11. týždeň tehotenstva - mám bolesti! Poraďte

vejka.prenga
14. apr 2008

Ahojte pisem lebo som v11.tyzdni a s velkymi obavami.Zijem v Taliansku a kedze som tu sama nemam sa komu zdoverit a povypytovat sa na tehotenstvo,tak som sa obratila na vas.Casto mam bolesti v podbrusku je to skor ako take bodnutie noza alebo taky pocit akoby mi maly prist.Tiez mam aj stale upchaty nos a neviem ci mozem si davat spray do nosu.Tento piatok ma caka Btest co je kontrola maleho ci je v poriadku.Mam len21rokov a velmi som chcela dietatko len sa velmi bojim.Neviem co mozem a co nie.Doktorka mi na tie bolesti povedala len tolko ze je to normalne tiez mi dala nejake vitaminy s ktorych iba zvraciam.Tak ich uz neberiem.V stredu mam kontrolu tak opat sa povypitujem len by som chcela vediet ci ste alebo mate aj vy take problemy.Ci to nie je len vo mne...A tiez co sa tyka cigariet.Vraj ked uz dietatko prislo s tym nikotinom tak to fajcenie nic nemeni?je to pravda?Dakujem vam vo pred

susik77
14. apr 2008

vejka: ja by som sa na tvojom mieste asi snazila prestat fajcit. ja som nikdy ani nefajcila,viem, ze to asi budes mat tazke, ale malemu to fakt skodi...
inak, bolesti nemusia nic znamenat, ale mozu...na tvojom mieste by som si dala urobit ultrazvuk, ci je vsetko v poriadku.

elenita
14. apr 2008

Ahoj, Co sa tyka cigariet, najlepsie je okamzite prestat fajcit! Skodis tym sebe aj babatku! Bolesti, ake popisujes, som mala aj ja a zatial je vsetko ok...pravdepodobne je to tym, ze sa Ti roztahuje maternica...

vejka.prenga
autor
14. apr 2008

susik77-No s fajcenim som prestala ako tak ale kedze pred tym som fajcila aj skatulku za den a teraz max4-5za tyzden je velky rozdiel.Snazim sa uuuplne ale bude to tazke kedze ma tlaci aj stres...A teraz v piatok mam hlavne vysetrenia tak uvidim.V stredu mam iba taku obycajnu kontrolu 100% sa informujem na tie bolesti este raz ale uz raz mi povedala ze je to normalne.No ale tieto doktorky sa spravaju akoby som bola neviem co a to koli tomu ze som cudzinka.

vejka.prenga
autor
14. apr 2008

elenita-Dakujem si zlata.S fajcenim som SKORO prestala 😒

tutifruti
14. apr 2008

Ja som mala v tehotenstve tiež takéto bolesti, ako napísala Elenita, bolo mi povedané, že sa mi rozťahuje maternica... Pocit, akoby si mala dostať menštruáciu je normálny... Ja som to mala každý mesiac v tehu... Keď som si počítala od poslednej m, tak by mi presne tak vychádzala, keby som nebola v tom... Hlavne sa nestresuj, všetko dobre dopadne...

elenita
14. apr 2008

vejka, takze vsetko bude ok 😉 . S tym fajcenim je to pokrok, len tak dalej, az na nulu 😉

vejka.prenga
autor
14. apr 2008

boze ake ste zlate baby...s mojim nastavajucim sa o takychto veciach neda porozpravat lebo je to chlap a nechape.Teraz ma caka v maji aj cesta na slovensko a potom s tade opat lietadlom.Chystame svadbu cize aj to ma znervoznuje lebo kazdy by ma chcel nechat iba v postely a oni vsetko organizovaly ale zasa ja nechcem svadbu co sa mi nebude pacit.Chapete!Hlavne svokra ta vsetko chysta a ja nic neviem.Myslite ze cestovanie mi bude skodit???

mien
14. apr 2008

vejka aj ja som predtým fajčila tlko koľko ty a už nefajčím a čo sa týka tej bolesti aj ja som pociťovala také bodnutie a to až do 2O tt potom ma to prestalo bolieť a cítiila som sa super no teraz už zase mám ťažkosti, ale iné, že už vôbec nevládzem

mien
14. apr 2008

taliani sú už len taký sú veľmi pobožní a myslia si , že ke´d žena otehotnie tak sa musí vydať čo sa týka cestovanie môžeš kľudne to sa nesmie iba v pokočilom štádiu, ale opýtaj sa na to doktora, veď ešte v 7 mesiaci chodia na dovolenky lietadlom, tak sa asi môže, no, keď nemáš niejaké problémové tehotensvo

susik77
14. apr 2008

vejka, s tymi bolestami to je rozne: mna v 1.tehu strasne pichalo v bruchu-ako bodanie a bolo to zle, v 11.tt som o to prisla.pichat ma zacalo uz asi v 6.-7.tt.Preto by som ti doporucovala ultrazvuk.
v 2.tehu som tiez mala problemy-ale zase kvoli hematomu-krvac.+bolesti a to som lezala, brala lieky a dobre dopadlo. tak radsej chod na ultrazvuk, ak bude vsetko v poriadku super, ak bude nej. problem, radswej odpocivaj 😉

susik77
14. apr 2008

ten spray do nosu mozes-aspon na noc-napr. nasivin.nemala by si casto.

lusana
14. apr 2008

práve nasivin mi doktor zakázal, vraj si mám kúpiť niečo prírodnénapr. pinosol

dididi30
14. apr 2008

baby spreje mozete , len kazdy tyzden striedat a hlavne si ich davat v stoji nie v leze, aby sa nedostalo do krvy ale tam kde ma 😉

susik77
14. apr 2008

tie kapky do nosa a spreje posobia lokalne-vazokonsktricne-stahuju cievy v nose.do krvi sa dostava zanedbatelne mnozstvo. takze ak mate hrozne upchaty nos, tak myslim ze tak 1-2x denne na nevyhnutne dlhu dobu je v pohode.
ten pinosol sa mi zda strasne slaby-mozno tak pre dobry pocit, ze si clovek neco da...
s tym striedanim napr. nasivinu a podobnych sprayov je to jedno, pretoze vsetky patria do jednej farmakol. skupiny a posobia rovnakym mechanizmom.

mywiel
14. apr 2008

Vejka cigarety urcite skodia babo nie je dobre okyslicene a nehovorim o tom ze organy sa este len vyvijaju, takze urcite by som prestala a to okamzite fajcit ak nie skor este kym som sa len snazila otehotniet.

evka1310
15. apr 2008

Ahoj vejka. A kde v taliansku si? aj ja som v taliansku. Ja som v Marche 🙂 🙂 ak chces napis mi na IP...
inak k tym kvapkam do nosa - mnohe vysusuju sliznicu nosa a aj maternice!!! to bolo aspon povedane mne..
mimochdom ja buduci tyzden cestujem na Slovenko -vlakom takze cestovat iste mozes, pokial ti nehrozia komplikacie. Konzultuje to s doktorom...ja som sa pytala mojho dokyho a on povedal ze je to OK, ved tehotenstvo nie je choroba (jeho slova)

vejka.prenga
autor
17. apr 2008

Ahojte baby vcera som bola na vysetreni a doktorka mi povedala ze je to vsetko v pohode ze tie bolesti su z vvijania maternice aj na to cestovanie mi povedala ze mozem ale ze ak busom(16hod)tak na kazdej prestavke vela chodit ale asi pojdem vlakom zoberem si s postelou a tak sa budem moct aj prejst po vagonoch pri najhorsom.Lietadlom ee necitim sa na to.A na ten spray som sa zabudla opytat.Ale v lekarni mi daly Gravid spray nasale-cize pre tehotne.Zajtra ma caka tie vysetrenia maleho ci je OK tak dalsi stresujuci den ☹ Inak ako sa mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre