Viete, že môžete začať cvičiť už 2 mesiace po pôrode?

barborka17
27. aug 2008

maminy, poznáte cvičenia po pôrode?
vedeli ste, že už 2 mesiace po pôrode môžete začať pomaly cvičiť?
Tieto cvičenia sú venované ženám po pôrode, aby sa čím skôr dostali do kondície, postupne sa zbavili kilogramov z tehotenstva, spevnili si svaly a zároveň ich uvolnili a zrelaxovali, vyšli na chvíľku zo stereotypu. Cvičiť môžete začať po 2 mesiacoch po klasickom pôrode a 4 mesiace po cisárskom pôrode. Po veľmi komplikovanom pôrode, odporúčame začať cvičiť až po pol roku, prípadne sa poradiť so svojim gynekológom.

Cvičenia vhodné po pôrode sú - pilates popôrode, brušné tance po pôrode, fitlopty po pôrode.

titkovamiriam
27. aug 2008

ja viem ze sa da cvicit hned po porode,na druhy den dosla cvicitelka pre zeny po porode a s nami na izbe cvicila a dostali sme aj brozurku kedy ake cviky zaradovat. 😢 - pilates je suprovy

kingstonka
27. aug 2008

...no ja sa uz neviem dockat kedy zacnem cvicit...chcela by som prave tie pilates..lebo u nas specialne cvicenia pre zeny po porode nie su... len rozmyslam ze zacat az od 6 mesiacov... kedze dojcim tak mi skor neodporucali tak neviem...

barborka17
autor
27. aug 2008

miriam,preco smutny smajlik,ved si z Ba,tak sa pridaj na pilates 🙂

kingstonka - tieto cvicenia su prave aj pre maminy,ktore este koja

nie su vhodne aerobne cvicenia - aerobic,bodytoning,spinnig,beh...a pod.

pilates vam natiahne svaly a slachy a zostihli postavu, fitlopty regeneruju pretazeny chrbatik a brusne tance spevnuju panvove dno a maternica sa ovela rychlejsi regeneruje🙂

nikusa9
27. aug 2008

ano aj ja mam doma kazety a kadejake kurzy som videla 😅 😅 ale ja dva mesiace po porode by som nezacala ani keby ma sli vrazdit-ja som bola tak lenivaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😉 😉 tak vam zelam vela chuti a ked sa do toho pustite nech vam to aj vydrzi 😉 😉 😵

barborka17
autor
27. aug 2008

nikus chapem🙂,no treba sa nakopnut a potom ked vidia,ako je maminam po cvicku dobre a ze vypadnu niekam prec z toho kolotoca....tak sa tesia na kazde cvicko 🙂

erikasadek
27. aug 2008

neviem ako na slovensku tu sa zacina 2 mesiace, po porode, je to hradene plne poistovnov , najprv sa spevnia vnutorne svaly , vdaka vaginalnej sonde, ktora dava elektricke impulzy, tak sa stahuju , tym padom , nie je problem sa spocuravanim a neskor je 10 seanci na posilnenie brusneho svalstva, nie brusaky , tie su zakazane, az po dokonceni tychto cviceni, pod dohladom kine, sa moze normalne zacat cvicit, je to dobry system , na stiahnutie brucha v pohode, bez toho aby odstaval, co sa stane , ked sa zacnu cvicit hned klasicke brusaky.

titkovamiriam
27. aug 2008

smailik bol omylom mal byt 😀 inak ja moc cvicenie nemusim a ak ma nieco zacne boliet tak mam zopar cvikov z pilates a zopar z kalenetiky. 😀

elize
27. aug 2008

no neviem ako vy, ale ja som 2 mesiace po porode nemala cas na nic, nie to este na cvicenie 😅 bola som maximalne vystavena 😝 Nastastie nemam problem s vahou, mozno keby som mala nejake kila navyse cas by sa nasiel 😀

tribitka
27. aug 2008

mne lekár kvôli komplikovanému cisaráku zakázal cvičiť minimálne 6 mesiacov..... 😝
teraz má malá už takmer 8 mesiacov a stále sa na to vyhováram.... 😀

barborka17
autor
27. aug 2008

no to cvicko netreba brat len ako cvicko,ze ides a musis makat,ale co je super,ides medzi ine maminy,zoznamis sa s niekym s tvojho okolia,mozete chodit kocikovat,ci sa stretnut na ihrisku, odides z kazdodenneho niekedy az unavneho stereotypu...
a elizka ;),necvici sa len kvoli kilam navyse,ale aj pre dobry pocit ;) a spevnenie tela a pre zdravieeeeeeeeeeeee.
😎

zajo510
27. aug 2008

ahojte, ja som začala cvičiť 6 týždnov po pôrode ale to také jednpduché cviky doma a po 2 týždnoch domáceho cvičenia som začala chodiť na kalanetiku. akurát som neskákala v zahrievacom kole pred samotným cvičením, ale tie ostatné cviky som cvičila a poriadne som si ich vychutnávala. ozaj je to super vypadnuť z domu a mať pre seba aspon 2x do týždna 2 hodinky. a pokecať s inými ženami. a ked som aj videla ké majú tie ženské vyšportované a pevné telá o to lepšie sa mi cvičilo. výsledky došli cca asi po 32 mesiacoch cvičenia. vtedy si to už všimlo aj okolie a tá chvála stojí zato. inak kojím ešte stále a vôbec to neovplyvnilo ani tvorbu mlieka ani jeho chuť. alžbetke chutí stále rovnako.

