Ako rýchlo sa vstrebáva hematóm v 6. týždni?

luca2
7. máj 2008

Ahojte,v 6 tt som začala špiniť, hospitalizovali ma na takmer týžden nasadili Duphaston a mám teraz prísne ležať doma ,až do dalšej kontroly t.j.5 dní., kým sa nevstrebe.Máte niektorá nejakú skúsenosť? Ako rýchlo sa taký hematóm vstrebáva, budem musieť byť už na rizikovom?

stankatt
7. máj 2008

Luci dryim palceky, a urcite lez a NIC nerob... Ja som mala hematom velmi velky- nevstrebal sa... ☹

luca2
autor
7. máj 2008

Môže tehotenstvo pokračovať,ak sa nevstrebe?

tribitka
7. máj 2008

luca, ja som mala pri prvom tehu hematom a skončilo to zle... ale mala som ho aj pri druhom tehu, dosť velký, brala som celý prvý trimester Duphaston a pomaly sa vstrebal... 😉
ono je rozdiel, či je na vokajšej strane maternice alebo na vnútornej...

stankatt
7. máj 2008

Poznam niekolko babeniek, tym sa vstrebal. Ak sa nevstrebe tak spinenim sa vlastne vyplavuje. Mne vsak zobral aj mimi ☹ ☹ bola som v 9tt 😠 Mna vsak doky no pripravil od zaciatku- bolo tam toho vela..
Ale to je individualne. Hlavne lezkaj a nic nerobenkaj.

zouzi
7. máj 2008

ahoj luca,
ja som tiez mala velky hematom v 7.tt, musela som lezat tri tyzdne - hematom sa vstrebal a potom som chodila do prace... Drzim palce!

luca2
autor
7. máj 2008

zouzi,chcem sa ťa opýtať,či si si varila,alebo umývala riady?Alebo si len ležala.
Nemáš teraz strach,ked chodíš do práce?Ja sa tiež chcem vrátiť do roboty,lebo doma by som to nevydržala.
Inak ja mám teraz strach postaviť sa čo i len po pohár vody ☹

stankatt
7. máj 2008

Luci mne zakazali aj varit nedelny obed... len lezat. Drzim palceky

tribitka
7. máj 2008

luca, musíš ležať ako dlho to bude nutné, nech si neskôr nič nevyčítaš....
kludový režim je fakt ísť na wecko a to je všetka tvoja aktivita....
ja som ležala celých 7 mesiacov a prežila som.... 😉

luca2
autor
7. máj 2008

Bože dievčatká, dakujem Vám za všetky cenné rady. Mám však hrozný strach a už leziem na nervy aj mužovi. Predpokladam,že v pondelok po kontorle ma ešte nechajú doma...ale aj ked by dsom mala ležať vydržím to,ja to bábo chcem 🙂

tribitka
7. máj 2008

luca, správny prístup, to zvládneš... hlavne mysli pozitívne.... 😵
daj nám potom vedieť ako si dopadla na kontrole 😉

saaskia
7. máj 2008

Ahoj luca2, môžem sa spýtať ako si začalo špiniť a či ťa aj niečo bolelo ? Ďakujem za odpoveď 😎

luca2
autor
7. máj 2008

tribitka dakujem ti a v pondelok sa ozvem
saaskia- nie nebolelo ma nič.Len som sa rano zobudila a na toaletnom sokm mala malú škvrnku tmavohnedej farby.
Ale moj obvodny gynekolog ,s ktorym som teraz volala mi povedal,že hematom velkosti 0,7 je ok a že sa určite vstrebe.On vraj vznika z ciev,ktore sa prepajaju medzi placentou a maternicou. A ak nejaka mal cievka praskne, na to bereš ten Ascorutin,tak vznikne zrazeninka,ktora sa potom bud musi vyplavit alebo vstrebat,čiže ak aj trva špinenie,tak netreba mat strach po´kial to nie je krv jasna.

tribitka
7. máj 2008

luca 0,7 je v pohodke, ja som mala 3mm a dostali sme sa z toho 😉
hlavne na to nemysli, čítaj, spi, pozeraj telku, surfuj po internete, nebud nervozna, lebo hormony pracujú, drahý ti niečo povie čo sa ťa dotkne, pohádate sa a stres je to posledné čo teraz potrebuješ 😉

junovka
7. máj 2008

luca, stale treba lezat a lezat.....tvoja cesta by mala byt WC+kupelna.NIC VIAC!!!Pri Nelke som hematomy mala hadam do polovice tehu, stale som sa bala aby som nepotratila, dakedy som mala aj obrovske cer.krvacanie z toho asi polku som prelezala v nemocke, stale tie hnusne injekciesom brala, Duphaston, Magnezium Ascorutin....Ked sa mi konecne vstrebala, tak sa znova objavil a dokonca dakedy aj vacsi ☹ strasne som vtedy bola zufala.Niektori dokiny boli skepticky a cakali kedy potratim ☹ ....ale ja som to dokazala, Nelinka zabojovala somnnou a dotiahli sme to do terminu 🙂 🙂 Drzim palce 😉

grmitko
7. máj 2008

luca2, ja som krvacala v 12tt, diagnostikovali mi hematon 5x2 cm, dali mi Duphaston, tiez mi kazali prisny klud na lozku, ja som cakala dvojicky, tak odvtedy som bola na rizikovom, potom som isla prvykrat do rizikovej poradne (asi po tyzdni po prepusteni) a tam mi dr. Ferjanec povedal, ze aky klud na lozku, ze vsetko mam robit ako keby nic. Mne sa potom vstrebal, neviem uz za ako dlho, ale vsetko bolo ok. Samozrejme ze tie prve tyzdne po tom krvacani som sa ozaj setrila, chodila som iba na zachod, ale tak po troch tyzdnoch som zacala zase normalne zit. Ale u kazdeho je to asi ine.
hlavne sa setri a drz sa toho, co ti vravia doktori a zbytocne neriskuj, ide predsa o tvoj zivot a hlavne o zivot toho krasneho malickeho cloviecika 🙂
drzim palce, aby bolo vsetko ok

majula009
7. máj 2008

Luca 2, ahoj ja som mala hematom v 6tt tiez nechapala som ze co to je tiez, lekar mi duphaston nedal, ze uvidime...a za tyzden som zacala krvacat tak som letela hned za nim asi do hodiny som bola na ultrazvuku a povedal ze si u nich chvilu polezim, lebo nieje vidiet akciu srdiecka, tak si vies predstavit ten stres, bol piatok vtedy, v pondelok uz bolo srdiecko vidiet a hematom zmizol...lekar povedal ze to vyzera tak ze dobre nam v maternici ostava a zle nam odchadza, potom mi az dal duphaston a uzivala som ho az do 14tt, samozrejme tyzden po tyzdni v slabsich davkach...ale nechal ma doma na rizikovom, s tym ze po 14tt povedal ze som uz ok tak sa neplas, bude to ok. dufam. drzim palce... 🙂

ajkabezka
7. máj 2008

aj já jsem na začátku 8tt ležela týden v nemocke s hematomom, ale od pátku do pondělí už bylo OK a taky jsme pak papali duphaston...všechno dopadlo ok a v pondělí jdem na sekci, konečně si podržíme Jakubka v náručí, takže neboj a mysli že bude všechno dobré, správně naladěná psychika je moc dúležitá 😵 😵 😵

anxuska
12. máj 2008

ja som mala hematom v 12t a o tyždeň bol preč. Len sa nestresuj, bude to ok. Ten týždeň som preležala, duphaston beriem stále, aj predtým som ho brala. Mne lekár pichol inekciu a poslal ma domov s prísnym kludovým režimom. na rizikovom som bola aj pred tým. Držím palce

luca2
autor
15. máj 2008

ahojte dievčata....až dnes som sa dostala na internet po tých stresoch na kontrole v pondelok....kontroloval ma iný lekár...,ktorý bol absolutne neosobny, mal naponáhlo,v kuse si niečo brbral a nič som mu nerozumela.Pričom či som alebo nie jeho pacientkou on je povinný ma informovať o mojom zdravotnom stave.Diktoval tam spravu sestre, ktora nestihala a nechcel jej nič zopakovať,že si už nepamata. Predtavte si,že ked som sa ho opýtala,či mam dalej len ležať, on mi povedal,posmechúcky, že vraj kto mi povedal,že ležaním zachránim svoje tehotenstvo.Pričom u mňa ide o hematóm,ktorý bol 1,8 cm velký a teraz ma 1,45cm.So spravou som sa vybrala k svojmu obvodnemu a ten ked to videl ma poslal okamžite do inej nemocnice za svojim znamym.., ktorý ma konečne ukludnil,že sa nemam obávať,že všetko bude dobre ale nadalej kludový režim a o 10 dní na kontrolu.Začala somuž 9 týždeň,myslíte si,že sú šance.že sa ešte dostanem do práce?

hanuky
3. nov 2008

baby, a z coho vznika ten hematom? ☹

sirinka
3. nov 2008

ahojte, ja som mala hemtaom pod castou plodoveho vajca v prvom tehu, doki mi nasadil duphaston, tri dni som lezala a potom normalka do roboty, samozrejme, ze ma tam ako tehulku setrili. po dvoch tyzdnoch na kontrole uz bolo vsetko ok, hematom bol fuc a babo pekne prichytene...samozrejme ze si ma viedol ako rizikovu pacientku, ale chodila som do prace, mala som vsetko povolene....
hematom moze vznika nasledkom prasknutia cievok, po krvacani, dovody mozu rozne, ale v tom sa ja nevyznam...

junovka
3. nov 2008

hematom, je podla mna asi zrazenina krvi, ktora sa nahromadi pri krvacani...nie? 😕 😒

sirinka
3. nov 2008

junovka ano...je to ako ked mas modrinu pod kozou...to je tiez hematom...ale preco vznika v maternici to neviem...

junovka
3. nov 2008

...este aby som dodala, tak hematomy a kvacanie v tehu mozu spolu suvisiet so zlou zrazanlivostou krvi.....co bol moj problem 😉

junovka
3. nov 2008

...predsa organizmus a hormony sa v tehu menia 😉

mandyk
19. nov 2008

Som tu prvy krat a vidim holky ze nie som jedina s podobnym problemom.Ja som bola s miernym spinenim vcera u svojho gyn a ten mi povedal ze som ok a ze sa mam obj na usg..Vravim ved mam bodave bolesti a on ze teraz nemaju termin.Kamoska mi vsak vybavila naozaj odbornika a ten mi dnes zistil ze mam hem 2,02 a dietatko trosku malicke.Strasne potoky slz..ale ze srdiecko bije. nasadil uteroggestan ascorutin a calcium500 a klud.som v 8 tt.drzte palce.ko o 7 dni

raona
20. nov 2008

ahojte baby, ja mam podobny problem, som v siedmom tyzdni a povedali mi v nemocnici {mala som krvave spinenie, bol uz vecer tak som utekala na pohotovost} ze je to hematom, ktory sa bud vyplavi alebo vstrebe, kedze krvacam asi sa vyplavuje, nasadili mi utrogestan a ascorutin, ktore musim brat 3x2 talbetky denne.. lenze o par dni som zacala znova spinit, bolo to po prehliadke mojho obv. gynekologa {rano som bola u neho a potom po obede, klasika ked uz neordinoval}.. tak znova navsteva pohotovosti, kde bola velmi prijemna mlada doktorka, ktora mi urobila ultrazvuk a povedala, ze jej sa nezda ze by to bol hematom, ale ze ako druhy gest. vak, ale plod je len jeden, aj akcia srdiecka je.. t.j, ze pravdepodobne som mala mat dva plody, ale z neurciteho dovodu sa druhy nezacal vyvijat, preto sa ten druhy gest. vak musi vstrebat alebo odist.. no a teraz si mozem vybrat, je to hematom alebo naozaj malo ist o dva plody? Inak moj gynekolog ma hned nechal na rizikovom {asi aj preto, ze pred par mesiacmi som uz raz potratila v 9tt a to som nemala ziadne bolesti ziadne spinenie}, takze do roboty sa uz asi nedostanem a to som este v skusobnej dobe.. ked som sa ho pytala ci sa mozem vratit po par dnoch do prace, skaredo na mna pozrel a povedal, ze ak chcem donosit dieta, tak urcite zostanem doma az do konca tehu... tiez si neviem predstavit ako to doma zvladnem.. nepovolil mi ani vychadzky, sice mi nekazal lezat, ale len kludovy rezim, nic tazke nedvihat... ale pre istotu lezim, varit mi chodi sestra.. ja idem tak max. do sprchy a na wc...

dadulienka2404
20. nov 2008

ahojte baby ja som bola asi v siedmom tyzdni zacala som krvacat/tieklo zo mna prudom/ v nemocnici mi povedali za som tam musela mat hematom ktrory praskol dali mi injekciu a poslali domov do tyzdna sa to zoopakovalo ostala som tam lezat asi tri dni...do tretice som zas silno krvacala asi v 8 tyzdni a pichli mi injekciu a prestala som krvacat ..po sone mi primar povedal ze dookola plodu je hematom ze mam ist na potrat pretoze ked hematom narastie sposoby potrat samozrejme som nesla povedal ze urcite potratim ako rok pred tym ale lezala som brala ascorutin a tie dalsie uz nepametam ...v 6 mesiaci mi hrozil predcasny porod z dovodu ze som sa zacala otvarat a nakoniec som porodila tyzden pred terminom krasneho synceka ktory ma skoro 4 mesiace...je krasnea stal za to trapenie... takze primar pravdu nemal...

caruzo19
20. nov 2008

raona,len radsej lez,ved aj tak si mala v plane ostat potom na md,nie?ono sa potom zmenia priority...
ja som krvacala obe tehotenstva,prvykrat mi nikto nevysvetlil preco,teraz som mala hematom,krvacala som vzdy opakovane,po navsteve lekara vzdy a vzdy sa to v 2.trimestri upravilo,aj som normalne potom do roboty chodila,tak vydrz doma tych par tyzdnov,urcite to stoji za to

raona
21. nov 2008

dakujem za povzbudenie caruzo, ano lezim nic nerobim.. viem ze to musim vydrzat a hlavne si na to lezanie zvyknut, vies ja som zvyknuta stale nieco robit, nieco riesit... no snad to vydrzim...llekar mi povedal, ze do roboty uz nepojdem... brala si aj nejake lieky na to krvacanie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre