Ako ste sa cítili v kľudovom režime v tehotenstve?

zuzka2009
2. feb 2009

Ahojte, som v 27.tt a cakam svoju druhu babiku. Som na PN-ke, pretoze mi tvrdne brusko a mam aj obcasne bolesti. Uzivam magnezium.Ako ste sa citili, ked ste museli lezat a mat ten kludovy rezim? Okrem toho sa dost bojim predcasneho porodu, hoci mi vraj nic take aktualne nehrozi. Svoje prve tehotenstvo som prezivala uplne sportovo, ale tentoraz neviem prekonat svoje obavy.Som cela ustrachana, pocitam dni, aby som uz bola aspon v 38.tt, ale ide to velmi pomaly. Neviem sa sustredit ani na citanie knih, stale sa v myslienkach vraciam k tomu, ze som tehotna a bezmocna. 😔

ditka1
3. feb 2009

kili...a malicky bol zdravucky ked si v 27t porodila?
ja od zaciatku tiez PN,lezim a tiez som bola uplne zufala a bezmocna,ratala som dni a tyzdne,stale mi aj brucho tvrdlo,stale nejaka diagnoza bola,proste ine nezostavalo len lezat,a zatial som tu co nevidiet porodim dufam,ze zdraveho synceka,ja viem,ze je to veeelmi tazke ale baby nevzdavajte sa.
Drzim palce kazdej co ma rovnaky osud. 😉

geegee
3. feb 2009

ja som lezala pri oboch tehotenstvach...prvykrat to bolo lahsie, nemala som pri sebe ziadne dieta. Lezala som vtedy od 15tt na sikmom gauci, a strasne sa bala o babo 😔 Kvoli tomu pocitu uz neriskujem dalsie tehu, aj ked tretie babo by som brala.

ditka1
3. feb 2009

geegee...tak aj ty si si vytrpela svoje,ja si tiez vravim,ze ak vsetko dobre dopadne a porodim tak mi dlho bude trvat kym pride dalsie babo kym zabudnem ako mi bolo tazko a ake to bolo tazke a dlhe.

dalli
3. feb 2009

ležala som tri mesiace na šikmej posteli dolu hlavou...po pôrode mi to chýbalo, som si nevedela zvyknúť na rovnú posteľ, myslela som že spadnem...no to je teraz vedľajšie...budte baby rady, že ležíte doma...verte, že v nemocke je to ešte horšie a v lete o to viac ako teraz v tejto zime...držím vám všetkým prsty..nech vám to čo najskôr utečie...aj ked je to niekedy o držku...

sirinka
3. feb 2009

ditka ja som lezala dva mesiace a vidis...co nevidiet rodime opat 😉

ditka1
3. feb 2009

sirinka...a co to znamena,ze si fyzicky nezvladla porod?

geegee
4. feb 2009

ditka, po porode hnes zabudnes 😵 A moje deti, tak ako ma vytrapili pocas tehotenstva, tak mi to vynahradili rychlymi, skoro bezbolestnymi porodmi 🙂

sirinka
4. feb 2009

ditka no nevladala som tlacit, nevladala som dychat....vytlacila mi malu sestricka 😖

inac, tie co tvrdia, ze kludovy rezim nema vplyv na predcasny porod...ja som poctivo lezala do 35tt. boli sme nastahovani v novom dome, este sa riesili nejake veci okolo a obcas som musela ist von kvoli robotnikom...pri dlhsom stati ma velmi bolelo brucho a kontrakcie naberali rychle obratky...pri lezani to bolo jemnejsie. po 35tt mi lekar uz povolil viac pohybu, asi o 5 dni na to mi kdesi praskli plodove obaly a par dni mi pomalinky odtekala plodova voda (to som bola otvorena na 4cm) a nato som porodila...takze ja verim tomu, ze klud v urcitych pripadoch pomaha 😉

monika3
4. feb 2009

ahojte babulky ja mam tiez kludovy rezim skoro od zaciatku tehu, lebo som krvacala. Stale sa nemam namahat a nic tazke dvihat a ani po schodoch chodit. Snazim sa lezat aj v priebehu dna ale uz tak o trosku menej ako na zaciatku.
Bojim sa tiez toho aby som nebola uplne zoslabnuta.
Ale vydrzime dako, urcite to stoji za to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janika7
4. feb 2009

Ahoj, probehla jsem vasi diskusi a musim rict, ze souhlasim s hupczou. Mam klidovy rezim temer od zacatku. Nejprve mi zakazali tancovat (brisni tance, jsem lektorka) a ve 2Ott jsem dostala narizeno lezet s nohama nahore a 8tablet magnezka denne. Tancovala jsem asi do toho 20tt, pak mi zacalo tvrdnout bricho, tak jsem toho nechala. Magnezko beru porad, mam ho silnej nedostatek, ale v posteli bych nevydrzela. Jsem proste aktivni clovek a kdyz jeden den nevyjdu z bytu, pada na me splin a jsem nervni. Porad pracuju a zarizuju, co je treba, snazim se neprepinat. Ted chodim na kontroly 2x tydne a vsechno vypada docela ok. Myslim, ze nejdulezitejsi je, jak se citite a kdyz je maminka v pohode, pak i miminko se ma dobre. Kdyz to nekdy prezenu a jsem utahana, klidne se cely druhy den povaluju, ale dele nez den to nevydrzim. Tak drzim palecky vsem a jestli muzu za sebe neco poradit, tak se nenechte moc stresovat diagnozou. Jedna doktorka mi ve 29tt vydesila, ze za chvilku porodim a jiny doktor mi jeste ten den rekl, ze ani nahodou a ze nalez je celkem normalni a rozhodne ne rizikovy. Takze taky zalezi, jak moc je ten doktor opatrnej.

capy
4. feb 2009

ahojte ja som mala kludovy rezim od 14tt koli krcku. otvarala som sa. tiez si ma chceli nechat v nemocnici a tak som sa ich spytala co tam budu so mnou robit. a oni ze nic. a tak som im povedala ze ked mi nic nebudu robit ze tak to mozem lezat aj doma. tak som im podpisala papiere a lezala som doma. nemohla som ani vysavat upratovat no proste nic. vedela som cely televizny program naspamat.a ku koncu som sa uz tak nudila ze az. ale som rada ze som to vydrzala a maly sa narodil v 38 tt tak drzim palceky a hlavne vela vela trpezlivosti. naozaj to potom stoji zato. dokonca aj maly bol take kludne babo a vela spal. dokonca prespal celu noc od uplneho zaciatku. narozdiel od druheho. 😅 😅 😅

zuzka0222
10. feb 2010

ahojte ja som potratila 2x v piatom mesiaci, mam slaby krcok, takze mi urobili v 14 tyzdni serklaz...teraz mam kludovy rezim, lezim doma cele dni...verim,ze sa mi podari donosit babetko. ma niekto podobnu skusenost?

miru.j
10. feb 2010

ahoj zuzka,ja mam kludovy rezim od 5tt...krvacala som a spinila...v 7tt mi zistili dvojdutinkovu maternicu,jedno dvojca zamlcane 😢 ,a druhe s bijucim srdieckom 😅 .Na kontrolu idem az 18.2 do rizikovej poradne na kramare,neviem ako to do vtedy vydrzim 😒 .V juli2009 som mala MA v 10tt a doteraz to neviem stravit.Velmi sa bojim.Cely cas myslim len na to ci srdiecko mojho pokladika je stale v poriadku a neviem sa dockat poradne na ktorej ho znova uvidim a budem pocut bit. ....Zuska je mi velmi luto co sa Ti stalo,potrat v 5mes by som nezvladla.Velmi Ti drzim palce aby si donosila krasne zdrave babatko 😉 .V ktorom si tyzdni? Ja 7+6

zuzka0222
10. feb 2010

ahoj,som asi v 16 tyzdni...som rada,ze si sa ozvala,jasom tu prvy krat,lebo neviem uz co mam vymysliet pri tom lezani..este neviem ako to vyriesim s varenim,aby som dlho nestala na nohach,velmi ti budem drzat palce,aby sa ti narodilo pekne babetko a hlavne musime to lezanie vydrzat a pozitivne mysliet 😉

miru.j
10. feb 2010

zuzka,aj ja som stoho lezania zrela na psycho 😀 ..ja mam dcerku a ta mi pomaha z varenim a domacnostou,ale teraz je aj ona chora,nakupy mi nastastie vybavuje manzel.Ja sa citim uplne hrozne,hlavne by som potrebovala viac optimizmu.Napis obcas,a hlavne drz sa!Zvladneme to 😉

zuzka0222
10. feb 2010

jeej to mas super,ze mas dcerku,ze ti trochu pomoze...moj manzel dnes varil,s mojou instruktazou to napokon zvladol,snazim sa vymyslat jednoduche recepty,lebo ked dlhsie stojim brusko mi niekedy tvrdne.aj tebe?teraz som sa pustila do lustenia krizoviek a potom sa presuniem lezat ku telke,no a tak to robim stereotypne kazdy den...jasne,ze tu budem na nete obcas aspon nam rychlejsie ubehne cas 🙂

lesztike
10. feb 2010

Ahoj Zuzka, ja mám podobný problem, 2x potratila, raz v 22 a druhýkrát v 20tt. Na vine je asi slabý krčok. Tebe robili aj iné testy po potratoch?
Mne pri ďalšom tehotenstve plánuje gynekológ cerkláž tiež v 14tt.

lila61
10. feb 2010

Ahojte spolutrpitelky 🙂
tak aby vam bolo veselsie, pridam sa aj ja.Tiez mam nariadeny kludovy rezim - makky krcok ☹
V poradni mi bolo povedane, ze je potrebne aby som kludovy dodrziavala, lebo inak pocestujem do nemocnice a tam uz si na mna dohliadnu.
Ja si este ako bonus musim kazdy den pocas celeho tehu pichat injekcie na riedenie krvi - kedze mam vrodenu trombofiliu.
No je to psycho lezat... Vybavujem len urgent veci, napr. dnes som bola u zubarky, ale je tazke to dodrziavat
😖 Este k tomu externe studujem, takze ma cakaju skusky v letnom semestri, termin porodu mam 23.5 alebo 15.5 nakolko maly vymyselnik je troska vacsi a od 23.5 mi zacinaju bakalarske skusky 😀 Celkom divocina. No a este od aprila chcem zacat podnikat - internetovy predaj 😀
Lezim teda s notebookom na kolenach a snazim sa robit si svoje veci - do skoly i na podnikanie. Ale to nic nemeni na tom, ze je to tazke lezat a mysliet na to co vsetko sa moze stat....
Babule, snazte sa najst si nieco cim sa zamestnate, citajte, robte si na pocitaci, proste nieco aby ste sa nezblaznili.
Budeme si drzat palceky a snad nam to vsetko dobre dopadne.

brisilda
11. feb 2010

ahojte zienky velmi nerada sa k vma pridavam ☹ radsej by som behala a robia veci ako doteraz .no bohuzial zacalo mi tvrdnut brusko tyzden som lezala v nemocnici kde mi zistili okrem toho ze som otvorena na 1 prst esteaj streptokoka a zapal moc. mechura?+vysoky tlak ☹ cize uzivam magnesko,dopegyt a ATB zinat 😖 doktorka mi povedala ze sa mam setrit lezat tak casto ako sa len da a kedze vie ze je tazke iba lezat dovolila mi male prechadzky 😉 mam byt sledovana na rozikovom no doktor ktory zastupuje mojho doktora povedal, ze to na rizikove nevyzera ale ze to nebude komentovat takze som zvedava ako sa dohodnem ked sa moj doki vrati z dovolenky 😒 Inak mam 6 rocne dieta ktore je teraz chore cize lieky mu musim davat taktiez aj jest mu musim dat a je velmi tazke byt teraz priputana k posteli kiez by mi uz zacal 9 mesiac a ja mohla veselo pobehovat po byte 😀 inak manzel sa snazi ako sa len da no ked je v praci nemozem si proste pomoct a s tej postele vstat musim 😒

jarus8
15. feb 2010

Ahojte,
tak oddnes som medzi vami aj ja, som v 23 tt. Dnes som bola na poradni a povedala som, že mi už týždeň tvrdne brucho a keďže v práci mierne tempo nebude nikdy ( učím na strednej škole), tak ma dala na PN a kľudový režim. Pri prehliadke ešte skonštatovala, že sa mi asi skracuje krčok, ale na ultrazvuku bolo všetko ok, tak sa utešujem, že si len musím trošku oddýchnuť. 😒

dorotka228
16. sep 2011

@zuzka0222 Ahoj Zuzi. Chcem sa opytat ako dopadlo to tvoje 3.tehotenstvo. Pisala si, ze si 2x potratila a potom ta v 14. tyzdni zasili. Ja som potratila v 19.tt tiez kvoli krcku maternice. Pomohla ti ta serklaz ? Aky si mala rezim po zasiti ? Lezala si az do konca tehotenstva ? Preco si nebola zasita uz pri drhom tehotenstve, ked si predtym potratila ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre