Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

lucinka83
3. jan 2009

Ahoj Raona,aj ja idem 7.1.na kontrolu🙂 mena zatial nevieme, pacia sa nam vselijake,akurat som si pozerala tu temu o menach 🙂

raona
3. jan 2009

s tymi menami je to fakt tazke, ale snad sa stihneme nejako s manzelom do konca tehu dohodnut na nejakom rozumnom mene.. 😉

mandyk
5. jan 2009

cafte. No ja "poradnika" uz nemam lebo ten moj lekar bol riadny dement a skoro som prisla o dieta.tak som tam prestala chodit.Lekar ktory ma teraz vysetruje je po znamosti a nie zadarmo a odporucil mi jeho znamu takze to bude ok. Chodim kazde 2 tyzdne na vnutorny usg takze to mame pod kontrolou. a este ho mam aj na fone keby nieco., Teraz v stredu idem tak drzte palce.

raona
5. jan 2009

Ahoj Mandyk, co sa Ti prihodilo? Budem na Teba mysliet, aj ja idem v stredu na poradnu, ale ultrazvuk mi asi robit nebude, kedze ho nema priamo v ambulancii a na ultr. som bola den pred Vianocami...

mandyk
9. jan 2009

cafko raona..Ved co sa m i prihodilo...ved mam ten hematom. Ale kontrola v stredu prebehla ok dietatko je dievcatko sa tesiiim 😀 😀 😀 ..Bude sA volat Kristinka. A rastieme pekne aj ja aj male.ITT testy su ok takze som stastna prestastna.mame na cd cku aj 4G usg no vsetko co chceme.a cuca si palce. mame len 8 cm ale ze je to v norme.a peknu tvaricku joooj vies ako sa tesim? strasne.Verim ze aj ty si ok..Zena to citi a nenechajte sa baby strasit od lekarov.
a este: ze vraj sa nesmieme v tehotenstve holit...ups. to mam ako pestovat bobra do porodu? 😀 😀 😀
Prajem pekny den dááámy

deina2005
9. jan 2009

tak o tom holeni pocujem prvy krat.ja som sa od zaciatku stale holila pri vsetkych tuhu a doky nic nepovedal

raona
9. jan 2009

Ahojky mandyk, gratulujem, ja este neviem co to bude, na poslednom utz som bola 23.12 a to nebolo este vidno, a teraz ked som bola na poradni, nerobil mi utz, len vag. vysetrenie a potom pocuval plod takym pristrojom, bolo len pocut pohyby a tlkot srdiecka {nemal k tomu obrazovku} - neviem ako sa ten pristroj vola.. Na tie krvne testy {ale mne hovoril doktor ze sa volaju AFP testy, nie ITT ako pises, tak neviem ci je to to iste} idem o dva tyzdne 21.1. {tie testy, ktorymi sa zistuju vyvojove vady}, tak z toho mam este zimomriavky, no snad dopadnu dobre.. uz mi nebyva kazdy den zle, len z casu na cas, ale uz to nie je take drasticke ako na zaciatku, aj prsia ma bolia menej skor mam dost citlive bradavky, pachy pri vareni mi nerobia moc dobre, to ma hned napina... takze asi tak s mojimi priznakmi..

ja by som tiez uz rada vedela co to bude.. Mandyk a ten 4G utz, to je co? to je normalny utz alebo nie? Viem co je 3D utz {tam by som chcela ist},ale tento druhy neviem, mozes mi to popisat blizsie?
Coo? zena sa nemoze holit? Tiez som to este nepocula, ja som vyholena pravidelne ked idem k lekarovi, a tiez mi na to este nic nepovedal, ani na pohotovosti ked som bola a to teda uz do mna pozeralo dost lekarov, ale nikto nic.. ja si tam nenecham narast bobra, ved potom pred porodom, to aj tak musii ist dole..

mandyk
10. jan 2009

cafte.no s tym holenim aj mna zarazila baba gyndacka. Kaslem na to, budem holit a nech pukne.No 4D je ako 3D ale pekne vidiet uz v 14 tyzdni tvaricku a vsetko, lekar kontroluje cicaci reflex a ak su tak aj anomalie. D dieta skor" presvieti" ale toto vidno pekne dietatko cele.Mne ani nebolo zle skoro vobec ale nepribrala som ani gram este hoci dieta ma mat priblizne 30 g a moje ma 90g 🙂 🙂 to je fajn.
Ja chodim k lekarovi ktory mi kazde dva tyzdne spravi ultrazvuk a nahodi na cd-cko.Je to fajn budem to mat az do porodu. ITT testy su testy na downov a ine syndromy,potom este pojdem aj na ine neviem ake.
Do 18 teho mam brat utrogestan a potom koniec.

