23tt a prechladnutá odspodu, aký liek si môžem dať?

macko1007
19. sep 2019

ahojte viem ze je normalne castejsie cikanie v tehotenstve no ja som prechladla,4dni ma drzala nadcha ale nie moc silna ale posledne 2dni chodim dost casto curat,dneska pomaly kazdu pol h ..uz ma boli dost aj mocovy mechur...pri cikani ma zatial nepali ani nereze...mate rady co si mam kupit aby to preslo?alebo mam zajtra zavolat dr? pijem dost tekutin

evkamotka
19. sep 2019

Podla mna ti na prechladnutie nic neda, len co by si sa v cakarni nakazila niecim horsim. Drzat sa v teple, dibre obliect, pit caj. Co uz. Ak ta neboli hrdlo ani bemas teplotu, nema ti co dat. A tiez, za par dni to prirodzene prejde

macko1007
autor
19. sep 2019

@evkamotka nie hrdlo je ok,ani teplotu chvalabohu nemam...len ma boli ten mocovy :( ale mala sa dost mrvi mozno aj ona nan tlaci

h2
19. sep 2019

@macko1007 Ahoj, na to sú dobré brusnice, dajú sa kúpiť výživové doplnky s extraktom z brusníc, ale keď si tehotná, tak neviem, či môžeš, nie som odborníčka. Keď tak sa skús opýtať v lekárni. Alebo si kúp sušené brusnice, tie Ti určite neublížila. A samozrejme, treba byť v teple, nielen brucho a "postihnuté partie", ale aj nohy!

macko1007
autor
19. sep 2019

@h2 ahoj brusnice si pojdem kupit...pijem caj pre tehotne...a len lezim...uz od nedele mi neni moc dobre,chvalabohu momentalne nechodim do prace tak si mozem dovolit byt doma v teple...

h2
19. sep 2019

@macko1007 Dúfam, že sa z toho dostaneš, lebo ináč toto sa zvykne liečiť antibiotikami. ☹️

macko1007
autor
19. sep 2019

@h2 tak mna pri cikani neboli a tiez nemam ani vytok zapachajuci chvalabohu tak dufam ze to prejde...ja si myslim ze mechur ma boli ked tak casto cikam..

lienkaam16
19. sep 2019

@macko1007 mne takto začalo 2tyzdne dozadu až ma začala bolieť oblička.
Dr.mi dovolil urinal a urologický čaj... krátkodobo ja som užívala 3 dni a pomohlo.
Momentalne som v 14tt.

h2
19. sep 2019

@macko1007 Tak skús aj Ty Urinal, keď to @lienkaam16 môže, môžeš aj Ty.

macko1007
autor
19. sep 2019

@lienkaam16 riesila si to s gynekologom?

lienkaam16
19. sep 2019

@macko1007 áno hlavne jemu som volala... nechcela som antb. tak hneď ako som začala cítiť obličku som mu volala. Ale keď ťa nebolí, neviem netlači ti babätko na mechúr? Ak zavolaj svojmu dr. čo by ti odporučil.

micinka1981
19. sep 2019

Ja som pocas tehu niekolko krat bola prechladnuta. V lekarni som s lekarnickou konzultovala brusnicovy sirup a nebolo tam ze by ho nemohli tehotne ale ani ze sa moze. Myslim ze len tam bolo ze treba to konzultovat s lekarom. Brala som ho a v pohode. Kupovala som si aj brusnicove dzusi co mali najviac brusnicovej stavy.
Ja rychlo prechladnem na mocove a v tehotenstve som mala asi 4x prechladnute.

lenka9617
20. sep 2019

@macko1007 ja som v 25tt a keď som doma tak chodím naozaj kazdu pol hodinu na wc. Trvá to už asi 2 týždne kedy moje babo zosilnelo a kopance sú silnejšie 🙂 pracujem v zimnom prostredí a keď som tam tak menej chodím na wc. Tiež som myslela že som prechladla ale teraz viem že to je tými kopancami 🙂 je to otravne stále cikat ale radujem daň z toho ako kope a že je stále silnejší a silnejší môj chlapček 🙂

zuzkamp
20. sep 2019

@macko1007 ak sú to močové cesty, tak brusnicový džús alebo mám odskúšané SWISS Brusinky MAX... držať sa zabalená v teplej deke - suché teplo... zabudni na teplé sprchy alebo sedacie kúpele - to je blbosť... prináša krátkodobú úľavu, ale potom je to peklo...

a myslím, že ten džús a urologické čaje sa môžu aj počas tehotenstva...

ja inak aj bežne chodím raz za hodinu na vecko, takže toľko k častému cikaniu... ale ak ťa ten mechúr bolí, tak urologickým čajom nepokazíš nič... a zašla by som sa dať vyšetriť, či to ozaj nie je zápal už nejako pokročilejší...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre