Aká kombinácia krvných skupín je nebezpečná?

misel
9. okt 2006

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekto viete ako je to s krvnými skupinami rodičov. Máme s manželom rovnakú krvnú skupinu A1 pozitiv a neviem, či to nie je nebezpečná kombinácia pre vývoj dieťatka. Ďakujem.

lenny
9. okt 2006

myslim si, ze nebezpecne je to iba vtedy, ak ma matka RH faktor -. Vtedy vysetruju krv aj otcovi dietata, a dalej uz neviem, kedze mne sa to nestalo

zuz11
9. okt 2006

misel, zle je ak ma matka negativ inak je vsetko ok ale aj pri negativoch davaju iba neaku injekciu alebo tak a je to ok.... my s manzelom mame tiez obaja Apozitiv 😉

lenny
9. okt 2006

ak ma matka negativ a otec pozitiv, to moze byt problem.... aspon raz mi to tak vysvetlili. Ale o tom vie viac asi lekar

veronika13
9. okt 2006

presne tak, problém je ak má matka Rh negatív a otec pozitív. Vtedy sa po pôrode pichne nejaká infekcia, ale pri prvom dieťati to myslím nie je až taký problém, akurát že ti po pôrode pichnú tie protilátky, aby pri ďalšom tehotenstve nebol ten problém - vtedy sa myslím odpudzuje krv matky s dieťaťom, ale už sa to dá riešiť. Problém je asi vtedy, keď tehotenstvo nie je sledované, alebo sa zanedbáva. Takže sa netreba báť 🙂

misel
autor
10. okt 2006

Ďakujem Vám, hneď mám krajší deň..... 🙂

ladybird1l
10. okt 2006

cawte, ja som sa akurat nedavno mojho lekara pytala, ze kedy zavolaju aj manzela na odber krvi, on mi povedal ze kedze ja mam Rh pozitiv, manzela nepotrebuju. Vraj kebyze mam ja negativ, tak vtedy sa vola aj muz na odber, potom sa vpichuju akesi protilatky buducej mamicke...ale ako pise veronika13 aj taketo pripady sa daju v pohode riesit...

lubinka
10. okt 2006

Ahojte, ja mám B negatív, teraz v 25. tt. mi brali krv na protilátky, ale čo mám naštudované z odborných kníh, ako aj z "debatiek" s mojou gynekologičkou to pri 1. tehotenstve nie je problém. Aj moja mamka má takú istú krvnú skupinu a ocko má plusko a ja som bola jej 3. tehotenstvo a nemala s tým problémy - a to bolo pred 26. rokmi... Dnes, keď medicína pokročila by sme sa toho vraj nemali obávať.

krissy1
10. okt 2006

tak ahojte,aj ja sa pridavam do malej skupinky..JA ABneg.,mangel 0 pozit.

boo
12. dec 2006

caute ja mám A neg. a manžel O pozit. tiež sa toho bojím..

ena
12. dec 2006

lubinkaô ja som 0-, manzel B+, maly je takisto B+, poas tehu som mala protilatky OK, na druhy den po porode mi dali injekciu rhegy

logout
12. dec 2006

Ahojte, clanok o Rh faktoroch v tehotenstve najdete tu:
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

fatima
12. dec 2006

ahojte babenky,
pridávam sa k Vám, pretože aj ja som tento problém riešila. Ja mám KS A- a môj priateľ takú istú, lekár ma uistil, že by bol problém len keby on mal pozitív, ale rieši sa to presne tak ako ste už niektoré naznačili, injekciou. vôbec sa kvôli tomu nestresujte, pretože dnes je to úplne všetko v pohode.
Držkám palčeky

denik
12. dec 2006

možno vás trochu vyvediem z rovnováhy.. moja známa má krvnú skupinu A+ a tiež jej povedali, že manželovu vedieť nepotrebujú.. tesne po pôrode dieťa kolabovalo a oni nevedeli prečo.. príčina sa hneď našla, keď zistili, že manžel má síce tiež A ale negatív.. takže nie je pravda, že len matkina negatívna skupina je "zlá" a treba sa mať na pozore.. Ja som sa pýtala mojej lekárky, kedy a ako má prísť manžel na odber a ona, že načo, keď mám B+.. keď som jej povedala o tomto prípade,len skonštatovala, že to je možno 1 prípad zo 100 😖 boli sme na krvnej stanici, ale manželovi krv nikto bez "papiera" od lekára nevezme.. testy na krvné skupiny sú vraj drahé nepovedala by som, že som pokojná..

bibula
12. dec 2006

😉 preco?ked chce gynekolog aj jeho krv.skupinu,nech napise na vymenny listok pre jeho obvodaka a ten mu musi zobrat krv na toto vysetrenie.aj ked bude to sranda,ked bude mat chlap odporucenue od gynekologa 😀

mojmu partnerovi tiez kontrolovali,ci nie je negat.neviem naco,ale kontrolovali,ja som pozit,aj on,takze vse ok.
papa

denik
12. dec 2006

no ale moja gynekologička to práve nechce.. to len my sme sa zľakli a skúšali to bez odporúčania lekára.. no a nepochodili sme 😒 tak snáď bude všetko ok.. svokrovci si "pozitívni", tak by mal byť aj manžel 😅

emjee
12. dec 2006

alebo posli draheho darovat krv a hned budete vediet aj jeho skupinu 😉

denik
13. dec 2006

emjee to ma už napadlo, ale on darovať krv nemôže.. chceli sme ísť už dávnejšie spolu, ale nespĺňame kritériá 😨

emjee
13. dec 2006

no moj by aj mohol, ma superzily 🙂 ale jemu zoberu jednu ampulku a je na umretie dalsie dva tyzdne 😀

dorotka
13. dec 2006

pokial viem obvodna ti moze dat zistit krvnu skupinu aj na poziadanie iba je za to poplatok

rut
13. dec 2006

denik, u mojej obvodnej lekrarky je napisane na dverach, ze zistenie krvnej skupiny na vlastnu ziadost stoji 200,- Sk

barunka
13. dec 2006

denik, môj manžel si zistil krvnú skupinu len tak, že zavolal svojej obvoďáčke, či by mu to nemohla mrknúť v kartotéke, kde má správu z pôrodnice a bolo... tiež nám to kázala moja lekárka zistiť, hoci som bola B+ a manžel je takisto...

emjee
13. dec 2006

moj nema v kartoteke napisanu krvnu skupinu 😖 ma tam vselijake bludy ale toto nie 😖

barunka
13. dec 2006

no, môj chlap to tam má napísané, dokonca má aj nejakú zvláštnu kartičku z pôrodnice, kde sú rady pre mamičky a jeho váha a krvná skupina... ale on je 1979 takže tak...

dorotka
13. dec 2006

nie kazdy to ma napisane ale mi sme boli obaja darcovia manzel je stale darca takze toto ovladame

ikke
13. dec 2006

problem moze nastat vzdy, ked sa do tela "negativneho" cloveka dostane "pozitivna" krv. tym clovekom moze byt rovnako miminko ak clovek po infuzii 😔 takze si osobne myslim, ze do tela negativneho babatka sa nejako dostala krv matky (pupocnou snutou? pri podore?).
v tomto ohlade je zistovanie krvnej skupiny asi dost malo smerodajne, lebo aj ked ste obaja pozitivni, predsalen moze byt vase dietatko negativne. rovnako ak je otec negativny a matka pozitivna. a ci a ako sa da zistit krvna skupina dietata pred narodenim, netusim.

starostlivost o negativnu matku, ktora ma pozitivneho partnera, je ale asi zas nieco ine. tam ide o protilatky, ktore sa v tele matky zacnu vytvarat po porode (ak nedostane injekciu) a ktore sposobia, ze kazde dalsie pozitivne dieta telo matky bude povazovat za cudzie (nieco ako infekcia) a dojde k potratu.

zaverom, tie co ste negativne a mate negativneho partnera, ste to vlastne "vyhrali" 😉 kedze aj vase dieta bude mat rh- , takze v tomto ohlade vam (snad) nic nehrozi.

tot nazor absolutneho laika, ktoreho znalosti z mediciny siahaju po acylpirin... 😝 😅

ikke
13. dec 2006

..."pri porode"...samozrejme...

dorotka
13. dec 2006

ikke ale znie to velmi logicky 😉

lenus
13. dec 2006

ikke, veeelmi pekne a logicky povedane... 😉 Tie protilatky sa ale nemusia zacat vytvarat len pri (po) porode, ale napr. aj ked Rh- zena pride o babetko napr. pri missed abort a pod. - aj tam moze dojst k tomu, ze Rh+ krvicka babenka sa dostane do tela mamy.

ikke
13. dec 2006

este k tej negativnej matke: tie protilatky sa tvoria iba ked porodi pozitivne dieta. ak je dieta rh-, nic vam pichat nebudu, lebo telo protilatky vytvarat nebude, lebo vlastne sa nemusi vyrovnavat s nicim, co mu nie je "vlastne" 😉
ale ak sa vam, negativnym, narodi druhe dieta pozitivne (pricom prve bolo negativne), mali by vam tu injekciu pichnut po tom druhom dietati. skratka, injekcia vzdy po prvom porode pozitivneho dietata! 😉

lucinocka
13. dec 2006

Matkam ktore maju Rh- sa neodporuca mat viac ako max dve deti, idealne je maz len jedno, po porode sa picha injekcia Rhega a niekde som citala ze sa picha niekedy aj pocas tehotenstva..tato protilatka sa musi podat do asi 24 hodin po porode lebo inak hrozi ze dalsie dieta by mohlo byt postihnute..zaujimam sa o to kedze ja mam A- a priatel ma A+.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre