Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

zvedava
9. máj 2006

marya, keby mali nevolnosti prejst az s prvymi pohybmi, to by si ich mala tak do piateho mesiaca... 😕 Zvycajne prechadzaju v druhom trimestri, v tom 14-16 tt a vtedy prvorodicka este neciti pohyby babatka. Takze aj nevolnosti aj unava ti uz za chvilu zacnu ustupovat a budes si konecne uzivat tehotenstvo 😉

nelika666
autor
9. máj 2006

len skoda ze prve pohyby dietatka sa objavia az okolo 22. tyzdna 😉

tilly
9. máj 2006

ja viem, čo sú to ranné nevoľnosti, ale keď vidím ten zázrak, prežila by som aj trikrát horšie 😀

nelika666
autor
9. máj 2006

ved prave.. pre to male co je vo mne by som snad vydrzala cokolvek.. 😉

pollyanna
9. máj 2006

tie tehu nevolnosti su sposobene hypoglykemiou ( nizka hladina cukru v krvi ), takze preto ta kola, ale pomoct by mal aj nejaky iny sladky napoj, alebo este lepsie, nieco co obsahuje polysacharidy - vlocky, musli, bebekeksy a tak 🙂 skor ako prevencia

tilly
10. máj 2006

vraj pomáha (mne nepomohlo) dať si ráno hneď ako rozlepíš očká piškótku, maj to pri posteli a hneď to spapkaj 😉

alexandra
10. máj 2006

Ja doporucujem rano jednu tabletku hroznoveho cukru 🙂

cat
10. máj 2006

Cola? Tak o tej som naposledy čítala, že jedna 2litrovka obsahuje asi 9 kociek cukru a okrem iného sa s ňou dajú perfektne vyčistiť trebárs aj záchody. Nechápem ako to vôbec niekto môže piť 😲 😠 fakt radšej si dajte keksy alebo čokoládu 😉

kuki
10. máj 2006

😀 Cat mas pravdu.
Ja colu milujem aj ked nie je zdrava ... a cez vikend sme ju odskusali na zahrdzavene skrutky 🙂 ... po 30 min. povolili ... takze co musi obsahovat 😝

pollyanna
10. máj 2006

obsahuje to kyselinu fosforecnu, ale to nie len kola, ale takmer vsetky tie sladke sytene vody... 😅

alexandra
10. máj 2006

pollyanna a kuki, prto pijem ladove caje a lucku pre dojcata 😀

zvedava
10. máj 2006

alex, daj len pozor na ladove caje (tie, co uz predavaju vo flaskach), ktore obsahuju aspartam (myslim, ze tak sa vola to umele sladidlo). To by sa v tehotenstve nemalo...

peha
10. máj 2006

ahojte tehulky, este k vam nepatrim, ale chystame sa 🙂

no poviem vam aspon prihodu na rozveselenie - kamoska isla za manzelom do japonska a spravili si krasne babatko, ziju tam cca dokopy 1,5roka a vratia sa uz teraz na jesen.

a ta ked bola tehotna - no hrozne - vsade tam smrdeli ryby, ziadne normalne poriadne jedlo po ruke, vsetko malo prichut morskych priseriek, kupila si dokonca nejake cipsy - a boli s morskou prichutou.
tak si dala vonku salat, odhladu, a nasla v nom cvrcka - hodila krasnu pardon tycku pri bufete, no vracala kde sa len dalo. dnes uz maju krasne babo, a mali obrovske zdravotne problemy, ale treba mysliet na to , ze to prejde a ze bude vsetko dobre. velmi velmi vam drzim palceky, drzte sa.

jeden babsky recept - mat pri posteli prichystany ocisteny orech, a ked sa zobudite, pomaly ho zjest, a az ochvilu vstat. kamoske to pomahalo. tak verim, ze vam aspon nieco zaberie.

pollyanna
14. máj 2006

tu som nasla este nieco o tehu nevolnosti

http://www.lpp.sk/nevolnost/nevolnost.htm

sunny6
14. máj 2006

Babule neprehanajte to s tym odopieranim,jest sa musi zdravo ale sem tam si doprajte aj colu,ci pifco popripade pohar vina-nikomu to neublizi.Ja som sa prepchavala cokoladou,ale to robim aj teraz-nijak vyrazne sa u mna nic nezmenilo-len mi nechutilo fajcit-co bola vyhoda,lebo som to nerobila cele tehotenstvo. 😉

tilly
14. máj 2006

a netvárte sa ako keby ste boli z cukru, prežijete 😀 to mi hovorila moja mamina, keď som sa sťažovala 😉

mimi
12. jún 2006

ja som uz 24 tyzdni a stale mam nevolnost,skusila som homeopatika,torecan cipky a nic.nepoznam nikoho,koho by to tak dlho drzalo.rada uvitam kazdu radu,hlavne kto to tak dlho prezival.