raona
11. jan 2009

ja uz by som tiez chcela vediet, co to bude.. ja som tiez vobec nepribrala, ani sa necudujem, vsak doteraz tie grcacky boli riadne, ja som myslela ze na tieto utz sa chodi neskor, ale ako pises, tak uz by som sa aj ja mohla objednat aby som vedela co a ako..

lucinka83
14. jan 2009

Ahoj Raona, my sme o miminko prisli:( missed. Tak si musime pockat a verit, ze druhykrat to vyjde. Zelam Vam strasne vela pozitivnych zazitkov v tehotenstve a potom krasne milovane zdrave deticky🙂 a samozrejme rychly a bezproblemovy porod
🙂

raona
14. jan 2009

Ahoj lucinka, to mi je velmi luto, poznam ako sa teraz citis...zazila som.. ber to tak, ze sa to proste malo stat, nieco nebolo s miminkom v poriadku a tak sa radsej rozhodlo odist.. viem, ze su to slabe slova utechy, ale zivot musi ist dalej...
Neboj onedlho budes moct byt znova tehotna a ak Ti mozem odporucit chod radsej hned potom na PN, mne to zatial pomaha som v klude, nicim sa nestresujem /teda ak neratam manzela :o) / a zda sa to byt fajn.. i ked obcas ma boli brucho ako pri menzese a vtedy trpnem co zas bude a ci o to nepridem .. a este tiez k tomu mam ten hematom.. ale snad bude dobre..
Drzim Ti palce aby si sa cim skor zotavila!

lucinka83
15. jan 2009

ahoj Raona, dakujem🙂 neboj, urcite Ti to vyjde, uz si za tymi najhorsimi 12 tt.Velmi Ti drzim palce!!!! Po akom dlhom case si otehotnela? Kedy ste sa zacali snazit? Brala si medzitym antikoncepciu? V ktorom tyzdni si potratila?

raona
15. jan 2009

Lucinka ja som o to svoje prve prisla v 9tt, nemala som ani bolesti, len mierne spinenie a to mi este hovoril lekar, ze to nic nie je.. no na ultrazvuku uz neboli ozvy srdiecka, tak sup do nemocky na cistenie.. Po troch menzesoch som znova otehotnela, antikoncepciu som nechcela brat, hoci mi ju lekar predpisal, ale ja som sa zbytocne nechcela zase dopovat liekmi.. a nakoniec, zo zaciatku po zakroku som ani nemala chut na sex, proste nic asi mesiac, potom sme si davali chvilu pozor, ale potom si manzel povedal, ze dost, ze uz si nebudeme davat pozor a na prvy krat sa nam to podarilo.. sice lekar ma za to nepochvalil, povedal, ze sme este mohli pockat, ale tuzba bola silnejsia.. dokonca si myslim, ze par dni som bola tehotna uz pred tretou menstruaciou...
/v nemocke prd cistenim mi jeden lekar povedal ze uz po dvoch mesiacoch sa mozeme snazit, a lekarka ktora ma cistila mi povedala 3 az 6 mesiacov a tak mi to i moj gynekolog odporucal, lenze len tie tri mesiace som vydrzala, ale poznam baby, ktore znova otehotneli uz po dvoch mesiacoch a narodili sa im krasne zdrave deti/..

no a ked som zostala znova tehotna tak ma hned vypisali na rizikove a odvtedy som na PNke.. a beriem lieky na udrzanie plodu /najskor to bol utrogestan a teraz beriem duphaston, tusim do 18tt by som to mala brat/

neboj urcite ti to pojde rychlo, hovori sa, ze po prvom potrate je uz telo pripravene na celu dalsiu tehotnost..

mandyk
15. jan 2009

ahojte dievcata.Lucinka je mi to strasne luto.Raona ma pravdu, priroda to sama tak zariadila, to babatko asi nebolo uplne v poriadku.No si mlada zdrava zena, takze uzdravit sa a hajde na to.
Ja som konecne na rizikovke.Lekar povedal ze nacase ale aj tak budem chodit do prace. Bejby rastie a mam pocit ze aj kope.No je to slabe.Lekar vravel ze je to mozne uz pri druhom dietati.
Ja koncim utrogestan ale uz mi nic nedava iba magne a calcium.Ze netreba.Dufam ze sa to uz upravuje.

raona
15. jan 2009

Mandyk neblbni, do prace nechod!!! Zbytocne neriskuj... aj mne bolo minul. tyzden celkom dobre, tiez som myslela zeby ma mohli vypisat, ale potom som zase zvracala, mala nizky tlak a tak som bola rada, ze som doma...
ja som akurat rozmyslala, ze ci budem tie pohyby citit a ake to vlastne je.. lekar mi povedal, ze mu budem musiet potom povedat datum, kedy som citila prve pohyby.. no ja sa bojim, ze nebudem vediet, ci to je ono.. ale kedze ma to caka prvy krat, tak asi ich budem citit neskorsie..

w_h
20. jan 2009

ahoj holky,
jsem taky 5/6 t a mam nejspis hematom. dostala jsem askorutin a utrogestan.
utrogestan se pry muze polykat nebo brat vaginalne, na letaku je napsano, ze v tehotenstvi jen vaginalne, tak jsem to tak zacala. jak jste ho braly vy? diky za odpovedi.

raona
20. jan 2009

Ahoj w_h, ja som ho brala v prvom trimestri len vaginalne, tak mi to nakazali na pohotovosti a aj moj gynekolog.. po prvom trimestri mi uz nasadili len duphaston a ten sa berie len ustne..

w_h
20. jan 2009

raona:
diky za odpoved, jen se mi zda, ze neco vytece, tak nevim, jestli ta davka staci. ale asi se s tim pocita.

raona
20. jan 2009

musis si to hlbsie zaviest.. ja som to mala jednoduchsie v tom, ze som od zaciatku tehu doma, takze ked som si utrogestan zaviedla, tak som si lahla a snazila sa mat vylozene nohy a zvykla som si dat malu podusku trocha pod zadok, proste aby som mala panvu vyssie.. tak mi nevytieklo skoro nic.. a okrem toho som brala utrogestan 3x denne po 2 tablety, takze urcite to stacilo.. {v niektorej teme bolo pisane, ze pokial napr. krvacas tak je treba brat ten utrogestan oralne, prave preto, aby vsetko nevytieklo..}

susik77
21. jan 2009

ahojte, pridavam sa k vam. v minulom tehu som mala hematom od 7.tt a teraz sa mi objavil v 9.tt. a trochu mam bolesti. beriem utrogestan, dufam, ze sa to skoro vstrebe 😔

ninuska8
21. jan 2009

ahoj raona, mozem sa spytat kolkokrat denne beries duphaston, staci jeden rano? alebo kedy? dakujem 🙂

caruzo19
21. jan 2009

susik,ja som to mala v oboch tehotenstvach a 2rocna certica mi tu demoluje obyvacku a ta druha mi okopava zaludok 😀
treba mysliet pozitivne a ked telo hovori ze lezat,tak lezat.
drzim palce

w_h
21. jan 2009

raona: diky za info, ja beru utrogestan 4x1, davam to hluboko (myslim, ze hloubs uz to nejde 😝 ) a vytece jen trosku a jen obcas, polehavam skoro cely den.
a jeste mam jeden dotaz: vadi jizda autem? jen kratka po meste? to drncani? diky.

raona
22. jan 2009

ninuska, ja beriem ten duphaston 2x denne, teda jednu tabletku si dam rano a jednu vecer.. malo by to stacit..

raona
22. jan 2009

ci vadi jazda autom, no neviem, ja som zo zaciatku ten pocit mala, cca tri prve mesiace som radsej ani nesoferovala. raz som bola u jednej bylinkarky a ta mi tiez jazdu autom neodporucala /zo zaciatku som mala caste krvacanie, takze som mala nariadene aj od nej aj od lekara len lezat, tak som sa to snazila dodrzovat/, prvy krat som soferovala po dlhom case az vcera, ked som sla dokymu, potom som sa vybrala troska do mesta nieco nakupit, ale prisla som s hotovou svalovkou :o) kedze doteraz som fakt nikde nesla...

susik77
22. jan 2009

caruzo: no, keby mi ta moja mala certica dovolila, tak lezim 😎 ale dnes to uz bolo dobre, beriem utrogestan a uz vobec nespinim

tanaja
22. jan 2009

Ahoj,

ja som mala tiez presen v 6tt hematom, vstrebal sa po tyzdni. je naozaj velmi dolezite nic nerobit, tu chvilku to musis vydrzat. potom bude lepsie. ja som krvacala opat 8tt a to som mala aj velke bolesti, ale maly tam ostal. teraz mame ine problemy, lekari hovoria, ze to vyzeralo na potrat, ze telo sa ho chcelo zbavit 😨 Oddychuj

ajluirnaaj
22. jan 2009

ahojte, prosim, poradte. Ja som bola vcera u lekara, som v 10 tt, a nasiel mi krvnu zrazeninu. Nejak mi to nevysvetlil, ze zatial nebude nic hovorit, ze sa to moze vstrebat ale moze to sposobit aj potrat :( Vcera som bola v slzach a odvtedy vyhladavam clanky o tom. Lekar mi dal DUPHASTON, ale nevypisal ma. Ze ked robim a sedim za PC, ze to je OK. Nemam dvihat tazke. Idem na kontrolu 30.1. Neviem ako to dovtedy vydrzim. Zatial som nekrvacala. Myslite, ze je OK, ze ma nevypisal? A na co je ten UTROGESTAN o ktorom pisete? a ktory mne nepredpisal.... dakujem za kazdu radu..

raona
22. jan 2009

ajluirnaaj, nevadi, duphaston a utrogestan je v podstate to iste, su to hormony na udrzanie plodu.. zalezi od lekara co ti predpise.. ja som najskor brala ten utrogestan k tomu mi este na pohotovosti predpisali aj ascorutin /ale napr. lekarka na pohotovosti ho dava vzdy, ale moj lekar ho nepredpisuje,takze zase je to len a len o lekarovi/ to bolo v prvom trimestri , teraz ten duphaston /a utrogestan sa moze len v prvom trimestri brat/..
ked som bola na dalsej pohotovosti kvoli krvacaniu, tiez mi lekarka povedala, ze to je jedno, proste brat jedno alebo druhe, podla toho co ti lekar predpise.. hlavne bud v klude a mysli pozitivne, krvna zrazenina moze aj vytiect alebo sa vstrebat nemusi sposobit potrat!

Neviem ci je toto tvoje prve tehu, mna vypisal aj preto,ze som o prve prisla,a pri tomto druhom som mala krvacanie, preto nechcel riskovat, ale spolu s hematomom som mala aj krvacanie, takze preto mi nariadili kludovy rezim a lezat, tak som to dodrzovala a stale dodrzujem.. ked aj chodis do prace, snaz sa ked prides domov mat kludovy rezim, vylozit nohy, nepit bylinkove caje a dolezite je mysliet pozitivne /napr. radsej nerob ani domace prace, mna to vycerpavalo a vzdy ma potom bolelo brucho,alebo sa mi objavilo to krvacanie, tak teraz to vsetko robi za mna manzel/..
ak mas pocit, ze potrebujes vacsi klud, alebo ze si vycerpana z prace, skus to este svojmu gynekologovi navrhnut o tej pnke, alebo kludne zajdi za obvodnou lekarkou a vysvetli jej svoj problem, ze ci by ta nemohla aspon na par dni vypisat, povedz ze ti byva zle, si malatna a tak sa predsa neda ani za PC pracovat.. ak je ludska tak to pochopi a iste ta aspon na par dni vypise...

Vela stastia Ti zelam..

susik77
22. jan 2009

hm, to je blbe, ze ta nechce vypisat. aj ja som mala raz takeho gynekologa. vtedy som aj potratila 😒
skus ho presvedcit. tiez som na tom bola v minulom tehu s malou podobne, mala som 2 hematomy, bolelo ma brucho, aj kratke prechadzky-100 m do obchodu boli pre mna tazke ☹ vacsinou som cely den prespala, brala som utrogestan a to ma este viac uspavalo...ono by fakt bolo dobre aby si si oddychla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre