Ako dlho ste špinili pri hematóme?

ayscha
30. dec 2008

Ahojte, chcem sa spytat tych ktore ste mali hematom v tehotenstve, ako dlho ste pri nom spinili? Ja teraz zacinam druhy trimester a pred 2 tyzdnami som zacala krvacat. Bola som tyzden v nemocnici, s tym ze spinenie pomaly prestavalo.
Ale na sviatky som bola na navstevach, dokopy tak 3 hodinky a spinenie zacalo znova dokonca silnejsie. Vcera ma zacalo aj brusko pobolievat tak sme boli na pohotovosti a babo zije ale je tam stale ten hematom, nezmensil sa a mam z toho stale tmavohnede spinenie.
Neviete za kolko sa asi pri kludovom rezime vstrebe? Ja teraz len lezim. A ako dlho ste vy spinili pri hematome? Dakujem

mikalove
30. dec 2008

ayscha,ja som špinila skoro 6 týždnov,začala som v 13tt ,bola som aj 2x hospit. ale väčšinou som ležala doma,bolo to strašné obdobie,veľká záťaž na psychiku,bála som sa že potratím,ale dopadlo to dobre,tak sa neboj,hlavne bud pokojná,všetko dobre dopadne 😉

ayscha
autor
30. dec 2008

Mika vdaka za povzbudenie. Ved to ten strach ze prijdem o mimi je najhorsi. Ja teraz spinim 2 tyzden a stale sa velm i bojim.Ja lezim doma lebo v nemocnici som tiez len lezala a brala duphaston. Brala si nejake lieky? A ak ti nebude vadit napis ci si mala silne spinenie, take tmavohnede. Aj do ip mozes. Dakujem

junovka
30. dec 2008

ayscha, ja som spinila do porodu 😝 😉

ayscha
autor
30. dec 2008

Junovka a to si mala z hematomu? Co si na to brala? Ja mam duphaston, magnezium a baby calibrum.

junovka
30. dec 2008

Ayscha, u na to zacalo do cca 6-9.tt, potom som mala problemy s palcentou a potom ku koncu som mala malu trhlinku na plod.vaku.... aj to bolo z hematomoch, nakolko ked sa konecne stratili, tak som zacal znova krvacat a hematimy sa zrobili znova 😒 .Brala som Duphaston, Ascorutin, kys.listovu, Aktiferin, Mamavit, a nehovoriac o injekciach kazdy den-3 druhy 😒 😔

junovka
30. dec 2008

...a este Magne B6 🙂

ninna78
30. dec 2008

ayscha - ja som zacala spinit na zaciatku 9 tt, takmer mesiac som bola v nemocnici, pocas prveho tyzdna som 2x krvacala ako ked pustit vodovodny kohutik. Do konca 13tt som bola v nemocnici, potom kludovy rezim doma. Spinila som do konca piateho mesiaca. Davali mi ultrogestan a ascorutin. Drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne.

ayscha
autor
30. dec 2008

vdaka baby, dodava mi to silu ked vidim ze ste donosili zdrave deticky 🙂 .. Inak ja ten Ascorutin nemam, nedala mi ho ani moja gynekologicka ani v nemocnici. Mam si ho kupit sama? Videla som na pribalovom letaku ze by sa v tehotenstve nemal. tak neviem.

junovka fijha ty si toho mala dost. ja dufam ze mi zaberie aspon to co mam a ze to neovplyni plod.

junovka
30. dec 2008

ascorutin by ti mal predpisat gyndos 😉

junovka
30. dec 2008

...ked mne neovplyvnilo nic zle na plod, vzhladom na to, kolko som toho mala, rtak si myslim, ze ani u teba nic nehrozi 🙂 😉

Ascorutin je defakto nejaky vitamin, alebo take nieco 😕 😉

ayscha
autor
30. dec 2008

k lekarke idem buduci stvrtok tak sa jej na to spytam 🙂 ... a teba pri tom spineni aj pobolievalo brusko?

lucinka83
30. dec 2008

Ahoj Ayscha, ja som spinila 2 dni asi pred tyzdnom, hned som isla k lekarovi, tiez mi zistil hematom, nariadil prisny kludovy rezim, len lezat,dal mi Ascorutin 3x1 a Duphaston 2xdenne 1tbl. Naozaj to prisne dodrziavam, cel,y den lezim a tu na modrom koniku som si este precitala, ze si mam davat kazdy den cely vytlaceny citron do vody a vypit... 😒 mne to pomaha, odvtedy som nespinila, len raz trosku slizu 🤐 s takou malou krvnou zrazeninou. Hematom tam stale mam, ale babatko rastie, podla ultrazvuku som v 6 tyzdni a mame 4 mm, co je za tyzden dvojnasobok velkosti 😀 takze moooooooooooooc drzim palce, hladkaj si mimiko a rozpravaj sa s nim, laska lieci vzdy a vsade 😵

lucinka83
30. dec 2008

Ascorutin je vlastne nieco ako vitamin C, nie?

mikalove
30. dec 2008

ascorutin je vit. C a používa sa na upravu priepustnosti krv. vlasočníc.je volne dostupny a pre tehu od 4 mesiaca.ja som ho užívala od 15tt do konca tehu 2 denne a magnezium .ayscha,ja som tak začala krvacať,že na viezla rychla do nemocnice ,normalne ked prišiel doktor a videl ako mi stekajú pramienky krvi po nohach a stojím v doslova kaluži krvi,tak na napichali inek. aby som nevykrvacala.nemohol ma cez tu krv ani pozrieť a tak mi povedal,že počkame do rana na sono,ale aby som sa pripravila na to že to je asi potrat,lebo taky prud krvi dieťa určite stiahne so sebou.tak si vieš predstaviť akú som asi mala noc.a rano na sone sme videli srdiečko. 🙂 a potom som krvacala takú tmavu krv ,mala som to ako slabší menzes.bruško ma nebolelo.

lucinka83
31. dec 2008

Ahoj Aysha, vcera som sa trochu viac hybala,dok a tro povedal, ze uz mozem, ale asi len naozaj trosku,hned dnes rano som mala spinenie, tak zase len lezim... ☹

ayscha
autor
2. jan 2009

Tak mne to troska preslo, uz 3 den stale len lezim a len na wc chodim, ale aj tak tam este trochu je. Ja som si kupila ten ascorutin, ale dnes ho chcem skusit vysadit a uvidim ci zabral on alebo to ze som lezala... no je to des takto sa trapit stale do dalsej kontroly, ze ci je vsetko ok... 😒

lucinka - len pekne lez, ani mne sa nechce ale musime to vydrzat. Ja tiez hned ako som trochu viac isla po byte sa to zhorsilo. Takze teraz stale len lezim. Dufajme ze nam to pomoze.

babullka1
2. jan 2009

Kocky aj ja som krvacala priblizne od 6tt tehotenstva s prestavkami az do 11tt tehotenstva ,doktori v nemocnici mi zistili hematom,kt.sa vsak vyplavoval pomaly a preto to tak dlho trvalo,krvacanie bolo s prestavkami opakovane,ale kludovy rezim a 3tt v nemocnici to spravili...aspon prezatial:D...ze lam vsetkym aby to dobre dopadlo a aby sme sa tesili z krasnych deticiek:D

matusik111
26. jan 2011

Ahojte kocky, mozno by ste mi vedeli poradit . Som tehotna v 8tt a zistili mi hematom 13mm x 18mm a spinim uz 5 den. Bola som vcera aj na kontrolu , ci je babatko v poriadku . DOktorka povedala, ze ano a pekne rastie . Ale nieco splietala, ze sa mi odtrhlo kusok sliznice . V tej chvili som sa zabudla opytat, ci spinim z hematomu alebo z toho odlupnuteho. Mate s tym niekto skusent? A ked ste spinili , ako dlho ? A ak ste isli do nemocnice , co tam s vami robili ?
Lebo doktorka mi povedala iba to, ze ak sa to zhorsi, treba ist do nemocnice.
dakujem

gazovicka
1. apr 2011

ahojte, vidim, ze uz dlho na tuto stransku nikto nic nepisal, skusim teda napisat sem, nechcem zakladat novu temu alebo diskusiu... od utorka som na PN kvoli hematomu, v nedelu poobede a pondelok rano som spinila hnedym vytokom. v pondelok som teda isla aj k lekarovi. od vtedy som absolutne nespinila, az dnes v noci. vyslo zo mna trochu hnedeho a zasa nic. chcem sa spytat baby, ci neviete, ten hematom sa moze takto vyplavovat? alebo by som mala hned volat lekarovi? niekde sa tu pise, ze to je normalne, a niektora pise, ze netreba nic podcenovat, tak teraz neviem.... keby sa mi nieco stalo, tak by som normalne krvacala? diky za nejaku pomoc

gazovicka
1. apr 2011

no, tak si aj sama odpovedam.... 🙂 volala som dokimu a povedal, ze pokial vyslovene nekrvacam, malo by to byt v poriadku, moze sa mi vyplavovat ten hematom... mozno zas tieto informacie pomozu niektorej z nas dalej...

lucka2210
21. máj 2011

@ayscha ja som silno krvácala v 16 tt a za 4 dni špinenie prestalo...
hematom sa bud vstrebe alebo cely vyjde...
ja ho tam este mam a to uz preslo skoro 10 tyzdnov ale on ked sa uvolni tak vyjde z teba taky tmavohnedy hlien ...mne s atakto polovica uvolnila...ale malinko tam este mam...
cipok ti nato nedal?

komisakpd
28. máj 2011

ahojte baby..ja mam tiez mematom..zacala som krvacat v 5tt bola som v nemocke asi tyzden...potom doma som este dva tyzdne spinila nepravidelne hnedu krv...teraz som v 13tt asi 3 tyz. nespinim...no hematom mam 45x9mm ciastocne vstrebany...no bojim sa stale...babatko je ok...a beriem, duphaston,( dicynone, ascoritin, kanavit - zo vsetko proti krvacaniu a vstrebaniu) a este MagneB6...ja lezim uz 8tyzden a je to o drzku no co uz...bojim sa tak nebudem riskovat...dufam, ze to v pokoji dotiahneme do stastneho konca...

pami27
28. máj 2011

@komisakpd Ahoj, ja som mala tiež hematóm v 8tt a brala som duphaston. Nakoniec sa pekne vstrebal a dnes mám krásneho syna. Z rôznych dôvodov som ležala celé tehotenstvo, takže viem ako ti asi je. Držím palce!

komisakpd
28. máj 2011

a kde si ho mala umiestneny? brala si len duphaston? z roznych dovodou si lezala cele tehu? joj...
@pami27

pami27
30. máj 2011

@komisakpd To fakt neviem, kde bol umiestnený. Lekár mi iba povedal, že to je preto, lebo placenta ešte nie je dobre prichytená o maternicu a na niektorom mieste sa môže uvolniť a tam vznikne hematóm. Meral okolo 2 cm. Inak s toho duphastonu mi bolo občas nevoľno. Bola som rada, keď som ho už nemusela užívať. Nemôže sa to prestať jesť naraz. Najskôr znižuješ dávky, až na 1 tabletku denne a potom už nič.

komisakpd
30. máj 2011

a po kolkych tyzdnoch sa ti vstrebal...?

miroslava2207
30. máj 2011

ahojte,ja som špinila od 9tt do 12tt,potom sa hematóm stratil - vyplavil alebo vstrebal...ale doktor ma ukľudnil,povedal,že to má každá druhá, niektoré omnoho väčšie ako bábätko a všetko dobre dopadne 🙂 ale teda psychika, to bolo strašné vtedy....užívala som ascorutin a duphaston a ležala som asi týždeň...

bibuska1112
26. aug 2011

Ahojte babenky! Tak ja mam rizikove tehotenstvo pretože mam hematon som v druhom mesiaci tehotenstva beriem duphaston a ascorutin 3 krat denne a femibion raz denne. Musim stale lezat zatial som vobec nekrvacala ale sem tam mam taky slaby hnedy vytok mam z toho strasne nervy v pondelok pojdem asi aj doktorovi sice som tam bola tento pondelok a povedal ze sa mi ten hematon pomaly vstrebava a aj mi pichol injekciu agolutin . Jaj som z toho na nervy uz chcem sa spytat mozem potratit tak aj ked mam len sem tam ten vytok? a pocula som ze vraj ten vytok byva aj z toho ked sa ten hematon vstrebava tak ako to je??? Dakujem pekne a drzte mi palce prosim vas ide o moje prve tehotenstvo a na male sa s priatelom velmi tesime 🙂 Bola by som velmi nestastna keby to dopadlo zle :(

cucu2
26. aug 2011

@bibuska1112 mne sa hematom vstrebaval 7 tyzdnov a 7 tyzdnov som mala hnedy silny vytok a nepotratila som, ale poctivo som lezala. Ja som ho mala ale dost velky.

masinka
26. aug 2011

@bibuska1112 ahoj, myslim ze tvoj doktor robi co je v jeho silach aby ti pomohol babo udrzat, takze zbytok je uz na prirode a na tebe - pekne lezkaj, hladkaj brusko a rozpravaj babatku ako sa nan tesite 🙂
ja som v druhom mesiaci silno krvacala, potom este par tyzdnov spinila, zase trochu krvacala.... tiez som mala hematom, pichli mi viackrat agolutin, brala som dufik, ascorutin aj femibion, s tym lezanim to bolo trosku horsie, kedze mam uz dve male deti ktorym musel dat niekto aj jest ked bol tato v robote, ale uspesne sme to dotiahli momentalne uz do 34 tyzdna, takze verim ze aj u vas vsetko dobre dopadne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre