Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako často si môžem dávať Paralen v tehotenstve?

14. okt 2021

Ahojte, som chorá . Chcem sa spýtať ako často si môžem dávať paralen? 3x za deň alebo aj viac? Mam strašnú bolesť hlavy, zimnicu

neznamaznama
14. okt 2021

Paralen sa v tehotenstve môže, ale odporúča sa čo najnižšia dávka a najdlhšie rozostupy. Na druhej strane, zimnica a bolesť hlavy sú stres, ktorý dieťaťu určite neprospieva. Normálne sa dáva Paralen po 8 hodinách, vo výnimočných prípadoch sa môže po 6. Kratšie rozostupy by som dávala naozaj v akútnych stavoch. A určite kontaktovať čo najskôr lekára a nechať si ním poradiť, čo by ti ešte pomohlo.
PS: ak ubehlo aspoň tých 6 hodín, tak si daj ďalší Paralen. Je iné, ak to urobíš raz, či dvakrát a iné, ak by si tak chcela fungovať týždeň bez dozoru lekára.

marianna_peskova
14. okt 2021

Dá sa o tom prečítať viac na nete, keď si zadáš "Paralen
tehotenstve". Ja som si nikdy nedala viac ako jeden Paralen za deň.

riamia91
14. okt 2021

Ja tabletky nejedavam ani ked nie som tehotna, ani pri bolestiach hlavy, ani pri nicom takom. Ale mala som v predoslom tehotenstve teploty 3 dni a uzivala som normalne kazdych 6h. V tomto pripade je lepsi paralen ako teplota v tehotenstve, co pri zimnici moze vyskocit.

kratucka
14. okt 2021

pozri pribalovy letak, alebo sa skus opytat pre istotu lekara, ten ti bude vediet najlepsie povedat.