Ako prebieha tehotestvo so sklerózou multiplex?

yesno22
29. aug 2006

Ahojte. Chcem vas velmi pekne poprosit o pomoc a radu. Ake su sance na uspesne otehotnenie a donosenie babatka u zien s tymto ochorenim? Mate niektora s touto chorobou skusenosti? Hladala som vo fore, aj na nete ale zatial bez uspechu. Dakujem 🙂

katakata
29. aug 2006

mati ja som sa o tuto chorobu trosku viac zaujimala lebo ked som lezala na neurologii stretla som tam vela mladych bab s touto diagnozou. je to strasna choroba, ale co sa tyka tehotenstva tak traubner napriklad SM-kárkam odporúčal otehotniet.tvrdil ze to nijako nemoze uskodit len treba davat pozor na lieky a byt neustále pod dohladom...pocas tehu sa vraj stav zlepsi al po porode sa moze zhorsit...ale co sa tyka otehotnenia tak tam by nemal byt ziaden suvis...aspon tak mi tie baby hovorili, ale väčšina z nich co mali tuto chorobu dlhsie sa bali byt tehotne a vobec, bali sa mat deti, lebo nevedeli do kedy by sa o nich dokázali plnohodnotne starat.prečo sa zaujimas o tuto chorobu? ak chces prezradit napis do IP. dík

nevesta
29. aug 2006

Ahoj, tiez mam znamu s touto diagnozou a jej synator ma 26 rokov 😉

yesno22
autor
29. aug 2006

ahoj nevesta...vies aj podrobnosti? ake brala vtedy lieky, ci ich prestala uzivat pocas tehotenstva, a tak...dik

nevesta
29. aug 2006

Brala lieky a stale berie, rozne vitaminy a Wobenzyn, tusim tak sa to vola, stav sa jej zlepsil a po porode jemne zhorsil, ale to vobec nemusela mat z toho, pretoze tato choroba je priznacna tym, ze sa stav drzi a potom zhorsi a zase drzi... 😉 Teraz je uz 48 rocna, jej stav je dost zly, ale stale to zvlada s usmevom. 🙂

yesno22
autor
29. aug 2006

dakujem velmi pekne 🙂 a drzim palce v snazilkovani 😉

nevesta
29. aug 2006

Dakujem 😉

peha
30. aug 2006

ahoj yesno,

v augustovom cisle MAMA A JA, sa podrobnejsie pise o skleroze multiplex pocas tehotenstva a celkova priprava, snad to bude aj na ich strankach,
pise tam mudr. Traubner a clanok spracovala paeddr. Baluchova. www. stranka je totozna s nazvom casopisu, pripadne este cez ich meil skus oslovit tu doktorku, nech ti povedia viac.
vela vela stastia - 😵 😵
ps - posolstvo toho clanku je - ze sa to da zvladnut, hlavne zena by mala skusit pocat v obdobi, ked nie su ataky, a co najviac sa vyhybat stresu a ochoreniam....
je tam pribeh zeny, ktora to krasne zvladla a aj druhy krat sa vydala a ma zdrave deti.
😵

yesno22
autor
30. aug 2006

ahoj peha

ten clanok o tej zene som nasla aj ja, ale bolo to v nejakom nie odbornom casopise, takze dakujem 🙂

weroni
13. nov 2007

yesno: no ja som tuto temu nasla po pekne dlhom case ale nedalo mi nereagovat 🙂 moja mamina ma sklerozu multiplex diagnostikovanu uz dost dlho, je dokonca aj na polovicnom invalidnom, teraz caka na schvalenie do uplneho invalidneho dochodku ale chcem napisat tolko ze pred piatimi rokmi sa mi narodila moja najmladsia sestricka - dokonca nebola neplanovana ale nasi ju chceli - nuz mamine vraveli lekari ze toto je velke riziko a tak ale cele tehu bolo uplne v pohode az na to ze do nejakeho piateho mesiaca skoro kazdy vecer vracala 😒 a tusim v tretom mesiaci mala slabe krvacanie co si dva dni polezala v nemocnic. Mala sa narodila zdrava - velka a doteraz je vsetko v poho - mamina mala 39 ked sa narodila a velmi omladla, citila sa dobre a az teraz - po piatich rokoch zacina pocitovat vacsiu unavu, berie nejake injekcie co si picha kazdy druhy den. Ale zvlada to a ta mala jej myslim velmi velmi pomohla 🙂 Ja si myslim ze sa netreba vzdat - drzim palce 🙂

emjee
1. dec 2008

cascia • Dnes o 14:23
Ahoj všem, porozdlídla jsem se tady, jestli nenajdu podobné téma a kde nic tu nic Přitom tato choroba je - jak říkala naše angličtinářka - něco jako mor 21. století V létě se budeme s přítelem brát. Miminko zatím neplánujeme, ale bohužel minulý týden mi diagnostikovali tuto chorobu. Pokud budeme chtít děti, pak prý se o to máme pokusit co nejdříve. Už prý neplatí (díky Bohu!) to, jak se dříve ženám s RS těhotenství nedoporučovalo. Máte někdo zkušenost s těhotenstvím, mateřstvím a "ereskou"? Budu vděčná za jakoukoli informaci. DÍKY!!!

nunca • 1d, snž • Dnes o 14:37
Ahoj Cas, je mi líto, co Ti zjistili za nemoc, ale určitě jsou i horší věci , já tedy tuto nemoc nemám, ale mám chronický zánět ledvin, který se nedá vůbec léčit a jednou mě bohužel bude čekat transplantace nebo dialýza, ale zatím to docela zvládám .
Chci Ti říct, mám kamarádku, která má tuto stejnou dg. jako Ty a docela rychle otěhotněla, jenom v těhu musela být více sledována, ale narodil se jí zdravý chlapeček a také ona i po porodu to skvěle zvládla, k žádnému zhoršení bohudík nedošlo . Tak snad Tě to aspon trošku povzbudí, přeju moc štěstíčka a zdravíčka do budoucího mimískování .

alcatko.j • 1d • Dnes o 14:47
Cascia, mrkni sem:

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Preju hodne stesti

luucia • 1d • Dnes o 14:50
Casio, taky mám kamarádku, co má RS už docela dlouho. Když chtěla otěhotnět, tak musela být v klidovém stavu se svou nemocí Otěhotněla celkemr ychle, v těhu byla taky bez potíží, rodila císařem a pak mohla kojit myslím maximálně 6. týdnu nebo nějak tak Říkala, že je jí RS porodem malinko zhoršila. Chlapečkovi jsou 3 roky a on i ona sou v pohodě a všechno perfektně zvládá

Držím pěsti, at všechno proběhne v pohodě

cascia • Dnes o 15:21
Holky, moc děkuji za optimistické zprávy - moc jste mě povzbudily

cascia • Dnes o 15:23
Všem vám přeji také hodně zdraví, kamarádkám "ereskářkám" také
Nunca: Držím pěsti!!!!!

nikinka200
25. aug 2010

ahoj dnes som sa dozvedela ze mam SM, som z toho nestastna. 4.3 sa mi narodila dcerka predcasne v 30 t. t, co ale nema suvis s touto chorobou problem bol ze som mala nejakeho bacila ktory zapricinil ze mi predcasne odtiekla plodova voda. Ale co myslim ze ma spolocne s SM je zaciatok tehotenstva bolo mi neskutocne zle, chodila som ako opita, ruky sa mi triasli, nemohla som ani vhodit peniaze na MHD,to bolo ale len prve 3mes.Od prveho mesiaca som isla hned na PN lebo som nevladala pracovat. Ale som rozhodnuta este raz otehotniet,dufam ze to dobre dopadne! 😉

bobocka
29. dec 2010

ahojte maminky.tato tema sa mna osobne sice netyka,no tyka sa jednej mojej uzasnej kamaratky.bohuzial ma tuto chorobu,no je na tom velmi dobre,ziadne ataky nema klop klop a picha si raz tyzdenne injekcie a ziadne zhorsenie u nej nenastalo.s priatelom planuju babo a preto by som pre nu potrebovala zistit info,ze ako to cele prebieha.citala som,ze by mala na 2 mesiace vysadit injekcie a az potom sa zacat snazit o babo.je to tak? a ako je to s tehotenstvom.bude automaticky brana na rizikove,ci sa to da donosit aj na normalnom tehotenstve(tym myslim,ze ci bude moct pracovat,alebo nie.ona ma sedavu pracu v kancelarii)ako je to s porodom,bude nutna sekcia,ci je mozne babatko aj naturalne odrodit(podotykam,ze ona je velmi drobnucka asi 158cm,46kg)a ako je to s dojcenim?bude mozne,ci bude musiet byt babo na umelom mliecku? za kazdu jednu info vam velmi pekne dakujem 😉 a vraj by mala co najrychlejsie otehotniet ,teda myslite,ze je vhodne v tomto pripade riesit napr jonasovu metodua , zistovat plodne dni a tak sa snazit? nebude to pre nich este vacsi stres?

macka1741979
30. mar 2014

@nikinka200 Dobry den, dufam že sa môžem opytať ako Vám zistili že máte SM? Boli ste na magnetickej rezonancii a tam Vám to zistili?? Ja mám ísť na magnetickú rezonanci 11.06. totiž mám priznaky na SM ☹

misenka123
5. apr 2014

@macka1741979 Ahoj. Nakukni do tejto témy..., fungujeme tam už dlho a dozvieš sa, čo potrebuuješ 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/som-mama-so-sklerozou-multiplex/

macka1741979
6. apr 2014

@misenka123 Dakujem za pozvanie 🙂

zuzizuzka
19. máj 2016

@katakata ahoj mam osobnú skúsenost dr.Traubner a mne poradil že pri tejto diagnoze nieje múdre mat dieta...

kaattkka
21. aug 2016

Ahoj, ja som v 25tt a min.rok mi diagnostikovali sklerozu. Vsetko je ok ziadne problemi . V nemocnici kde mi tuto chorobu diagnostikovali povedali ze mat dieta nie je problem praveze je to dobre lebo plod ma chrani a nemam ziadne lieky.po porode nabehnem na liecbu takze si z toho nic nerobim a tesim sa na babo 😊

kaattkka
21. aug 2016

@macka1741979 ahoj najprv magneticka az dva krat a nakoniec sa to potvrdilo lumbalkou...nic ma neboli vsetko je zatial super musim si zaklopat..netreba sa tomu poddat, su aj horsie choroby ,takze ja si to vobec nepripustam a mam pokoj pozityvna mysel je zaklad😉

kaattkka
21. aug 2016

@yesno22 ahoj ja som v 25tt a mam sklerozu, zatial vsetko ok bez komplikacii musim si zaklopat...ak sa citis dobre neni problem mat aj 3 deti to mi povedali v nemocnici 😉

ericenka1985
23. aug 2016

Ahojte aj ja mam.tuto chorobu mam krasnu zdravu dcerku ma.9 mesiacov tehotenstvo super, a hned ako don.dokojila picham.injekcie dalej, ja ked som.ostala tehotna tak.hned som.vysadila a rodila som prirodzene nie cisarskym, a bojujem s touto chorobou uz 8rokov a zatial pohode uvidime co bude dalej.a tehotenstvo len prospeje tomu

gita17
23. aug 2016

@zuzizuzka dr Traubner ma 75 a za jeho cias sa to naozaj neodporucalo. Ocividne sa v tejto problematike neorientuje, nie je odbornikom na tuto problematiku, je to kardiochirurg... teda ak aj ty nie si v dochodcovskom veku a nepytala so sa ho pred 30 rokmi 🙂 🙂

gita17
23. aug 2016

@zuzizuzka sorac, pomyliala som si ho s inym znamym lekarom..ale teda aj tak to tak nie je 🙂

ericenka1985
23. aug 2016

Jasne pohode moja neuroligicka v bratislave co chodim do cetra pre sklerozu multiplex sa velmi potesila a.priala.mi aby smom mala.babetko a bola velmi rada aj ja ze som sa dostala do uspesneho konca a narodila sa.mi zdra dcera a.ja som tiez.rwspektive po tehotenstve ok uvidime decembri ale citim sa ok az na to ze som trosku viac unavena idem.na magneticku rezonanciu

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre