Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

oacka
2. dec 2009

Ahojte, aj ja sa pridám. Asi pred 3 týždňami mi lekár objavil dva hematómy, ktoré sa neskôr spojili do jedného - 1,5cm. Musela som ležať, brať Duphaston a ležať,ležať,ležať. Hematóm sa vstrebal,nekrvácala som,ale som ďalej PN a stále mám odpočívať. Som rada,že to zatiaľ tak dobre dopadlo.

priadka
9. júl 2010

ako vyzera hematom na ultrazvuku? Je to svetle ako plod, alebo tmave ako gestacny vak? Kde sa obvykle nachadza - moze to byt aj vo vnutri gestacneho vaku, alebo skor niekde inde v maternici?

pami2
28. sep 2010

ahojte, neviem ci sem este niekto chodi, ale mne zistili hematom v 7tt, je asi 1 cm velky a nachadza sa ZA plodom. predpisany mam ascorutin a utrogestan. viete mi niekto povedat ci ta poloha za plodom je OK--ci sa to vstrebe a ci ta velkost 1cm nie je velmi vela? CRL mam 10 mm, co je OK na 7 tt ( rozmedzie je 8-14mmv 7tt a ja som len 6+2)

atap
28. sep 2010

Aj ja som najskôr špinila, neskôr mi ten hematom praskol vplyvom zväčšovania maternice a tehotenstvo museli ukončiť cisárskym rezom...

atap
28. sep 2010

Aj ja som na začiatku ´len´ špinila, vraj to nebude nič vážne. Dali mi duphaston, na udržanie a nakoniec ten hematom praskol vplyvom zväčšovania maternice a tehotenstvo museli ukončiť cisárskym rezom... Ževraj išlo o život...

yanqa
14. jún 2011

ahojte, davno tu sice nikto nenapisal, ale aj tak skusim, som v 7. tt, vcera som bola na kontrole a doktorka mi len tak medzi recou spomenula, ze mam v maternici hematom (9x7), ze to je bezne, proste sa tvarila, ze je vsetko v poriadku, nemam ani spinenie ani nic, len trosku asi obcas take napnute brucho
ale ked tak citam o tych hematomoch, vacsina zien berie na to lieky, boli v nemocnici a podobne, nechcem moc panikarit, ale myslite, ze ked nemam spinenie, je to vsetko ok?

lucka1987
14. jún 2011

@yanqa ahoj, padli mi oci na tvoj prispevok.. tak hned pisem az si kludnejsia... naozaj hematom je dnes uz takmer bezna vec.. aj z mojich znamych ho mala kazda druha tehula.. aj mne ho zistili v 7 tt, lenze ja som mala aj ine problemy, cize mi na to prisli v nemocnici, a dost silno som krvacala, a hematom bol len vedlajsi pri mojich problemoch. tiez som mala skoro 1 cm. takze nemusis sa ozaj bat.. ak zacnes spinitm radsej chod do nemocnice, ale tiez moze byt ze sa ti vstrebe. a ani nebues vediat ako o par dni ho mat uz nebudes. 😉 pekne tehulkovanie bez komplikacii zelam

yanqa
14. jún 2011

@lucka1987 dakujem 🙂 ja sa tak snazim utesit tym, ze snad keby to bolo nieco vazne, tak to doktorka riesi inym sposobom, v tomto jej urcite verim, ale aj tak ma to vyplasilo....
a nevies nahodou ako to vznika?
inak pozeram, ze tebe uz sa to pomaly ale isto blizi 🙂 tak dufam, ze teraz uz je u vas vsetko ok 🙂

lucka1987
14. jún 2011

@yanqa urcite by nejako zakrocila keby ho mas v zlej polohe alebo by sa jej nieco nezdalo..setri sa a bude to ok. je uplne bezne ze hematomy vznikaju najcastejsie na zaciatku 2 mesiaca tehotenstva. niekedy staci ak ti praskne cievka v maternici alebo tam as mensiu ranku a krv sa jednoducho zrazi do aleho hematomu . je pravda ze niektore zeny aj potratili koli nemu, ale to uz o mali bud velky, alebo v zlej polohe voci plodovemu vajicu.. a kedze doktorka ta neposlala lezat a videla ze je vsetko ok, netreba mat zbytocne obavy .
no ja som si par krat este polezala v nemocnici,a le uz sme ok, nastastie a po dllllhom cakani na drobca sa aj nam konecne teraz dari 😉

http://www.naseporodnice.cz/tehotenstvi-krevni-...

yanqa
14. jún 2011

@lucka1987 tak este raz dakujem 🙂 som rada, ze sa mi vobec niekto ozval, dokonca tak bleskovo 🙂 hned sa citim lepsie, tak snad to bude ok
a vam drzim palceky, nech uz to vsetko dobre dopadne 🙂 pekny den

milluska
17. jún 2011

Ahojte, tiez mi zistili v 7tt hematom cca 2x2cm, no ja som tyzden pred tym zacala dost krvacat 😖 Dr. sa tvaril akoby o nic neslo, kontrola az o mesiac, nic blizsie mi nepovedal, tak som dost vyplasena... 😔 Na pohotovosti mi dali Duphaston a klud, no o par dni som po sexe zacala znovu krvacat... Odvtedy absolutny zakaz sexu a krvacanie prestalo, tak uz len dufat, ze sa hematom vstrebe 😔 Pridavam aj fotku plodu a napravo hematom...

dievca20
14. aug 2012

Dobrý deň, včera na pohotovosti mi povedali že mam hematom nad vnutornou branou cca18x15mm , dai mi tabletky Duphaston, nariadili mi kludny režim ale dostrasil ma že je velke riziko potratu. A ja sa teraz bojim že čo bude? neviete mi poradiť?

dievca20
14. aug 2012

poraďte mi čo mam robiť? mam hrozny strach a som v 6tt. ☹ Za tyždeň mam isť na kontrolu k svojmu gynekologovi čo je 250km vlakom 😢

anjelicek26
14. aug 2012

@dievca20 - no urcite ziadnych 250km vlakom, prvy gynekolog po ruke a ist tam. Mas kludovy rezim - co znamena - lezat. Ano hematom sa zvykne vstrebat, ale ako vravel lekar - je tam aj riziko potratu. Takze nohy hore a nerobit vobec nic.

linda81
14. aug 2012

@dievca20 ahojky moja....neboj sa ....pekne sa uloz do postele, pust si nejaky filmik pohodovy....a absolutny kludovy rezim....ja som zacala velmi krvacat v 6 tt....hematom obrovsky.....4,5x6 cm, babo malo vtedy 2 mm, a uz mu bilo srdiecko....hrozzne som sa bala.....potom sa nejaku dobu este drzal, ale uz zrazena krv....no a v 11 tt ho uz nebolo vidno......teraz idem vo stvrtok na kontrolu a zas sa bojim , ci je vsetko OK....ten strach asi ostane cele tehu a aj potom🙂

linda81
14. aug 2012

@dievca20 a v zadnom pripade tolko necestovat....najdi si gyn v tvojom bydlisku terajsom....lebo to stale daco bude v tehu

dievca20
14. aug 2012

Ďakujem Vam za radu len ja som sem prisla na dovolenku a nič mi nebolo keď som sem šla a včera som musela isť na pohotovosť a tam mi to povedali, takže teraz neviem ako čo ☹ Sem nepoznam ani mesto nie to ešte gynekologou, čo mam robiť?hm ☹

anjelicek26
14. aug 2012

@dievca20 - tazko radit, je to na slovensku? Kocky ti tu dobreho gynekologa urcite poradia a ako akutny stav ta pozrie kazdy, alebo zasa pojdes na pohotovost. Fakt by som teraz necestovala.

dievca20
14. aug 2012

@anjelicek26 je to na slovensku ja som v bratislave, mysliš že by ma vyšetril hoci ktorý gynekolog? Čo mam povedať aby ma zobral?

anjelicek26
14. aug 2012

@dievca20 - ze mas hematom a nemozes cestovat, akutny pripad. Prinajhorsom si zaplatis 10-15€ ako cezpolna, ale to je asi tak vsetko.

dievca20
14. aug 2012

@anjelicek26 Veľmi pekne ti ďakujem za radu skusim

mima1416
15. júl 2013

Ahojky... neviem či má niekto podobnú skúsenosť ako ja... V 6+3 mi zistili 12x5 mm hematóm nad plodovým vačkom a povedali mi že sa nemám namáhať a môžem normálne chodiť do práce.... o týždeň som šla ku svojej gyn. a tá mi povedala že ak sa to má urdžať, tak sa to udrží a ležanie mi nepomôže. Zatiaľ som vôbec nekrvácala ani mi nič nepredpísali, tak neviem či je to normálne alebo mám vyhľadať nejakého iného gyn. Ja mám akurát 3x2 tab. utrogestanu už od et. Ďakujem za každú radu ☹

linda81
15. júl 2013

@mima1416 ahoj...ja som mala hematom 4,5 x 6cm....babo malo vtedy 2mm a uz akciu srdiecka...ja som lezala celych 6 tyzdnov , v 11 tt ho uz na sone nebolo vidno, takze sa vstrebal..krvacala som ale do 14 tt skoro...este som si nasadila okrem Utrogestu aj ascorutin a vit .C

xixi uz som pisala kus viyssie som zbadala teraz

sirinka
15. júl 2013

@mima1416 to iste mi povedal doktor... Velky hematom, povedal, ze sa sice mam setrit, ale ze do prace chodit mozem... A babatko sa udrzalo.

mima1416
15. júl 2013

@sirinka a už máš bábo alebo v ktorom si týždni ? som rada že nie som sama 🙂 a vstrebalo sa to či nie ?

sirinka
15. júl 2013

@mima1416 ajaj... Prave oslavila 6 rokov... Hematom sa vstrebal, uzivala som duphaston.

sirinka
15. júl 2013

@mima1416 a pri dalsich tehu uz sa podobna vec neopakovala, do prace som chodila do 27tt.... Jazdila som vlakom 60km jedna cesta.

mima1416
15. júl 2013

@sirinka mne sa normálne nedalo... mám za sebou tri inseminácie, ktoré nevyšli a momentálne som po prvom et. a hlavne ma zarazilo, že všetky buď iba ležia alebo užívajú duphaston alebo oboje a ja nič z toho. Vraj mám byť v poho, kým nekrvácam a ak začnem tak potom mám bežať do nemocnice

sirinka
15. júl 2013

@mima1416 no ale je to tak... V tomto stadiu je vsetko v rukach prirody... Pokial nekrvacas, je to dobre a je velka sanca na vstrebanie. Mne dal doktor ten duphaston s tym, nech od neho neocakavam nejake zazraky, ze on pomoze iba vtedy, ked aj samotne telo bude chciet plod udrzat, ale pokial nie, tak ani ziadne lieky nepomozu.

zdena12345
20. dec 2013

ahoj. Diskusia je sice starsia, ale rada by som pridala svoju skusenost. Som v 6 tyzdni prve tehotenstvo. Zacala som spinit v (trosku na hnedo) v nedelu ked som varila obed. Chvilami som citila nieco ako krce pocas menstruacie. Lahla som si a spinenie prestalo, tak som si myslela ze ide len o "nejaku prasknutu cievku" a bolo to ozaj iba slabe spinenie. Druhy den rano som mala na toaletaku znova hnedy vytok, tak som isla ku gynekologovi a rovno ma nechali v nemocnici. Najskor si mysleli ze som potratila. hematom cez 6cm a plodove vajco zdeformovane (tlakom hematomu). Potom mi robili pre istotu dalsie sono a malemu bilo srdiecko🙂 takze akcia cistenia bola nastastie zrusena. Nevedeli mi povedat, co sa da od toho ocakavat. Ze je ten hematom velky, ale ze boli uz aj vacsie... Moj gynekolog povedal ze ak sa ma male udrzat tak sa udrzi a ked nie, tak nie. Ze tieto opatrenia su "len" doplnkom- resp. preco neurobit maximum co sa da. Tyzden hospitalizacie (5 dni co som nespinila ma pustili). Beriem duphaston 2xd, ascorutin 3xd, este v nemocnici proti krvacaniu dicynone injekcie a pambu v infuzke. Teraz som 2 tyzdne co ma pustili z nemocnice. Citim sa podstatne lepsie, bolesti ustupili, som menej ospala (v nemocnici a zo zaciatku doma som prespala ozaj takmer cele dni a robila som iba to najnutnejsie- jedenie, wc..a spat. Postupne drobne prace- utriet prach, vyberat orechy, nieco upiect (kedze idu Vianoce) a uz sa pustam aj do varenia, idem so psom na prehadzku kusok do lesa...ked sa zacnem citit unavena alebo ma zacne pobolievat podbrusko, hned si lahnem. Z hematomu zostal malicky pruzok ze uz ho neznacili ani do zaznamov, malickemu bije srdiecko, dokonca sa aj mrvilo pri vystreni v 8 tyzdni🙂 dalsie vysetrenie mam v 12t a dovtedy budem urcite doma, kludovy rezim. Dalej uvidim ako, ale rada by som isla do prace. Predsa len cele dni doma- clovek sa nudi a aj peniazky su dolezite (som SZCO), ale ak mi zakazu, urcite tych 7 mesiacov vydrzim v posteli🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre