10 cm myóm v 36. týždni

libela
25. mar 2015

Ahoj ženičky, včera mi v 36 tt objavili (pravdepodobne) myóm ktorý je dosť veľký a k tomu mám ešte pridružené problémy ako prilepená placenta k maternici a aj malý má pravdepodobne zdravotný problém, o ktorom radšej nechcem hovoriť. Zajtra idem do Martina k Mudr. Grochalovi a budem múdrejšia. Len sa chcem opýtať či má s tým niektorá skúsenosti, či v takom prípade odoberajú maternicu alebo aký je postup. Som z toho neskutočne vystrašená a bojím sa aj o malého aj o seba, keďže mám doma ešte 2 malé deti....... ☹ Musím ešte povedať, že dosť dlho pociťujem bolesti v panve, krížovej oblasti a aj zo spodu, na ktoré som sa sťažovala, ale moja doktorka to pripisovala tehotenstvu...

libela
autor
8. apr 2015

@duun budem myslieť na tvoje slova...

eli74
8. apr 2015

@libela Drzim palce, sekcia nie je taka hrozna. Kazda to mozno inac preziva. Ja sa nestazujem, mne to vyhovovalo. Nech vsetko dobre dopadne.

martinazvo
9. apr 2015

@libela presne tak ako uz aj ine maminy pisali, spokojne vacsinou nepisu a stazujeme sa vzdy, to je ludska prirodzenost zial ☹

libela
autor
20. apr 2015

@eli74 Tiuak sa Vám konečne hlásim. 10. 4 sa nám narodil Jurko, ktorého podozrenie na korktáciu srdiečka sa nepotvrdilo a môj myóm ostal tam kde je. Rodila som sekciou počas ktorej som mala nesmiernu paniku a strach až mi museli dať kyslík a niečo čím ma uspali. Okrem toho som mala strašné bolesti v ramene a nemohla som sa riadne nadýchnuť, tak to bolo pravdepodobne z toho. Po sekcii som mala dosť bolesti hrudného koša čo ustalo asi po 3 dňoch a dve dávky transfúzie. Bola som dosť slabá. malého som videla po troch dňoch, keďže ležal v Detskej fakultnej nemocnici. Tak som aspoň raz denne chodila za ním, aby som ho mohla nakojiť. A myóm sa bude sledovať, o pol roka kontrola a následne po dohode operácia......

orchidea123
20. apr 2015

BLAHOŽELÁM ku krásnemu chlapčekovi je v poriadku a to je najdôležitejšie my matky vydržíme všetko nech aj sekery padajú dôležité je že to máš za sebou a najhoršie si už prezila a ja tajne dúfam že teraz v šestonedelí ti myóm zmizne alebo sa scvrkne na minimum a budeš v poriadku zvládla si to.teraz sa daj do priadku a tes sa zo zdravého synčeka držte sa a prajem vám všetko dobré užívajte si svojej prítomnosti a budeš šťastná mamička ako ja a.myslí stále pozitívne ....

libela
autor
21. apr 2015

@orchidea123 ďakujem....

pilinka1
21. apr 2015

@libela Gratulujem, to sú dobré správy 🙂

eli74
21. apr 2015

@libela blahozelam k Jurkovi! 🙂 myslela som na vas aj som sledovala, kedy napises, ale vedela som, ze mas ine starosti a radosti. Tie bolesti a pichania v ramene a v hrudniku su od plynov, ktorymi ti nafukli brucho pocas sekcie - ak sa nemylim. Mala si asi tazsiu tu sekciu, ked si stratila vela krvi. Aj ti odoberali vzorku?
Som rada, ze syncek je v poriadku, len ozaj nechapem, na zaklade coho si musela rodit v Blave.
Kym budes kojit, s myomom nic nerob.
Majte sa krásne, prajem vela mliecka, dobreho papkača a vela spanku obom. 🙂

godyna
21. apr 2015

@libela gratulujem a ak sa ti bude dat , tak co najdlhšie kojiť . Mne to odporučil moj doktor a posledný myom ,ktory sa mi nedal pri sekcii odstrániť sa podstatne zmenšil . Mal 15 cm a teraz 3. Užívajte si s Jurkom krásny spoločný život a vsetko dobre Vam prajem

levice13
21. apr 2015

@libela gratulujem ku Jurkovi. Tiez som na Teba myslela, ze ako si na tom. U koho si rodila?

libela
autor
27. apr 2015

@eli74 Ahoj, v Blave som rodila na základe toho, že malý mal podozrenie na ochorenie srdiečka, ktoré sa ale chvála Bohu nepotvrdilo. Malý bol po pôrode v detskom kardiocentre až do nášho odchodu domov...tak to bol dôvod 🙂

libela
autor
27. apr 2015

@levice13 už som na tom lepšie, ale stále hovorím, že radšej ešte 4x rodiť normálne ako sekciou... a rodila som, je to čudné, ale nie som si istá u Dr. Boháčikovej.... po sekcii som sa cítila hrozne, museli mi dať 2 transfúzky a počas sekcie ešte horšie.... chytila ma neskutočná panika a bolesť v pravom ramene až ma museli uspať 🙂, vraj kvapku niečoho na ukľudnenie. ..., ale už je to za nami, som doma a zotavujem sa.

levice13
2. máj 2015

@libela tiez hovorim, ze radsej 3 prirodzene porody ako jeden cisarak. Ale tak uz je to za Tebou, pekne sa zotavuj, tes sa s Jurka 🙂 a uzivajte si jeden druheho. S menovanou doktorkou nemam dobre skusenosti z pristupu, totalna arogancia, ked ju vidim az sa mi nozik vo vrecku otvara. Ale tak nenavyberame si kto nas bude operovat, ze ano. Lezala si na nadstandarde alebo na obyc oddeleni? Ako to tam hodnotis?

libela
autor
2. máj 2015

@levice13 ležala som na obycajnom odd. a hodnotenie?...... poniektore sestřičky sa spravali ako keby mali pacientky lepru... , ale niektore bolí fajn. Len ta strava bola katastrofa... 1 Deň slaný besamel čo by som ešte chápala, druhý deň e fliacky s kapustou a peprom, raznici s cibulou a horcicou, ostatně už radsej nespominam.

queenystars
8. nov 2020

@eli74 prosim kde to robia v Ba dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre