Ako dlho ste špinili pri hematóme?

ayscha
30. dec 2008

Ahojte, chcem sa spytat tych ktore ste mali hematom v tehotenstve, ako dlho ste pri nom spinili? Ja teraz zacinam druhy trimester a pred 2 tyzdnami som zacala krvacat. Bola som tyzden v nemocnici, s tym ze spinenie pomaly prestavalo.
Ale na sviatky som bola na navstevach, dokopy tak 3 hodinky a spinenie zacalo znova dokonca silnejsie. Vcera ma zacalo aj brusko pobolievat tak sme boli na pohotovosti a babo zije ale je tam stale ten hematom, nezmensil sa a mam z toho stale tmavohnede spinenie.
Neviete za kolko sa asi pri kludovom rezime vstrebe? Ja teraz len lezim. A ako dlho ste vy spinili pri hematome? Dakujem

bublinka1s
17. aug 2014

Bambulky mne sa spravil velky hematom pred 3t, po silnom krvacani, teraz som v 11t ale odvtedy stale dost silno spinim, berem utrogestan 200mg, a kyselinu listovu, na kontrole som bola 11/8 bol uz trosku mensi ale stale to je velmi zle (podla dr.)dodrziavam kludovy rezim, len zachod, sprcha a postel. Chcem sa spytat ci to silne spinenie je normalne a ci ste brali aj nieco ine, co mam robit aby sa mi ten hematon vstrebal????

lubicaziv
17. aug 2014

@bublinka1s Ja som mala polyp neviem či je to to isté. . V 7.tt som tiež začala krvacat. . A za niekolko týždňov sa mi vstrebal..

sojana
17. aug 2014

@bublinka1s ahoj,ja som krvácala v 7tt a urobil sa mi hematóm,mala som tiež kludový režim,brala som duphaston,dicynone,ascorutin,vit.e,kys.listovu,špinila som dosť dlho s pauzami aj 5 týždňou a potom pekne zmizol.

bublinka1s
17. aug 2014

@sojana dakujem, za odpoved, chcem sa spytat na ten ascorutin, vies ja som v zahranici, a tu to vobec nepoznaju, ale mama by mi ho poslala zo SR problem je v tom, ze v leaciku je zakazene ho brat v tehotenstve, tak neviem, ale videla som , ze babulky na SR ho pri hematome beru, mozno by to pomohlo, ale zas nechcem aby to uskodilo.

sojana
17. aug 2014

@bublinka1s mne ho predpísala dr.na gynde,ja som ho brala asi mesiac,hematóm som mala blízko vajíčka,velmi som sa bála o mimčo,tak som brala všetko čo mi napísala.skús pozriet témy s hematômom,čo tam baby píšu o ascorutine.

bublinka1s
17. aug 2014

@sojana hej ja ho mam hned vedla, akoby nalepeny na babatko ;( na zaciatku bol ten hnusny hematom 3xvacsi ako embrio, tiez sa hrozne bojim, dufam, ze to dobre dopadne.

sojana
17. aug 2014

@bublinka1s ja som mala taký podlhovastý,a tiež total klud.režim,a ešte v 37tt ma vrátili do 35tt,že bábo je menšie tak rodila som 10 dni po termíne,ale malý bol aj je v poriadku,pekný zdravý chlapec.tak držim palce,aby hemat.zmizol a bábätko pekne rástlo.

tonita277
18. aug 2014

Ahojte zienky ja som pred dvoma 3 tyzdnami v nedelu zacala silno krvacat totalne sa zomna lialo uz som myslela ze je konec je to nase prve vytuzene...ked mam prijali na pohot.povedali ze mam hematom a ze musim ostat lezat napichali ma a dali mi lieky ako kazdej bolo pol 8 ked ma prijali o 11 uz po krvacani ani naznam 6 dni som tam lezala aby ma kontrolovali ale uz nebolo ani spinenie po prepusteni mi povedali ze hematom sa strebal bola som stastna no po tyzdni dom v kludovom rezime som zacala kus spinit hnedy vytook....ale iba kus a tak raz za tyzden sa to opakuje neviem ci mam ist k doktorke ci pockat do 25 na poradnu bojim sa ale nechcem utekat s kazdou vecou je to uplne malicke spienenie ale je poradte mi

saska1980
14. sep 2014

@tonita277 Ahoj, ako to dopadlo ? Ja tiež špiním už niekoľko dní a bojím sa. Som po KET (IVF) Bola som na pohotovosti dva dni nazad a všetko bolo v poriadku. O hematome sa nezmienili, ale mam takmer 5cm cistu na vaječníku, tak neviem, či to môže byť aj z toho... Som v 6tt a už aj srdiečko videli na pohotovosti. V utorok idem do centra na kontrolu, ale vážne sa bojím.

tonita277
25. sep 2014

Tak secko je v poriadku akurat uz do prace nemozem musim byt v klude a nenamahat sa ja uz zacinam 6 mesiac ale doma sa nudim drzim palce aby bolo secko v poriadku

sasajanaj
15. dec 2017

Ahojte. Môžem mať hematom?Najprv špinenie,teraz tyz od 5tt krvacam ako slabi menzes,bez bolesti iba včera trochu bolel vaječnik. Farba od čerstvej červenej krvi až po hnedu.

vaneska
15. dec 2017

@sasajanaj moze to byt cokolvek. V tehotenstve to moze byt hematom alebo praskajuce vlasocnice na placente. Iba lekar da na toto odpoved. Pokial to bolo hnede, bola som ok lebo to je stara krv. Cerstva cervena znamena utekat k lekarovi. Dali ti na to nejake liek? Ja som brala duphaston a ascorutin v dost vysokych davkach

sasajanaj
15. dec 2017

@vaneska doteraz to bola hnedá krv, 3 dni je čerstvá. K doktorovi mám ísť v str. Povedal, že mi na to nič nedá, lebo neuznáva gestačné lieky na udržanie tehotenstva, Podľa neho sa to buď udrží alebo je nejaký problém a nie. A že keď budem krvácať silno tak mám ísť do nemocnice. Volala som mu teraz tak ho najprv zaujímalo prečo mu volám cez dovolenku (ja ale nemám ako vedieť kedy má on dovolenku) a že mu volám na súkromné číslo (to mi zase dala sestrička a už som mu na neho volala aj v minulosti. Myslela som si, že je to jeho pracovný mobil, keď mi ho dala sestrička). Povedal, že ma nevie cez telefón vyšetriť, čo samozrejme viem, ja som chcela len radu či mám ísť do nemocnice, keď je tá krv už čerstvá a krvácam týž. Zase zopakoval, že keď to bude silné tak mám ísť do nemocnice.

vaneska
15. dec 2017

@sasajanaj ja by som pri cerstvej krvi sla hned na pohotovost. Spinit som zacala v asi 7tt, sla som k lekarke a hned mi dala duphaston. O 4 dni sa spinenie zintenzivnilo, stale to ale bola hneda krv a volala som na pohotovost lebo to bolo vecer, nejak o 18tej a sestricka mi vravela nech dojdem na kramare, ze ma pozru. Urobili ultrazvuk a nasadili mi ascorutin 3x2 a navysili duphaston 3x2. Je to o lekaroch pravdaze ale ja som spinila dost dlho a dost vela a vdaka tym liekom sme teraz 22tt. Proste by som skusila pohotovost alebo ineho lekara

jankaga
15. dec 2017

@sasajanaj chod hned na pohotovost.neries svojho doktora

sasajanaj
15. dec 2017

@jankaga@vaneska tak idem asi ne tú pohotovosť bola som na wc krvavý papier čerstvej krvi. Chcela som ísť do ružinova ale asi pôjdem na antolsku lebo ružinov až o 19,00, tak držte palce. Nevydržím do str kedy mám ísť k dokimu.

vaneska
15. dec 2017

@sasajanaj bezkaj, drzim palce. Daj potom vediet ako si dopadla

jankaga
15. dec 2017

@sasajanaj drzim palce🍀

sasajanaj
15. dec 2017

@vaneska tak sme doma. Hcg 5093 zodpovedá 5-6tt,čiže môjmu. Plodový vak priemer 11,6mm, zodpovedá 6+2tt, hnedočervený hlien, videla žlté teliesko,echo plodu nevidela. Problém je nepravidelný gestačný vak. vraj sa nevyvýja ako bežné zdravé tehotenstvo. Kontrola hcg v pon, či rastie, lebo podľa nej to skôr smeruje k potratu 😨 ale treba počkať, lebo vak sa ešte môže spamatať. Má mať okrúhly tvar alebo tvar vajíčka, môj sploštený okrúhly. Ale pamätám si,že keď som bola 1.krát tehu tak gestačný vak vyzeral ako fazuľka a vtedy nič nehovorili-ale som nekrvácala. Kedže mám všetko v norme podľa môjho tt verím, že čoskoro bude aj ❤ biť 😍

vaneska
16. dec 2017

@sasajanaj tak vidis, aspon vies co sa deje. Budem drzat palce. Dali ti aj lieky nejake? Verim ze sa ozve srdiecko 😊

sasajanaj
16. dec 2017

@vaneska lieky zatial nie, vraj pretože ešte nie je jasne či plod bude ok a liekmi by zbytočne umelo udržiavali niečo čo nema zmysel. Že asi preto mi doktor nič nedal lebo nič nevidel. Mam mať kľudovy režim. Budu sledovať ako rastie hcg. Na to krvacanie si mam dať C a ascorutin. Mam isť na odber v pon do nemocnice,lenže v pon mam isť aj k svojmu lekarovi na odber a v str do ambulancie. Povedala,že k nemu nemusím lebo ona mi spravi všetky testy a on mi aj tak hcg neurobi. Ma pravdu lebo mi povedal sam že hcg nie,keď som sa ho pytala. Tak dufam že sa nebude hnevať lebo obe odbery nestiham. Neviem čo ale poviem šèfovi lebo v pon ráno musím niečo nachystať. S tym sme sa aj lučili v pi. Tak neviem,ako to zoberie keď mu v ned napíšem,že prídem neskôr lebo idem na krv. Mojho gyn mam totiž v robote a už som hovorila že k nemu rano zbehnem len na otočku. A zrazu musim ist do nemocnice do petržalky čo mi teda zaberie viac času 😒

vaneska
16. dec 2017

@sasajanaj tak hadam to v praci pochopia... Mozno je aj dobre ze ides k inemu lekarovi, budes mat viac nazorov. Ten kludovy rezim si mala mat aj od tvojho lekara. A ascorutin je proti krvacaniu, cize to je dobre ze ti ho dali. Duphaston ti mozno nasadia po pondelku ked uvidia zmenu k lepsiemu. Budem moc drzat palce 😊

sasajanaj
16. dec 2017

@vaneska o tom potom, že by to v práci pochopili len nechcem ešte povedať, že som tehotná keď neviem ako to dopadne. Mám teraz bolesti ako pri menzese, ale si hovorím, že sa mi asi maternica rozťahuje. Rozhodla som sa, že v pon pôjdem do roboty k môjmu dokimu na odber a do nemocnice v ut. Síce mám v spárve napísané, že mám ísť v pon ale dúfam, že ma za to nesfúknu, môžem im povedať,že som šla v pon s dcérou k lekárke 😝 také biele klamstvo.

carmenuska
16. dec 2017

Mala som pri starsej hematom.Brala som ascorutin,pambu inj., striedali aj dycynone .Zmizol okolo 12 tt.Alr mna upozornil, ked mi potvrdil tehotenstov,ze ho mam a co sa moze stat.Aj tak som nevedela,ked som zacala krvacat,ci je to potrat,ci z toho hematomu.

sasajanaj
20. dec 2017

takže dnes u dokiho: stále krvácam, som 5+6tt na utz nebol ani gestačný vak,ale že nemá vraj kvalitný prístroj Hcg mi, stúplo z 5093 na 6550, povedal ale že to malo byť viac. Vraj ešte počkáme, ale podľa neho sa vyčistím silnejšou menštruáciou. 😢

vaneska
20. dec 2017

@sasajanaj nie som odborník a ani ti nechcem davat zbytocne nadeje, ale stale si este len na zaciatku tehotenstva, tak budem drzat palce a nech ta menstruacia nepride a Hcg pekne stupa. Skoda ze ta neposlal inam na ultrazvuk ked sam potvrdil ho nema kvalitny 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre