• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aká kombinácia krvných skupín je nebezpečná?

11. októbra 2015 
27. feb 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. feb 2010 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ja mám krvnú skupinu 0+ a manžel tak tiež 0+, nemá niekto skúsenosti s 0+ u obidvoch partneroch? .. podľa doktora to vôbec nevadí, nedostala som zatiaľ ani žiadne protilátky, na výsletky testov z genetiky pre bábatko čakám budú v priebehu budúceho týždňa ... pýtam sa preto že v mojom okolí ma dosť plašili, že sa rodia choré bábatká...
28. feb 2010 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucka ... mas to v poho, nie je ziadny problem ... nemas dovod dostavat nejake protilatky, ved Rh mas + a aj tvoj manzel, tak co sa plasis :wink:
28. feb 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka ďakujem, ... už budem kludnejšia ... pravda je tá , že nemám ani predstavu o krvných skupinách a ich kombináciach, ale potešila si ma :slight_smile:
28. feb 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby :slight_smile: chcem aj ja prispiet par vetickami na tejto stranke :wink:
...a zdravim MONI :sweat_smile: ,ktoru poznam aj z inych stranok, vsakze :wink:
Takze babky ja som RH- B skup., a moj partner RH+ B skup..........doteraz som sa cudovala,ake protilatky mi stale testuju,uz asi 3-4x som bola na krv,ale ako tu citam, takze ak ja som RH- tak babo bude mat novoroden.zltackuuuu??????? :frowning2: kto poradi?????dikes. :unamused:
28. feb 2010 o 13:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bubi :slight_smile:
ja som tiez B Rh-, manzel A Rh+ a protilatky mi testovali asi 2x. neviem aky postup je doma, tu ich otec ani nezaujima, akonahle si Rh- tak si prejdes tym testovanim (co je podla mna spravne, lebo aj babo moze byt Rh-/+ a to je dolezite). okolo 30tt sa picha prva davka Rh Ig, po porode sa zisti krvna skupina a faktor babatka a podla toho rozhodnu ci ti pichnu dalsiu.
tu zltacku mozu mat nase babatka zhorsenu, ale neplati to vzdy. tazko ti niekto dopredu povie, treba dufat ze sa tie male telicka s tym nejako vysporiadaju. alebo sa budu opalovat hned po narodeni aby sa im pomohlo :slight_smile:
ja sama som mala dost silnu zltacku, a aj moji surodenci, (Rh+), a mama je pritom Rh+
28. feb 2010 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
awooooj Moni,tak aspon Ty si mi odpovedala :wink: ....neviem tu je nejako mrtvo na tomto fore,teda hlavne na tych strankach kam som aj ja nieco napisala,akoby tam nik ani nechodil :rolling_eyes:
Takze tak je to??A inak mne nepichali nic v 30tt.....akurat mi brala krv teraz opat v 32tt...takze nechapem o co tu kráči :cry: ......a ano ako pises treba rozmyslat pozitivne a dufat, ze to nebude take zle....ale tak riziko je teda dost velke az to tak je s tym RH-....hm
28. feb 2010 o 20:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poprosim vas neodbocujte od temy
28. feb 2010 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby ja mam krvnu skupinu A- co je rizikovy faktor pre dietatko ale po prvom tehotenstve mi pichli injekciu ze to vraj bude ok mate nejake skusenosti?alebo rady naco si davat pozor?ja zijem v Anglicku a tu sa velmi tehotenstvo nekontroluje dakujem :frowning2:
2. júl 2010 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcem sa vas opytat ked mam aj ja aj moj priatel 0+ ci to neznamena nic zle :(( dufam ze nie dakujem za odpovede
21. okt 2010 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte...ja som do otehotnenia nemala ani šajnu akú krvnú skupinu mám....a pri prvých odberoch mi to zistili, ja mám 0 Rh negat. a manžel 0 Rh pozit., protilátky som mala negatívne...teraz je už medicína na takej úrovni že si myslím že sa nemusíme báť....
23. okt 2010 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím žienky, mám na vás otazocku.....moja krvna skupina je 0 pozitiv, partnerova je B pozitiv... zaciname sa snazit o babo, len ja mam trochu obavy, ci bude zdrave....Tak ma prosim ubezpečte že bude.Diíky
5. jan 2011 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rufan, pokial ide o vase krvne skupiny, tak tam by babo nemalo mat problem. myslim, ze skupiny su celkom jedno, skor to byva komplikovane, ked ma jeden partner Rh+ a druhy -.
a dufam, ze ani ine problemy nebudu, tak uspesne snazenie:slight_smile:
7. jan 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@klincek len na upresnenie-problem je vtedy,ked je zena Rh- a partner Rh+.....vtedy sa kontroluju protilatky....nevadi,ak je zena Rh+ a partner Rh-
7. jan 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simonka99 ja som rh- a nikdy sa ma nikto nepytal aky faktor ma partner
7. jan 2011 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adikad to vazne???? mne kontroluju protilatky a v 28tt dostavam nejaku injekciu,ktora zabranuje vzniku protilatok...a takisto do 72hodin po porode som dostala injekciu kvoli tomu,ze mam Rh-... :slight_smile:
7. jan 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simonka99 mne pri synovi kontrolovali protilatky,ale na partnera sa ma nepytali. A dufam,ze po porode mi pichli tu injekciu, lebo sa na to vobec nepamatam,lebo hned som zaspala :slight_smile: . Syn zdedil faktor po mne, zda sa mi, ze problem moze nastat vtedy ked dieta ma iny rh faktor ako matka. Teraz v decembri som potratila, tak som sa v nemocke pytala na to ci mi budu pichat tu injekciu a povedali,ze az v 6tt sa zacinaju tvorit protilatky,takze mi to netreba pichnut.
7. jan 2011 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no len, ked zo mna vsetko doslova vyteka....preto tie otazky. k tomu mi este zistili retro maternicu /neviem co to je/ a vodu v podbrusku
7. jan 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som sa spýtať, ja mám AB RH pozit a manžel má A1 RH pozit. Je to ok? :slight_smile: Pekný večer :slight_smile:
12. feb 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný deň baby,.....viem že je to asi problém, ale ja som 0- a drahý je A+...nič poteľujúce však? som v 26tt a môj dr. ešte o tom nevie ale idem v pondelok, tak tam mi povie asi, že dostanem protilátkovú injekciu však? teda aak som to správne pochopila......
20. máj 2011 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ..prosim vas neviete mi poradit?? ja som krvna skupina A- a moj partner B- , mozu nastat nejake komlikacie??? som mesiac po kyrete a som sa bala ze bude pozitivny...ale vraj ma B- ..dakujem za vase odpovede
23. jún 2011 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ernuska296 Ahoj,nerozumiem úplne tvojej otázke.Myslíš komplikácie pre dieťatko v prípadnom tehu?Lebo predpokladám,že nečakáš bábo,keď si po kyrete.
23. jún 2011 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ernuska296 problem by mohol nastat keby si ty negativna a manzel pozitivny, ale aj v tom pripade by ti urcite pichli Rhegu,...ak ste obidvaja negat. tak je to v poriadku... :wink:
23. jún 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Problém môže nastať aj keď má žena rh+. Ja mám 0+ a manžel A+,mala mala AB0 inkompatibikitu,pretože krvnú skupinu má A a odo mňa jej prešli protilatky,malá silnu žltačku,tri týždne bola na jis a nakoniec jej museli dať trabsfuziu,v tehotenstve sa mi o tom nikto ani nezmienil :rolling_eyes:
23. jún 2011 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien35 ahoj no kedze som po kyrete tak sme museli absolvovat vysetrenia a kedze moj drahy nevedel aku ma krv.sk. tak mi pri MA povedali ze ak by bol on + tak mi pichli injekciu s protilatkami....tak ked je B- a ja A- neviete ci nahodou tieto dve krvne skupiny nebudu sposobovat problemy pri dalsom tehu? vdaka
23. jún 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jednoducho povedané,problém MôŽE nastať vtedy,ak dieťa po svojom otcovi zdedí niečo,čo matka nemá,teda jej telo to nepozná a začne proti tomu bojovať,teda vytvárať protilátky. Ale aj to nastane až vtedy,ak matkina krv príde do styku s krvou plodu a to pri nejakých poškodeniach placenty.Normálne placenta funguje ako bariéra, aby k zmiešaniu krví nedošlo.Cez placentu sa odovzdávajú len látky,ktoré plod potrebuje. Keď však táto bariéra je nejakým spôsobom narušená,dôjde k "zmiešaniu" krví plodu a matky a ak v krvi plodu je niečo,čo krv matky nemá,tak sa začnú proti tomu v krvi matky vytvárať tie protilátky.Tie potom prechádzajú do plodu a môžu spôsobiť rozpad alebo zhlukovanie červených krviniek plodu.Prechádzajú aj do mlieka. Preto pri inkompatibilite Rh faktoru ( matka ho nemá,otec a plod áno) sa už preventívne pichá inj.s protilátkou proti protilátkam,ktoré by v takomto prípade mohla matka vytvoriť.Ak sa vytvoria,sú touto injekciou vychytané skôr ako a dostanú do plodu. Tak isto môže robiť problém, aj ak matka je skupiny B alebo 0 a dieťa po otcovi zdedilo skupinu A. Konkrétne A1,čo je najčastejšia skupina v ľudskej populácii má veľmi vysoký stupeň imunizácie. Teda znova,matka túto skupinu nepozná,preto proti nej bojuje. Najlepšie sú na tom mamičky s AB Rh pozit.Tie poznajú všetky možnosti,teda nebudú proti ničomu vytvárať protilátky.
To som sa tu rozpísala len o AB0 systéme krv.skupín.Existuje ešte množstvo ďalších,ktoré môžu vyvolať imunizáciu matky (vytváranie protilátok),tie sú však veľmi zriedkavé.
23. jún 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ernuska296 odpoveď nájdete vyššie :slight_smile:.Vo vašom prípade v rámci AB0 systému problém nie je.
23. jún 2011 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luthien35 dakujem moc:slight_smile:)) za odpoved :slight_smile:)))
23. jún 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok