Aká kombinácia krvných skupín je nebezpečná?

misel
9. okt 2006

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekto viete ako je to s krvnými skupinami rodičov. Máme s manželom rovnakú krvnú skupinu A1 pozitiv a neviem, či to nie je nebezpečná kombinácia pre vývoj dieťatka. Ďakujem.

deda444
18. nov 2013

Ahojte chcela by som sa opytat ci Rh faktor u zeny negat a u muza pozit. moze sposobovat aj problem pri otehotneni...moze to mat nejaky suvis s tym ze zena nemoze kvoli tomu otehotniet ?Dakujeeem

danim
18. nov 2013

@deda444 isto nie..poznam X takych parov...

deda444
26. feb 2014

Ahojte chcem sa opytat ci mozem otehotniet aj ked nedosiahnem orgazmus...dakujem

kiki68
26. feb 2014

ja som pocula,ze moze, sama som B neg. a partner je poz. takze nic moc. Ja mam za sebou MA,rhegu pichli.
a ano,mozes otehotniet aj bez orgazmu,to tam zase az tak netreba. Pri orgazme ide len o moznost vyvolania violentnej ovulacie (uvolni sa vajicko v danu chvilu)

deda444
27. feb 2014

ja som taktiež 0 negat a manžel AB pozit...viem že je s tým problém v tehotenstve žena je vraj viac sledovaná ale ja si tiež myslím že to má vplyv aj na otehotnenie...snažíme sa už dva roky a prešla som už aj liečbou Duphastonom a clostylom a nič...v apríli ma čaká laparka ☹ a čo sa týka toho orgazmu takže to nejaký vplyv má....

bejbinka
18. júl 2014

@deda444 Samozrejme, ze mozes aj bez orgazmu. Orgazmus tomu moze napomoct, ale nie je to podmienka otehotnenia.

shakirka22
6. aug 2014

chcem sa opytat ja mam skupinu B plus a priatel B minus ci bude mat nase dieta daky problem?

tamarka9
7. aug 2014

@shakirka22 nie nebude, pokial si ty Rh pozitivna, tak nehrozi nebezpecenstvo 😉

shakirka22
7. aug 2014

a ked je skupina b plus a aj chlap ma b plus?

olivs
12. aug 2014

No, tak vcera bol moj mm darovat krv.. a az tam sa dozvedel ze je A Rh pozitiv.. ja som B
Rh neg.. :( takze parada:( som v 35 tyzdni, doteraz som ziadnu injekciu nedostala, dufam ze sa to bude este dat riesit..

lubinkas
12. aug 2014

@olivs Pokial je to tvoje prve tehotenstvo tak sa nemusis nicoho obavat🙂. problem to byva pri dalsich tehotenstvach. Ale po porode ti pravdepodobne pichnu protilatky a v dalsom ti ich budu sledovat. Ale nemusi to byt problem ani v dalsich tehu, vtedy zavisi aj od krvej skupiny babatka.

olivs
12. aug 2014

@lubinkas dakujem, trochu si ma upokojila

zuzana231
28. jún 2015

Ahojte. Prosím máte niekto skúsenosť? Ja som negatívna, manzel pozitivny. Syn je pozitívny, po pôrode mi pichli rhega. Pred týždňom som potratila, mala som MA. Rhegu mi nepichli. Ako to môže ovplyvniť ďalšie tehotenstvo? Ďakujem

trgypadl
28. jún 2015

@zuzana231 bohuzial to zistis len v priebehu dalsieho tehotenstva,preco Ti ju nepichli??

zuzana231
28. jún 2015

@trgypadl potratila som v noci. Hneď ráno som bola u gynekológa a ten potvrdil, že plod ani plotový vak už. V maternici nie je. Ake že ešte ma treba vyčistiť. Ja som povedala, že by som chcela radšej počkať, nech sa telo vyčistí samé, veď keď to už začalo, nech to dokončí. On že rešpektuje môj názor. Že mám prísť o týždeň na kontrolu, keby bol problém tak mám ísť do nemocnice. Na krvnu skupinu sa nepýtal. V stredu idem na kontrolu, sa ho opýtam, i keď mi to už nepomôže.

trgypadl
28. jún 2015

@zuzana231 jj informuj sa

zuzana231
29. jún 2015

@trgypadl dnes som volala do ambulancie, hovorila som len so sestričkou a tá mi povedala, že keď som už raz tú injekciu dostala v minulosti, tak mi ju už netreba, že to je akoby navždy. No neviem, také niečo som ešte nepočula.

trgypadl
29. jún 2015

@zuzana231 mala si saopytat lekara....ak budes tehotna a znova bude baby pozit tak znovu by ju mali pichnut...a co viem aj po potrate

lenivica
11. okt 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať ohľadom kompatibility krvných skupín pri otehotneni. Ja mam krvnú skupinu A1 Rh negatív a priateľ ma AB plus. Mohol by vzniknúť problem pri snahe o tehotenstvo? Pripadne pri dieťati? Dakujem.

pasarica
17. feb 2017

Tak som sa mýlila, krvné skupiny nám sedia 🙂 ja mám 0+ a syn s mužom A+ a nakoniec ešte majú aj rovnaké ochorenie krvi. Ospravedlňujem sa za mylné správy, ktoré som predtým písala, no vymazať sa to už nedá...

niky30
17. feb 2017

Ja mám 0- a priateľ B+ ...vraj hrozná kombinácia. Bábätko sa nám podarilo po mesiaci snaženia sa a tehu bolo úplne bez problémov...takže nie vždy všetko, čo sa píše musí byť aj pravidlom 🙂

sunny8
25. feb 2017

Ahojte dievcata chcem sa opytat ja A- mm A+ po porode mi pichli injekciu ale povedali ze druhe tehotenstvo sa bude viac sledovat to znamena ze taketo pripady su hned brate ako rizikove tehotenstva? Ci ako mam tomu chapat? ddakujem

sunny8
25. feb 2017

Vtedy som to neriesila ale chceli by sme uz druhe babo

nella.5
27. júl 2017

ludia a co poviete na to ked ja som B+,manzel B+ a dcera A teraz neviem ci + alebo - ale ked pozeram podla vzorcov nemozne a som si 100% ista ze som jej mama a manzel 100% otec.nechapem ked malej zistovali krv pred operaciou ked bola malinka a prisli vysledky tak som povedala ze ako je to moze ze my s manzelom mame skupinu B

ukulela
27. júl 2017

@nella.5 vo vzacnych pripadoch vzorce dedenia krvnych skupin nesedia - bombaj fenomen je, ked sa narodi dieta s KS nula rodivcom, ktorym by sa narodit teoreticky nemalo ... ale acko? pytala by som sa lekarov ... mate obaja s manzelom potvtdenukrcnu skupinu? nemate jeden AB? (lebo potom by dcera mohla mat Acko)

biela_sova
17. aug 2017

Ahojte, o inkompatibilite krvnych skupin som napisala strucny jasny clanok, dufam, ze pomoze k pochopeniu a upokojeniu 🙂
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=822... , dnes je tato obava uz takmer irelevantna v nasich zemepisnych sirkach 🙂
Ps. Nie je ani dokazane, ze rodicia s opacnym znamienkom Rh faktora by mali problem.s.otehotnenim, ak mamicka dostala.pri porode alebo.predoslom potrate injekciu Rhega...co je dnes standardom v lekarskej starostlivosti

linkapaulinka
25. feb 2018

Dobry den,mohol by byt problem ked ja mam 0+ a polovicka ma B-?? 2 x som uz potratila(anembryomole zakazdym).... lekari mi pricinu nepovedali.. dakujem za nazor... stale sa tu pise o 0- ale takuto kombinaciu som nenasla... alebo si nevsimla...

sara8792
20. mar 2018

Dobry den..ako zistim, ze moje telo vytvara protilatky proti dietatu?? Da sa to vobec zistit?

kristinagyetvenova
14. aug 2019

ahojte ja mám teraz dilemu pretože zatial som si myslela že mám A+ a teraz z krvných testov vyšlo že mám 0+ a je aj možne že aj môj partner má tiez 0+ a chcela by som vediet či aj vtedy je nejaké riziko pri prvom tehotenstve alebo nie je riziko

dadka1996
21. feb 2022

@krissy1 my mame zase opačne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre