Ako dlho ste špinili pri hematóme?

ayscha
30. dec 2008

Ahojte, chcem sa spytat tych ktore ste mali hematom v tehotenstve, ako dlho ste pri nom spinili? Ja teraz zacinam druhy trimester a pred 2 tyzdnami som zacala krvacat. Bola som tyzden v nemocnici, s tym ze spinenie pomaly prestavalo.
Ale na sviatky som bola na navstevach, dokopy tak 3 hodinky a spinenie zacalo znova dokonca silnejsie. Vcera ma zacalo aj brusko pobolievat tak sme boli na pohotovosti a babo zije ale je tam stale ten hematom, nezmensil sa a mam z toho stale tmavohnede spinenie.
Neviete za kolko sa asi pri kludovom rezime vstrebe? Ja teraz len lezim. A ako dlho ste vy spinili pri hematome? Dakujem

deeya
13. feb 2012

@peggi ahoj, tak všetko je v poriadku 🙂 hematom tam už chvala bohu nieje už len veľmi malinko a to sa vstrebe. Malinke bolo otočene chrbatikom hore takže všetky rebierka sme videli :D ale mám aj 3D forku tvaričky. Ďalšia poradňa ma čaká 8.marca. A v ten piatok ked som bola v poradni som si myslela že som v 16tt+4 ale to sa zmenilo v ten piatok som bola v 16tt+0 .) takže na pohyby mam ešte kusoček čas 🙂

mami33
2. apr 2012

ahojte.ja som mala tiez hematom a myom v maternic.myom bol na zadnej strane za babätkom.cim babätko rastlo,tlacil myom nan.ja som tiez spinila od 7tyzdna.v 13tyzdni mi praskol,ostalo tam len minimum,ktore po tyzdni tiez odtieklo,teda v 14tyzdni.v 13t som bola na pohotovosti v zahranici,kde ma lekar prezrel a povedal,ze babätko sa hybe a aj srdiecko bije..upozornila som ho na bolest v podbrusku,krizoch a nechut do jedla od 6t.povedal,ze je to normalne.asi to nebolo,ked som 28.3.2012potratila svoje babätko.v utorok mi zacali slabe kontrakcie,ktore trvali celu noc a rano zosilneli,spustilo sa krvacanie a odtiekla plodova voda.ja som tie slabe kontrakcie nebrala vazne,ked mi ten lekar v zahranici povedal,ze je to ok.keby som vedela,tak idem na slovensku k nasim k lekarom a babätko by bolo este tu.iba som sa dozvedela,ze som potratila z nejakej infekcie.pri dalsom babätku si budem davat pozor a budem navstevovat radsej lekarov na slovensku.prajem vam vsetko dobre..

nescafe28
17. apr 2012

Ahojte ja som tiez mala hematom v 6tt a dost velky, prisli na to ked som zacala krvacat. Teraz som v 13tt a stale spinim aj, ked hematom tam uz asi 2 tyzdne nie je. Myslite, ze je to normalne? Este som zabudla napisat, ze som mala asi tyzden pokoj a potom prislo zase spinenie. Podla utz je vsetko OK, tak nechapem preco stale spinim.

mata_999
26. apr 2012

ahojte babenky zistili mi že, mám hematon 10 az 12 asi mm som v nemocnici od pondelka večera som silno krvácala ale asi dva dni uz nekrvacam nelezal niekto s tymto neviete kedy budem moct ist domov ?

janagy
26. apr 2012

Ahojte. Nechcem vás strašiť, ale ja som pri 19 cm hematóme krvácala a špinila od 12 až do 36 týždňa. Bol to dosť veľký stres. V nemocnici som ležala asi 5 týždňov.

mami33
8. máj 2012

ahoj nescafe:pokial mozes,ostan lezat!!pokial by som ja vedela,ze potratim,tak radsej ostanem lezat celych 9mesiacov.a myslim,ze sa mi podarilo opät otehotniet,tak si budem tentokrat davat väcsi pozor!!

bila.maria
13. jún 2012

ahojte chcela by som sa spýtať včera mi na 3D ultrazvuku našli hematon 29x19mm špiním už 6 den ale je to také v norme, nie silno a tmavohnedé. Tiež mi povedali že nevylučujú placentu succenturiata alebo niečo také. Som v 13 týždni a bábätko je v poriadku. Som z toho prestrašená že čo ma čaká. Som doma ležím v posteli mám ascorutin a dusphaston a vitamíny. Máte niekto skúsenosti či je to spinenie dobré či zlé že je také aké je alebo ako dlho sa vstrebáva hematon a čo tá placenta. Dakujem

katka1903
13. jún 2012

@bila.maria aj ja som to mala take iste spinenie ale trvalo mi to len do nejakeho 10.tyzdna potom to preslo a najviac som spinila po prechadzke vzdy ked som lezela bol klud.

bila.maria
13. jún 2012

ja mam tiež pocit, že ked ležím tak špiním menej, neviem no uvidím ale je to taká neistota. upokojilo ma len to že bábätko je v poriadku, všetko má vyvinuté a má dobrú srdcovú frekvenciu.. mam strach aby som nezačala krvávať. Dúfam že tým špinením sa ten hematón zmenšuje

hanka1111
13. jún 2012

@bila.maria áno máš pravdu, špinením sa ten hematóm zmenšuje, ale dôležité je, aby si aj ležala a dodržiavala kľudový režim, neboj všetko bude dobre. Ja som s hematómom a krvácaním mala problémy už od 7tt a špinila som do 17tt, potom to už bolo našťastie v poriadku. Hematóm čo som mala ja, bol veľký 6x2 cm a našťastie sme to vydržali 😵 hlavne sa snaž byť v pohode, viem aká je to neistota a strach ale je dôležité, aby si bola aj psychicky v pohode, ver svojmu bábätku, ono to dokáže 😉 držím palce

bila.maria
13. jún 2012

@hanka1111 dakujem, verím že to zvládneme obidvaja 🙂

lucka2208
11. aug 2013

@deeya
@mami33
@nescafe28
@mata_999
@janagy
@bila.maria
@katka1903
@hanka1111 ahojte baby ja sa chcem len opytat ....ako dopadlo vase tehotenstvo ....ja mam tak isto hematom beriem ascorutin 3x1....špinim tak nepravidelne....dakedy va dni nespinim, potom zase začnem a tak to je dookola.....bojim sa o babo ....:(

katka1903
11. aug 2013

@lucka2208 Uzasnym porodom,a dneska nam to male sidlo lieta po celom byte a mam pocit ze zje aj nas.

lucka2208
11. aug 2013

@katka1903 tak to ma teši.....ja som zacala v 13tt silno krvacat...az tak ze ma musela rychla do nemocnice odvies..hospitalizovana som bola 10 dni pustili ma domov ......primar mi povedal ze ked budem spinit ze to neni nic zle že ten hematom sa musi nejak dostat z tela len keby to bola krv tak mam okamzite prist.....len sa bojim o babo ale dufam a verim ze aj myto dotiehneme do uspesneho konca....

nescafe28
11. aug 2013

@lucka2208 primar ma pravdu este budes spinit, lebo hematom sa musi dostat z tela von. U mna to tiez skoncilo porodom v 40tt 🙂 . Drzim prsteky 😉

janagy
11. aug 2013

Ja som špinila a aj krvácala celé tehotenstvo, niekedy viac inokedy menej, podstatné je aby to nebola červená čerstvá krv a väčšie množstvo. Rodila som sekciou v 37 tt ale v pohode. Držte sa obaja 😉 .

lucka2208
11. aug 2013

@nescafe28
@janagy joj to ste ma potešili....ja vydrzim , musim....je to moje prve babo a nechcela by som o neho prist....ale myslimpozitivne 🙂

bila.maria
11. aug 2013

@lucka2208 ja som špinila v 13 týždni aj som bola v nemocnici 10 dní a hematom nerástol pomaly sa vstrebával to tým špinením vlastne. stále mi kontrolovali jeho veľkosť ultrazvukom. nakoniec sme to potiahli do 34 týždna ukončeného ked mi odtiekla spontánne plodová voda a síce sme si poležali 3 týždne v nemocnici ale všetko je nakoniec ok maličká je živé striebro a sme zdravé ;) myslieť pozitívne je to čo je veľmi ale veľmi potrebné ;) lieky na to niesu. ja som brala tiež ascorutin a aj duphaston obidve nič iné na to nieje len čakať

deeya
11. aug 2013

@lucka2208 ahoj...dopadlo to dobre...ale to čo som prežívala bolo tažké....na konci 3 mesiaca som zacala krvacať tak velmi že som myslela že je po vsetkom..ale drobec sa v brušku udržal....krvacanie mi zastavili nasadili liečbu duphaston a ascorutin..a po 5 dnoch ma pustili domov bola sobota....v pondelok som šla na kontrolu ku svomu gyn. urobil mi usg a povedal že vsetko ok že hematom sa zmenšil a pomaly sa vytratí....v stredu som šla do špecialnej dia poradne do martina a tam šok....okamžite do nemocnice a maximalny kludový režim....krvacanie sa mi navonok zastavilo ale ja som nadalej krvacala dovnutra maternice...hematom bol tak velky že tlačil na babo a hrozilo že ked bude vytekat tak stiahne aj babo zo sebou :(((( to bol týžden strachu plaču otázok čo zle som urobila....ležala som v nemocnici asi tak týžden...po prepusteli som ostala doma na rizikovom a poctivo som ležala doma na gauči...maximalne som šla tak na záchd....ten hematom sa mi po mensich kuskoch vylpavoval von a nakoniec zmizol...myslim že to bolo tak okolo 20 týždna....držím ti palce aby aj ten tvoj zmizol a babo bolo v poriadku...neboj vsetko bude dobre ...papa

lara75
11. aug 2013

....mala som v 1.trimestri hematóm, ale nekrvácala som, ani nešpinila, vstrebal sa, brala som lieky, mala som kľudový režim a mesiac som nechodila do práce....dnes máme 3,5 ročnú slečnu, držím palce🙂

lucka2208
11. aug 2013

@deeya ja mam ten hematom na placente hned pod babom.....je to taky strach ze co bude dalej ...nechcem ani pomysliet na to najhorsie.....ja špinim tak že dav rti dni nespinim vobec potom z nicoho zacnem tak viac a potom hned zase nic a tak to ide dookola....tiez mam kludovy rezim....lezim ked nelezim sedim nerobim nic namahave nedviham nic takze tak dufam ze to s rdobcom zvladneme....len mne robi teraz starost to ze odkedy sa mi to stalo babo prestalo rast a je rastom o 11 dni pozadu ako by malo byt...takze je toho viac....a porodila si v kolkom tt a v pohode vsetko?

lucka2208
11. aug 2013

@lara75 ďakujem🙂

sonice
11. aug 2013

@lucka2208 ja som krvácala 3x, špinila som po hematóme cca týždeň. Mala som placentu previu - cez krčok, pri akejkoľvej námahe to tieklo. TEraz už mám dva a pol mesačné bábo. 🙂 Držím palce veľmi!!!

lucka2208
11. aug 2013

@sonice ja som krvacala 2x a uz viac nechcem...prvy krat to zacalo tym ze som bola na wc a tam hned som krvacala velmi silno a potom v nemocnici som dostala triašku z kanyly v ruke a tam som zacala znova ale primar povedal že s tym sa dalo ratat že ten hematom je velky...a od vtedy musim si poklepkat som nekrvacala len spinim....ja znesiem vydrzim len nech je babo zdrave a nech to zvladne v brusku...dakujema gratulujem ze ste to dotaihli uspesne....🙂

sonice
11. aug 2013

@lucka2208 to ti naozaj verím, že nechceš! Ja vždy revala ako slon,.. strašne som sa bála. Vieš čo je príčina? Povedali ti?

Nesmieš sa ani predkláňať, zohýnať po dačo na zem, nič ťažké dvíhať,... veľmi sa šanuj,... ja som prosto ležala čo najviac, ale keďže už som mala trojročáka, dakedy to nešlo....

vvia
11. aug 2013

krvacala som velmi silno dva dni potom poslabsie (na striedacku raz viac raz menej) krvacanie 3tyzdne asi tyzden este spinenie. nastastie potom nic. samozrejme tie 3tyzdne som stravila s infuziami v ruke

lucka2208
11. aug 2013

@sonice nepovedali mi nič ale myslim si že ja som tomu navine....od zaciatku tehotenstva trpim zapchami....a vtedy som trosku potlacila a začala som krvacat cize bolo to tym ze som sa pučila....cely cas si davam vinu za to vsetko sebe.....inac som mala bezproblemove prve tri mesiace ...ako keby som ani tehotna nebola a teraz sa to vsetko zmenilo....ved nerobim nič chlap riadi zamna....ked nelezim tak sedim obcas sa prejdem...aj svadbu sme prelozili...nechceme riskovat

lucka2208
11. aug 2013

@vvia ja som bola v nemocnici 10 dni...potom tam somnou uz nic nerobili len lieky mi davali a tak ma pustili domov ascorutin papam poctivo doma .....tam som sa sla zblaznit.....prvy tyzden som aj ja dostavala infuzie..injekcie do zadku..a aj antibiotika na zapal .....ale potom uz len ascorutin.....kludovy rezim, nesexovat nedvihat nic tazke....tak to dodrziavame poctivo

sonice
11. aug 2013

@lucka2208 mne sa to takisto stalo potretikrát pri veľkej. Mala som zle uloženú placentu, sahala cez krčok. Vyzerá to podobne u Teba, zvláštne, že ti nič nepovedali,..

Na zápchu je výborná chlorela a daj s predpisat duphalac,.. to je čistá fruktóza - cukor, môžu to aj tehotné, nie je to prejímadlo, môže sa to užívať dlhodobo a stolicu to udrží mäkkú.
Za vyskúšanie to stojí

sonice
11. aug 2013

@lucka2208 áno, ja bola v nemocnici 2X,.. :D neboj sa, na konci sa už budeš tešiť do nemocnice,.. lebo sa zbavíš brucha a dostaneš bábo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre