Aká kombinácia krvných skupín je nebezpečná?

misel
9. okt 2006

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekto viete ako je to s krvnými skupinami rodičov. Máme s manželom rovnakú krvnú skupinu A1 pozitiv a neviem, či to nie je nebezpečná kombinácia pre vývoj dieťatka. Ďakujem.

roasha
4. feb 2009

dupi,ja sa priznam,necitala som,ja som odpovedala na dane otazky 😅 ....vlastna skusenost... 😀

monchichi22
11. feb 2009

Ahojte,vie mi niekto povedat asi aku krvnu skupinu bude mat nase dieta ked ja mam AB positiv a otec dietata O positiv?dakujem

zuzana17
11. feb 2009

Ahoj monchichi, dieťa môže mať krvnú skupinu A alebo B 🙂

dupinka
11. feb 2009

baby, kuk do mojho albumu, na konci su tabulky moznych skupin a Rh faktorov....

monchichi22
11. feb 2009

zuzana 17 dakujm 😀

liki205
28. apr 2009

Chcem sa spýtať pokiaľ ja mám A pozitiv a manžel RH AB pozitiv, nehrozí tam nejaké riziko ?

barborkam
11. aug 2009

Ahojte. Nechcem malovat certa na stenu, ale prednedavnom sme boli so snubencom darovat krv a povedali nam, ze mame rovnake krvne skupiny, co je A+. Odvtedy ma vsetci strasia, ze to je problem, a ze je tam velke riziko, ze sa nam mozu narodit postihnute deticky. Vedela by ste niektora pomoct?

simusska
11. aug 2009

Chcela by som sa opýtať či niekto náhodou nevie ako je to s bábätkom keď ja mám krvnú skupinu B+ a môj priateľ B-. Mám strach lebo som o takých veciach veľa čítala a všade len strašia....

monika131
11. aug 2009

barborkam - nemaľuj čerta na stenu. Dnes už na všetko existujú lieky, protilátky. A takých strašiakov nepočúvaj, radšej sa poraď so svojim lekárom. 🙂

simusska - aj ja mám krvnú skupinu B+ a priateľ B-, no nevidím v tom žiadny problém. Pokiaľ viem, problém môže nastať vtedy, ak má mamička mńusovú skupinu, a v 28tt sa berie krv na protilátky, a keď treba, doktor dá všetko do normálu.
Moja kamoška má mínusovú krvnú skupinu, a už teraz vie, že po pôrode dostane injekcie na protilátky a je to v pohode. 🙂

ravaska
28. okt 2009

Chcem Vám len napísať, že táto stránka je úžasná 😉 som v piatom mesiaci tehotenstva a vždy keď niečo neviem alebo sa mi niečo nezdá, zájdem sem a pozrem si Vaše skúsenosti a veľmi mi to pomôže, lebo nemusím volať lekárke a zbytočne stresovať s každou maličkosťou. Ďakujem Lucia 🙂

domili
4. nov 2009

Baby ako je to s tymi krvnymi skupinami ja mam A rh pozitiv a muz B pozitiv....mam z toho nervy

matula01
4. nov 2009

Ja osobne si myslim, ze A+ a B+ nemoze narobit ziadnu sarapatu. Ja mam 0+, muz mal B- a tehotenstva boli uplne v poriadku.

monika.c
4. nov 2009

baby,vy sa strachujete uplne zbytocne.ked ma matka akukolvek krvnu skupinu a RH faktor pozit. a otec moze mat krvnu skupinu aku len chce,riziko tam nehrozi,iba ak pri matka O a otec AB,ale to by sa teda ti dvaja museli velmi dlho hladat,mohli by mozno nastat nejake komplikacie.komplikacie su iba pri RH negat. faktore,teda ak ho ma matka a otec RH pozit.,co je aj moj pripad,ja mam O neg. a manzel O pozit. 😒 toto je moje druhe tehotenstvo a kedze som o tom midwife aj dr.povedala,dufam,ze to posleduju a nejako sa nestresujem.po prvom porode som dostala anti D (protilatky/a vtedy mi dr.povedal,ze moje dalsie tehu bude ako by bolo prve,tak to aj beriem a dufam,ze moje telo si proti drobcovi nezacne vytvarat protilatky.jasne,ze ma v tehu moze vselico postretnut,ale keby som sa mala vsetkeho bat,tak by som nemohla ist ani do prace,lebo co ked tam nieco od deticiek chytim atd.atd.Takze este raz,uzivajme si tehotenstvo a myslime len pozitivne 🙂

matula01
5. nov 2009

monika, teraz si ma trochu vyplasila 🙂 Ze riziko hrozi iba ak je matka 0 a otec AB. Pretoze ja mam 0 a moj sucastny partner ma prave AB. Ale obaja mame +, tak si myslim, ze by nemal byt problem.

monika.c
5. nov 2009

matula,neboj sa,nechcela som ta vystrasit,ak si doteraz mala vsetky vysledky krvi v poriadku,tak je vsetko ok.je dobre,ze mate obidvaja rh pozit.to nehrozi ziadne riziko. 😉

magic08
4. dec 2009

ahojte citam tuto temicku, zaujimave veci, ale nenasla som odpoved na tu svoju otazku, tak sa spytam, hadam mi niektora bude vediet poradit. som v 23 tt, krvna skupina A+, manzel tiez A+ a prave mi volala sestricka od mojho gyndosa ze sa mam dostavit na opakovany odber krvi, pretoze mi vysli pozitivne protilatky... Nemate s tym niektora skusenost, je to naozaj mozne, ale len sa stala laboratorna chyba a ja strestujem zbytocne???

annalena
4. dec 2009

magic ak ste obaja A +, tak nevidim problem. 🙂 ine by to bolo, kebyze ty si A- a manzel A+
nepovedali ti presne o ake protilatky sa jedna?

magic08
6. dec 2009

annalena nie nepovedali mi nic blizsie, no na internete som si nakoniec nasla, ze existuju aj ine druhy krvnych skupin ako tie o ktorych sa tuna bavime. No asi mi neostava nic ine len si pockat na vysledky... ☹

annalena
7. dec 2009

no to je prave dovod, preco sa pytam 🙂 to presne povedane niesu ine krvne skupiny, tie mozu byt len A, B, AB a 0. ale v krvii sa okrem Rh faktora (o ktorom sa tu pise), zistuju aj ine faktory (napr. Kell, Duffy..). a urcite percento ludi moze mat protilatky proti tymto faktorom. pre tych sa potom objednava aj specialna krv v pripade nutnej transfuzie a podobne. u tehotnych sa protilatky proti tymto faktorom nachadzaju len asi u 2% zien, a aj priebeh byva ovela miernejsi v porovnani s tym, ked su protilatky proti Rh faktoru. takze si hlavne nerob ziadne stresy, je dobre, ze dr nato prisiel a budes pod kontrolou 🙂

jasterka11
19. feb 2010

ahojte,chcem sa spýtať,či mi neviete povedať ,kedy sa dozviem krvnú skupinu svojho babatka. Som v 33tt. To sa dozviem až po porode? Bude to napísané v karte pre pediatričku?

janinna11
19. feb 2010

Jasterka malo by to byt uvedene v sprave o narodenini dietata, pisem malo...lebo ja som to tam nemala a moju krvnu skupinu som zistila asi pred 6 rokmi, ked som sla darovat krv...

katkav
19. feb 2010

jasterka11, mne povedali krvnu skupinu po porode, lebo som RH negativ. 😉 vsetky babatka na nasej izbe mali rovnaku nulku pozitiv 🙂

poki10
27. feb 2010

baby...takze, neviem, ci uz tu taka otazka bola. ale predsa len. ak ma matka RH- tak iba vtedy sa zistuje krvna skupina otca? inak nie je potrebne, aby sa to zistovalo? ak ma matka RH+, tak sa otcova krvna skupina nezistuje? vtedy sa nerobia ziadne protilatky? a v tom pripade ak maju obaja z rodicov neg. krvnu skupinu tak sa nic nedeje? lebo viem, ze ak ma matka - a otec +, tak potom moze mat dieta aj novorodenecku zltacku. len ma teda zaujima, ci ak je matka rh+, tak ci sa zistuje krvna skupina otca.

junovka
27. feb 2010

poki, ja mam 0- a moj manzel ma tak isto 0-.Ked sa mi narodila prva dcerka, tak mne protilatky nepichali.Detto aj pri druhej.Novorodenecka zltacka nema nic spolocne s krvnymi skupinami rodicov.

poki10
27. feb 2010

dobre vediet. aĺe s cim potom. mama robi na novorodeneckom a hovorila ze ked je neg.skupina, tak babatko ma zltacku. alebo ja som volaco poplietla 😀 chvalabohu ze mi nic nemusia pichat kedze mam +,aj ked teda otec ma -

zuzanockamt
27. feb 2010

poki ... len pri Rh negativnej matke sa zistuje krvna skupina otca, lebo vtedy sa mozu tvorit protilatky ... a zena je viac sledovana a picha sa jej aj injekcia ... ak je Rh u matky pozitivne, tak je jedno, ake Rh ma otec, vtedy sa protilatky tvorit nebudu ... ja mam O Rh+ a MM ma A Rh -

moni
27. feb 2010

poki, ja som Rh- a akurat vcera som bola na tej injekcii. po porode sa uvidi ci mi pichnu dalsiu davku, zavisi od toho aky Rh faktor bude mat mala.
ta zltacka moze mat pri inkompatibilite horsi priebeh, ale nie je to pravidlo.
ty si v pohode 🙂

poki10
27. feb 2010

chvalabohu, ze bude babatko v poriadku. moni a ty cakas teraz svoje prve babo? 😀 v kolkom si tt? 😀

moni
27. feb 2010

pri Rh- mamickach, sa nemusi nutne zistovat krvna skupina otca, lebo ved dietatko moze byt Rh-. preto sa pocas tehotenstva robia odbery a zistuje sa ci sa u mamicky tvoria protilatky.

poki, prve cakam, akurat koncim 7.mesiac - som v 32tt 😵

poki10
27. feb 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre