Aká kombinácia krvných skupín je nebezpečná?

misel
9. okt 2006

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či niekto viete ako je to s krvnými skupinami rodičov. Máme s manželom rovnakú krvnú skupinu A1 pozitiv a neviem, či to nie je nebezpečná kombinácia pre vývoj dieťatka. Ďakujem.

ikke
13. dec 2006

no, ak si rh- a chces mat iba jedno dieta, tak si teoreticky dat nic pichnut nemusis... a dava sa to do 72 hodin. 😉
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2618
inak to o tom jednom-dvoch detoch pocujem prvykrat

a este jeden clanok:
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=228

lucinocka
13. dec 2006

no ja som cchela tri.. a mamka je tiez Rh- a sme dvaja..lenze ona vravela ze to zalezi od kombinacie s partnerovou skupinou..robi v zdravotnictve taze vie o com rec..tak ma to stve, niekedy sa ludia zobrali a im bolo jedno ake maju krvne skupiny a my sa tu este i nad tym zamyslat musime..

ena
14. dec 2006

emjee: sak to nevadi, ked budes tehu, tak neboj, dr. odkaze tvojmu drahemu, ze by mal ist na odber krvi aby zistili jeho skupinu a rh 🙂

tinka26
14. dec 2006

Ahojte kočky 🙂 Ja som mala krvnú skupinu B+ Rh-,Moj manžela mal krvnú skupinu B+ Rh+,mala som zlé výsledky na protilátky,kedže pri prvom dieťati,ktoré som mala na sekciu mi nepichli injekciu Reghu.Teraz pri druhom ma museli sledovať aj na Mematologii,kvoli tým protilátkam,ale našťastie bábo sa narodilo v poriadku,len ja som mala katastrofálny krvný obrz,museli mi dávať novú krv,takže sme si v nemocnici poležali dlhšie.Druhé bábo som rodila spinálnou anestézou,narodil sa 14.11. o 9 50hod,vážil 3150g a meral 49cm. 😀 Krásny dník Vám prajem

loss
14. dec 2006

tinka srdecne gratulujem nech malicky rastie do krasy 🙂

meli65
14. dec 2006

ahojte...ja som negativ a moj priatel je tiez negativ, takze tu ziaden problem nevznika. a presne ako pisete, problem by bol, keby bol on pozitiv. lekari tu davaju uz injekciu pocas nehotenstva, aby nevznikol problem pri porode. a po porode este jednu. 🙂

erka12
14. dec 2006

ja mam negativnu krvnu skupinu, manzel pozitiv a ziadnu injekciu som pocas tehotenstva nedostala az po porode, lebo maly je negativ 😉

emjee
7. feb 2007

ajuska93 • snž • 7. feb 2007 o 15:27
Ahojte tehulky, viete mi niekto poradit, ci je to nebezpecne mat dietatko s otcom rovnakej KS a RH faktorom. Dakujem

kamilecka • 29tt • 7. feb 2007 o 15:31
Ajuska my mame obaja rovnaku krvnu skupinu aj faktor,ine by bolo keby ste mali rovnaku krv.skupinu a iny rh faktor.

mucher • 1d • 7. feb 2007 o 15:36
Ahoj ajus.
NEMAJ STRACH 😉
V praxi som sa stretla vela krat s tymto nazorom.Rovnaka KS A Rh faktor matky a otca nema nijaky vplyv na zdravie Tvojho dietatka.
Maliiinky problem,ale o som napisala zvelicene,ze problem 😉 ,by mohol nastat,keby si ty Rh negat a otec dietatka je Rh pozit a dietatko by zdedilo Rh pozitivitu,ktora by mohla,ale len mohla robit sarapatu,ale pan doktor by to mal mat vsetko pod kontolou. 😉
Na zaciatku tehotenstva Ti vysetri KS a ak si negat vysetri sa KS aj otcovi dietatka.Ak by bol otec Rh pozitivny,tebe by doktor robil pravidelne odbery,ci nahodou dietatko ,ktore nosis nevytvara protilatky" proti Tebe",vsetko sa to prisne sleduje.
To je asi tak vsetko v malinkej skratke 🙂
Je to napisane laicky,dufam,ze tomu porozumies 🙂
Ak by si mala nejake otazky,kludne ak budem vediet poradim.
Zatim pa a DRZIM PALCEKY

katika1 • 12tt • 7. feb 2007 o 15:44
Ajuš.. myslím, že s tým môžu byť problémy len keby si Ty mala Rh negatívne..
ale aj to nie je isté.. 🙂

bubatko • 1d • 7. feb 2007 o 15:54
ajuska, skus trochu potrapit vyhladavac, takato tema sa tu uz rozoberala...
este aby som bola aj k veci, tak ja aj manzel mame rovnaku krvnu skupinu aj faktor - existuju nejake 1000-rocne nazory, ze to je problem, ale to siria asi ludia, ktori nevedia snad ani citat, inak to nechapem v dnesnej dobe mat taky nazor, ved to je cisto cista hlupost
takze do toho a neboj sa vobec nicoho

sofiela
8. feb 2007

och, ako to citam, az ma zamrazilo...my s manzelom mame obaja rh faktor pozitiv, ale nasa dcerka zrejme po mojej mamky strane zdedila rh faktor negativ- A-. Ja som 0+ a dufala som,z e i ona bude, ale nie je. Normalne mi bolo luto , ked sme to zistili. To naozaj je take velke riziko? Ja sa az bojim na tieto veci pytat..Teraz cakame druhe babatko a hadam uz bude Rh faktor pozitiv.

bluff
8. feb 2007

sofiela a preco by malo byt take velke riziko? este je mozne, ze manzel tvojej dcery bude mat tiez negativ, a ak nie, no tak dostane injekciu 😉

fatima
8. feb 2007

ahojte, pridávam sa do tejto témy, lebo mám s tým skúsenosť. Krvné skupiny nie sú vôbec žiadny problém, ja mám s manželom rovnakú krvnú skupinu A- a volali sme dokonca aj do Bratislavy na nejaké špeciálne centrum, neviem presne ako sa to volá a tam nám povedali, že to je práve dobre keď sú krvné skupiny rovnaké. Keď má matka negatív a otec pozitív zvyknú sa tvoriť protilátky, ale je to väčšinou u druhého dieťaťa a to sa rieši injekciou. Takže babule vôbec žiadny problém to nie je, ani ten najmenší.

mihalicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nutka
8. feb 2007

Ahojte, aj ja som sa zo zaciatku bala,lebo som ARh- a bud.tatino ARh+,ale vcera sme boli v NZ na kontrolu a tam mi pani doktorka pekne vysvetlila to co som si uz nastudovala tu vo fore. A male je zdrave,nalezy a vysledky dobre a asi aj jemu je v brusku dobre, lebo si veselo vykopkava....
A vobec sa nebojim, ved dnes su uz ine metody liecby ako boli za cias nasich babusiek..... 😉 .A hlavne treba pozitivne mysliet a nepripustat si pri kazdom pichnuti a zaboleni vazne komplikacie....Ved mi robia pravidelne krvne testy,aj o dva tyzdne mi zas budu brat 😢 ,a aj si pochutnam na glukoze.... 😀 ...

kosicanka1
8. feb 2007

ahojte,
tak ja som 0- a manzel AB+, krvnu skupinu si bol dat zistit ako samoplatca na transfuznej stanici, nepotreboval ziaden vymenny listok a platil 180 sk - pohoda
rozdielne rh faktory nie su problem, pocas tehu sa sleduju protilatky a po porode sa v pripade pozitivneho babatka pichne injekcia Rhega
a negativne mamicky pri tejto starostlivosti kludne mozu mat viac deticiek 😉
ved sme v roku 2007

sofiela
8. feb 2007

my sme ale obaja s manzelom plus, ja 0+ a on asi B+, ale prva dcerka sa narodila A- ( po mojej mamke zjavne ) a som zvedava, ako na tom bude druhe, dufam, ze pluska...zlakla som saniektorych prispevkov, ze vraj zena s minus moze mat len dve deti a tak, to akoze by moja mala nemohla mat volbu alebo co, to som myslela

mucher
8. feb 2007

Ahoj Sofii.
Pises,ze ty mas 0 Rh pozi,otec B´Rh pozit a Dietatko A rh negat?
A MATE DOBRE VYSETRENE SKUPINY?????
Dieta V ZIADNOM pripade nemoze mat KS A!!! 🤐
Z tychto krvnych skupin moze vzniknut,len:BO t.j. B
OO t.j. O
-podla toho ake mate alely.
Rh moze byt negativne
Krvne skupiny sa dedia od rodicov Nie od starych rodicov.
Skuste si overit vase ks.
Pa 🙂

sofiela
8. feb 2007

OCH, pomylila som sa, manzel ma A+ a ja 0+ na 100 %, lebo mi to vysetrovali ve tehotenstve. Mna tiez ani nenapadlo, ze malicka bude mat negativ. Ale stale nerozumiem, ja som to aj vsade hladala, preco ma dcerka negativ, ked my nie. Teda aspon moja svokra tvrdi, ze moj manzel je A +. Teda to naisto neviem- naisto len, ze ja som 0+ a dcerka A-. Neviem, co su alely inak...dakujem ti inak velmi, rada by som sa o tom dozvedela viac. Ale podla vsekeho by sme mali byt obaja pluskovi, mala je vsak minus a otec je isty ako mama v tomto pripade.😉

pollyanna
9. feb 2007

ak chcete vediet krvnu skupinu, staci zajst na transfuzku darovat krv 🙂vysetria vam aj krvny obraz a este ine vysetrenia a ako bonus mate dobry pocit, ze ste niekomu pomohli... 😉

bluff
9. feb 2007

vobec nie je pravda, ze zena s minus moze mat len dve deti, odkial, sofiela, mas taketo matuce informacie???

bluff
9. feb 2007

Sofiela, neviem kde vsade si hladala, preco ma dcera Rh-, ked vy mate Rh+, ale staci sa pozriet na nete:

Dědičnost v Rh systému

- každý Rh faktor je tvořen dvěma geny (genotyp - jeden gen je od matky a druhý od otce). V konečném výsledku typu krevního faktoru pak záleží na tom, který z těchto dvou genů je silnější (dominantní) a který je slabší (recesivní).

Silnější (dominantní) je gen D pro Rh+ krev.

Slabší (recesivní) je gen d pro Rh- krev .
Tento gen je vždy jakoby schován pod dominantním genem D a je "vidět" pouze pokud jej zdědíte 2x (jeden od matky, jeden od otce, d + d = dd), pouze takto může vzniknout krev Rh-.

Takze:
Rodiče s Rh- a Rh- nemohou splodit potomka s Rh+ , ale zase na druhou stranu rodiče se skupinami Rh+ a Rh+ mohou mít klidně potomka Rh-.

sofiela
9. feb 2007

bluff, super si mi to vysvetlila-dakujem. Ja som to tuna v tejto diskusii precitala, ze zena s Rh faktor minus moze mat len dve deti, predtym som o tom tiez nikdy nepocula. Hladala som o tom vselijake informacie, ale zijem v USA a odborne anglicke knihy az tak dokladne nepochopim, tak som rada, ze si mi to ujasnila. Pracujes v zdravotnictve?

lasenka
9. feb 2007

sofi
ahooooj 🙂 napis Snilko IP o tvojich udajoch, nech ta dopise na zoznam Septembroviek 2007 😀

sofiela
9. feb 2007

Ahoj, nerozumiem, co jej mam napisat a kde, ake udaje? Ty vzdy hned zmiznes, ani na pokeci ani tu ta neviem najst 😉

lasenka
9. feb 2007

sofi
prave som ti pisala na pokec, ale ta sprava sa siri velmi pomaly... najdi si Snilko niekde v Septembrovky 2007 a napis jej tie udaje... ked si pozries posledne albumy, ste tam vsetky babulky, ktore cakate babätka v septembri, tebe tam chybaju nejake udaje

sofiela
9. feb 2007

ok, idem jej napisat teda...aj ked neviem ake ozaj...

sisulik
9. feb 2007

mucher....to co si napisala je teoria...a taktiez sa spomina v teorii, ze existuje velmi male percento vynimiek, ked krvna skupina dietata sa moze uplne lisit od krvnej skupiny matky a otca.

bluff
9. feb 2007

ahoj sofi, nie nepracujem v zdravotnictve, ale ked som citala, aka si tu z tejto diskusie vystrasena, chcela som to len trosku objasnit 😉 ja mam krv 0- a od malicka som pocuvala, ze si musim najst manzela s Rh- lebo inak budem mat problem.. tak a moj manzel je AB+ . Teraz mi budu davat Rho Gam injekciu v 28tt, a ked bude babo Rh+, tak mi daju este po porode dalsiu. Problem nastane, ked sa na injekcie z nejakeho dovodu zabudne. Su take pripady zial, aj ked myslim ze v dnesnej dobe by sa to uz naozaj stavat nemalo. V takom pripade ma zena problem s druhym dietatom ak je opat Rh+, lebo si voci nemu tvori protilatky, a castokrat uz nemoze mat 3. dieta... ale to su ojedinele smutne pripady..

sisulik
9. feb 2007

nie kazdej tehulke co ma Rh - a partner ma Rh + pichaju v 28.tt Gam injekciu...ja mam Rh- a manzel Rh+ a nic mi nepichali pocas prveho tehulkovania...dieta sa narodilo Rh-..keby sa narodilo s Rh+, tak v tom pripade daju do troch dni mamicke tu injekciu. a ani pocas tohto tehulkovania nedostanem injekciu v 28.tt a to ci dostanem po porode sa uvidi az po porode..zavisi od toho ci bude dieta Rh+ alebo Rh-.
mna tiez vzdy strasili ludia ze nemozem si najst partnera s Rh+ a tak...ale ludia maju malo informacii a medicina sa neustale zdokonaluje. takze i na to uz v dnesnej dobe je riesenie. 😀

bluff
10. feb 2007

sisulik, ja som v USA a tu pichaju tu injekciu uz pocas tehotenstva v tom 28tt.. nezistovala som presne preco to tak je, ale verim im ze snad uz len vedia co robia 😅

mucher
10. feb 2007

Ahoj sisu.
To so Sofii,sme uz objasnili.Ma KS A.
A to co sm napisala za tym si stojim,ja sa tejto"problematike" venujem v praci dost intenzivne 🙂 a nikde som na takuto teoriu nenarazila 😒
Velmi budem rada ak mi spristupnis taketo informacie 😉
A sofii to stou negativitou Rh sys. ti bluff myslim dobre vysvetlila,tak je to OK. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre