Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

caruzo19
21. nov 2008

ano,v prvom ma to chytilo na dovolenke,bez poistenia....nevedela som co to je,preco,len som sa bala a plakala a lezala,po 10dnoch sne isli za 200eur na sono,mila doktorka ma ukludnila ze vsetko je ok a predpisala progesteron,doma mi moja doktorka dala duphaston a ascorutin,brala som ho prvy trimester a normalne ma poslala do roboty-robim so zvieratami,cize fyzicka robota a nastastie to dopadlo dobre.pri druhom pri prvom naznaku spinenia som si vzala duphaston co mi ostal z 1.tehu,isla som k doktorovi,pozrel,ze je tam hematom a dal duphaston,c vtamin som brala uz sama.ja som vzda par dni krvacala,potom par dni nie...do nejakeho 11tt myslim.ale telo si vzdy vypyta oddych ked treba,ked som krvacala,tak som lezala,ked nie,tak nie..pila som magnesiu proti krcom,predsa zo stresu sa ti obcas ta maternica napne
no a ziaden sex!! 🙂 🙂

raona
21. nov 2008

no hej ziaden sex to ano, to ma upozornili, to dodrzujem, teda ani na to nejak nemyslim... kokso to je sila ze ta nechali robit ked si krvacala.. mna hned supli na pn a doktor povedal, ze s robotou sa mozem rozlucit do konca tehotenstva.. /inak parada skusobna doba mi konci teraz 25 tak cakam ze mi poslu vypoved, ale to je teraz vedlajsie/.. este mi predpisal dve balenia utrogestanu ale ascorutin uz nie...
boze ja som myslela ze budem mat uplne kludne bezproblemove tehotenstvo ako moje sestry /jedna skoro do stvrteho mesiaca vobec nevedela ze je tehotna.../

susik77
21. nov 2008

raona: ja som s tym bola na PN od 6.tt do 13.tt. Dr. m chcel nechat doma cele tehu, ale ja som chcela do prace, uz som mala depky ze som bola stale sama...potom mi uz skoro nic nebolo do konca tehu. Brala som utrogestan-z toho som bola strasne ospala, tak bolo aj dobre, ze som bola doma 😎

caruzo19
21. nov 2008

len si oddychni.potom sa ti nic take DLHE ROKY nepodari 😀

raona
22. nov 2008

dik za povzbudenie baby, boze je to katastrofa,, ja by som tusim aj okna sla umyvat 😉 len aby som nemusela lezat... no ved, z toho utrogestanu sa aj mne chce spat, som potom taka malatna, len driemem... neviem ako by som s tym pocitala v robote nejake faktury... 😀

caruzo19
22. nov 2008

ta unava je normalna v prvom trimesti
okna si nechaj na 40tt 😀

majula28
22. nov 2008

ahojte, ja som tiež v 6tt aj tri dni a mám hematom. Dokt. mi dal utrogestan a ascorutin, klud, nedvíhať nič ťažké, žiadne nákupy nosiť, žiadny sex, chodiť na prechádzky, oddychať... Pri kontrolnom sone za desať dní sa hematom zmenšil, čo je doktor spokojný. Nemusím len ležať, lebo, hovoril, že vtedy sa tvoria zrazeniny. Už aj bábu bije srdiečko. Kontrola až za tri týždne. Ale poviem Vám keď som trochu špinila minulý týždeň aj s kúskami čiernej zrazenej krvi, tak odvtedy sa bojím ísť aj na WC.

mandyk
24. nov 2008

ahojte holky.No lezala som 3 dni potom hajde do prace. KO az v stredu no tak neviem.Manzel mi nedovoli ani pradlo skladat, podla mna to trochu prehana.Zatial nic nespinim ale take male bodave bolesti stale mam.Stale pozeram na nohavicky .Bojim sa.Prve teho som mala ukazkove ale teraz mam strach.Mam uz 33 rokov tak sa bojim. teraz som v 9tt

mandyk
26. nov 2008

takze sa s vami podelim o svoj smutok.hematom sa nezmensil, male skoro vobec nerastie a plodovy vak sa zmenil na taku slzicku.co lekar povedal ze je predzvest potratu.Statocne som vyrevana a uz len cakam.Dieta zije ale nadej je miziva. Drzim vam holky vsetkym palce a davajte na bejbyky pozor. ☹

caruzo19
26. nov 2008

joj mandyk,to je mi velmi luto ☹
ale nadej umiera posledna,tak to mozno este nieje stratene,smutocek este nechaj stranou,kazdy stres babatku skodi,tak skus mysliet na nieco pekne.ja viem ze to nieje lahke.drzim palceky

mandyk
26. nov 2008

caruzo dakujem pekne.o tyzdne idem na ko a pokial tam neuvidi lekar vyraznu zmenu tak to uz nechame tak.Nadej je ale stale mensia. Strasne rada by som vedela preco je to tak ale nikto mi na to nevie odpovedat.

raona
26. nov 2008

mandyk neboj, fakt treba mysliet pozitivne aj ked to nie je lahke, myslime na teba.. drz sa!

mandyk
27. nov 2008

Raona dakujem ti naozaj aj vsetkym ostatnym holkam.Citam ze su tu aj horsie problemy teda mozno boli...ale kazda sme individualna.ja stale verim ale som pripravena aj na to najhorssie.. ☹

raona
27. nov 2008

mandyk este nie je nic stratene.. ja tiez kazdy den prezivam s tym, ze aby uz bolo vecer a aby som zaspala a nic ma nebolelo, pripadne aby mi nebolo zle, ale na druhej strane si hovorim musim to vydrzat pre to male ! Bojim sa dalsieho sona a tiez cakam co mi zistia ohladne toho hematomu... hlavu hore, bojujeme... 😉

redhotka
28. nov 2008

ahojte dievcata, ja som v 10 tt a prave dva tyzdne ma moj lekar pozoruje, tiez mi zistil hematom co som vobec nemyslela ze budem mat nejake problemy v tehotenstve. Toto je moje tretie dieta a moje prve dve deticky maju 17 a 5 mesiacov. Takze neviem si presne predstavit ako moze vyzerat kludovy rezim, ktory mi lekar nakazal. Chcel ma poslat do nemocnice ale kvoli malym nemozem ist. Toto dietatko bolo neplnanovane, ale napriek tomu musime bojovat o jeho drahy zivotik a tak to je pre nas riadna skuska. Ako viacere pisete ze ste museli lezat tak sa bojim ci to vsetko dobre dopadne..

junovka
28. nov 2008

....tak to ti prajem vela zdaru....a len stastie 😝 😉

caruzo19
28. nov 2008

redhotka,ja som doma sama na 2 rocne sidlo,manzel chodi domov kazdy druhy vikend,jazdi na kamionoch a zvladli sme to,doma sice bordel jak v tanku,ale bolo to len zopar tyzdnov,malu som posadila pred bebe tv,alebo nejake dvd a polihovala som kedy sa dalo.skus aj ty tak,sńad mate tatina co aj domov chodi,tak vecer poprace a navari,z deti neubudne pred tou telkou,sice to nieje moc vychovne riesenie,ale za zivot babatka to stoji,nie?tak velmi drzim palce

gabuliacik
29. nov 2008

ahojte, v 7tt som sa dostala na 2mesiace na lozko, tiez som mala hematom a vstrebal sa, ale ja som ten kludovy rezim brala naozaj vazne, kedze sme babo velmi chceli, nemohla som si dovolit riskovat! takze som mohla len na WC a do sprchy... je to tazke takto lezat stale, ale da sa to a ked si poviete ze to stoji za ten zivot vo vas, tak to ide... treba mat hlavne velku podporu... ja som ju mala a hematom pochopil ze si tam nemoze robit co chces a odisiel 😎
teraz mam troska citlivu maternicu, tak sa musim setrit, ale verim ze to zvladneme aj ja aj malinka... baby velmi vam drzim palce, stoji to za to, vdakou vam bude to malinke... vsak pockajte na prvy kopanec, ako vas to dojme...
vela stastia vsetkym skoromaminam, maminam a aj tym ktore sa snazia byt maminkami

mandyk
30. nov 2008

pekny večer dievcata.No zatial sme cely alebo cele? este neviem.Min.stredu mi lekar predpovedal potrat a ja uz mam totalny chaos v hlave z toho.Brucho mi nejak moc rychlo rastie.Mozno je to liekmi.Kludovy rezim u mna vyzera asi takto: Doobedu navarim, pustim pracku a poobede spim az do vecera.Ja uz neviem co si mam mysliet.V stredu sa uvidi. 😒 tak vas budem len citat a cakat na sono.drzte sa vsetky . 🙂 🙂

raona
30. nov 2008

mandyk, na pracku sa teraz vykasli a urcite nevesaj pradlo, nenatahuj si brucho ked nemusis... ja tiez idem v stredu na poradnu, dufam, ze ma poslu aj na sono aby som vedela, ci sa ten hematom vstrebava alebo co .. drzim ti palce..

caruzo19
30. nov 2008

dievcata,drzim palecky a dajte vediet 😉

mandyk
3. dec 2008

ahojte dámy. No taky vysledok som ani ja ani lekar necakali.ako viete bola som na usg teda na kontrolu.min.tyzden to bolo stratene tak sme sa na to pripravili.ale teraz lekar nechapal.Dietatko krasne vyrastlo, plod vak sa pekne upravil a mam aj foto .hlavicka nozicky ..ach som strasne stastna.Hematom je tam.nezvacsuje sa ale uz sa nim nejak nazaoberam.Ko o 2 tyzdne a potom specialne vysetrenia babatka.Strasne sa tesim .
Raona ako si dopadla ??som zvedava.

raona
3. dec 2008

Ahojky mandyk, no vidis, hovorila som TI ze este nie je nic stratene, drzim palceky nadalej a tesim sa s tebou.. no ja som bola dneska na poradni, odniesla som moc. Vysledky krvi som mala velmi dobre, teda nic zle sa neukazalo, zatial nekrvacam ani nespinim, lekar ma prezrel, povedal, ze to vyzera v poriadku {len on nema u seba ultrazvuk tak to musim inemu chodit}, tak ma poslal objednat sa na ultrazvuk, len tam mam ist az 23.12.2008.. takze dovtedy {ak medzitym nenavstivim pohotovost} nebudem vediet, ako je to s mojim hematomom, ale dufam a verim ze to bude v poriadku nakolko statocne zvraciam kazdy den, ci nieco zjem alebo nezjem a to mi doktor povedal, ze je ten spravny priznak tehotenstva a ze teda vyzera byt vsetko v poriadku... no na dalsiu kontrolu idem az 7.1. 2008, co sa mi zda troska neskoro, ale zrejme to bude tym, ze budu sviatky a zrejme dovolenky a kedze medzitym absolvujem ten ultrazvuk tak ma to hadam ukludni.. aj som sa ho pytala na spinenie, ze som este absolvovala pohotovost, bo som spinila ked som prisla od neho, tak to mi tiez povedal, ze to kludne moze byt tym vysetrenim, ale ze proste ma on musi vysetrit a potom to moze slabsie spinit alebo troska krvacat.. nadalej vsak musim brat utrogestan vaginalne ale to uz len dva tyzdne a ked budem po dvanastom tyzdni, tak mi nasadi duphaston, to sa tusim berie az do 15 tyzdna, neviem ci aj dlhsie sa to berie...

mandyk
8. dec 2008

cafte .Raona ja berem utrogestan normalne.nie vaginalne.nespinim nic.Citala som tiez navod v krabicke aj som mu volala ale vravel ze robi pre mna to najlepsie.Takze ho musim uzivat riadne.Potom mi nasadi asi ine lieky.Ja uz sa sama neviem vysomarit z tych lekarov.Teraz sa bojim kazdeho pichnutia.Zachvilu budem paranoidna ☹
Inak sa divim ze teba objednal na usg hned len ta ta vysetril.Mna vysetruje stale usg zo spodu.Lebo beznym vysetrenim neuvidi vsetko.No snad to u teba nie je potrebne.Ak lekar tak urcil.A to spinenie je asi z hemat. odchadze ti von aj takto.Neboj vsetko je ok.

raona
8. dec 2008

Ahojky Mandyk, aj ostatne dievcata... no poviem Ti ze z tych liekov som tiez riadny jelen, aj ked mi na zaciatku nasadili ascorutin, tak tam bolo napisane ze nesmu uzivat tehotne a napriek tomu som ho brala, lekar povedal ze je to v poriadku, tak som ho brala, dobrala som celu krabicku, ale potom mi ho uz nepredpisal.. ani nehovor, ja som uz paranoidna asi teraz, o to horsie ze som stale doma a nic nerobim, proste potom premyslam nad blbostami a kazde zabolenie brucha beriem ako nieco priserne. alebo ked idem na wcko, tak to len so strachom, co zase uvidim.. neviem, mne je tiez divne ze som nesla hned na ultrazvuk, ved tam mam predsa aj ten hematom, tak by podla mna mal sledovat castejsie ci sa to zmensuje alebo co.. neviem.., ak mi robia ultrazvuk tak len zo spodu.. verim a modlim sa, aby to bolo vsetko ok.. chcem aby uz bolo po novom roku, viem ze sa budem bat cele tehu, ale po novom roku by som uz mala mat to najkritickejsie obdobie za sebou...

mandyk
9. dec 2008

cafte dievcata.Raona asi by sme nemali az tak perfektne citat tie navody vsak? haha no ale ked dnes je vsetko mozne a aj lekar sa moze pomylit. Ja nelezim, a ked sa citim fajn idem von ale v sprievode niekoho, sama nie.Lebo by mi hrablo riadne z toho lezania.Do prace chodim tiez hoci moc sa chvalabohu nenamakam.MNe sa hematom vobec nezmensil a bejby vyrastlo.Ja uz som z toho pajo.Uz by som chcela ist rodit aby ten strach zmizol 😉 .Ja koncom dec koncim 1 timester tak snad to bude vsetko najhorsie za mnou.a tie pichania ako pises, to mam stale ale nejak sa snazim na to nemysliet .Niekto mi vravel ze je to z toho ze rastie maternica a deju sa tam zmeny.
bud tyzden kontrola tak som zvedava....zatim papa

adrolka
9. dec 2008

baby na povzbudenie: ja som mala od 6tt až do 16tt!!! hematóm -v kuse som krvácala alebo špinila, do nemocky som nešla, ale poctivo som doma ležala, aspoň teda ten začiatok. hrozilo, že prídem o jedno bábo. chvalabohu to dopadlo dobre! 🙂 😉 držím palce a šetrite sa 😉

obu
10. dec 2008

ahojte...ja som tiež začala špinit asi pred 10 dnami tak som hned utekala na pohotovost, doktor mi povedal ze vsetko je ok ale mam malinky hematom, ktory sa zvykne vytvorit ako rastie vak v ktorom je babatko a povedal ze to ma skoro kazda 2 tehotna 🙂 v nedelu som zasa spinila ale trvalo to len 1 den, zajtra idem na kontrolu tak som zvedava ze co bude....
inak to pichanie je dost neprijemne ale to je naozaj z toho ako rastie maternica, takze asi netreba stresovat aj ked to sa povie 🙂

anella07
12. dec 2008

Ahojte,
ja som bola v 13tt u lekára, že ma pobolieva v podbrušku a okolo pupka, poslal ma domov, že to nič nie je. Vyšetrenie bolo necitlivé a uzv mi nechcel urobiť i ked ho má priamo v ambulancii. Za hodinu som doma začala prúdom krvácať, sanitkou do nemocnice, že mám hematom 2,5x1,5cm. Poležala som si týždeň a o dva dni som znova volala záchranku. Tentoraz bola podomnou kaluž krvi, už som si myslela, že toto je definitivny koniec tehu, ale našťastie som nemala žiadne bolesti. Znova hematom ešte o niečo väčší, stále som špinila, poležala som si další mesiac v nemocnici. Brala som Duphaston až do 22tt a Magnezium v infuskach, neskôr iba v tabletkách. Potom ma pustili domov, prisny kludovy rezim - to znamená cesta na wc, kupelna, žiadne vychadzky, nič. Maly bojoval a ja s nim. Po 3 odležaných mesicoch mi definitívne zmizol a dostala som vychádzky. Rizikové tehu a strach, že sa niečo znova stane ma neopúšťa, ale verím, že všetko dobre dopadne a svojho drobca donosim. Moc sa na neho tešíme...
Inak všetci lekári v nemocnici mi povedali, že 90% liečby je ležanie a žiaden stres. 10% sú lieky, takže treba zaťať zuby a naozaj poctivo ležať 🙂

Hematom vznika, ked sa prepaja placenta s maternicou, jedna z tých žiliek sa naplní krvou = krvácanie, potom špinenie = čistenie maternice, zmiznutie = radosť preradosť 🙂
Veľmi záleží na akom mieste sa vytvorí a samotní lekári stále nevedia prečo to vzniká. Väčšine zmizne a fungujú normálne, ale sú aj také, ktoré to riadne odležia a bohužial aj také, ktoré o babatko prídu...

babullka1
14. dec 2008

Ahojte kocky,aj ja pridam svoju skusenost...bola som v 6 tt ked som zacala spinit,hospitalizovali ma v nemocnici,ze za dva dni pojdem domov..no bohuzial,zacala som silno krvacat zistili mi ze mam hematom velkosti 1,7X1,4cm a tak som si nakoniec v nemocnici odlezaa 2tt a pustili ma domov..no po 3 dnoch sa mi to zopakovalo znova..ale vraj je to len z namahy,ze som trocha viac pochodila ...a tak som pekne na rizikovom a len lezim,wc,sprcha a klud...hlavne klud:D...Moj lekar mi povedal ze vetsina hematomov vznika po sexe ale ze malo kto o tom vie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre