3D ultrazvuk a downov syndróm

visna6
17. máj 2019

Dobry den,

zaujima ma, ci sa da na 3D ultrazvuku vidiet na babatku znaky downa. Viem, ze skrining sa robi 2D merania sijoveho prejasnenia, nosova kosticka. Skor mi ide uz o pokrocilejsie stadium. V 20., 30.tt.
Nemate skusenost?

doommii
17. máj 2019

@visna6 ahoj anoo tam uz vidis vsetko pekne,doktor tam viac menej vsetko,ci napr rastep pier,chrbtice ale aj dawnov syndrom...

visna6
autor
17. máj 2019

@doommii Dakujem. Ide mi o to, ze sme od prvych merani v 12.tt mali problem s nosovou kostickou. Teraz v 30 tt na 3D ho uz doktor nemeral len skonstatoval ze nostek je maly ale merat kosticku je uz teraz zbytocne (co ma pravdu) no a na foto ked si ju stale pozeram, ma maly nostek, ale mne pripada normalny. Len cim dalej tym vacsie stresy na mna idu.

doommii
17. máj 2019

@visna6 mne pride tiez uplne normalny😊nebbboj urcitee ti bude vsetkoo ok😊

tana85
17. máj 2019

bola som na ultrazvuku u holana, co je odbornik na diagnostikusrdcovych ochoreni, kde mi poukazoval vsetko kde sa da zistit nejake ochorenie - DS je typicky aj chorobami srdca a este niecim dalsim, a na toto sa uz v pokrocilom tehotenstve sustreduje. stale sa to mozno da zistit z krvi. ak mas pochybnosti, tak skus ineho odbornika a rovno mu povedz, co ta trapi

queen_mary
17. máj 2019

Ahoj, ja som mala hranicne tripple testy. Na genetike mi povedali, ze nebadatelne odchylky mozu zbadat len naozaj profici, co sa tomu venuju stale. Grochal, holan, slezak, a podobne. A teraz v 30. Tyzdni to uz bez tak neovplyvnis. Tak len treba mysliet pozitivne a verit, ze to bude ok 🤞☺️

nika3136
17. máj 2019

@visna6 Ahoj, ja som bola v 19tt skoro v 20tt na 3D u Grochala. Meral hrúbku niečoho (asi steny hlavičky?), že u DS je to asi 2x tak hrubé. Mala sa tváričkou nechcela ukázať, ale už aj z tohto merania mi povedal, že všetko vyzerá v najlepšom poriadku, noštek jej dovtedy nevidel. Potom sa nám ju podarilo pretočiť, skontroloval ešte pery a išli sme

visna6
autor
17. máj 2019

Áno, tie merania sme absolvovali aj my, a kvoli malej nosovej kosticke sa zvysilo aj riziko. Nechali sme to tak, ze ako ma byt tak bude. No teraz na mna idu stresy opat, len sa utesujem tym, ze na to 3D vyzera byt ok.

visna6
autor
17. máj 2019

Viem, ze tie merania sa pozoruju predovsetkym na 2D ultrazvuku a nam teraz uz nepovedal nic, vsetko co sledoval bolo v poriadku az na ten nostek, na ktory uz teda nepozeral. Ach jo, uz len vyckat co ako bude. Dakujem vam

martinka13
17. máj 2019

Videla som takéto fotky aj s detickami čo mali DS a bolo to tam jasne vidno. Podľa mňa je to krásne zdravé bábätko....

visna6
autor
17. máj 2019

@martinka13 Fakt? Myslis, ze by to bolo aj takto vidiet, nie len klasicky ciernobielo v 2D podla kosticiek?

eliska13
17. máj 2019

@visna6 neboj sa zbytočne.Tak má menší noštek a čo?aj mňa plasili všetkým zlým ...určite by tam bolo viac znakov

monro
17. máj 2019

Pokial ja viem, tak 3D sono pri zistovani odchyliek neprinasa o nic viac ako 2D. Ale tak, mozem sa mylit. Ja, ked som cakala obe svoje deti bola som u Dr. Čunderlíka a vzdy robil len 2D.

veronikaszabova
17. máj 2019

@visna6 neboj, noštek je krasny ;)
Drzim palce

visna6
autor
17. máj 2019

@monro Ano, aj mne vsetky tie merania robil cez 2D a tam bolo teraz vsetko ok obrem toho nosteka ktoremu sa uz nevenoval, nepozeral, nemeral tak preto len na tu fotku pozeram lebo sa nechcela ani ukazat, tlacila sa medzi stenyplacenty a meternice akurat presne pusu a nostek ukazala

visna6
autor
17. máj 2019

@veronikaszabova 🙂 pevne dufam

visna6
autor
17. máj 2019

Zaujimalo ma hlavne to, ci je to vidiet aj na 3D, ze nieco nesedi, ci sa s tym niekto stretol (rastep je jasne ze sa zbada napr.)

sweetdreams
17. máj 2019

Myslim že na downa sa okrem nosovej kostičky a NT meria aj stehennna kosť....takže tam je viac ukazovatelov,to by ti povedali, keby to nebolo ok. Ako pisal už niekto vyššie, v 30 tt uz aj tak nič nespravis, možno si môžeš ešte zaplatiť nifty alebo trisomy testy, tam je takmer 100 percenty výsledok. Ale hlavne myslí pozitívne ;)

visna6
autor
17. máj 2019

@sweetdreams hej,stehennú kost má zas o viac ako týždeň väčšiu :D tak to má ukľudňuje,že je to dobrý znak,snad

martinka13
17. máj 2019

@visna6 na obrázkoch, ktoré som videla bolo jasne a zreteľne vidno, že dieťatko ma DS

visna6
autor
20. máj 2019

@martinka13 V čom to bolo, prosim ta, take viditelne? Na nosteku?

martinka13
20. máj 2019

@visna6 nos , oci ďaleko od seba a nízko polozene uši

66miska66
20. máj 2019

@visna6 Neboj vsetko bude v poriadku ,pamatam si ze aj ja som sa pred rokom takto stresovala a bala az do porodu.Nam sa nedala zmerat nosova kosticka a malinka sa nam na 3D sone neukazala vobec tvarickou.Narodila sa v poriadku a veru z malilinkym nostekom 🙂

yaya04
20. máj 2019

@visna6 krasne zdrave babatko😍, neboj sa vsetko bude v poriadku, tiez som si tymto stresom presla a maly je zdravy krasny chlap . Drzim palceky 😘

visna6
autor
20. máj 2019

@yaya04 @66miska66 veľmi vám ďakujem 😇🙂🙂Ja viem, že už teraz to nezmením...ako to je, tak bude. Len som asi chcela, potrebovala počuť (čítať) že si aj niekto iný myslí, že to môže byť fajn, aj keby len falošná nádej, ale môžem stále dúfať. Lebo podľa tej fotky, ktorú mám (aj ked nevidieť pekne celú tváričku lebo zavadzala placenta a maternica) má noštek a hlavičku celkovo...v pohode, snáď.

zabka1987
21. máj 2019

3D v tomto výpovednú hodnotu moc nemá a skúsenosť nemám osobnú ale baba co bola so mnou na amnio bola na 4d v HC a povedal jej ze bábätko je zdravé, amnio a grochal potvrdili dawn. Tak isto ten lekár v HC kamoške nevidel nepriechodné čreva u jej malinkej, zistili to až pri pôrode

visna6
autor
21. máj 2019

@zabka1987 áno, len podľa "fotky" sa tie všetky veci určiť nedajú. 3D a 4D sú skôr hm .. marketingové? Mne robil vsetky merania aj v 12. tt aj potom v 20. tt a okrem toho nosa bolo vsetko fajn, len ta kosticka mala. No a teraz naposledy v 30.tt ju uz nemeral, teda ani na nu nepozeral len ostatne veci, tak preto iba podla fotky na ten nostek stale pozeram.

zabka1987
21. máj 2019

@visna6 podľa môjho názoru je pekný, aj normálny vôbec mi nepríde malý. Podľa mňa nemáš prečo byť v strese fakt, užívaj si posledne týždne 😊 už to aj tak nezmeníš keď náhodou

visna6
autor
21. máj 2019

@zabka1987 veď to, neriešili sme to pred tým...ako má byť tak bude, ale čím je to teraz bližšie tak na mňa opäť idú tie isté obavy čo pri tých vyšetreniach. Ďakujem ti veľmi pekne za podporu 🙂

66miska66
21. máj 2019

@visna6 vobec nemas za co 😘 hlavne sa nestresuj, babo to citi ...ak vsetko ostatne bolo v poriadku z merani,vysetreni, nemyslim si ze by si sa mala bat 😊..vsetko bude v poriadku a budete sa uz len tesit z drobceka ...ako som pisala dcerka ma mini nostek doteraz 😊 drzim Vam prsteky ❤

queeeen
26. máj 2019

@visna6 ahoj ja mam to iste ma.vystrasil na morfo ale idem na trisomy ja som.24tt a nemohla by som tak existovat do porodu. Tiež mam foto kde nostek.vidno a ma ho podobny ako mal prvy syn nevidim nic neobvykle ale pre pokoj duse nech to mam cierne na bielom idem, ty si nezvazovala ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre