Ako rýchlo vám rástlo bruško v 2. tehotenstve?

tucniacik
22. feb 2009

ahojte,
chcela by som sa opytat mamiciek co maju dve a viac babatiek, ci im v druhom tehotenstve vyskocilo a rastlo brusko rychlejsie ako v prvom...ja som iba na zaciatku 12tt a uz mam brusko ako pri prvom v 22tt... uz tyzden nosim tehu nohavice, urcite necakame dvojicky, ale fakt ma to znepokojuje preco mam to brusko take velke... ved babo meria iba cca 5cm... tak preco take velke brusko? je to normalne? este dodam, ze som stihla, aj vprom tehu mi rastlo iba brusko, takze pribratiem to nie je...
dakujem...

inneska
16. jún 2009

byggyt....ked mi okolo 30tt robili oGTT, tak som mala trochu zvýšený cukor...začala som chodiť aj na dia poradňu, tak som bola ´donútená´ sa krotiť 😅 teda trochu som obmedzila sladké, začala jesť pomenej a častejšie...a hlavne sa nenapchávať v noci 😀 posledné jedlo okolo 19, potom ked tak len nejaké ovocie, jogurt....a váha šla o polovicu pomalšie nahor, tak som bola spokojná a hlad som nepociťovala...a pila som(aj pijem) vela vody....ked som pocítila hlad, najskôr som sa napila riadne vody, ak sa hlad opäť dostavil do pár minut, tak som sa najedla...velakrát to bol len smäd(ako sa vraví, hlad je prezlečený smäd 😀 )

jajavany
17. jún 2010

ahojte aj ja sa pridavam 😀 druhe babo som v 12tt a brusko ako v 4 mes 😀
aj mne byva priserne zle este som aj schudla ale brusko ee 😀
babenky boli ste v 12tt na sone? ake je velke vase babo? mne nameral 5,5cm nieje to malo?

bubulka722
17. jún 2010

@jajavany Náš miláčik má len 4,7cm a lekár mi podľa sona povedal, že je vačšie ako norma. Na sone vyhodilo vek 12 + 0 a to sme mali podľa výpočtu len 11 + 2m, tak neviem. Inak dátum oplodnenia viem na chlp presne.

bubulka722
17. jún 2010

Inak od 13.tt začíname 4. mesiac, tak nech je aj brucho také veľké. Ja sa nad tým vôbec nepozastavujem, skôr sa teším ako pekne sa gulatím. Pri druhom dieťati sú svalové úpony natiahnuté z prvého tehu, tak aj skôr poddajú a bruško rýchlejšie vyskočí. 😀 Je to najkrajší úsek nášho života a treba si užiť aj to veľké brucho. 😀

bbtina
14. apr 2011

baby tak ja tiež čakám druhé a síce sú to dvojičky, ale som v 15 tt a bruško mám ako v 5-6 mesiaci, pripadam si ako balon. Tiež mi ho bolo vidieť veľmi skoro asi tak od 10tt

frick
31. máj 2011

taká som rada že nie som sama čo sa týka veľkého bruška.Čakám druhé bábo a bruško mi vyskočilo hneď v 3 mesiaci a teraz mám 2 mesiace do pôrodu a vyzerám ako by som mala rodiť teraz.Každý rieši či nebudem mať dvojičky a trocha ma to znepokojilo, ale keď som si to tu prečítala,už som v pohode.

tutitu
13. mar 2012

tiez cakam druhe babatko a brusko mi rastie nejako rychlo. Som v piatom tyzdni a uz mi brusko vykuka. Nie je to divne? Pri prvom som do 20 tt nemala brusko vobec...

bleelka
13. mar 2012

ja som pri druhom mala v 9tt tyzdni brucho ako pri prvej v 18tt...kebyze chodim do prace, tak to uz neuhram ako pri prvom tehu ked som to oznamila v 16tt ked zacinalo byt nieco vidno....

tutitu
13. mar 2012

@bleelka takze to asi bude normalne 🙂 ... Aspon ze je zima, v lete by som to dlho neutajila... 🙂 A brusko Ti rastlo tak rychlo len na zaciatku?

cestovatelkaandrea
13. mar 2012

aj mne teraz rastie brusko omnoho rychlejsie. vyzeram ako v prvom tehu niekedy okolo 20-22 tyzdna. aj ked vahou nic moc (stale som dost v minuse), len to brusko sa vydulo.

bleelka
14. mar 2012

@tutitu maternica je roztiahnuta a celkovo ten spodok podbrusko uz je svalstvo uvolnenejsie, preto vyskoci brusko pri druhom a dalsom tehotenstve skor. potom sa to dorovnalo a rastlo pomalsie v 2.trimestri 🙂

penelope1
18. mar 2012

Ahojte!Ja som v 6tt. a mám tiez obrovské brucho!!! Uz som z toho bola zufala,keby som nenašla tuto diskusiu...Po nej som sa upokojila.Vyzeram uz ako v štvrtom mesiaci!!! Neobleciem uz žiadne svoje najvolnejsie oblečenie a tak uz nosim tehotenské veci.

jespera
18. mar 2012

@tucniacik super tema, ja som teraz v 16tt - druhe tehot. a tri mesiace si davam otazku ci uz nie som aspon v6 mesiaci, ja som sa uz v prvom mesiaci citila ako na stvrty - sirsie brucho, sirsie boky, stehna, prsia..no proste vaha mi isla zatial 3-4 kg hore ale citim sa na ovela viac.....to sa bude zas chudnut...

keenfan
19. mar 2012

Hm, tak to ja som potom nejaky exot, cakam druhe-zajtra mi zacina 15.tyzden a brusko nikde..Dufam len ze je to tym ze mam nadvahu a z prveho mi ostalo vacsie brucho tak sa to este ma kde schovat 🙂

marya
19. mar 2012

No ja som pri druhom mala brusko ovela mensie ako pri prvom 🙂 Len v osmom mesiaci zacalo byt viditelne, ze som tehotna a aj to si vsetci mysleli, ze som v 5. mesiaci 😀 😀 Ale to asi preto, ze mam siroke boky, takze babo nepotrebovalo az tak vytrcat von 😀 😀 a aj som ovela menej pribrala, len 11 kg, pri prvom az 20 kg...takze ja som opacny pripad 😀

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

milota164
21. okt 2015

na mne tiez nebolo dlho nic vidiet, ale potom zrazu narastlo , priserne ma svrbela pokozka na bruchu, pomohol mi bepanthen proti striam , velmi prijemny krem , pomaha zvysovat elasticitu pokozky takze som nemala taky pocit napnutej koze a aj svrbenie prestalo a ani strie mi nezostali po tehu jemnucke na bokoch ale takmer nie su vidiet

lili007
1. apr 2016

Aj ja mam podobnu skusenost🙂))) Pri prvom teho som v praci oznamovala sefovi: ,, Som tehotna, som v piatom" a on na to, ze to dost skoro oznamujem...kym sme neprisli na to, ze v piatom mesiaci nie tyzdni🙂)))
V druhom tehotenstve ale bolo brusko vidno uz v tretom mesiaci.

cacuka
16. aug 2016

Ahojte baby. Ja som v 9tt a brusko mam ako slonik.... toto je moje druhe tehu a tiez som sa velmi cudovala. Ale asi to tak ma byt.....

kafedame
16. aug 2016

U mňa pri prvom tehu bolo bruško vidno až v 20tt. a pri druhom v 3.mesiaci som už musela nosiť tehu nohavice 🙂 1.dievča,2.chlapec..

patka07
21. jan 2018

Ja som ns tom rovnako.Druhe tehotenstvo 9tt a bruško ako slon.Vaha Zatial rovnaká ,ale bruško mi strašne vyskočilo.Nosim len tehu nohavice,ostatne mi vadia.Vsedci mi vravia,ako je to na mne vidno,ze som pribrala- česť výnimkám - manželovi .Je to inak dosť deptajuce,kedže toto Zrovna tehotná žienka nepotrebuje počuť.Staci,ze to vidím sama.Ale som rada,ze nie som jediná 🙂

simi1j
6. aug 2018

S mojou žubrienkou som len v 8tt a teda tiez sa cudujem, ako mi uz narastlo brucho... Je ho teda celkom vidno a ked sa najem, tak ma vsetko tlaci 🙊 Pomaly uz tiez budem musiet vytiahnut tehot. nohavice. Je to moje druhe tehotenstvo. V prvom bolo vidno az okolo 4-5 mesiaca...

adipal
20. aug 2018

Ja som pri prvom tehotenstve v 20 týždni nemala vôbec bruško, ked som rodila mala som obvod 92 cm, pri druhom tehotenstve som už v 3 mesiaci mala bruško a obvod pri pôrode bol 105 cm, teraz som len v 5 týždni a už mi bruško vytrča, som zvedavá aká budem pred pôrodom.

simi1j
22. aug 2018

@adipal Nech uz mame tie brucha akekolkvek, hlavne nech su tie nase deticky zdrave...🙏

marika142
22. aug 2018

U mna je to tiez tak, pri prvom tehotenstve mi brusko poriadne vyskocilo az v nejakom 6 mesiaci 🙂 Teraz cakam druhe, termin mam na zaciatku januára a brusko mi uz vidno 🙂

adipal
22. aug 2018

@simi1j Máš pravdu, hlavne nech sú zdravé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre