Aké máte skúsenosti s cukrovkou počas tehotenstva?

mihalicka
27. nov 2006

Ahoj mamulky! Som diabeticka a cakame prve babo.Lekari vravia, ze sa nemam privelmi tesit, lebo to moze dopadnut vseliako ☹ Ale neteste sa! Snazim sa davat na seba velky pozor, som na rizikovom ale komplikacie nastat mozu.Mate nejake skusenosti? Tak sa obavam 😖 ale aj VELMI tesim...

misa107
14. feb 2012

@piskotka12 ahojky chcem sa opytať ake mila glykemie počas tehu 😉

jajinka17
14. mar 2012

ahojte...ja mam 30 rokov...na inzuline som 27 rokov...a teraz som v 8tt...stale si robim nejake starosti🙂)je to moje prve tehoptenstvo...a tak teraz absolvujem vysetrenia..teda dnes som bola u ocnej a este nefrolog ma caka...drzte sa tehulky 🙂 🙂

katka_g
12. apr 2012

🙂 tak aj nam sa postastilo a zatial je vsetko o.k.! Som na PN a glycky sa drzia celkom fajn.

dena567
2. jan 2013

Ahojte..prosim vas najde sa tu niaka diabeticka na inzulinovej pumpe???a ktora by rada pokecala???

lucinnna
24. jan 2013

No ja neviem baby.....niektorí nevedia o cukrovke nič a radia...z počutia,nech poradi ten čo cukrovku má....
Viete diabetes nie je taká strašná choroba,to že má niekto cukrovku a na inzuline? a čo ??? všetko su to len hluposti,ze ak sa inzulin nepichne,tak sa stane neviem čo,ti čo si ten inzulin pchaju žiju kvalitnejsi zivot ,aki ti na tabletkách...mnohokrát..opakujem ak sa inzulin nepichne,neodpadnete,ani nejdete do šoku,iba zle kompenzovaný ,nenastavený ,lutujuci sa diabetik,ktorý si nedá pozor može mat problímy,prestante tvrdit to o čom nič neviete.
Diabetici sa lutuju,ale jedine tí starší...ani ten čo ma dvadsatrokov dia nie je natom tak zle psychicy ako tí čo ziju mylne chorobou 24 hodín...a maju diabetes dva na tabletkách,starecku dia,alebo z obezity....prestante mat predsudky a zit z nazorov,kto čo povedal

lucinnna
24. jan 2013

@dena567
no na pumpe ano,ale zatial netehotná 🙂)))

dena567
24. jan 2013

Ako tvojmu prispevku nerozumiem...

s6
12. mar 2013

Ahoj,pri druhom tehotenstve mi bolo zistena tehu cukrovka,najprv som bola na diete,cukor som si merala pred kazdym hlavnom jedle,nepomahala len dieta tak som si pichala inzulin vecer pred spankom,neskor aj pred kazdym hlavnym jedlom a samozrejme dieta, kde si vazite vsetky sacharidy...porod mi vyvolali v 38tt,bolo to rychle)a nasa dcerka ma dnes 4m,je zdrava a mi sa s nej tesime)..ak by chcel niekto poradit ako prezit tehu cukrovku kludne napiste)

zuat
15. mar 2013

@dena567 ahoj, chcem sa ta opýtať, či ťa diabetolog posiela aj na vyšetrenie očneho pozadia teraz castejšie, alebo nejaké iné, obličky napr. a pod. ja som v 14tt a zatial ziadne špeci vyšetrenia, tak neviem...

dena567
15. mar 2013

@zuat ahoj nie neposiela ma na ziadne ine vysetrenie akurat teraz som sa sama objednala k ocnej...vies myslim ze take vacsie vysledky co sa tyka krvi aj mocu robia na gynekologii...a pokial nemas ziadne tazkosti tak si myslim ze ta nemusi diabetolog posielat na vsetky mozne vysetrenia...ja chodim castejsie na diabetologiu na glykovany...

dena567
15. mar 2013

@s6 ahoj prosim ta ja sa ta chcem opytat sice nemam tehotensku cukrovku ale cukrovku mam..ako si bola na tom s vahou pocas porodu..a samozrejme aj mala aku mala vahu ked sa narodila..a preco ti porod vyvolavali??dakujem 🙂

s6
16. mar 2013

@dena567 ahoj ak mas tehu.cukrovku porod sa vyvolava.v 38tt.v tomto tyzdni je dieta donosene.potom iba pribera...vdaka cukru by pribrala vela...pri narodeni anicka vazila 3260g...ja som nepribrala skoro nic,vdake diete ktoru som drzala a ziadnym sladkostiam 🙂 pocas prvych tyzdnoch na diete som dokonca schudla 🙂 .....

dena567
16. mar 2013

@s6 no ja nemam tehotensku cukrovku...ale normalnu cukrovku...preto som chcela vediet ako je to s vahou babetka a s vahou a diki moc 🙂 za info...

ipurple
21. mar 2013

@dena567 ahoj ja som tiez dia uz12 rokov momentalne na pumpe a v 32.tt ,ak sa chces nieco pytat kludne

dena567
22. mar 2013

ipurple no ja by som sa chcela hlavne opytat ako to mas s vahou ty a vahou babetka...a ako sa ti dari???mate vsetko v poriadku??dakujem moooc

ballenka
23. mar 2013

Dievcata ja mam len teh. diabetes, ale moje babo je vraj velmi velke, pritom som dietu dodrziavala velmi poctivo, glykemie mi vyskakovali, len pri chripke v 35tt aj to len trochu nad, napr. 7,9 2 hod po jedle. Dlhodoby hg mam 3,7. Takze sa moj porodnik rozhodol ho ponechat az do konca tehotenstva, najneskorsi mozny termin mam 31.3. to bude 40+3tt.
A vahovy odhad je zatial od 4100-4700gr. Len Vam chcem este povedat, ze aj moje tri deti predtym boli nad 4000gr a boli prenasane od 5-14dni takze mne, aj dokimu pripada relativne normalne, pri dobre kompenzovanej cukrovke- co je potvrdene od 2 lekarov-, ze porod moze prebehnut aj v normalnej dobe. A celkovy moj prirastok vahy je 11-12kg
@s6
@dena567

s6
23. mar 2013

@ballenka ahoj neviem ja som chodila na dia do FN lochotin Plzen,tu proste ak mas tehu cukrovku,a si na izuline, porod vyvolaju v 38tt,....... Ak mas len dietu,bez inzulinu tak nechaju do terminu...tak mi tom bolo vysvetlene...TY SI SI PICHALA INZULIN?CI LEN DIETA?

ballenka
23. mar 2013

@s6 nie nepichala len dieta, ved som pisala ze dobre hodnoty po jedle, to by predsa nebolo len tak, keby mi nasadili inzulin.

ballenka
23. mar 2013

@s6
@dena567
dlhodoby HbA1C malo byt nejak som to poplietla s hg 🙂

thinka001
20. sep 2013

@lucinnna..ty mas cukrovku..neviem o tom zeby clovek kt. ma cukrovku 1.typu prezil bez inzulinu jeden den, ked uz len jednu davku vynechas vysoko stupa cukor a vynecha sa jeden den a je problem, prip.koma..

dayna29
15. jan 2015

ahoj mam cukrovku uz 5 rokov otehotnela som pred 4 rokmi ..pocas tehotenstva som dostala cukrovku dodrziavala som dietu inzulin proste vsetko tak ako ma bit ..narodila sami dcerka no bola zdrava ..bola na vseliake testy no neviem co este proste vsetko co mohli lekari zrobit abi zistily ci nema cukrovku a bola zdrava ako ryba 🙂 bola som stastna no mne cukrovka nezmizla ale bola som spokojna ze babo je zdrave vsetko bolo dobre rastla papala no len jedneho dna ak mala 18 mesiacov ochorela uz sa ukazovali priznaki na cukrovku no nechcela som si to dopustit ze sa dozviem od lekara ze ma cukrovku ...bola som znov u lekara a povedal ze jej nic nieje ze potrebuje medecinu isla som domov ale nebola som spokojna nepacilo sami to ze az tak ochoriet mi mohla sla som do nemocnice a tam jej hned odobrali krv a povedali mi vasa dcerka ma cukrovku typ1 ☹ no a ja som bola v koncoch ..ked bola babe lekari mi vraveli ze cukrovku u babo nehrozi a som sa sklamala ..tak ze uz ja nedvoverujem ani lekarom ani inzulinovej pumpe proste riziko tam je stale

bibiiana
20. nov 2015

@zuzu3 ahoj Zuzu ja som tiež dia a planujeme babo glykemie mam super co ma teši pocas teehotenstva sa glykemie zvysuju?🙂

bibiiana
1. dec 2015

AHOJTE zienky idem si sem pre rady som tehu mam cukrovku 2.typu ..chcem sa opytať či ste mali nejake komplikacie a ako ste sa stravovali cele tehotenstvo ... picham si inzulin 4 krat denne ..kedže mam zatial cukor fajn pumpu mi ešte neodporucaju ...uvidi sa až v januari

bibiiana
1. dec 2015

@mihalicka mozem vediet ako prebiehalo tvoje tehotenstvo dakujem

barborusinka
17. feb 2016

Dievcata prosim vas chcem sa opytat je mozne ze mam cukrovku aj ked mi ju lekari nezistili pocas tehotenstva ono ja som bola na hematologii pretoze som mala stredne vysoku anemiu je mozne ze by mi pri tomto vysetreni tu cukrovku nezistili alebo mam len zbytocne obavy ?

monika27587
7. máj 2016

@barborusinka Netreba sa bat, pri kazdom odbere sa robi aj glukoza, pokial by si bola dia, potvrdili by ti to testy. Jedine ak by bola prave vtedy v poriadku, co je nepravdepodobne, kedze boli tsty opakovane 🙂 Preco mas pocit ze si dia ?

iwuska223
15. aug 2016

Ahoj😊ja som tiez diabeticka a cakame prve babo..som nastavena na pumpu ale cukor mi skace a som zufala😕
@mihalicka

iwuska223
15. aug 2016

@dena567 mozeme pokecat😊som tehotna diabeticka na pumpe..potrebovala by som tiez radu..

iwuska223
15. aug 2016

@ipurple mozem sa popytat nieco?😊

ipurple
15. aug 2016

@iwuska223 kludne sa pytaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre