Ako prebieha plánovaný potrat v 17. týždni?

Ahojte..
Prosim, ak mate skusenosti s planovanym umelym prerusenim tehotenstva v 17 tt,
alebo druhom trimestri, napiste mi, co ma caka, ako to prebieha, ako dlho to trvalo.
Naozaj sa tazko o tom rozprava, mala som zle amnio vysledky, dietatko ma tazko chore srdiecko a dawn...v utorok idem na hospitalizaciu
Dakujem 😞
lindus9autor
28. apr 2017
@tslobik presne tak
lindus9autor
28. apr 2017
@redlola Veru, pekne a dobre pisete... Idealne by bolo, keby malicka odisla sama 😞
Dakujem
lindus9autor
28. apr 2017
@mokoo ...nechcem aby sa tu nikto hadal... Nema malinka vobec ziadnu sancu prezit...to je smerodatne.
Dakujem, ze ma branis 🙂
poohie
29. apr 2017
@lindus9 nezavidim ti tvoju situaciu. urcite vas to s manzelom velmi vzalo. a zauzivane postupy, ktore vam zo vsetkych stran ponukaju, vas ovplyvnili.
ale.. neda mi nenapisat (bez posudzovania na mojej strane a urazania na tvojej, ok?) - keby sa toto tvoje dieta narodilo zdrave a v 3 rokoch by mu zistili srdcovu vadu s ani 1%-nou sancou, ze sa dozije 4 rokov, dala by si ho zabit, nech sa netrapi? a nech sa netrapite zbytocne dlhsie vy? alebo by ste sa snazili co najviac mu sprijemnit posledne tyzdne ci mesiace jeho zivota s nadejou, ze ktovie, co ak predsa len sa lekari mylili alebo sa predsa len najde odbornik, ktory by ho operoval a pod.?
a este jedna otazka... k DS... nemas ty alebo niekto v tvojej blizkej rodine nejaku dozivotnu diagnozu? cukrovku napriklad alebo inu nevyliecitelnu chorobu, s ktorou sa ale da existovat, len je to nejakym sposobom obmedzujuce? co keby to tvoja mama o tebe vedela (alebo jeho/jej mama o nom/nej) pred porodom a rozhodla by sa ta (ju/jeho) dat zabit, lebo by sa to dietatko cely zivot len trapilo a nemalo by sancu na plnohodnotny zivot? tak by si tu proste nebola. nic z toho, co si zila cele tie roky, by sa nestalo. len aby si sa nahodou netrapila. urcite niekoho takeho poznas, kto ma nejaku nevyliecitelnu chorobu. povedal ten clovek niekedy, ze ho jeho mama mala radsej zabit a lepsie by bolo, keby sa nenarodil? ze nic na tomto svete nestoji za ten boj? asi aj tak niektori uvazuju, to su ti, ktori neprijmu svoju chorobu. ale ak mu jeho rodicia pomozu prijat ju, ja neverim, ze by si tento zivot napriek vsetkemu neuzival.
pouvazuj... je to tvoje dieta rovnako ako to 3-rocne. nezasluzi si rovnaky postup? pokus o zachranu do poslednej chvile? a nadej na zazrak? alebo aspon tichy a dostojny odchod z tohoto sveta?
myslim na vas v modlitbach, nech ti Boh na neskutocnu silu a nezistnu lasku k tvojmu dietatku, nech ti da pocitit, ze je nad tym vsetkym, ze o vsetkom vie a aj ked sa ti to teraz nezda, tak ta nekonecne miluje!
lindus9autor
29. apr 2017
Bohu vdaka 🙂
redlola
16. máj 2017
@lindus9 Hello, so záujmom sledujem tvoj profil, lebo si pamätám tuto diskusiu. Nakoniec ste to nechali na prírodu? Či? Nejaké zvraty vo výsledkoch?
blackhole
16. máj 2017
@poohie miešas hrušky s jablkami. Náhla choroba v 3 rokoch nie je to isté ako zistená vrodená vada ešte behom vnútromaternicového vývinu.

Prečo nedokážeš akceptovať, že sa rozhodla ako sa rozhodla? Nie je to tvoje dieťa. Trochu rešpektu by nezaškodilo.
perzefona
16. máj 2017
@poohie ty si dobre hlupa! Co vies o vrodenych chybach srdca nezlucitelnych so zivotom? Asi nic ze? Inak by si to nepisala.... ked su srdcove chyby nezlucitelne so zivotom.... operovat sa za prve nedaju... dieta v maternici zije, lebo ma fetalny obeh, ale v momente ked sa nadychne urcite otvory sa zatvoria a zacne fungovat normalny obeh a v ten moment sa to decko udusi! Pokial ma taku vadu, ktora sa neda operovat, za druhe srdce netransplatujes malemu dietatu..... a keby sa to dalo operovat tak by to operovali. A nie nikto sa nemyli! Indikacie k ukonceniu tehotnosti nedavaju lekari len tak z brucha! 50:50.... je to overena diagnoza! Nestaraj sa do zivota inych a nechaj ich zit... co je horsie? Nechat umrtiet 100g plod alebo 4kilove dieta? A pozerat sa na neho ako sa udusi?
lindus9autor
16. máj 2017
@perzefona Ano...
lindus9autor
16. máj 2017
Ahojte.
Zdravim vsetkych, aj tych, co v tejto diskusii chceli pomoct, aj tych, co posudzovali.... dietatko sa narodilo mrtve, nezilo by dlho.
Dakujem vsetkym za odpovede, bolo to dolezite, aby som vedela, co cakat.
Tymto ukancujem debatu.
Kto chce, kludne mi moze napisat spravu.
PS: neschovavam sa za Boha a rozhodujem sa tiez sama.
Majte sa pekne a vy, co sa modlite, tak prosim miesto posudzovania sa pomodlite za to, nech taketo nieco nestretne uz ziadnu maminu...
Dakujem
hanahsuza
16. máj 2017
@perzefona 100g plod a 4kIlove dieťa je to isté dieťa..jediný rozdiel, ale zásadný je v tom, že jeho život neukončíš ty, ale ten kto mu ten život dal, čiže Tvorca života..Ale je to veľmi ťažké 😓😢
redlola
16. máj 2017
@lindus9 je mi veľmi ľúto vašej straty. Veru, toto by sa nemalo diať.
Snáď Vám bábätko pošle ešte jedného duhoveho drobca, tentoraz so šťastným koncom.
Zelam veľa síl, nech to čo najskôr prebolí.
perzefona
17. máj 2017
@hanahsuza pre mna je tvorca toho zivota... skutocny tvorca! Mama a otec! To su tvorcovia! A ked sme u toho zivot neukoncili oni! Lekar vyvola potrat. Plod odide sam, lebo nie je zivotaschopny. Je to trapne toto vase neustale riesenie kto ho zabil atd... bude mrtve tak ci tak... a je lepsie malicke... ako cakat kym mam brucho ako melon, a vsetci znami budu este neviem kolko riesit kde mas dieta a bude sa to s tebou tahat este mega dlhu dobu. Narozdiel od toho ked sa to stane v nizkom tyzdni, ked nemusi nikto ani vediet ze si tehotna... a mozes sa z toho spamatat, otriast a posunut sa dalej bez toho aby ti to kazdy furt pripominal.
cannella
17. máj 2017
@marget autorka bola na Amniocenteze. Vies vobec co to je? To je 100% istota, ze bude mat DS. To nie je ziadne morfo sono, kdeniekto moze nieco vidiet a niekto moze nevidiet. Amniocenteza je genetivky test a tam je absolutna istota. Pochopila si to. Tieto reci na urovni emocionalneho vydieracskeho decka si nabuduce odpusti. Ona tam nejde preto, ze proste nechce dieta. Ona caka postihnute dieta so srdcovou vadou podla autorkinych slov nezlucitelnou so zivotom. Je to jej rozhodnutie a takto uboho ju v jej tazkej chvili emocionalne vydierat je neakceptovatelne!
hanahsuza
18. máj 2017
To mi je veľmi ľúto 😢
maca2017
30. máj 2017
Je mi ľúto.Mňa čaká to isté.Pozitívny Trisomy test na Edwardsov syndróm,teraz čakám na genetickú konzultáciu,následnú amniocentézu na potvrdenie výsledku.Ak sa ES potvrdí, ukončím tehotenstvo.Ja už jeden vážne postihnutý zázrak mám, má už 22 rokov a t.č už je umiestnená v DSS so špeciálnou starostlivosťou a poviem vám,videla a prežila som toho v živote dosť a žiadne dieťa si nezaslúži trpieť a viem o čom hovorím.Nebavíme sa o "ľahších" postihnutiach ale o deťoch, ktoré potrebujú doživotnú starostlivosť a trpia tak oni ako aj ich okolie.
lindus9autor
30. máj 2017
@maca2017
Ahoj.
To mi je nesmierne luto 😞
Drz sa a keby si chcela, kludne napis.
maca2017
30. máj 2017
@lindus9
Ďakujem. Pomaličky sa musím cez to prekúsať. Je to ťažké. Hlavne zase to čakanie.Keďže samotný výsledok Trisomy na ukončenie nestačí, musím podstúpiť amniocentézu. Teraz som na začiatku 15tt, takže najprv čakanie na vhodný týždeň na amniocentézu a potom na výsledok. Dúfam, že dovtedy nebudem mať pohyby, o to to bude ťažšie. Je to dievčatko, dlho očakávané po x potratoch. Ale aj napriek tomu jej ani sebe nedokážem dopriať život plný trápenia. Beriem to už príliš osobne. Prešla som si život s prvou dcérou, ktorá je veľmi ťažko postihnutá, viem celkom presne čo to obnáša. Doma som ju mala 15 rokov, jej stav sa však neustále zhoršoval, boli sme nútení umiestniť je do zariadenia so špeciálnou starostlivosťou, ktorú sme jej doma nedokázali poskytnúť. Takže toto bolí, veľmi to bolí 😞
svetkaadamko
30. máj 2017
@lindus9 viem, že už máš po zákroku, najprv som chcela písať niečo iné, lebo ma zmiatol názov témy, kde sa píše o potrate a ty si mala vlastne pôrod. Ale dobre, to je jedno. Napíšem len toľko, že nikto nikdy nemôže súdiť druhého, kým sa neocitne v takej situácii. Viem, o čom píšem, tiež som bola v situácii, o ktorej som si myslela, že ma nikdy nepostretne a že sa zachovám inak, ale okolnosti rozhodli. Nič neľutujem, lebo v tej chvíli to bolo správne rozhodnutie. A poviem jedno, dá sa s tým žiť, akokoľvek bezcitne to môže znieť, ale aj keď si na to niekedy spomeniem, mám krásneho, zdravého syna a skvelého manžela a tieto dvere som proste zatvorila. Tak isto to urob aj ty a uvidíš, príde niečo krásne, nové a všetko bude v poriadku 😉
smallbubu
14. sep 2017
Ahojte, prosím vás všade sa to robí klasickým pôrodom? Ja čakám tretie dieťa a po amnio mi oznámili že bábo bude mať DS 😢 je nám z toho hrozne a keď čítam ako prebieha prerušenie... Som v 17. Týždni,takže na toto sa mám pripraviť?
miriamn76
14. sep 2017
@smallbubu ahoj ja som to podstupila pred tromi mesiacmi a myslim ze vsade to robia rovnako.
smallbubu
14. sep 2017
@miriamn76
Bože veď to je hrozné...baby som rodila cisárskym a túžila som aspoň jedno dieťa porodiť normalne ale nie takto 😢😢 prosím ako si to zvládla...nechcem sa vypytovať a byť otravná, partner pri mne stojí najviac ako môže ale predsa len ja teda my ženy to prežívame inak a potrebujem sa porozprávať s niekým kto to musel podstúpiť. Tak ak ťa to neotravuje
poohie
14. sep 2017
@smallbubu je mi luto, ze tvoje dietatko nie je zdrave. nezavidim ti, cim prechadzas. je to iste velky sok. prosim ta, poriadne si to premysli, stale je to dieta, aj ked nie je podla tvojich predstav. rozumiem, ze sa bojis, ze by si ho nevedela vychovavat. pouvazuj mozno nad adopciou... alebo skus kontaktovat poradnu pre taketo pripady: http://www.alexisporadna.sk/
prajem ti spravne rozhodnutie a vela sil!
maca2017
19. sep 2017
@smallbubu
Ahoj. Ja som to tiež podstúpila pred troma mesiacmi v Ružinove. Ak chceš napíš do správy.
didi35
13. dec 2017
@terezka1947 To sa lekari ako mohli tak zasadne mylit?? Mala si vysledky z amniocentezy? Dskujem
didi35
13. dec 2017
@smallbubu
Prosim ako to prebieha? Caka ma to... Dakujem!
stanno
13. dec 2017
@marcelkaemmka nesúhlasím s tým, že by sa to dalo označiť ako skúška od Boha. Ak uvažuješ o Bohu ako o dobrom, nemôže dávať predsa zlé dary. On s tým nič nemá! Zlé veci sa dejú zväčša preto, že sa niečo "pokazilo" - máme veľmi zlé ovzdušie, vodu, v ktorej sú zvyšky antibiotík, antikoncepcie a iných liekov, plastov a pod. Jeme jedlo kontaminované antibiotikami a pesticídami. Toto sú možné príčiny nezdravého vývinu plodu.. Boh nie je ten, kto to spôsobil! Proti tomu protestujem (vo všetkej úcte).

A nie, Boh to nemôže zmeniť.. dal nám slobodnú vôľu..my sami sme si znečistili prostredie - my sami = ľudstvo.

Prajem pekný deň.
lindus9autor
13. dec 2017
Ahojte.
Rozhodla som sa napisat, ako prebieha planovany potrat v 17 tt.
Vidim, ze si tym musi prejst vela mamiciek...tak preto, ja som tiez chcela vediet, co ma caka. Nazov je vystizny, pretoze je to potrat. Nerieste niekoho rozhodnutie...otazka bola, ako to prebieha..a nie, ci to mam spravit. V mojom pripade nebolo z coho vyberat. Malinka by neprezila porod a zas, co ak ano?!... Kolko by tu bola? Den, dva, tyzden? Toto dovolit? Mala totiz tolko vyvojovych vad, chore srdiecko, kyptiky miesto koncatin. Downove dieta mat doma by mi nevadilo, to by bolo najmenej.
Takze taky porod trva do 4 dni. Skusaju hocico, aby si sa otvorila. Najprv mi dali do krcku tabletku na vyvolanie. Nic sa nedialo. Na dalsi den balonik naplneny vodou do krcku maternice, trcala mi zo spodu hadicka, bala som sa chodit na akukolvek potrebu. Tak som chodila dva dni, aj v noci, stale. Bolo to iba neprakticke a zavadzalo, ale dalo sa. Na treti den mi dali injekciu do brucha, ktora,, konecne,, spustila kontrakcie a do dvoch hodin,, bolo po vsetkom,,.
V sprche pri bolestiach som sa zosypala, lebo som si uvedomila, ze v takych istych bolestiach som priviedla na svet aj moje dve dcery (17r a 1.5r), ale toto dievcatko mi nedaju vonave do narucia. Tu noc som celu preplakala a nechala som vycitky a cast bolesti v nemocnici. Nebrala som to domov. Musis sa nadychnut a odpustit si...aj ked to inak neslo. Mame v nebicku Jasminku, vsetkym nam to je luto. Nie je zivot iba pekny.
Aby som nezabudla, este sa ma pytali, ci ju chcem pochovat.
Ti co citate tieto riadky, budte stastny za to, co mate a koho toto caka, nevycitajte si nieco, za co nemozete. Treba sa proste zatat a pretrpiet.
Ahojte a uz ziadne hadky, kazdy ma svoj nazor. Pa
Linda
daandra
13. dec 2017
Ahojte,ja len chcem povedat..dajte si stokrat overit,ake babo sa ozaj narodi..nasa mala ma tazko deformovane nozky- jedna len kyptik, mala mat ajdeforn stavce a oblicku nezluc so zivotom,pytala som sa, ci je nejaka sanca,ze bude zit po porode. V 13 tt ,mi doktor vravel,ze niet takeho pristroja,ktory by jej umoznil zit a podsuval mi nenapadne to " spravne rozhodnutie" mala ma pol roka..oblicka je len jedna zdvojena,ale plne funkca..nozicky su tazko dedormovane..pohlad na nich j na zaplaka ie...ale mala je neurologicky uplne ok.je to stastne babatko ktore aj napriek noham nicim nezaostava vo vyvoji. Je aj bolo to nesmierne tazke tehotenstvo,ale ja urobim vsetko pre to,aby bola stastna..ma diagnozu noh ako jedno dieta z milion..nikoho nesudim, len do konca tehotenstva sa nam toho vela samo ipravilo,to co povazovaki v prvom trimestri za razstep chrbata sa nepotvrdilo..ja som jej dala sancu a je tu..moje zlato
nataliaen11
13. dec 2017
@didi35 tak ako pise lindus9 hospitalizuju ta daju ti tabletku na vyvolanie ak nezaberie daju este jednu po pripade ten dilatan na otvorenie krcka ..ak zacnes mat bolesti zvykne sa pichat epidural krory si neplatis a na to infuzia s oxytocinom ktora by mala sposobit to aby si sa otvarala..a potom nasleduje samotny “porod” ktory zvykne trvat par sekund plod sa vacsinou neukazuje hned sa odnesie prec aby to ta zena nemala este tazsie..ak by si mala nejake otazky kludne napis..pracujem na porodnici takze sa s tym stretavam casto ..drzim prsty bud silna

Začni písať odpoveď...

Odošli