Ako dlho ste špinili pri hematóme?

ayscha
30. dec 2008

Ahojte, chcem sa spytat tych ktore ste mali hematom v tehotenstve, ako dlho ste pri nom spinili? Ja teraz zacinam druhy trimester a pred 2 tyzdnami som zacala krvacat. Bola som tyzden v nemocnici, s tym ze spinenie pomaly prestavalo.
Ale na sviatky som bola na navstevach, dokopy tak 3 hodinky a spinenie zacalo znova dokonca silnejsie. Vcera ma zacalo aj brusko pobolievat tak sme boli na pohotovosti a babo zije ale je tam stale ten hematom, nezmensil sa a mam z toho stale tmavohnede spinenie.
Neviete za kolko sa asi pri kludovom rezime vstrebe? Ja teraz len lezim. A ako dlho ste vy spinili pri hematome? Dakujem

lucka2208
11. aug 2013

@sonice nie nič vobec....len to ze to mava vela zien...oni mi uz hned robili interne vysetrenia ze ked budem musiet ist na kyret ...to ma teda postrasili kvalitne....v nemocnici som nic dobre nepocula len com mi hrozi a nic take povzbudzujuce.....no o duphalacu som pocula.....ja som zmenila stravu vela pijem tak stolica sa zlepsila a snazim sa netlacit vlastne mam to zakazane takze len cakam co pride .D ja som pila lanove semiacka to mi teda pomohlo ale hnus to je teda poriadny.....🙂

lucka2208
11. aug 2013

@sonice joj uz keby bol januar...este nas cakaju dlhe mesiace ...ale len nech je vsetko v poriadku....dufam ze o par mesiacou tu budem moct napisat ze sa nam narodilo krasne zdrave babo a ko pisete vy.....tesim sa velmi ze ste to zvladli

sonice
11. aug 2013

@lucka2208 skus tu chlorelu este, je v nej kopa dobrych veci 🙂

Joj, viem ako sa cítiš, dievča,.. naozaj TI prajem, aby si presne toto mohla napísať. Do januára je veru dlho!!!
ako dlho už nešpiníš?

lucka2208
11. aug 2013

@sonice skusim 🙂 no ja som nespinila tri dni dozadu a rano ked som vstala znova som zacala opet tak silnejsie ked som bola va wc a potom zase nic ..mavam to take ako kedy...dakedy špinim dlhsie...potom zas krastie...alebo vobec a potom sa to pet opakuje....ale ten hematom musi ist nejako von....to mi sestričky vzdy hovorili...ajked som v nemocnici zacala druhy krat krvacat nerobili somnou nic....sestrička povedala že počkame polhodinu a pp polhodine prisiel primar stacil mi brucho a povedal že s tym sa dalo ratat....ziadne infuzie ani injekcie nic....

sonice
12. aug 2013

@lucka2208 žiadne infuzie ani lieky? ani pamba na zastavenie krvacania? ani salbutamol ani duphaston? 😕 ato si kde lezala?

majkabr
12. aug 2013

Keď mi doktor nasadil Utrogestan do pošvy tak som prestala asi do dvoch týždňov.

majkabr
12. aug 2013

a už som potom ani nezačala. A som teraz 22 tt

lucka2208
12. aug 2013

@sonice no ked ma priviezli tak mi nasadili vsetky mozne lieky....aj pambu...ale ked som zacala druhy krat ...naozaj nic ani infuziu ani injekciu do zadku nic ...preslo to .....ved mi bolo divne že ked sestričke povedala že počkame polhodinu.... ale primar povedal že s tym sa dalo ratat....

sonice
12. aug 2013

@lucka2208 😕 njn, ja prave pre toto som neprijemny pacient,... lebo sa privelmi pytam. len ja som nastastie vedela, zebo, ja aj hormony aj vsetko je ok,... ze je to tym zlym umiestnenim placenty

ale tak urobili dobre,.. babo sa drzi a nedostalo dalsiu davkuchemie,.. ja som sa bala uzivat tie lieky,.... na kazdom bolo pisane, ze neuzivat v 1. trimestri. bola som z toho velmi nervozna

deeya
12. aug 2013

@lucka2208 ja som rodila v 38tt a vsetko ok...fakt treba sekať dobrotu a poctivo ležať...pamatam si že zakaždým ked som sa postavila ci z postele ci z gauču tak to zo mna tieklo...predsa tam posobila aj gravitácia...ked som ležala tak to vytekalo tiež ale pomaličky...a moj hematom mal priemer niečo cez 7,5cm a to som bola v takom 13 tt. tak si vieš predstaviť aký to je asi pomer...dieťa a hematom..ale hlavne čo musíš...myslieť pozotívne

lucka2208
12. aug 2013

@deeya hlavne že bolo všetko ok.....no ja špinim vzdy ked sedim a ked pochodim trosku tak vtedy ale nie velmi a je to hnede takze toho sa neobavam.....nerobim nic take bcas pochodim trosku, polezim posedim ale neriadim, nedviham tazke nezohynam sa, nenamaham sa tak dufam ze aj my budeme v poriadku....a snazim sa mysliet pozitivne....aj ked je to tazke ale urcite vies ake to bolo ty si to mala tiez..🙂

deeya
13. aug 2013

@lucka2208 ano viem ake to bolo..tak ako som si to odtrpela ja tak si to odrtpi každá čo ma taký problém...a ked ten hem. vymizne tak potom si začneš tehotenstvo poriadne užívať 😎 to mi ver 😅

janagy
14. aug 2013

@deeya Kľudový režim je v poriadku,ale či krvácaš menej keď ležíš a viac keď stojíš je jedno ide o to ,že stále je to to isté množstvo krvi len vyteká inak. lucka kedže mne nemohli dávať iné lieky okrem plazmy (mám ešte aj hematologickú poruchu) tak pri väčšom krvácaní mi brucho obkladali ľadom a celkom pomohlo. Veľmi držím palce, ja som to riešila počas obidvoch tehotenstiev a obidvaja sú úplne v poriadku, takže len nechaj sa obskakovať kým sa dá 😀 😀

lalia76
22. aug 2013

ahoj, ja som skoro prišla o malého. Mala som veľký hematóm a masívne krvácanie. Zmenšoval sa veľmi pomaly, trvalo to cca 3 týždne. Neľakaj sa, hematóm sa takto môže aj vyplavovať a môže byť skoro až čiernej farby. Odpočívaj a verím, že do mesiaca tam už nič nebude🙂 😉

lalia76
22. aug 2013

a hlavne sa nestresuj!!! Všetko dobre dopadne. 😉

fopka
22. aug 2013

baby, zapojim sa aktualne k teme hematomu... mne praskla cieva den po prichode z porodnice, respek. asi v den odchodu z porodnice. takze doma som sa ohriala necely den a brala ma zachranka. pretoze u mna sa hematom urobil pozdlz celej posvy s tym, ze vznikol presak az na konecnik, bola to neskutocna bolest aj vzhladom na to, ze bol dost velky. ked ma prijali do nemocnice, ale to som uz nemohla od bolesti ani chodit, ani vyliezt na kozu, aby ma vysetrili, tak mi ho nechceli prepustat, kedze som bola cerstvo po porode a pozasivana a hrozili dalsie komplikacie. nechali ma tak, s tym, ze ma chladili, pustili mi nejake lieky, lenze ja som uz salela od bolesti a drapala stenu pri posteli. vecer sa moj stav tak zhorsil, ze som im tam zacala odchadzat, trpli mi nohy, ruky, tvar...a vsetko mi zacalo tlacit von cez posvu a prisli kontrakcie ako na porod s neskutocne silnym krvacanim, nakoniec mi v noci robili zakrok. bolesti boli take, ze mi po nom museli nasadit opium, aby sa zmiernili a ja neosalela. a samozrejme, potom prisli dalsie komplikacie, kedze som stratila vela krvi, odisli mi nasledne zily, ked pichali kanylu alebo brali krv, ani kvapka krvi zo mna nevysla, zacalo krvacanie do maternice, prisli horucky, a kedze hematom bol na komplikovanom mieste a bolo to take ako bolo., lekari sa bali, aby sa to upat neuzatvorilo a nevznikol dalsi, tak som bola tamponovana zvnutra a ostala som ciastocne otvorena, aby sa to vsetko pomaly zo mna odplavovalo, atd. no proste otrasny zazitok na cely zivot. v nemocnici som bola 8 dni, nechali by si ma dlhsie, no kedze som mala malickeho doma, tak som sa pytala skor. po zakroku som krvacala dva tyzdne a treti tyzden silnejsie spinenie. dve tretiny hematomu sa "vyplavili" a ten zvysok mi vraveli lekari, ze sa vstrebe. uz je tomu mesiac, co som po zakrokoch, no stale citim mierny tlak, ale vraj sa to vstrebava dlhsie... sice len ciastone k teme, ale aspon som to dala vonku zo seba. nikomu to neprajem

sara2515
7. feb 2014

Caute baby,bohuzial pridavam sa k Vam ☹ Mam uz z toho depky aj ked vidim,ze nie som sama,ale po prvom tehotenstve,ked som ani nevedela,ze som tehotna strihala som este dva dni pred pôrodom ma to teraz dost vzalo :( 19.1. vecer sme prisli z navstevy a ja som vyniesla tasku so zemiakmi do bytu som po chvili zacala krvacat,strasne som sa zlakla,pretoze som bola 11tt 6d,hned sme utekali do nemocnice...zistili hematom 39 na 7 mm nechali ma 5 dni v piatok pustili po kontrolnom sone mal 22 na 8mm,uz som ani nespinila,v pondelok som sla s prepustacou spravou k svojej gyn.ktora ma pozrela a povedla ,ze zatial vsetko ok,ze nadalej duphaston a ascorutin ,dicynone uz vysadila,kedze som nespinila a hned vo stvrtok 30.1. som rano vstala a sla na wc a zase zo mna tieklo,opat som sa zlakla,lebo mi vraveli,ze sa nemam zlaknut,ze mozem spinit,len to musi byt tmave nie cerstve,sito to nebola krv skor hnedo cervene,ale bolo toho dost a vodnate...tak som sla za lekarkou,nastastie baby ok,pozrela ma ultrazvukom a hematom zasa este vacsi ako prvýkrát 😒 59,2mm na 13 mm je rozliaty pod celym babom,ale lakarka mi povedala,ze hoci to vyzera strasne tak babo neohrozuje,pretoze je ten hematom za blanou a vpredu...ze mam mat kludovy rezim ,polezat,ale aj pochodit,ked sa uz spustil nech vyjde von....len mne sa zda,ze dlho spinim tavohnede som z toho nanervy jeden den viac iny zas menej ☹ na kontrolu idem 13.2. snazim sa setrit aj ked viete niektore,ze sa to vzdy neda...mala mala1.februara 2 roky takze musim sa aj trosku povenovat...

patka1987
28. mar 2014

Babule, ja mam tiez hematom 70x63x46 mm ktory mi vznikol z toho ze sa mi odlúpil velky kus placenty.... Uzivam duphaston, ascorutin fraxiparin. Bola som tyzden v nemocnici pretoze som silno krvacala ale podarilo sa im to zastavit. Chvilu som mala este hnede spinenie, ale to casom tiez vymizlo aj napriek tomu ze hematom stale mam a stale rovnako velky. Snazim sa dodrziavat kludovy rezim, ale pri 2,5 roc dcerke sa to neda... Nemozem ju drzat predsa cele dni zatvorenu doma, takze chodime na prechadzky. Chcem sa vsak spytat co to podla Dr. je kludovy rezim...
Pri dcerke som 2. polovicu tehotenstva prelezala v posteli ale teraz sa to jednoducho neda...

maryella
31. mar 2014

Ahojte, aj mňa trápi hematóm, našťastie nie je veľký, má okolo 0,5 - 1 cm. V nemocnici som už 10. deň, keďže na druhom sone bol stále rovnaký. Zajtra alebo pozajtra snáď budem mať ďalšie kontrolné sono a rozmýšľam, že pôjdem domov na reverz. Ja som krvácala strednou intenzitou 2-3 dni, potom asi 3 dni hnedý výtok a odvtedy čistá vložka. Nič ma nebolí, už mám toho v nemocnici dosť, chcela by som ísť domov. Navyše keď čítam, koľké z vás sú len doma a tam majú ležať, zdá sa mi zbytočné, že som v nemocnici. :-/

vincp
31. mar 2014

@maryella no ja by som na reverz nesla,radsej sa skus dohodnut s dr. Ak podpises reverz je to zodpovednost na tebe a kedze si v 12tt.....ja som bola v 7.tt a pp dvox dnox bol hematom mensi. Ak sa nrzmensuje je riziko ze stiahne placentu pri vylucovani so sebou. Radsej to nepodcenuj. Drobec za to stoji.

maryella
31. mar 2014

@vincp A keď by som na ten reverz išla, doma ležala a keby som začala krvácať a hneď išla do nemocnice? Budem zvedavá na to sono. Prečo je ale potom toľko žien s hematómom doma a nie v nemocnici? Čítala som aj o takých, čo ho mali oveľa väčší a boli doma. ☹

vincp
31. mar 2014

No to je na rozhodnuti lekara. Ale u nas sa vacsiou hospitalizovalo. Viem ze ta to tam nebavi,ale cim si nervoznejsia tym biac to vplyva na babo

lexie03
28. apr 2014

Ahojte baby, tiež ma trápi hematom. Prvýx som začala slabo krvácat čerstvou krvou (množstvo krvy cca 1 lyžička) v 5tt, bola som v nemocnici 17 dní, vtedy mi dávali ascorutin 3x1, duphaston 2x1 a guajacuran+raz týždenne injekcia.Hematom bol velky cca 30mmx20mm ale krvácala som len raz. Po 17.dnoch ma prepustili s tým, že sa musím šetriť. 2 týždne mi to aj vydržalo, kym mi doktor oznámil, že sme OK. Samozrejme som zacala s lahkým upratovaním, využívala som vychádzky, varila. Po 5tich týždnoch som začala opať krvácat , krvácanie bolo silne, ráno po prebudení na WC mi začala silno kvapkať tmava krv do misy, množstvo krvy bola fakt veľka,samozrejme sme okamžite poleteli do H. Znova si ma tam ponechali tentokrát na 16 dní, nasledovalo podobne liečenie (ascorutin 3x2, duphaston 2x1 a guajacuran 3x1, raz týždenne injekcia plus neskor mi pridali magnézium). Hematom bol 66mmx25mm. Takže fakt veľky. Po 17 dnoch(bez krvácania) ma poslali domov-velkost hematomu bola vtedy 58mmx25mm. Hned na druhý deň sa mi znova spustilo krvácanie tmave, skoro čierne. Nakoľko bol veľkonočný víkend, do H som nechcela len k svojmu doktorovi, tak na UTZ som musela čakať 5 dlhých dní. Pre predstavu -krvácanie bolo silne, ráno po zobudení velmi silne, velke čierne kvapky do WC, cez den sa to zmiernilo. Od prepustenia z H prešlo 11 dní, krvácam každý den, niekedy sa to na 20 hod zastaví ale potom sa to znova spustí, ako by sa to pozbieralo cez tie dlhé hodiny. Cez tých 11 dní som absolvovala 2x UTZ- malý je OK, hematom ma teraz 30mmx15mm, takže som šťastná, ide to pomaličky ale treba sa tešiť každému zlepšeniu. Samozrejme prísne dodržujem kludový režim, som v posteli 24 hod, chodím len na WC a do sprchy.Beriem nadalej všetky lieky a to som teraz v 18tt. Na kontrolu ideme až 7-meho Mája. Želam Vám veľa síl bojovníčky.
PS:kým to je čierna, hneda alebo tehlova krv-je to OK, to sa vyplavuje ten hematom a ešte niečo krvacala som bezbolestí

ematko29
28. apr 2014

@lexie03
@maryella
@patka1987 ahojte,tak sa k vám pridávam tiež s touto diagnozou.mám 2tehu za sebov obe bezproblémou,takže som sa dosť zlakla ked som mala jedno ráno asi pred 3týždnami svetlohnedý výtok. Hned som nabehla k lekárke,a povedala,že mám hematom,ani neviem aký je velký kedže som bola v šoku a ani som sa nič nepýtala.Dala mi ascorutin a duphaston ,spinenie hned prešlo.Po tom jednorazovom špinení už som viac nešpinila ao 2dni mám isť na kontrolu.Je možné,že by sa vstrebal za tak krátku dobu?už mi dosť lepí.Inač sa cítim dobre,

lexie03
28. apr 2014

@ematko29 može byt, ak bol maličky tak sa ti spinenie pomocou ascoritinu zastavilo a mohol sa vstrebať

ematko29
28. apr 2014

@lexie03 och netuším vôbec aký bol a lekárka sa nejak nadšene netvárila ,dám vedieť po kontrole

maryella
28. apr 2014

Ja som krvacala dva dni a spinila asi tyzden a to moj hematom mal 0,5 cm takze je to individualne asi

ematko29
30. apr 2014

@lexie03 tak môj hematom sa našťastie vstrebal,och to mi odlahlo 🙂dnes som bola u lekárky sa teším ako blcha 🙂

lexie03
30. apr 2014

@ematko29 gratulujem z celého srdiečka 🙂

ematko29
30. apr 2014

@lexie03 dakujem velmi pekne,som taká šťastná,dúfam,že malinké sa bude pekne vyvýjať a v decembri príde medzi nás 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre