Ako sa zbaviť migrény?

mia_ko
19. mar 2013

Ahojte, poslednu dobu ma často bolieva hlava, až na migrenu. Čo s tým? Dá sa dačo robiť? Lebo liekmi sa dopovať nechem. Ďakujem

mimi21mimi
19. mar 2013

Indická masáž hlavy pomáha.

simca06022011
19. mar 2013

ist sa prejst na cerstvy vzduch, vyspat sa poriadne, a pomaha mi ginko... 🙂)

sendy182
19. mar 2013

určite odborník nájde príčinu migrén......niekomu pomáha ticho kľud tma..... niekto musí vylúčiť napr. syry......takže ak máš čas behať po odborníkov možno ti zistia príčinu.........pomáha studený obklad, niekomu práve teplý........možno je spúšťačom migrén únava,stres, no i zuby, oči atď......no mňa ak začne bolieť hlava a nevezmem si nič tak to dopadne horšie ako keby som si vzala algifen,ibalgin a podob. záchranu....... ☹

julinka2787
19. mar 2013

ja mám migrény už roky a zatiaľ som neprišla ani na pôvod (okrem vetra, ale nie je jediným spúšťačom u mňa) a ani na zaručené zbavenie sa ich. jediné čo pomáha keď už cítim, že to na mňa ide, dať si tabletku. aj to nie hocijakú. mne pomáha len MIG400. ostatné mi nezaberajú. ani nič od odborníkov na migrény. ak si tabletku nedám, ide to do extrémov a už potom nezaberie nič ani migík. u mňa sú migrény vždy dvojdňové, takže raz za čas šlapem dva dni na migíku, no stačia mi dva - tri denne.

k_a_j_k_a
19. mar 2013

Ahoj. Ja mavam bolesti hlavy prve tri dni menzesu. Prvy den sa da ako tak fungovat, druhe dva, je to strasne, bez tabletky to nejde :(. Zacalo to vlastne po druhom porode, dovtedy ma pri menzese bolievalo brucho, teraz to mam v hlave. Asi som si pri druhom porode poskodila nejaky nerv. Pytala som sa mojej dr., kt. povedala, ze mam proste smolu, ze mi moze skusit dat antiku -tak som sa na nu usmiala, ze dakujem.

danadany
19. mar 2013

musíš zistiť hlavne príčinu migrén, ale mne nepomáha nič iné len si dať tabletku a to hneď ako ma hlava začne pobolievať, ak si ju nedám hneď potom už nepomáha .... raz som pozerala dokument o migréne a testovali ľudí, čo im pomáha ... vo väčšine prípadov nepomohlo nič okrem lieku ☹

martuska75
19. mar 2013

U mňa som zistila že na migrénu máhlavný vplyv zablokovaná krčná chrbtica. Takže ako prevencia jedine masáže na uvolnenie zablokovania - ale teda musí to byť kvalitný masér. Zhoršujú to klasické spúšťače ako zmena počasia, ťažké jedlo, únava, stres nevyspatosť. Bežné tabletky obvykle na čistokrvnú migrénu nezaberajú, ked už tak zabral jedine Relpax 😉

mummy01
19. mar 2013

Ja mavam migreny uz roky.Spustacom je u mna stres,hluk,ostre svetlo-takze nosim aj v zime slnecne okuliare,a najnovsie mi migrenu spustilo fenovanie vlasov.Zial vekom sa to zhorsuje,suhlasim ze pomaha iba liek proti bolesti a to hned ako ucitim bolest,u mna to zacina bolestou za pravym okom.Obcas sa mi podarilo stopnut migrenu ladovym obkladom na oci a na zatylok.

inffinity
19. mar 2013

u mě je spouštěčem krční páteř. přišla jsem na to že když nodím tašku křížem přes rameno a nebo batoh na zadech namaham vlastne krční páteř do protistrany a do 2h je migrena jako vyšitá, přestala jsem tašku takto nosit a mám klid. když to přišlo nepomohlo mi ani vyspat se, vzbudila jsem se i po noci a bolest přetrvávala..

lenkaks
19. mar 2013

Aj ja som si všimla,ze u mňa spúšťa migrénu stres,keď mám pocit,že na mňa všetko padá,ešte aj migréna sa pripletie...ale niekedy,keď je nízky tlak a začne má pobolievať hlava a nedám si hneď tabletku,potom má chytí strašná migréna...už poznám,že migréna je tu,keď ma pichá za ľavým okom...vtedy je už neskoro tabletkám,potrebujem len wc,ticho,tmu a posteľ...najhoršie byvalo,keď som bola tehotná,v prvom 3mestri,ani tabletku,ani nič,len trpieť...Môj brat mával migrénu ako malé decko,si pamätám,keď zvracal a mamina ho hneď dávala do postele,zastierala rolety a kazala mi,nech ho nechám na pokoji..a ako prichádzal do dospelosti,migrény sa mu stratili...a mňa si našli :-/ Ešte má napadlo,mne pomáha veľký vlhký kapesnik nakvapat alpou a priložiť na hlavu...hlavne na čelo a spánky...

lubiduch
19. mar 2013

rozdiel ci boli hlava alebo mas migrenu. migrenu spoznas podla toho ze ti robi zle svetlo, je ti na vracanie alebo aj vracias a bolest je fakt otrasna (u mna pocit ako keby sa mi mozog otacal asi o sekundu neskor nez lebka... 😒 )
na migrenu mi pomohlo akurat to ze som na materskej a tu nemam ziaaadny stres nie ako v robote 🙂 a asi aj to ze kazdy den brazdim ulice s kocarom na cerstvom vzduchu, ziadna klima v kancli a pod...

a bolest hlavy moze byt napr aj zo zmeny pocasia, to pomoze aj obycajny paralen (ten sa mozte aj ked kojis) 🙂

spalka
19. mar 2013

vela spat a vela pit

acer11
19. mar 2013

mne pomohla aj akupunktúra

pastelka74
20. mar 2013

ja mávam migrény už niekoľko rokov....neznesiteľná,pulzujúca bolesť......poznám to veľmi dobre....za tie roky presne viem či sa jedná len o takú normálnu bolesť hlavy alebo migrénu,najskôr je taká predzvesť...začneš zívať,si citlivá na svetlo viac ako inokedy,tlak v očiach......ja si chodím kupovať velmi dobrý prášok do Rakúska,lebo tu na Slovensku ho nekúpiš,ked vystihnem ten "predzáchvat"a užijem prášok....migréna prejde bez bolesti......ak nestihnem....ticho,tmavá miestnosť,liek od bolesti a vyspať sa dobre......spúšťače sú nie samotný stres,ale ked pominie stesová situácia,orechy,syr,banány......je ťažko radiť,každá sme iná a každá inak reagujeme.....dôležité je nemýliť si migrénu s obyajnou bolesťou hlavy.....pri migréne bolí vždy iba jedna polovica hlavy,veľký tlak na oči a pod.

bibistec
20. mar 2013

no neviem si si ista ze je to migrena? to ti musi diagnostikovat internista, nie len tak ze boli ma hlava tak je to migrena, na to su specialne lieky nie obycajne volnopredajne, tie nezaberu. moja stara mama ma migrenu od malicka, no nezavidim ti poviem ni je to sranda, ale bez liekov neprezijes - teda ak je to migrena

huxy
20. mar 2013

inak tiež si myslím,že "migrénu" ti diagnostikuje odborný lekár.napr.teta má migrény,ona chodieva na neurológiu.a tiež má predpísané lieky,ktoré má užiť pri začínajúcej migréne/alebo aj počas,ale potom to funguje menej/,ktoré nie sú v žiadnom prípade voľnopredajné.

atreyu
20. mar 2013

Mne migrénu vyvolávaju hormonálne zmeny...menzes a ovulácia...pomáha jedina tabletka a to len panadol ultra rapid, ale musím si ju dať hneď na začiatku ináč tri dni bolesti sú isté...bola som na neurológii, vyšli mi tie testy veľmi zlé, ale vraj keď mi zaberajú obyčajné lieky od bolesti tak mi migreniotiká predpisovať nebudú...ináč ako baby píšu dostatočný príjem tekutín je tiež veľmi doležitý

miskap2111
20. mar 2013

Ako písala @bibistec, ak je to ozajstná migréna, tak na ňu zaberajú len určité lieky, ktoré sú na predpis (lieková skupina - triptany) a ktoré môže napiśať LEN NEUROLÓG, ktorý skutočnú migrénu aj diagnostikuje. Sama trpím ozajstnou a diagnostikovanou migrénou, takže viem, o čom hovorím. Problém je, že ľudia takmer hocijaké bolenie hlavy nazyvajú migrénou. Pri urputných bolestiach hlavy, treba ísť vždy k lekárovi, lebo príčin a diagnóz môže byť naozaj viac. A nie na všetky zaberajú babské recepty, či voľnopredajné lieky.

ejkaaa
20. mar 2013

ja som bola s migrenou u lekarky este kym som nebola tehotna, hlava bola uplne v poriadku, vystrenie nic neukazalo, tak mi len dala len preventivne sprej od bolesti kt.setri zaludok aplikuje sa do nosa ktory sa aplikuje hned ako citim ze sa migrena blizi..ale...je tak horky ze hned ako si ho dam do nosa tak mi steka po hrdle a je to hnus a vobec nezabera rychlejsie ako klasicka tabletka..takze blud..mne povedala len tolko, ze ja si musim vysledovat co je spustacom..teda bud strava lebo stres...atd..tak z mojho doterajsieho pozorovania som vylucila cokoladu, syry hlavne plesnive a cerevene vino...zatial musim poklopat to funguje ale dokedy...ale klop klop mesiac ma hlava neboli tak to je uspech..

ivuska6
20. mar 2013

tak co ti mozem odporucit iba na zmiernenie tak je vyhybat sa stiplavych korenovich jedal alkoholu to je spustac aspon to badam na sebe lebo moja babka mala migreny a velke a ju bolieval pri tom nos mna bolieva tiez tam su ukoncene nervy .nebolieva pri tom hlava ale nervy pod kozu na hlave a nie vsade ale miestami a este aj bulvy ocne vzadu a niekedy je az na zvracanie neznesiem svetlo a hluk ked je to v horsom stadiu ani lieky od bolesti nepomozu iba tlmia a to ze to boli miestami sposobuje to ze sa cievy roztahuju a stahuju to boli vtom danom okamihu a spustacom je to co som pisala alkohol staci trosku korenie stiplave stranim sa toho a mam to pomenej ako niekedy ked som zjedla take nieco a ja ked robim tortu dam tam vela rumu a hned ked si dam babka mi krici nemala by si to jest bude ta nos bolet a veru ze boli neskor spusti to

aamina
20. mar 2013

Baby ja mám diagnostikovanú migrénu a aurou. Mne poháhajú len lieky predpisované neurológom, žiaden MIG 400 ani algofen mi nepomôžu. Vtedy mi pomáha len WC opakovane a intenzívne, kúpeľ vo vriacej vode- za normálynch okolností by som do nej nedala ani prst a mne je v nej zima, následne studený zábal na temeno hlavy a následne spánok

kobrtko
20. mar 2013

No, to vieš,...migrénu spoznáš aj podľa toho, že ti je jedno, či užiješ nejaké lieky, stojí ti to za to, lebo je to taká bolesť, ktorej sa ťažko bez liekov zbavíš... ono sú alternatívne liečebné postupy určite dobré, len ich treba využívať najmä preventívne. A to sa tiež nie každému chce alebo na ne nemá jednoducho čas... A keď to príde, tak je najlepšie si ľahnúť do vyvetranej tichej a tmavej miestnosti (ak je tá možnosť), poprípade užiť nejaké analgetikum alebo konkrétne niečo proti migréne (ak už lieky proti bolesti nezaberajú) a vyspať to...aj vtedy nie je výsledok zaručený.
Ja som si tiež odmigrénovala svoje, no našťastie mi zaberajú ešte normálne lieky- aj s obsahom kofeinu, ale príjemné to teda nie je. Moja mamča takto pregrckala v bolestiach celú mladosť, no keď som sa jej narodila, tak to prestalo 😀 .

modrofuzik11
20. mar 2013

ked mna boli hlava, vela vela pijem. potom to prejde. cize mne pomaha pravidelny pitny rezim...

pink_lady
20. mar 2013

každa bolest hlavy patri do ruk odbornika, migrena do ruk neurologa - ten posudi ci je to migrena alebo iny druh bolesti, za bolestou sa moze schovavat aj vaznejsia pricina. Tak urcite by som vyhladala lekara. Z hladiska prevencie treba prist na to, kedy ta boli hlava, pisat si "dennik bolesti" - co si zjedla, kolko si pred bolestou spala, ktory den cyklu a pod - niekedy s migrenou suvisia take veci ze by to cloveka nenapadlo ...mne najviac pomohlo upravit stravu + Activ Aloe, 3 mesiace pupalkovy olej a asi rok som brala kazdy den magnezium - o magneziu plati ze ak chces uzivat ho 2 tyzdne tak ani nemusis zacinat, pretoze aby pomohlo, treba brat minimalne 3 mesiace. Ale pozor ak mas nizky tlak, vtedy moze zhorsit problemy. Ja som mavala strasne migreny viazane na cyklus, az som sa bala vzdy dalsej MS a pomohla mi hore uvedena kura, nehovorim ze nemavam vobec migrenu, ale je to ovela menej a ked uz uzijem hned na zaciatku liek od neurologa a je dobre 😉 musim si zaklopat :D nema zmysel nechat rozbehnut migrenu , hrat sa na hrdinku, potom uz nic nezabere....