 😵

ivka19
19. jún 2008

ahoj polievkove babule 🙂 tak ja som zacala vcera po obede,teda rano som nic nejedla ,len pila kavu s odtucnenym mliekom,neviem ci sa to moze,alebo nie 😒 a potom som sa tlacila len tou kapustou,asi tri krat 😅 bolo to celkom fajn,dnes uz pocitujem skrkot v crevach,ale zas len pijem kavu.inak sa chcem opytat ci aj vy ste chodili po tej polievke tolko na wc-ko,myslim na malu 😉