Ako odstrániť hematon v tehotenstve?

dadula0
8. feb 2011

Dobý deň. 11t.t som začala krvácať ihneď hospitalizácia, po 2 dňoch v nemocnici mi našli hematon 12 krát 12 mm neskôr sa zväčšil na 16 krát 22mm a pri ďalšej kontróle v nemocnici zmenšil iba o niečo 12 krát 22mm. Po prepustení 17- dňoch z nemocnice ( tam som počas pobytu ani nekrvácala ani nešpinila) ma pustili domov no na 4 deň som začala doma mať hnedkasto- červený výtok... po 5 dňoch sa to ustálo a teraz mám slabý hnedkastý výtok. Dodržiavam kľudovy lôžkový režim ako v nemocnici. Teraz som v 15 t.t a ešte stále mi prevláda na placente a maternici hematon 12 krát 22mm. Chcem sa spýtať hrozí mi potrat? Ako sa zbaviť hematonu? Užívam duphaston a ascorutin. Neviete mi niekto poradiť čí existujú aj lepšie lieky ako tieto? priplatím si. S mužom čakáme druhé dieťatko. Vopred veľké Ďakujem

pink_lady
8. feb 2011

toto ty nemas ako odstranit, pocuvaj lekarov - uzivaj lieky ake ti oni predpisali resp. odporucili a tiez dodrzuj kludovy rezim ...to co uzivala jedna nemusi vyhovovat pre tvoj pripad ...

tinki
8. feb 2011

ahoj, aj ja som mala hematom. presne tak, odpočívaj. Vraj hrozí potrat, ale aj nemusí. Ty to nemôžeš ovplyvniť, oddychuj, možno ešte budeš špiniť, keď bude ten hematom odchádzať. nestresuj sa. 🙂

natik17
8. feb 2011

ahoj,
tiež som mala hematom. Bola som v 9.týždni a bola som v nemocnici 10 dní. Potom som bola doma 2 mesiace, ale chvalabohu už bolo dobre doma. Užívala som tiež duphaston a ascorutin a kyselinu listovú a počúvala svojho lekára. Po dvoch mesiacoch som išla späť aj do roboty, už bolo dobre. Potrat hrozí, ale nikde nie je napísané, že sa musí stať. V nemocnici som bola s jednou holkou, ktorá tiež mala hematon. Tej sa ale zväčšoval, lenže ju to v nemocnici nebavilo a tak si podpísala reverz. A narodila sa jej krásne zdravé dievčatko asi 3 týždne po mne.
Hematom sa vraj vytráca tým, že špiníš. No nie som lekár, takže to sa nedá nejako odborne posúdiť.
Želám veľa úspechu a hlavne nech to dopadne dobre....

jay25
8. feb 2011

Ahoj, aj ja som mala 2x hematom od 6tt do 13tt a cely ten cas som spinila (tmavohnedy vytok). Medzitym som asi 5-6 krat krvacala cerstvou krvou. Brala som ascorutin, duphaston, magnezium a odporucaju kludovy rezim. Treba vydrzat a hlavne mysliet pozitivne. Vsetko bude v poriadku.

tatanya
14. feb 2011

Ahoj, ja som spinila od 5tt vkuse a v 16tt som zacala krvacat jasno cervenou krvou... 2 tyzdne som si polezala v nemocnici, tiez mi zistili hematom 50x15mm, neskor sa zvacsil na 65x24mm.....brala som ascorutin a duphaston... po prepusteni som musela aj doma len lezat, a to spinenie trvalo este asi do 23 tt..... tym spinenim sa vyplavuje ta zrazena krv v hematome,ostatne sa moze vstrebat... aspon tak mi to vysvetloval Dr., aj ked stale opakoval, ze ak ma nastat potrat, tak tomu nemozu este nijako zabranit... Nastastie uz je to ok. Viem, si predstavit, ze je to pre teba velmi tazke hlavne po psychickej stranke teraz, ale pokus sa mysliet co najviac pozitivne, a uvidis, ze to dobre dopadne. Ja som si stale hovorila, ze keby mal drobcek odist, tak uz by odisiel vtedy ked som isla do nemocky... Silno drzim palce.

vefi89
16. feb 2011

najlepší prípad je že sa ti sám vstrebe..o horšom písať ani nebudem...ale držím palce 😉

lucka1987
16. feb 2011

aj ja som mala hematom v 8 tt. mal cez 1 cm a o dva dni tam uz nebol...jednice co si este mozes kupit je magnezuim.. co som uzivala aj uzivam.. su to len vitaminy ale ukludnuju katernicu. tiez som brala duphaston a ascorutin.. drzim palce.. neboj, hematom mala takmer kazda tehula... nie je to nic vazne.. hlane sa riad radami lekarov

erov
16. feb 2011

tiež mi dr našiel hematom v 9tt a brala som duphaston,ascorutin az do 13tt a okamžite ma vypísal na rizikové s tým že nech som pripravená že o bábo môžeme prísť.po dvoch týždňoch keď som šla na kontrolu tam bol stále ale naposledy v 16tt na kontrole mi ho už nevidel, čiže sa asi vstrebal. drž sa a neboj, môže sa vstrebať a všetko dobre dopadne!

petrucikaa
17. feb 2011

tiez mi zistili hematom 29x7 mm, hned ma aj hospitalizovali, a lekari ma v nemocnici tak vystrasili, ze som sa takmer od trapenia zblaznila. Velmi zle to posobilo na psychiku, vraveli, ze sa mam pripravit na to najhorsie a ze je to vobec zazrak , ze to dietatko este zije. Teraz som doma, cely den lezim, chvalabohu nekrvacam. V nemocnici som tiez len lezala, v podstate so mnou nic ani nerobili, len som dostavala vitamini a brala duphaston a ascorutin ako aj pred hospitalizaciou. Vlastne doteraz nechapem, na co ma hospitalizovali, ked v nemocnici okrem rannej vizity dvere cely den nikto neotvoril, sestricky ani nezaujimalo ci vobec este zijem, a to lezat mozem aj doma a nie psychicky sa v nemocnici nicit....hematom sa mi za tyzdnen zmensil o 9 mm

veva82
17. feb 2011

ahojte baby ja mám taký istý problém.Tiež som špinila bledohnedou krvou a minulý týždeň mi lekár zistil hematom.Naštastie má len 3mm ale aj tak sa bojím,lebo už mám 2 potraty za sebou.Beriem ascorutin a duphaston ale mám niekedy taký hustý výtok.ako pri špinení ale je do žlta.Môžr to súvisieť s tým hematomom.Som sa zlakla a tak som sa aj dokiho zabudla popýtať.Ale o týždeň vo štvrtok idem zas na ko

belusa
14. mar 2011

Ahojte a neviete mi poradiť či je rozdiel kde je ten hematon?Ja ho mám pri placente a vraj to je nebezpečnejšie.

maria30
14. mar 2011

@belusa ahoj.. ja mám ten istý problém... začala som krvácať v nejakom 18tt a zistili mi, že mám na placente hematom 50x13mm...mne bolo povedané, že treba mať prísny kľudový režim na lôžku, lebo ak by som chodila a robila nejaké veci, tak sa môže ten hematom rýchlejšie vyplavovať a môže to odrhnúť z placenty, čo znamená, že to bábo neprežije.. ten hematom sa môže vyplatviť kvácaním, alebo sa vstrebe alebo tam ostane.. brala som nato Duphaston do nejakého 21tt, beriem vitamín E, magnézium a každý deň si pichám Fraxiparin.. dva týždne som ležala v nemocnici a potom ma pustili domov.. ale stále mám prísny kľudový režim ( to znemená, že len ležím a na WC a do sprchy a späť) a nesmiem ani sedieť, lebo ho mám na spodnej časti placenty.. teraz už dva týždne nekrvácam, tak si myslím, že sa to už asi vyplavilo... držím palce 😉

mircalla
14. mar 2011

Ostranit sa neda, len kludovy rezim a lieky, co ti dali. Mne odisiel sam a krvacala som brutalne, co mohla mat zly koniec. Nastastie nemalo. Tak radsej vydrz tehu aj s hematomom a kludovy rezim + lieky

charlie148
20. máj 2014

Ahojte zienky ja mam tiez hematom najskor 29x12mm v 13tt a teraz sa mi zvacsil na 39x15mm a som v 16tt, tiez mavam vytoky aj krvave aj hnedee,raz slabsie raz silnejsie alebo aj ziadny paar dni..Doteraz som brala tiez duphaston aj ascorutin a dnes som bola na kontrole a doktorka ma ani nehospitalizovala dokonca mi uz ani ziadne lieky nepredpisala a to sa mi dost zvacsil, tak neviem co si mam o tom mysliet?? dietatko je v priadku pekne rastie no co sa bude diat dalej? da sa ten hematom zrusit aj bez pomoci liekov?

666tinka
22. jan 2015

Ahojte ja som v 11 tt začala krvácať čistú jasnú krv bola som noc v nemocnici,potom doma 5 dní žiadna krv nič a potom už týždeň spinim aj prudký krvný zo mňa vychádzajú a stále ma boli podbrusko.Teraz som v 13 tt.Ale babo je ok aj rastie.Ako dlho sa môže vyplavovat ten hematom?A boli aj ten hematom?

piacere
22. jan 2015

@666tinka je to individuálne, mne sa vyplavoval 2,5 týždňa

maminee
9. sep 2015

Ahojte. Ja som sa chcela spytat ci Vam neradili nejake triky ako napr vela pit,aby ste vyplaveniu/vstrebaniu hematomu "pomohli". Alebo cokolvek ine. Ja som v 5tt a tiez od utorka lezim doma, presla som aj spinenim, potom prislo krvacanie, pohotovost, ultrazvuk objavil hematom a som doma na dva tyzdne potom teda opat kontrola. aj teraz ked idem na toaletu tak si najdem teohu krv na papieri, ale to sa dufam vyolavuje ten hematom. Som zufala z toho ze neviem ako tomu pomoct. ( mimo toho, ze lezim, oddychujem, nic nerobim )

aber
14. sep 2015

Ahoj aj ja som mala v 6 týždni hematom, mala som kľud, nič nedvihala nenamahala a viem, že to bude také blbé som sa s ním rozprávala.... Napr, nemáš tam čo robiť, musíš odísť pekne sa vstrebaj aby bábätko rástlo a tak, psychológia a asi pomohlo lebo sa vstrebalo asi za 2 týždne, nespinila ani nekrvacala som, lieky som nemala žiadne, rozprávala som sa s ním, že chceme bábätko a on musí preč a moc držím palce... 👍👍👍👍👍

mette7
29. jan 2016

u mna to nedopadlo dobre mne spôsobil potrat v 8tt...bohužial

gabcaa123
15. jún 2016

Babenky..ja mam krvacanie uz 2 týždne..bola som už 2x hospitalizovaná ..prvy krát to bolo len spinenie ale vraj hrozil potrat..no 2krat to uz bolo horsie krv sa valila..teraz krvacam 2 týždeň taktiež mam hemAtom..strašne sa bojim som v 15tt. Z tella sa mi vyplavuju kúsky hustej krvi.mozze to byt ten hematom??

kikus48
16. jún 2016

Urcite treba ist do nemocnice aby nasadili lieky na zastavenie krvacania - dicynone, ascorutin, atd. Vhodne by bolo aj hematologicke vysetrenie. Velmi dolezity je kludovy rezim. Drzim palce nech to dobre dopadne.

dada000
16. jún 2016

Tiez som mala hematom spinila som aj krvacala riadne 3x bola som aj v nemocnici klud len som lezala no nakoniec som aj tak potrtila v 16tt dvojicky aj ked jedno zanikalo..neprajem to nikomu..

dadka2108
12. okt 2016

Ahojte.Som v 15tt a asi 10dni zomna ide spinava krv hnedy vytok.Bola som stym u doktorky a povedala ze vsetko je v uplnom poriadku babatko rastie srdiecko mu bije a mne nasli hematom uplne dole niekde pod maternicou.Zvyknem mat tento tyzden zvlastne v podbrusku akokeby svalovka alebo pichanie v jednej strane,nafuknute brucho a tak.Velmi sa bojim co to moze byt a tiez to krvacanie Doktorka mi nasadila magnezium a kludovy rezim.Viete mi otom nieco napisat?Dakujem

dada000
12. okt 2016

@dadka2108 ano pri hematome je spinenie alebo krvacanie..velku strasiak premna do buducna..mne nepomohlo nic :(

hateria
12. okt 2016

@dadka2108 Ahoj, ja som zacala krvacat cca v 8.tt, dva hematomy zo mna vypadli a jeden mi zostal velky vedla babatka. Bola som aj v nemocnici, brala som duphaston na udrzanie babatka, ascorutin proti krvacaniu, magnezium a este injekcie prolutex tiez na udrzanie. Mala som prisny 24hod kludovy rezim, ziadny sex...Este som potom spinila ale postupne sa vstrebaval. Cim bolo babatko vacsie, tym mensi vyznam tomu lekari prikladali,ze uz by to nemalo nijako ovplyvnovat. Tiez som mala bolesti bruska ako keby svalovka a pichanie a bolesti ako pri menstruacii. V 2.mesiaci som mala pomaly vacsie brusko ako teraz a to som v 6. Potom postuplne splaslo ale to mohlo byt aj z toho,ze sme boli na IVF,tak mozno este hormony posobili. Drzim prsty, hlavne potrebujes klud a oddych, nic tazke nedvihaj, nenamahaj sa aby sa ti nespustilo silne krvacanie. Uz si v 15.tt, tam je mensie riziko a s pribudajucimi tyzdnami sa este bude zmensovat/aspon mne to takto povedali... Mne ustupilo aj to spinenie ale ja som ozaj poctivo cely cas lezala, skus si aj na noc podlozit nohy, vraj to tiez pomaha... Citala som,ze aj vitamin E pomaha vstrebavat hematom ale neskusala som a moj ex lekar ma vysmial- ale jeho by som nebrala vazne, on na mna nakrical aj ked zistil,ze som brala kys.listovu 😀 vraj v zelenine je vsetko potrebne 🙂

dezire1000
12. okt 2016

Ahoj ja zacala krvacat kvoli hematomu v 8tt doktor mi naordinoval kludovy rezim dalej duphaston,ascorutin,vitamin e a guajacuran zvladli sme to a dnes mam 11 mesacne zlaticko.Neboj aj ty to zvladnes drzim palce

dezire1000
12. okt 2016

@dadula0 a ano tvoja diagnoza pri hematome je abort iminnens cize hroziaci potrat.Pokial nekrvacas cerstvou krvou tak je to ok

cukruska1920
5. nov 2016

Baby som v nemocnici...bola som hospitalizovana kvoli hematomu....teraz ho uz nemam vraj sa vstrebal ale stale este sem tam spinim...napr.. cely den nic a potom zrazu na papieri take cierne...moze to byt este z toho ako sa vyplavuje ten hematom? a kolko to bude este trvat kym budem spinit? dakujem

dezire1000
5. nov 2016

@cukruska1920 ano to je len vyplavovanie cim tmavsie tym lepsie hlavne klud 🙂

cukruska1920
5. nov 2016

@dezire1000 no len už mi to nejak dlho spinim...v stredu mi doktor povedal že hematóm už nieje a stále sa sen tam objaví také cierne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre