Ako spoznám, že idem rodiť?

frenky555
15. sep 2013

Ahojte kočky 🙂
Chcem sa spýtať , som v 39tt a už posledné 3dni ma bolí podbruško ako na menštruáciu ale veľmi nepravidelne.
Ale čo je najhoršie na tom od dnes ma neskutočne bolí panva,už aj klby bedrové a najviac tá kosť tam dole,aj kríže už len čakám kedy kostrč... 😝
Brucho mám v podstate stále tvrdé,jedine je mäkké ked ležím ale v stoji pri chôdzi je v kuse tvrdé a cítim akoby ťažobu z dola na brušku.
No kontrakcie nemám vôbec žiadne. Pohyby mám v poriadku. Je to už na pôrod?
Ale nikde nečítam že pred pôrodom by niekoho boleli tak tie kosti okolo panvy. No ledva chodím.
Má niektorá podobné alebo mala podobné bolesti?

billam
15. sep 2013

Mozes sa chystať 🙂...takto to presne začina

danjelca
15. sep 2013

veru tuším sa to už spúšťa..

amelie123
15. sep 2013

ja som už v 40 tt a mňa nič nebolí, len mi často nepravidelne tvrdne brucho, mám ho už brutál ťažké ale inak bolesti žiadne, tak dúfam, že to neznamená, že ešte dlho dlho nič🙂

frenky555
autor
15. sep 2013

Ale napríklad teraz ma podbruško nebolí vôbec, len malý sa hýbe viac.
No chodím veľmi ťažko ako vravím tie kosti ma bolia neskutočne.

danjelca
15. sep 2013

@frenky555 no v každom prípade si 39tt, čo je pôrod na spadnutie..hlavne bolesti krížov a tej lonovej kosti to predpovedajú...bruško može tvrdnúť aj ovela skôr.

zitaje
15. sep 2013

@danjelca mna lonova kost aj krize bolia uz niekolko mesiacov...
@frenky555 kazdopadne uz to coskoro zacne tak ci tak... ja sa citim dost podobne. 😉

frenky555
autor
15. sep 2013

🙂 No myslím si že ani nič iné si teraz neprajem viac ako ísť už konečne rodiť ... 😀

sharmana
15. sep 2013

@frenky555 ahoj, podla mna kontrakciu spoznáš určite, aj ja som ju spoznala na prvý krat a to som predtým ani žiadnych poslíčkov nemala... a aj mi pri tom odišla zádka a začala vytekať plodová voda, čo zas tebe nemusí... tieto bolesti som nemala, ale možno ta tam tlačí dieťatko, mohlo sa nejako zvrtnúť, niekedy sa to stáva aj o päť 12 😉

argyro
15. sep 2013

@frenky555 toto čo opisuješ je určite predpôrodný stav.. v najbližšie dni sa ti dieťatko narodí 🙂 želám krásny pôrod 🙂

m_ij_ka
16. sep 2013

@frenky555 podľa toho čo píšeš sa ti to blíži, pôrod je už za dverami, želám Ti krásne zdravé dieťatko 🙂

linda20111
16. sep 2013

@frenky555 to co opisujes som nemala, ja som bola uplne v poriadku, este som aj upratovala cely dom ked sa maly narodil 🙂 mne to zacalo necakane ze mi odtiekla plodova voda a potom hned obrovske bolesti. ledva som dosla na zachod 🙂 Takze ja mam taku skusenost, no myslim si ze ked zacnes mat kontrakcie tak to isto spoznas, to je taka obrovska bolest trva par sekund a potom zas uplne nic...

sjuzi
16. sep 2013

Taketo bolesti som mala, co popisujes, pamatam sa hlavne ta lonova kost a v noci mi praskla voda, rano bol maly na svete 😉, zelam ti rychly porod a zdrave babatko...

klaudika0121
16. sep 2013

presne takto isto sa citim aj ja, tiez som 39. tyzden,mna ta lonova kost boli hlavne ked sa postavim z postele,alebo ed sa idem prevalit z jedneho boku na druhy :D a vtedy to tak neskutočne hlasito pukne tá kosť.. krize tiez,brucho skoro stale tvrde..už aby to na nás prišlo 🙂

andi88
16. sep 2013

ahojte ja som v 37 tt a take bolesti lonovej kosti a v podbrusku uz mam asi 2 týždne a najme ked sa snazim postavit z postele a ked sa chcem otocit na posteli......je to strasne uz chcem ist rodit aj ked sa toho strasne bojim......ale chcem uz vediet ake to je a ci zeny ktore ma strasia ci maju pravdu ......držte sa a majte lahky a rychly porod 🙂

slavinka11
16. sep 2013

ja som tiež v 39. týždni, ale zatiaľ mám len bolesti v podbrušku a tvrdne mi brucho, inak nič zvláštne. frenky555 a brucho ti už kleslo nižšie?

enisska
16. sep 2013

Ahojte baby,já mam takyto stav ako opisujete už dobre dva mesiace.na posteli ani otočit,problém sa postavit,lávu nohu ani zdvihnut nemozem,panva boli,krize bolia.no strach a hruza.co sa týká sexu ani nehovořím.to sme vynechali s manzelom,protože som mala pocit ze sa asi rozpadnem.dr mi vravi stále len aby som este vydrzala,ze to tak je a má to byt.vsetko sa to tam chystá na porod a tak.a ze to mam aj preto lebo som rodila pred dvomi rokmi,a este som to nemalá vsetko na svojom mieste.tak snad baby nám to rychlo ubehne,budeme mat rychli porod bez komplikacii a budeme mat naše zlatíčka domka.drzte sa

marduliena
16. sep 2013

To čo opisuješ vyzerá na blížiaci sa pôrod,tvrde brucho to je vlastne ako kontrakcia, ked my začínal pôrod tak som sa zobudila na to že ma bolí spodok brucha ako pred menštruláciou bolo to nepravidelne, ale to boli v mojom prípade kontrakcie

frenky555
autor
16. sep 2013

slavinka11 Ano bruško mi pomaly klesá .
Včera v noci mi strašne stvrdlo a bolesť ale potom prešlo a ráno mierne bolesti v podbrušku.
Ale už zas nič ... ☹
No panva a ten zvyšok to jak keby tučniak chodil po dome ... 😀 zľava do prava 😀

vejula
16. sep 2013

@frenky555 ono tieto stavy môžu trvať aj dlhšie, bruško klesnuť nemusi vôbec, mne ani pri jednom nekleslo. Príznak pôrodu môžu byť tie menštruačne bolesti, ale ak su v pravidlenych intervaloch. Ja som mala oba razy take bolesti ako pri menštruacii, ktore neskôr prechadzali až do takeho pichania, alebo ako to nazvať. Ale ja by som ti poradila, až tak to nesledovať, ked to bude mať prisť pride to 🙂

frenky555
autor
16. sep 2013

Práve že ja to vôbec nesledujem, no nedá sa nepostrehnúť to že od včera nechodím poriadne...
A tak som Už v 39tt tak sa len informujem či je to ok. 🙂

vejula
16. sep 2013

@frenky555 jasne... drž sa nevzdavaj sa 🙂 ja som mala posličkov pri malej dobrych par tyždnov, stale sa mi zdalo že už to musi prisť. A potom sa to zrazu jedneho dna ukludnila tak, že som mala pocit, že snad budem nosiť ešte mesiac, posličky uplne odišli aj a som sa citila akoby som ani rodiť nemala. Tomu sa hovori ticho pred burkou, na druhy den sa to spustilo 😉

klaudika0121
17. sep 2013

hmm..tak ja som sa dnes zobudila už spuchnuta jak ropucha 😉 kamoška mi povedala že ona takto vyzerala den pred porodom..ale nic necitim,akurat len ti silny poslickovia zatial...tak nech to uz prideeee 🙂 🙂

kajuska9999
18. sep 2013

@frenky555 Presne tie bolesti ktoré opisuješ ja už mávam 2/3 týždne a hlavne panvová kosť ma neskutočne bolí a tvrdé bruško mám skoro neustále. Pritom občasné bolesti krízov ale malý je stále aktívny ako predtým, ešte mám aj pocit že miestami viacej. U teba je to už asi normálne nakoľko si v 39tt ale ja to mám už od 35tt takéto bolesti a pritom doky nič nenaznačila žeby sa niečo dialo.

bozenagasparova
10. aug 2019

ahojte mozte mi poradit som 38tt a dakedy citim maluvelmo nizko a mavam aj take cudne pichanie mozem sa us otvarat?dakujem

nika3136
10. aug 2019

@bozenagasparova otváranie samé o sebe nebudeš cítiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre