Ako ste sa cítili v kľudovom režime v tehotenstve?

zuzka2009
2. feb 2009

Ahojte, som v 27.tt a cakam svoju druhu babiku. Som na PN-ke, pretoze mi tvrdne brusko a mam aj obcasne bolesti. Uzivam magnezium.Ako ste sa citili, ked ste museli lezat a mat ten kludovy rezim? Okrem toho sa dost bojim predcasneho porodu, hoci mi vraj nic take aktualne nehrozi. Svoje prve tehotenstvo som prezivala uplne sportovo, ale tentoraz neviem prekonat svoje obavy.Som cela ustrachana, pocitam dni, aby som uz bola aspon v 38.tt, ale ide to velmi pomaly. Neviem sa sustredit ani na citanie knih, stale sa v myslienkach vraciam k tomu, ze som tehotna a bezmocna. 😔

hava77
2. feb 2009

zuzka ja som mala kludovy rezim od 21tt, kvoli nizkej placente a tvrdnutiu bruska a krcom v brusku....da sa to ver..drzim palce, aby si to vydrzala co najdlhsie 😉

kili
2. feb 2009

zuzka, no ja som v 27tt porodila a bola by som šťastná, keby som to mohla odležať. no ale čo už.
viem že je to ťažké, ale ak aspoň máš ten PC, tak ti bude hneď lepšie, keď si tu budeš môcť pokecať 😉

dada78
2. feb 2009

ahoj Zuzka,ja som na PN od 8.tt kôli hematomu a tiež mám dodržiavať čo najviac kľudový režim.Neboj ono Ti to ubehne rýchlo,a zachvíľu budeš mať mimčo na rukách 😵 Ja som si hovorila, že to stojí za to, ráno vstávam najskôr o 8.00 takže sa do sýtosti vyspím.Potom to už nebude možné .Pri prvom som tiež nemala žiadne problémy ale asi o to viac si budem vážiť narodenie druhého.Dobrý relax je knižka,časopis a hlavne internet 😀

lienkam
2. feb 2009

ahojte, ja som PN od 4tt !! A tiez len lezat musim, lebo som krvacala a spinenie mam stale. Uzivam duphaston a stale si hovorim, ze to dobre dopadne...Ked to pojde takto dalej, tak budem mat pocit, ze to nosim 2roky ako slonica 😀 Ale ja to beriem pozitivne, ked to babatku pomoze a nemusim byt zatial v nemocnici, uzivam si nic nerobenie, aj ked som na to neni zvyknuta, pretoze ja si vecne najdem robotu. A mam cas si citat, surfovat po nete, co som dovtedy moc nemala casu na to. Takze vsetko zle je na nieco dobre a co ma nezabije to ma posilni 😀 nebojte babenky vydrzite to, hlavne treba mysliet pozitivne, nie hned na najhorsie...

zuzka2009
autor
2. feb 2009

Dakujem vam za odpovede, neviem, kde sa vo mne berie tolko pesimizmu, bude to asi tymi hormonami. Ved keby som si bola ista, ze to dobre dopadne, tak som rada, ze tu mozem relaxovat a lezkat si... Bola som hospitalizovana 2 tyzdne v nemocnici este mesiac dozadu, a tam som videla tolko ludskeho nestastia, predcasnych porodov, ze som lutovala vsetky zeny na svete. Viem, musim si to racionalizovat, zabranit prenosu tychto nestastnych osudov na seba. Prave v to sa snazim verit.

hupcza
2. feb 2009

zuzi: já měla nařízený klidový režim - ale moje intuice mi říkala, že to je blbost - tělo to vůbec nedokázalao přijmout, následně o hlavě nemluvě - od ulehnutí ze mě byla do tří dnů pschická i fyzická troska
(měla jsem brát i magnézko) - do té doby jsem si těhu maimáně užívala a zářila jsem jako sluníčko bez jakýchkolifyzických obtíží - po těch necelých třech dnech jsem byla vzteklá ženská s bolestmi zad, hlavy, špatným zažíváním atd.
nakonec jsem poslachla sama sebe - a neležela a nebrala magnézko
(jaké bylo mé překvapení, když na další kontrole všechny důvody pro léky i ležení pominuly a to i bez jejich aplikace)
moje rada je - pokud se dobře znáš a intuice ti pomáhá i v jiných situacích, děj na ni

stejně je známo, že ležení nemá žádný vliv na udržení se plodu!
nezpochybňuju klidnější režim oproti 100% nasazení - to vybec ne, ale ležení je ujetost...

lienkam
2. feb 2009

prepac hupcza, ale nesuhlasim s tebou. Mas svoj nazor a neberiem ti ho. Je pravda, ze ked sa poznas, vies co ti robi dobre a co nie. Kazda prezivame inac tehotenstvo a za seba viem povedat, ze mne lezanie a klud velmi pomaha. Ked mi zacalo spinenie robit prvy krat, brala som lieky, lezala a preslo to. Tak som isla do prace, lieky som nemusela brat a za dva dni to bolo spat. V praci zhon, hlava sa mi stale tocila a skoncila som na pohotovosti. Mne ten klud len prospieva, preto si nemyslim, ze lezanie je ujetost. Naco by to radili lekari??

annamary
2. feb 2009

ja mam tiež lezat a nelezim lebo by sa to bezomna doma nezvladalo...byvame s frajerom a skusala som lezat 3 dni a to ten nas byt vyzeral. A dobre sa citim. Beriem magne sice ale inac chodim tolko ako mi je prijemne žiadne lezanie celý den lebo to mi slo aj na psychiku a to bolo hrozne, vsetkym prajem pekny dnik🙂)

hupcza
2. feb 2009

lienka: ale my přeci nejsme ve sporu 🙂
přečti si to
pokud ti intuice říká lež a ani se nehni, rozhodně nevstávej
pokud ti intuice říká opak, klidně se zvedni - nikdo nezná tvé tělo líp..

já nezpochybňuju ležení - ale jeho "ordinování" rutinní při každém ztvrdnutí břich a nebo změknutí čípku bez ohledu na celkové souvislosti 😉

naopak to ležení může dělat velmi špatně - rozhozená psychika je v těhu skoro to nejhorší

lienkam
2. feb 2009

hupcza: nie, nie sme v rozporu 😉 Len mam na to iny nazor. Je pravda, ze to ide riadne na psychiku, ale netreba si to len tolko pripustat. A ked chces pravdu povedat, zavidim ti, ze to tak sportovo beries, velmi zalezi aka je zena povaha. prajem ti pekne tehulkovanie, uz to mas za par 😉

hupcza
2. feb 2009

leni: já ti držím taky paleček, aby ti to dopadlo ... ale věř, že příroda si sama nejlíp řekne 😉
trvalo mi to bezmála 30 let než jsem na to přišla 😉

lienkam
2. feb 2009

hupcza: vzdy lepsie prist nato neskor, ako nikdy 😀 maj sa karasne 😉

zuzka2009
autor
2. feb 2009

Bolo publikovanych mnoho studii, ktore dokazuju, ze riziko predcasneho porodu neovplyvni prisny kludovy rezim. Nehovorim, ze treba kazdy den nabehat 10 km, ale treba sa setrit. Otazne je, do akej miery sa treba " setrit". Ja okrem toho trpim uzkostnymi stavmi, momentalne som ok, ale viem, ze ked prezivam stresy, tak tie uzkostne stavy sa objavia po dozneni stresov. Okrem toho mi pribuzni hovoria, ze ked budem takto stale lezat, tak nebudem vladat tlacit pri porode 😔
Drzim palce vsetkym tehulkam na tomto fore, aj tym, ktore este toto forum neobjavili.
Mne pomaha, ked pisem o tom , co citim, fajn, ze existuje internet.
Hupcza, aj ja sa chcem dopracovat k tvojmu postoju a odvahe, zatial len tisko lezim a rozmyslam.
A dokonca moja imunita teraz je na bode mrazu. Vsetko, co mi dieta prinesie zo skolky, tak sa na mna hned nalepi, stale som nachladnuta, zahlienena, mam nadchu.
Vonku chodim raz za 2 tyzdne, lebo pri chodzi mi tvrdne brucho, zacinam mat sociofobiu, lepsie povedane strach, ze niekoho znameho stretnem na ulici a bude sa ma vypytovat na tehotenstvo a pod. Pritom ja to povazujem za svoju osobnu vec a nikomu sa s tym nechvalim. Kazdy ze, davno som ta nevidela, nevidel, ako sa citis, si na PN?No je to so mnou horor. Najviac ma trapi, ze sa nevenujem svojmu 3rocnemu dietatu, len ju okrikujem, mala citi, ze som nervozna, a este viac sa chce so mnou hrat, stale nieco vyzaduje odo mna.Pritom svoje dieta nekonecne milujem a stale jej rozpravam, ako ju lubim, a ze je moje najkrajsie a najsikovnejsie dievcatko na svete. Kazdy den si niekolkokrat poplacem, napr. ked pozeram film, ked vidim deticky v telke, dokonca aj pri reklame.Toto nie som ja. Pardon za dlhy monolog, ale potrebovala som sa vyrozpravat 🙂

zuzka2009
autor
2. feb 2009

dodatok: toto su negativa tzv.kludoveho rezimu, ktory gynekologovia stale doporucuju
otazne je, ci tento kludovy rezim nenarobi viac zla ako dobra, hlavne ked psychicka pohoda buducej mamicky ide stale dolu vodou.
Chapem aj Kili, pre ktoru je tato tema banalna, samozrejme, ze mozem byt stastna, ze aktualne nic nehrozi, aj tymto sa utesujem.

hupcza
2. feb 2009

zuzi: dík za pochvalu 😉

vieruna
2. feb 2009

Zuzka ja som mala pri dvojickach kludovy rezim od tusim 28 tt. Doma rozlietaneho ani nie dvoj rocneho syna, na ktoreho som bola vzdy sama. Ked som povedala, ze mi kazali lezat, tak vsetci len zahikali a zivot isiel dalej v starych kolajach. Ja som na ihrisku lietala za Andrejkom, varila, prala, upratovala...Islo to tak dva tyzdne. Potom som isla do nemocky, lebo mi hrozil predcasny porod. Ked som sa odtial vratila, tak som povedala dost. Budete tu skakat vsetci okolo Andrejka, lebo ked sa nam nedajboze narodia deti takto skoro, tak este len potom bude halo. Ze Kili 😨 Museli pomahat vsetci a ja som si naraz pripadala bezcenna, zbytocna atd. Mala som depky, ze Andrejko ma uz nepotrebuje a ze som zla mama, lebo sa onho stara kdekto, len nie ja. Nastastie to vsetko dobre dopadlo a tie skoro tri mesiace, co sa mi vtedy vliekli ako sopel v podstate ubehli ako voda 😉 Teraz mam zas depky, lebo neviem ku ktoremu skor bezat, ktoreho skor tisit a kto ma viac potrebuje. Ale to uz je o inom

kili
2. feb 2009

zuzka, ja som nemyslela, že téma je banálna, pre každého je ťažké to, čo prežíva a nie nešťastie druhých. ja verím, že je to pre teba ťažké, len som ťa chcela utešiť, že keď sa tu zakecáš, tak už nebudeš tak sama a ubyhne ti to rýchlejšie, neboj 🙂

zuzka2009
autor
2. feb 2009

Kili, nemyslela som to tak, len som chcela vyjadrit, ze ty si uz niekde inde a inak sa na to pozeras
nechcem tu bedakat, ale my zeny to mame neskutocne tazsie, nez muzi
Vieruna, to bolo pekne "vliekli sa ako sopel", som sa zasmiala / 1.x dneska /

vieruna
2. feb 2009

Zuzi tesim sa 😉 Aspon za nieco ten moj vylev stal 😀 Drz sa. Uvidis, este budes s laskou spominat na dni, ked ti kazali lezat 😉

rena28
2. feb 2009

ahojte kocky , ja som na rizikovom tehotenstve od 12 tyzdna. Zacalo to krvacanim kde mi zistili hematom v nemocnici som si polezala dva tyzdne brala som lieky na udrzanie duphaston. Potom od 15 tyzdna som zacala mat kontrakcie skratil sa mi krcok na 1,5 cm ☹ . druhy krat som bola hospitalizovana tyzden kde do mna pichali dnom a nocou infuzie a mam nariadeny kludovy rezim. Velmi zle to psychicky zvladam . Nakolko som velmi uzkostlivy clovek a pred tehotenstvom som sa aj liecila na uzkostno depresivnu poruchu som z toho vsetkeho velmi smutna. Ale uz sme v 31 tyzdni a stale verim ze vsetko dobre dopadne. Vsetkym vam velmi drzim palceky s podobnymi problemami.

hupcza
2. feb 2009

holky, které toblbědáváte psychicky - pa a homeopatka mi poradily nezávisle na sobě kapičky http://www.001shop.cz/Rescue-Remedy (jsou k sehnání i levněji, nebo veformě bonbónů)
fakt to pomáhá na stres, rozčilení,nejistotu - testováno na lidech 😉 třeba vám to pomůže

shelly13
3. feb 2009

Ahojte dievcata, ja mam tiez predpisany kludovy rezim, tvrdne mi brusko, mam trosku skrateny krcok, obcas mam aj bolesti a picha ma tam hocikde. No a papam magnezium a železo. Lenze mam vycitky, lebo ten kludovy rezim sa (ako vsetky viete) neda tak uplne dodrziavat. Este pracujem, takze chodim sem-tam do prace, ostatne robim z domu. Fakt si to strasne vycitam, ze obcas beham. Bojim sa, ze ked sa potom nieco stane, tak si to neodpustim. Ale v podstate som si vsimla, ze ked jeden den beham a dva dni mam klud, tak sa to da zvladnut... Este k tomu mam blbe sny, ze som zacala krvacat a podobne..Tiez som sa potrebovala vykecat... Ako sa vam dari ostat cely den na gauci s vylozenymi nohami?

takyna
3. feb 2009

Nepodcenujte kludovy rezim, to je minimum co môzete pre dietatko urobiť!!!
Lebo prist o dieta je to najhorsie co môzete v zivote zazit, predcasny pôrod je nebezpecny nie len pre dietatko,
ale i pre vas.
Zabojujte, drzim vsetkym palce, boli na tom ine zeny aj horsie a vydrzali.
Hormony s nami v tom obdobi knisaju, nalady sa menia ako aprilove pocasie, ale treba vydrzat.

dada78
3. feb 2009

takyna, súhlasím s Tebou,tiež som prišla o polročného synčeka a preto viem,čo je to stratiť najväčší poklad na svete.Urobím všetko preto aby sa malinké narodilo,aj keby som mala 9 mesiacov ležať uviazaná na posteli. Bábo to určite vynahradí. Netvrdím,že každý musí dodržiavať kľudový režim tak,že leží celý čas v posteli. Ide hlavne o to šetriť sa, nič ťažšie nedvíhať,nenamáhať sa ... dopriať si oddych,keď si to telo pýta, pospať si aj cez deň ....
Držím všetkým palčeky aj na nohách, nech to dobre dopadne a zase sa na nás budú usmievať naše slniečka. 😵

rena28
3. feb 2009

shelly presne aj ja mam vycitky ked chvilku idem na prechadzku. Ja mam nariadeny kludovy rezim ako som uz pisala vyssie od septembra a odvtedy som doma na rizikovom ☹ u mna hrozil 2x potrat bolo to velmi zle obdobie. Teraz tu uz dufam dobojujeme do uspesneho konca. Len som velmi nestatna ze sa mi znova objavilahnusna uzkost na ktoru som bola pred vyse rokom liecena. Navstivila som aj svoju lekarku a po porode sa asi znova nevyhnem brat ad ☹ velmi vam drzim palceky .

dnada
3. feb 2009

Zcela souhlasím s takynou - udržet těhotenství a následně porodit svoje dítě je to nekrásnější co člověk(žena)může vůbec zažít...a ne všem je tento dar dopřán!!! nepodceňovala bych odpočinek a už vůbec klidový režim... já osobně dostala magnézko už někdy ve 24tt,malej se tlačil na branku od 16tt,asi do 28tt sem chodila do práce.Byla sem v kanceláři,moc sem se nenadřela,ale sezení při klidovém režimu není vůbec dobré pro mimčo. Pokud člověk cítí únavu,má si lehnout nejlépe na levý bok nebo na záda a podložit zadeček polštářkem. Takže se rozhodně šetřete,abyste si pak nedejbože kdyby se něco mimískům stalo musely něco vyčítat,že ste neudělaly pro ně maximum!!!

dada78
3. feb 2009

Renka, už to máš za pár, určite to zvládneš. Vieš tie hormóny robia svoje, ja plačem keď vidím aj v správach nejaké nešťastie, radšej ich ani nepozerám. A milujem reklamu Hami, kde sa bába smejú 😀 Po pôrode, ak máš prvé, určite budeš v strese,než si zvykneš na nejaký ten rytmus a na to, že nemôžeš sa naplno venovať aj bábu aj špičkovo riadiť domácnosť. To nejde bez pomoci iných. Ja som z toho mala pri prvom depku a kámoška mi veľmi pomohla vetou, čo im povedali na predpôrodnom kurze: "Bordel v byte, šťastné dítě !" a je to tak, keď chceš spokojné a šťastné dieťa, vôbec nevadí, že kopa riadov sa umyje až večer, alebo,že sa dlažba na chodbe neumyje každý deň.

rena28
3. feb 2009

Dadka je mi velmi luto co sa ti stalo s tvojim syncekom ☹ . Viem hormony robia svoje a este ked sa mi k tomu pridruzila ta hnusna uzkost niekedy je to na nevydrzanie. Velmi sa o malickeho bojim, uzila som si s nim uz svoje a to nie je este ani na svete.

dada78
3. feb 2009

ja si čítam každý týždeň, ako rastie na www.tehotenskakalkulacka.sk - je to také povzbudivé, čo všetko už má vyvinuté a napr. teraz v 22.tt sa vraj to moje hrá s pupočníkovou šnúrou 😵

sirinka
3. feb 2009

zuzka urcite kludovy rezim dodrzuj pokial sa da...ja som mala od 27tt kontrakcie, nasledne mi povolil krcok a zacala som sa otvarat...nakoniec sme to potiahli az do 37tt...

keby som tolko nelezala urcite by to slo skor, aj ked fyzicky som porod bohuzial nezvladla...ale za to babo to stoji... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre