Abces v hrdle

1radka9
4. dec 2017

Zdravím mamičky, mám na vás otázočku, máte niektorá skúsenosti z abcesom v hrdle počas tehu ? Som ešte len v 5tt a momentálne ležím v nemocnici, včera mi to museli narezávať a dnes mi už pichali ATB. Doktor povedal že sú bezpečné, no mne sa to celé nezdá už od toho abcesu kedže to bola infekcia, mám strach, že prídem o bábo :(

schatzinkaschatzinko
4. dec 2017

Samozrejme, ze potrebujes antibiotika, ked mas abszes. To je hnisave lozisko a musis to preliecit antibiotikami. Co sa Ti na tom nezda? Liecila by si sa inac? Su skupiny antibiotik, ktore sa v tehotenstve mozu a tie Ti predpokladam dali. Pre dieta je najvacsie riziko nepreliecena infekcia. Si este na zaciatku tehotenstva a aj ten zakrok su urcite velmi stresujuce. Skore uzdravenie!

sintra
4. dec 2017

Zazila som to, len s tym rozdielom ze som nebola tehotna. Absces, narezanie, nasledne preliecenie ATB a potom vyber mandli (ten absces bol vyvrcholenim asi dvojrocnej snury angin). Antibiotika su teraz nevyhnutne.

1radka9
autor
4. dec 2017

Ďakujem za odpovede 🙂 áno viem, že to bez ATB nejde, len mám veľké obavy, samozrejme ako každá tehuľka keď ma zdravotné problémy. Nikdy som nemala problém s angínami ako napísala sintra, že sa jej to už dlhšie ťahalo, možno sa to stalo preto že samozrejme imunita tehotnej ženy je slabá a hlavne v takom "chrípkovom období" kedy sa ťažšie tomu ubráni a aj obyčajná bolesť hrdla skončila takto kedže som to nemohla včas podchytiť správnymi liekmi vzhľadom na tehotenstvo. Doktor povedal, že mandle mi teraz vyberať zatiaľ nebudú vzhľadom na graviditu, iba v prípade ak by sa to nezlepšovalo a to len lokálnym obstrekom, tak verím, že ATB zaberú a že ma už nebudú viac trápiť.

janinah
4. dec 2017

Máš dôvod neveriť lekárovi? pri paratonzilárnom abscese atb musia byť podávané a ak sa niečo dieťaťu má stať,tak sa stane aj keď pôjdeš do potravín chlieb kúpiť a niečo tam chytíš alebo spadneš nedajbože....zbytočne stresuješ,vypni pc a oddychuj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre