Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

mandyk
14. dec 2008

zdravim.No mne sa vytvoril tesne za krckom maternice a nejak sa mu nechce ani zmensit sa a nie este zmiznut.
Problemy uz nemam , musim vyklopat, ajedna otazka holky: Co je na tom pravdy ze v okolo 13 tt sa ide na 3D ultr.a ze je to pvinne zo zakona a pacientka si to hradi sama vo vyske 1000sk? a taketo vysetrenia su pocas teho 3x. Toto mi niekto vysvetlite.

babullka1
14. dec 2008

ahoj,nie je pravda ze 3D je povinne,to je velka hlupost....akurat niake krvne testy myslim ze jedny alebo dvoje su povinne ale inak nic viac

veronika1982
14. dec 2008

mandyk to vobec nie je pravda. my sme boli teraz na 3D a chceli sme to sami a tak mi lekar odporucil kde sa mame objednat a dal vymenny listok. ale nie je to povinne. lekar ti pocas tehotenstva spravy 3 povinne ultrazvuky ale ak mas problemy tak ti ich robi castejsie. prvy ultrazvuk sa robi na zaciatku tehotenstva, druhy okolo 20 tt kedy sa meraju rozne hodnoty a posledny ale ten neviem kedy sa robi lebo este sme sa tam nedostali.. ja som mala tiez hematom a lezala som v nemocnici takze tych ultrazvukov bolo viac. 🙂
a napr. mne poistovna UNION preplatili vysetrenie 3D..

caruzo19
15. dec 2008

mandyk,to co ty spominas je zrejme skrining v prvom trimestri,kedy sa berie krv napriklad na pravdepodobnost downa a meria sa nt-to je sirka sije,stoji to v ba 700sk,robi to zopar pracovisk,napriklad gpn.povinne to nieje.treba sa objednat dopredu a je jedno ci mas alebo nie ten vymenny listok.poistovna ti hradi 3 normalne 2D uzv v tehotenstve,kazde v jednom trimestri

majula28
16. dec 2008

babullka držím ti palce, ja som v podobnej situácii hematóm mi zistil v 5 tt, pod plodom je, takže pekne mi vyteká špinením a takou zrazenou krvou. Teraz som v 10tt a je to lepšie. Keď som sa doktora spýtala, že či mám ležať povedal, že nie, mám sa pohybovať chodiť na prechádzky, nedvíhať nič ťažké, šetriť sa a hlavne žiadny sex, pretože ja som aj pri ňom krvácala. Užívam Utrogestan na udržanie plodu. Ležím iba vtedy keď pociťujem únavu. Ja som si prvé tehotenstvo od šiesteho mesiaca odležala z dôvodu, že som sa otvárala, tak toto tehotenstvo si chcem užiť a nie len ležať. Dúfam, že sa mi to podarí.
Čo sa týka toho hematómu doktor mne povedal, že sa to stáva pri zahniezďovaní vajíčka, ale ako pozerám je mnoho takých čo ho majú.
Ty máš toto prvé?
Prajem Ti všetko dobré a dúfam, že to dobre dopadne, nielen tebe, mne ale aj ostatným, čo majú takýto problém.

bershka
16. dec 2008

ahojte, aj ja som mala hematóm v tom 5/6 tt a vstrebal sa. držím palce 😉

majula28
16. dec 2008

bershka, koľko trvalo až sa vstrebal? Vôbec si nešpinila?

bershka
16. dec 2008

majula: špinila som a riadne. bola som na PN asi 3 mesiace. nejak som to nesledovala, kedy sa vstrebal, ale myslím, že v tom 5. mesiaci už tam nebol. dr. mi dal duphaston na udržanie tehu a potom to špinenie prestalo

mandyk
20. dec 2008

bre ranko dievcata.No moja kontrola dopadla celkom dobre.Male rastie, merania v pohode, ale brali mi aj krv.Dufajme ze vsetko bude ok. Dostala som aj cd cko s malym ako sa vo mne vrti.Vyzera sice ako macko pu ale je moje.Nespinim vobec len sa obavam ze ked bude bejby rast ze nastanu komplikacie. .Ten hematom je stale tam je blizko zltkoveho vaku a vobec sa nehybe teda nemeni svoj tvar.som v 12tt

raona
22. dec 2008

Ahoj Mandyk, tak ti gratulujem... ja som na krvi tiez uz bola, vysledky boli dobre, len som zas zacala krvacat vcera a tak som znova absolvovala pohotovostne vysetrenie.. zatial to vyzera dobre, plod rastie, tiez sa to tam vrtelo :o} tak som rada.. doktorka mi povedala ze zopar krat sa na pohotovosti este uvidime, no tak to ma teda nepotesilo,
a hematom stale je {no a uz to s urcitostou nenazyvaju hematom, ale syndrom miznuceho dvojcata - sa mi vytvorili dva gest. vaky ale druhy plod sa nezacal vyvijat, vraj sa to vstrebe alebo vyplavi preto mozno krvacam, len mam z toho krvacania akurat tak nervy a este aj teraz pred sviatkami..}

lucinka83
23. dec 2008

Ahojte vsetky mamicky a skoro mamicky 🙂 velmi mi pomohlo Vasich par riadkov na tejto stranke a chcem sa s Vami podelit o moj dnesny zazitok. Cakame s manzelom prve babatko, sme pol roka po svadbe, babatko sa podarilo hned na prvykrat, prve snazenie...skoro by to vyzeralo ako rozpravka 😉 Posledne 2 dni som vsak slabo spinila, tak som sa dnes vybrala k doktorovi, keby sa to nahodou zhorsilo, ved idu sviatky. Samozrejme, ze ten moj aj skoro vsetci okolo mali dovolenku 🙂 tak som isla na gyn. oddelenie. Posledny menzes som mala 1.11. tak to by som uz mala byt v 8 tyzdni,ale ukazalo sa, ze je to menej ako 6, babatko ma 2mm, je to ok? Ale moj hlavny problem sa tyka toho o com tu vsetky pisete, mam hematom 4x3 mm, najprv si ma chceli nechat v nemocnici, ale sviatky a tak, nasadili mi Duphaston a Ascorutin/aj mna prekvapílo, ze mame brat liek na zachranenie babatka, ktory nemaju brat tehotne 😢 / a velmi prisny klud, lezat...o 2 dni mam ist na kontrolu.
Tak si navzajom drzme palce, hlavne nasim malickym v brusku 😉

caruzo19
23. dec 2008

neboj lucinka,ten ascorutin sa predpisuje vsetkym maminam co spinia a nieje ich malo a na babo to nema nijaky vplyv.len ho pekne papkaj a hlavne sa nestresuj a papkaj duphaston a vsetko bude v poriadku.to ze je babo malinke moze kludne znamenat ze si neotehotnela v strede cyklu,ale tesne pred menzesom,to sa stava.tak vyloz nozicky a nechaj sa obskakovat 😉
krasne vianoce a zdrave babatka prajem

raona
23. dec 2008

lucinka neboj, aj ja som mala a mavam spinenie a krvacanie, tiez som kazdu chvilu na pohotovosti, od zaciatku mi nasadili utrogestan a ascorutin, ked som ascorutin dobrala, brala som uz len utrogestan a to vaginalne.. teraz mi uz predpisali len duphaston ale tiez mi lekarka na pohotovosti hovorila ze by mi este ten ascorutin dala.. no a nestresujem sa zbytocne, len lezim alebo posedavam, nerobim nic.. no a v nemocnici si ma kvoli tomu nenechali, a na prvej pohotovosti mi dali este nejake dve injekcie do zadnice, ktore priserne boleli :o}

mandyk a dneska som sa konecne dockala sona, vyzera byt vsetko fajn, sice hematom stale je {a zase podla tohto lekara ten syndrom miz. dvojcata o ktorom som pisala vraj nemam, ze to by inak vyzeralo, ze on to vidi len na hematom},, ale dieta vyzera byt ok,aj nejake merania mi robil a teda zatial je to v poriadku, tak ma doktor potesil a dal mi aj prve fotecky zo sona, tak sa vytesujem...

lucinka83
25. dec 2008

krasne sviatky 🙂 dakujem Vam za rady a podporu, pomohôo mi to! my sme dnes boli na kontrole, babatko narastlo na 2.5 mm 😉 doktor to vidi pozitivne,mam stale lezat a papat lieciky a 30.kontrola 🙂 na ultrazvuku mi ukazal ten nas mini zazrak 😵 drzim Vam vsetkym palce...ste na PN alebo niektora chodite aj do prace?

raona
25. dec 2008

lucinka ja som na pn na rizikovom od zaciatku..
aj Tebe krasne sviatky

lucinka83
26. dec 2008

Raona,dakujem...dufam, ze sa to zlepsi natolko,aby som zvladla v praci aspon do konca januara uzavriet znamky🙂potom,ked uz aj doma...som ucitelka,babatko je samozrejme prvorade,to lubime najviac 🙂 nechcela by som vsak sklamat moje decka,ze odidem na prazdniny a uz sa nevratim... ☹ aj Ty musis stale lezat? 😖

mandyk
26. dec 2008

Pekne vianoce dievcata. Raona som rada ze bejby je v poriadku.Chcem sa len spytat jednu vec? som v 13 tt a brucho mam ako v 4 mesiaci.Cakam sice 2.bejby ale az tak? vysetrenia boli ok no az na ten hem. co som pisala.bejby ma asi nejakych 5 cm.Prveho chlapca som mala dost velkeho narodil sa 4310 /53.Zeby som mala preddispozicie na velke deti? asi uz fantazirujem.to bude tym prejedanim sa.Ved su sviatky.
Prajem Vam vsetkym maminam aj skoro maminam krasne sviatky s nozickami na stole a hlavne uspesny Novy rok, pretoze vsetky nase starosti pominu a vsetky tak tuzobne ocakavane babatka sa nam narodia . 😉 😉 😉

raona
26. dec 2008

Lucinka ano musim lezat, len to mi uz lezie vrchovate na nervy, teraz uz tak poctivo nelezim ako na zaciatku, ale som len doma, polyhujem a nic nerobim okrem toho ze si idem dat jest na wc, sprchu.. ked som sa viac hybala, tak som potom mala krvacanie alebo minimalne spinenie.. takze vela sa fakt radsej nepohybujem..
jeej to je super, ja som tiez chcela byt vzdy ucitelka..

Ahoj Mandyk, podla mna je individualne ktora mame ake brusko.. moje bejby ma tiez 5 cm a ja som myslela ze to je malo, bo na nete som citala ze v tomto tyzdni ma uz 6 az 8cm.. ale asi netreba citat vsetko, resp. netreba si to tak brat.. mne povedal lekar, ze je to v poriadku a merania ktore robil, tiez ze zodpovedaju danemu tyzdnu... a mozno sa ti zase narodi velke babatko, to moze byt..

Pekne sviatky vsetkym...

caruzo19
26. dec 2008

mandyk,aj mne strasne rychlo toto druhe tehu vyskocilo brusko a co sme na bbtku marcovky druho a viacrodicky,tak tie bruska vsetkym rychlo naskakali,tak je to normalne asi 😉
a neni to babom,v prvom trimestri rastu vsetky rovnako,aj keby mali byt potom vacsie,teraz su vsetky rovnake.ja som tiez mala slecnu slonicku,4180/53 😀

lucinka83
27. dec 2008

Raona a aka poloha je najlepsia pri lezani pre babatko? A co si si potom vybrala namiesto ucitelovania?

lante
27. dec 2008

Mne teraz brucho síce skočilo skôr ako pri Vilkovi, ale ešte stále na bruchu môžem spať, čo sa pri Vilkovi už mesiac nedalo....

raona
28. dec 2008

Lucinka, poloha je najlepsia taka aka ti vyhovuje, babatku sa nemoze nic stat /aspon tak som citala/, ale ja uz teraz mam napr. problem spat na bruchu, ma to tlaci a to ani nemam este take velke brucho, tak spavam len na boku jednom alebo druhom, alebo rovno na chrbte /ale to vydrzim len chvilu/.. Namiesto ucitelovania som si urobila zatial Bc. socialna pedagogika a vychovavatelstvo, ale v praxi som zatial robila take veci ako manazerstvo, ucto.. tak rozne..

lucinka83
29. dec 2008

Ahoj Raona 😉 akurat som pozerala,ze Ty budes rodit tak mesiac predo mnou 😉

Baby myslite, ze zena vyciti ake pohlavie sa jej narodi? 😉 teda este skor ako jej to povedia 😔

cucuska
29. dec 2008

tak aj ja Vám napíšem moju skúsenosť. Keď som čakala Emku, tak v 6tt som začala krvácať, nie špiniť, ale krvácať, veľmi som sa zľakla ale na sone sa ukázalo srdiečko a okolo vaku veľký hematóm. Samozrejma ma hospitalizovali a nakázali totálny pokoj. dostávala som lieky a injekcie a keď jeden zmyzol objavil sa ďalši. Bolo to hrozné ale prežili sme to. Takto som si hematómamy užila až do 16tt. potom sa už žiaden nevytvoril a bolo dobré. Babule, aj ja som bola mimo a veľa som plakal lebo som sa veľmi o mimi bála ale treba na to len kľud veľa veľa sa s malinkou fazulkou rozprávať a hladkať ju, že bude dobré. Všetkým Vám moc moc moc držim palce, nech to dopadne vždy tak dobre ako u mňa 😉

raona
30. dec 2008

Ahoj Lucinka, no termin mam na 6.7. vyratany.. a co sa tyka toho pohlavia, ja si tiez myslim, ze to zena vyciti, ja si napr. myslim, ze to bude chlapec, neviem preco, ale mam takeho tusaka :o) ... tak uvidime..

lucinka83
30. dec 2008

Raona, tak uz nech len vsetko dobre dopadne...drzme tym nasim drobcom palceky 😀 ja si zase tak trosku myslim myslim, ze bude dievcatko, ale je mi to naozaj jedno 😉 mena uz vyberate?

Cucuska dakujem za Tvoje povzbudenie, mas pravdu, miminko musi citit, ze ho lubime a tesime sa nan🙂 laska vzdy dodava silu, ako to Ty mas vo svojom nadhernom motte a gratulujem k dcerke...je to ta najvacsia radost na svete 😵

raona
30. dec 2008

o menach sme uz co to hovorili, ale iste je len pre dievcatko, ze by to mohla byt Sara, no a pre chlapca, tak to sa dohadujeme, muzovi sa paci Oliver,ale mne sa to nepaci.. ale ako ho poznam, tak sa to este zmeni.. a Vy uz vyberate?

mandyk
1. jan 2009

ja mam pocit ze to bude slecna ale mam presne take priznaky ako ked som cakala syna. Raona ja mam 5.7 termin. 🙂 🙂 MNe uz ani nie je zle nic, len na pravej strane ma zacalo pichat ako keby som mala zapaleny vajecnik.Lekar mi na to dal iba magne B6 a nelezat na tej strane.Neboli to stale iba vecer ked som unavena. Ja uz neviem.Ale v konecnom dosledku mam pocit ze je vsetko v poriadku .Hodte nejake dievcenske mena holky.

mandyk
1. jan 2009

este jedna otazka.Preco nesmieme kavu? ja mam celkom nizky tlak..mohla by som aspon jednu salku denne?

raona
1. jan 2009

Ahoj Mandyk, parada takze o den skor... mna zase pichava na lavej strane, ale teraz uz nie tak casto ako na zaciatku, aj mi to kontrolovali ultrazvukom, ale nic nezistili, ze preco.. tiez som myslela ze to moze byt zapaleny vajecnik alebo nieco take, ale fakt nic nenasli... co sa kavy tyka, niekto hovori, ze by sa kava nemala vobec a niekto ju dokonca odporuca {nie vo velkom mnozstve ale jedna za den by nemala ublizit, aspon tak to povedal lekar mojej kamoske ked bola tehotna.. } s nizkym tlakom mam aj ja trampoty, aj som si chcela uvarit kavu, ale nesla mi vobec na chut... co sa tyka zvracania, tak ja som cca od 22.12 nezvracala a tak som sa tesila, ze aspon tento skaredy priznak mam za sebou, no ale asi nemam, bo vcera siel cely obed von a teraz mi je tiez na zvracanie..z casu na cas ma boli brucho ako mi menstruacii, ale ked som sa pytala lekara tiez povedal, ze to je normalne.. kedy ides na poradnu? ja idem 7.jan. snad to tam vo vnutri krasne rastie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre