Väčší pás po pôrode. Vráti sa späť?

winki.w
15. apr 2009

ahojte, verím, že sa moj stav este zmeni 😉 , mam po porode 5 mesiacov. vyska 162cm, vaha do 50kg, miery ok, len v pase mam 67 cm! (byvalo 61). rozsiril sa vam pas tiez? vratilo sa to? alebo sa s tym uz musim zmierit? som sice po dvojickach ale chcela by som opat svoju postavu... 🙂

zuzana76
15. apr 2009

fiha, a to mna teda povazuju za elmi chudu, ale pas 61 cm som mala naposledy hadam na strednej skole, ja som mala pred tehotenstvom 67 cm a teraz netusim, ale aj nejakych 73 cm urcite, cvicenim das urcite nieco dolu, ale podla mna si netreba tak na takychto veciach zakladat, hlavne nech sme zdravi, inakdo svojich povodnych veci sa celkom mestim, ale niektore superuzke som musela vyradit, ale to hlavne take, co som si kupila, ked som bola velmi schudnuta, mala som len 47 kg, teraz vazim 53 kg, vyska 165 cm

zuza.m
15. apr 2009

no baby nejako by som sa nestresovala s takymi vahami.ja osm mala pred 54kg s vyškou 164.po porode som schudla na 56 a teras som zase pribrala na 58 😠 .o to horšie že to už dole nejde a nejako sa mi už večer cvičit nechce.vyštavena z maleho za cely den si akurat tak na polhodinku sadnem k televizii a hotovo.a to brucho 😖 kopu kože navyše ,no čo stym akurat tak odrezat 😅

zitaje
15. apr 2009

Ja som celu mladost mala problem, ze gate, do ktorych som narvala svoj velky zadok, mi boli siroke v pase. Po dvoch detoch mam opacny problem... Ale ja som trocha (?) ina vahova kategoria...

terezka044
16. apr 2009

winki., ono sa to upravi, cvicenim. pas sa da celkom dobre formovat 😉 s bruchom alebo bokmi je to ovela horsie.
ak si mala pred porodom 61 (btw ja som mala tiez pred tehotenstvom 61), tak to pojde si myslim (horsie je to v rpipadoch, ked kostra nepusti. ako to je so stavbou kostry v tejto oblasti po porode to neviem, pochybujem, ze by sa rebra rozsirili tym, ze tam boli organy, ale neviem) 😀
dobre je cvicenie s cinkami (1-2kg uplne staci), ked v kazdej ruke drzis jednu cinku. stojis rozkrocmo asi na sirku ramien,mozno par cm viac, a natahujes sa na stranu - jednu ruku mas v bok, tu druhu natahujes co najviac. urcite si to uz videla niekde.
skus pozriet aj na internete cviky, staci dat do google nieco ako "cviky na pas" alebo "Stihly pas", treba sa s tym pohrat.
dobre rady najdes aj na www.sportujeme.sk

a hlavne treba pravidelnost 😉

siska_br
16. apr 2009

no mne sa vsetko zbehlo na povodnu velkost (a teda vam poviem, ze bolo z coho zbehovat 😀 😀 ), ale boky mi zostali siroke... a mam tazke podozrenie, ze sa tie kosti po 5 mesiacoch uz neutrasu ☹

martao
16. apr 2009

No ja som rada, že sa mi zväčšil pás. Síce teraz som ako súdok, ale dúfam, že sa to zlepší. Pred prvým tehotenstvom som mala pás 59 cm a váhu 47 kg. Teraz je to úplne to isté akurát naopak 74 kg 😀

saska.t
16. apr 2009

winky - no ja som pred tehu mala 49 kg 162 cm a v dnesnej dobe som 9 mes. po porode mam 53 kg a v pase bolo 60 cm dnes mam 68 cm. Minuly tyz. som bola na prehliadke u gynek. a povedal ze som na tom az velmi dobre ze keby som videla ostatne mamicky ... 😕
este mi povedal ze do 1,5 roku dietata sa to upravi, takze mame este cas 😉

terezka044
16. apr 2009

saska no vidis, to mas super - mne sestricka u gynekologa len nadava ze som vyzrata 😝

siska_br
16. apr 2009

terezka - co ze si???? akoze pribrata???? to ako si dovoluje take cosi ti splechnut do tvare?????? taketo spravanie faaaaaakt v zivote nepochopim! som sa normalne rozculila!!!!

zuza.m
16. apr 2009

no mne nadavali ako som došla na prijem ako že rodit .
sestra mi nadavala že kolko som pribrala že ako možem tak to ohrozovat svoje dieta aj seba,je to nezodpovedne a len mrmlala.to dnešna mladeš a podobne.....
tak ma nahnevala že keby tam neležim v kontrakciach tak by som jejj dala,otrasny pristup.

vejinka
16. apr 2009

heh dobra tema..ja som pred tehu 55 po tehu 65 a 65 mam doteraz nemozem sa tych strostych kil zbavit..aj ked mojmu muzovi to nevadi ..ja sa citim dost zle a o bruchu nehovoriac..pred tehu cca 60 po tehu cca 75 mozno aj viac..ale teraz budem chodievat kazdy den s drobcom von..a ono sa to poddaaaa 😀 verim si ale co? 😀

siska_br
16. apr 2009

jeeej, vejinka, tvoj erinko sa narodil na moje meniny a vola sa ako moj muz 🙂 🙂 🙂

zuzi, tak to ti ta sestra paradne pomohla a ulavila v porodnych bolestiach....

north66
16. apr 2009

no ja pred tehu 55 a tri mesiace po porode 57... pas mam vacsi o 5 cm... mne sa brucho pekne stiahlo, pouzivala som stahovaci pas cca 1 mesiac po porode. teraz uz len tie boky zhodit a tie prekliate dvek kilecka budem na svojom. 😎

sasiki
16. apr 2009

ahojte, vinka, veď ty si chuduľa 😀 ja mám tiež väčší pás, mám pocit, že mi ostlali širšie boky - kosti, myslím, že to nezmením...........ani to radšej neskúšam, teraz mám okolo 46kg a keby sa snažím si zúžiť pás... 😖

nikollette
16. apr 2009

Ahojte.. inak ja som mala pred tehu 49kg, teraz mam zase 48 kg, som 2 mesaice po porode...
ale stare rifle nenatiahnem.. no nechápem to.. ved mam este o kilo menej ako pred tehotenstvom.. ale v pase gate nezapenem, alebo len horko tazko.. to sa fakt tak moze roztiahnut pas??? 😅 😠

terezka044
16. apr 2009

siska: no som v 8mesiaci a minule na kontrole som pribrala 2kg, celkovo mam hore 10, a zacala do mna ze "noo zas ste nam pribrali, ale nejako vela" a potom ked som ochadzala ze "no a uz tolko nepriberajte" 😀
tak sa snazim no, ale dufam, ze po porode to pojde vsetko dole, a potom schudnem este dalsie kila, co mi vadili aj predtym 😝 inak pred tehotenstvom som mala na 167cm cca 59kil, co je dost, ale chystam sa na menej 😝

lalupa
16. apr 2009

baby,viacere ste par mesiacov po porode...trosku mi to pride smiesne,akoby ste sa cudovali, ze mate v tehu velke brucho 😕 , ved je to normalka
aj ja som sa tym zatazovala,ze mam cca 3m po porode svoju vahu,ale ta kostra,teda postava bola strasna... myslela som,ze uz ta povodna "kocka" so mna nikdy nebude...ze uz len nejaka teta s dvoma detmi 😀
ako sa telo 9 mesiacov nabera, minimalne tolko trva nadobudnutie postavy naspat, niekomu sice ostanu ine krivky,ale zhruba sa to vrati spat
je tazke po celodennom nahanani deti este trochu cvicit,ale budme stastni,ze mame zdrave krasne deti, ostatni po tom len tuzia... 😉
nerobte si velku hlavu z toho, telo potrebuje svoj cas 🙂

mamutka
16. apr 2009

lalupa, konecne jedna pozitivna informacia a kludny postoj 😉 ja som v tehu nabrala 20 kg, este stale mam 10 navyse, ale kym kojim jak o zavod, neriesim, co uz. A pri nespavo babatku ozaj neni kedy cvicit, mam v pazi 😝

siska_br
17. apr 2009

no terezka - ja teda neviem, nie som odbornik, ale podla mna 10 kg vo 8 mt vobec nie je vela....myslim, ze idealny prirastok v tehotenstve je tusim cca 12 kg alebo tak nejak, tak vobec nechapem, co ta tvoja sestra riesi. ja som teda ako tehulka pribrala 22 kg, cim sa teda vobec nechcem chvalit, to je fakt dooooost vela, ale nikto si nedovolil mi to takymto hrubym sposobom vycitat. chapem, ze pokial je to ozaj velky hmotnostny prirastok, moze to naozaj ohrozit maminku aj babo, ale to sa da predsa vysvetlit aj inac, ci nie? a uz vobec si nemyslim, ze s tvojimi 10 kg hore je to tvoj pripad!!!! na tvojom mieste by som sa asi na pristup sestry stazovala lekarke.

lalupa - to si napisala fakt dobre 🙂 🙂 🙂

dominka11
17. apr 2009

no to ani ja nepochopím, ako môže niekto povedat, že 10kg pribrat je vela....to by som tej "milej"sestričke niečo na to povedala. Ja som pribrala tiež 22kg a nikto mi to nevyčital. a teraz 4mesiace po pôrode mám 2kg navyše. Pás mi zostal hrubši a brucho ovisnute, ale čo s tým narobím. Hlavne že sme zdraví 😉

mamutka
17. apr 2009

no, tach mojich 20 kg podla okolia vobec nebolo vidiet, mne ale brutalne napuchli nohy napr., aj tam nejaka hmotnostbola, to nie su kila z prezierania a vobec to clovek nemoze regulovat, ved nemozem predsa v tehotenstve drzat dietu....neviem, ale mne vacsinou ani nechutilo jest, proste kazde telo reaguje inak a ak nejaka sestricka si obtiera hubu o tehotnu co tie kila asi s radostou vlaci svetom a nabaluje si navyse len tak pre radost, tak ju treba drzo odbit, ze ci nestudovala zdravotnictvo ak nevie, co vsetko dokaze tehotne telo vykonavat. Takto na nu treba 😉

womenne
17. apr 2009

ježiš baby mat take vaše problemy 😨 kludne mi pošlite par kil ja ich potrebujem 😉 čo by som ja zato dala pribrat,aspon v tehotenstve sa mi to podarilo,čož somsa vytešovala ale po porode som hned prvy mesiac bola na svopjej povodnej vahe 53kg potom to šlo rapidne dolua to som tajn dufala že mi nejake kila na vyše ostanu 😖

mamutka
17. apr 2009

womenne, toto sa definuje ako pichanie do osieho hniezda, prip.drazdit hada bosou nohou, toto si nemala sem pisat 😀 😀 😀

womenne
17. apr 2009

😀 😀 😀 to by som si musela založit temu a to sa mi nechce ja som sa tiež chcela len postažovat 😉
jasne že viem ako vas to trapi len pohlad z inej strany chapeš??? 🙂

bubatinko
17. apr 2009

dobra tema ja sa tiez marne pokusam nieco so sebou robit po dvoch detoch sa citim ako z inej planety nic by mi tak nevadilo na sebe len to brucho co mi ostalo je desne... minule sa ma jedna mamicka pytala ze "jeeej vy uz cakate tretie???" 😝 a ja ze nieee ja som len taka tucna! 😀 ..... odvtedy mam z toho teda poriadnu depku... sa normalne hanbim sama za seba.... ☹ a este aj ma boli brucho po cisarskom ked cvicim brusaky tak to nieje bohvie co.... a jest uz ani skoro nejem cca 3 mesiace a vysledok nula bodov..... no co zabijem sa za to??? 😎

dadex
17. apr 2009

No ked citam tie "musie vahy", ze 47, 54... Ja som nikdy nebola nejaka chuda (67kg 164 cm) a tajne som dufala, ze tehotenstvo bude mat na mna pozitivny vplyv. Tesila som sa, ze som tak vela nepriberala az sa to rozbehlo v poslednych dvoch mesiacoch. No ked sa teraz pozriem do zrkadla na to brucho. Je ako by som bola v stvrtom mesiaci. Zostalo na mne 12 kg a vyzera to akoby vsetky boli v bruchu. Ani ma to doteraz nejako netrapilo (stale dufam ze sa to upravi), no chcela by som zacat s malym plavat a tu uz je problem.

mamutka
17. apr 2009

dadex, rovnake problemy, vratane plavania... nezalozime temu maskujeme cca 10 kg na bruchu 😀 ?
ja som mavala 177cm a 70kg, kde je ta doba.........

bubatinko
17. apr 2009

mamutka potom sa k vam pripajam aj ja 😉

siska_br
17. apr 2009

mamutka - v tej novej teme drz fleka aj mne a mojmu bruchu!!!!

mamutka
17. apr 2009

a nemyslite ze nas zamknu? nikto na nas neberie ohlad, vsetci myslia ze sme tehotne ale v rade nas pred seba nepustia a este nas aj tu potom zamknu, to uz nestravim dusevne a narastie mi kilo navyse z tej depky 😝