zajo510
27. aug 2008

...po 3 mesiacoch, nie po 32 😀

miselin
28. aug 2008

Ja mám dvd od Csoborovej Zorababy a tam je cvičenie počas celého tehotenstva a aj počas šestonedelia a tie na to šestonedelie mi teda veľmi pomohli, lebo som mala dosť veľké bolesti a keď som to začala cvičiť tak o dva dni mi už bolo zase dobre 🙂

roasha
28. aug 2008

barborka,neviem ako ktora porodnica,ale my sme v BB cvicili/light/ uz nejaky 2.-3.den po porode,a nakazali nam cvickat aj doma. 😕

elize
28. aug 2008

barborka veru aj pre zdravie, ale pri dvojmesacnom dietatku 😅 teraz chodim dvakrat za tyzden hlavne kvoli chrbtici, ked uz Maxino zacal lozit idem niekedy zosaliet od bolesti 😝

uznetusim
29. aug 2008

Babuľky, chcem Vás len informovať, že Barborke17 - zakladateľke témy - zrušili registráciu 😕 😠 a na jej žiadosť Vám píšem jej mailovú adresu, na ktorej ju môžete kontaktovať v prípade záujmu. 😉

baraka@pobox.sk - sem jej môžete písať 🙂

shela
29. aug 2008

barborka17...a preco az 2 mesiace po porode? Ja viem tak ze cvicit sa da aj pocas tehotenstva a hned po nom(samozrejme nie po cisarskom reze)...pri prvom babatku som cvicila cele tehotenstvo na orbitreku a vsetko bolo OK...mala sa narodila ako 3,5 kilova a ja som pribrala len 8kil..a asi tak tyzden po porode som zacala cvicit opat ...mlieko to neovplyvnilo...teraz cakame druhe a cvicim opat...tu kde zijem to len odporucaju...

biba12
31. aug 2008

Ahojte,

ja som zacala cvicit 3 mesiace po porode, chodila som polroka na Pilates. Pomohlo mi to na brusko, spevnilo sa a schudla som aj 5 kil. Teraz mam o kilo menej ako pred porodom. A stale dojcim. Musela som vsak prestat cvicit, lebo mi zistili pruh pupka, ze to moe byt nasledok porodu. Tak teraz si to musim nechat v zime operovat a potom zacnem nanovo cvicit, ked sa bude dat. Pilates doporucujem.

barborka19
31. aug 2008

ahojte,aj ked ma "vedenie" "vyhodilo",vosla som este na chvilu oknom, aby som vam dala vediet,ze ak budete niektora chciet chodin na cvicko,nepiste mi na IP,🙂,kludne vam aj poradim,co sa cvicka tyka.

shela,jasne,su cviky na spevnenie panvoveho dna, cievna a dychacia gymnastika,ktora sa cvici uz po 24hodinach po porode,ak je vsetko ok. no take naozajstne cvicenie, pri ktorom si chceme postupne zlepsit kondicku, sa neodporuca skor,ako po 2 mesiacoch.presne ako pises, cvicenie je vyborne, dostane ta do formy, prides na ine myslienky a ked ti studio ponuka,ze tam mozes byt aj s babenkom,tak nemozes mat ani zle svedomie ;).

biba - pilates je skvely a este lepsi je,pod vedenim dobrej cvicitelky ;)

elize - pre chrbticu je spravne zvolene cvicenie skvele 🙂,lebo kojit, nosit a cicikat babenko je pre chrbticu velmi narocne,to je super ze chodis cvicit.

roasha - jasne ;),

tak ako som pisala shele tak majte sa tu krasne a keby daco piiiiiiiste, potesim.papa B.

barborka19
1. sep 2008

to sa mazu aj sukromne maily???fiiiiha,zacina to tu byt ako vo vazeni.... 😒

bibula
1. sep 2008

hej,aj na druhy den sa moze, len co to spravi? 😀
v kazdom pripade doteraz to bolo 8 mesiacov dietatka a drzim sa toho.aj kvoli mliecku,aj normnalnemu stahovaniu maternice. 😉

zdenka821
13. jún 2010

kočky kde by sa dalo stiahnuť nejaké video cviky pilates po porode? maličká mi nespinká nejako pravidelne tak by som radšej začala cvičiť trošku doma

bibi78
24. jan 2013

Rada by som obnovila tuto temu, lebo sa zda, ze sa uz nikto dlho o nu nezaujima...

Ja by som velmi chcela chodit na brusne tance aj s babatkom, taketo nieco: http://www.topky.sk/cl/13/563156/Blahodarne-vln...
ale nikde som uz takuto ponuku nenasla. Viete o niecom?
@barborka17
@barborka19

degusko
25. dec 2015

Tina Turnerová vraví, že cvičiť po pôrode môžete už po siedmych dňoch, ak pôrod prebehol prirodzene.
Tu sú aj cviky, ktoré odporúča cvičiť po pôrode, je tam aj video. Známej to pomohlo vraj, tak snáď pomôže aj vám 🙂

http://nonstopfit.sk/dostante-sa-do-formy-cvice...

lilu74
1. sep 2016

Tinine cviky su super a je ich vela aj na you tube.