maryem
12. jún 2006

mne pomahalo, ked som si rano dala polkrajec sucheho chlebika,uz nachystany pri posteli. Piskoty mi velmi nebrali, vlastne nic sladke. A cez den hlaven aspon priebezne jest,aj kazdu hodinu nieco zajest, ale ozaj po malych davkach. Ked som sa nenajedla, bolo mi zle, uz len co som na jedlo pomyslela (a nehovorim uz o pachu v kuchyni).Ked som sa najedla normalne, bolo mi zase zle..Takze zlata stredna cesta, jest priebezne, ale malicko.
Mimi, viem, ze tebe a niektorym babam, ktore maju tie nevolnosti ovela horsie,az na to aplikuju lieky a travia cas v nemocnici, to asi nepomoze, no mozno niektorym, kto potrebuje len taku malu pomoc.. A inak, pozdravujem Vas oboch🙂

liska
12. jún 2006

jej,mimi,ty si tu?Tak davno som o tebe nepocula.To mi je fakt luto,ze to tak zle prezivas,ja si to ani neviem predstavit,kedze netusim,co je to tehotenska nevolnost,nastastie...ale velmi ti drzim palce,aby sa to konecne upravilo a ty si si mohla zacat uzivat tehotenstvo.Male uz kopka,vsak?Viete,co to bude?Posielam pusu pre oboch 🙂

danielah
12. jún 2006

Mimi, radu nemám, ale pokud ti pomůže, že je na tom někdo podobně 😀 .... já jsem 32.tt, zvracela jsem 6-16tt několikrát denně, pak se to uklidnilo na párkrát týdně (a při cestování skoro kdykoliv), ale poslední týden je to zase děs.... Nenašla jsem nic co by dlouhodoběji zabíralo.... a tak si říkám, že to už vydržím 😀
Takže ti rozumím, ale fakt nic než to vydržet nám asi nezbyde....

bublinka
12. jún 2006

Já teď končím 12tt a připadá mi, že je mi špatně ještě víc než dřív. Nevolnosti mám asi od 8tt a předevčírem se k tomu přidalo i zvracení. Ach jo. A to jsem doufala, že se to po třetím měsíci uklidní... 😅

peha
12. jún 2006

kamoska susedka je tehotna, konci 3. mesiac - a ta bola normalne na PN, ledva sa plazila, zvracala, bolesti, migreny, proste sialenstvo a doma ma malu 2,5 rocnu princeznu, tak vsetko robil manzel.

uz jej to konecne povolilo, a presla do zraveho obdobia 😀 a hovorila, ze s 1. babatkom mala uplne to iste.
vydrzte to, drzim palceky 🙂

zuz11
12. jún 2006

ja som v 14tt a tiez ma trapia nevolnosti..... zacinaju poobede a trvaju az pokial nejdeme spat..... ☹ trvaju mi od cca 7tt a nepomaha ani ziadne jedenie a ani ziadne ine veci 😒

mimi
12. jún 2006

ahoj liska,neozyvala som sa,lebo doteraz som lezala v nemocnici kvoli nevolnosti,ale ono to stale neustupuje.Baby,dakujem vam za vase odpovede.ja som sa uz s tym zmierila,ze lepsie to nebude a kazdy den sa len modlim,aby som treti krat neskoncila v nemocnici.peha,ja som kvoli tomu uz 6 mesiac PN,tak viem,co tvoja kamaratka prezivala.

newyorkgirl
12. jún 2006

mimi, juuu, tak ti drzim palceky, to vyzera s tebou vazne, tuna v USA je na to nejaka tabletka, bo tiez mam kamosku, co ju to trapilo tak velmi ako teba a cele tehotenstvo, ale doma, neviem, neviem, vydrrrrz! 🙂 a nevzdavaj sa 😎

zrzecka
12. jún 2006

me nepomahalo nic,vubec jsem nechapala, proc se rika rani nevolnost,kdyz mi bylo blbe furt.Ale holky vydrzte,prejde to.Maximalne za 9 mesicu to bude fuc.. 😉

mimi
12. jún 2006

zrzecka,niekedy si myslim,ze cely zivot mi bude takto blbo.kamaratka mi vravela,ze akonahle vysla z nej placenta,tak jej bolo dobre.ja uzivam aj lieky proti nevolnosti,ale nefunguju.tebe bolo zle celych 9 mesiacov?

zrzecka
3. júl 2006

Rekla bych,ze tak prvni 4 mesice urcite...a pak se to zlepsilo,jenze to me zase desne bolelo bricho-nadymani...coz sem vubec nechapala,fakt skoro kazdy den desna krece ale jak jsem porodila ,tak to preslo.. 🙂

zuz11
3. júl 2006

no aj mne je uz 4 mesiace zle a dufam ze zvysnych 5 mi bude lepsie... lebo inak neviem ako to prezijem.. mne na nevolnosti nepomaha nic iba cerstvy vzduch (to ked ideme na dedinu k nasim alebo kamoske na stavbu) a ked spim 😀

zrzecka
3. júl 2006

No,ja si pamatuju,ze jsem se cele tehotenstvi nemohla poradne napit,ze vseho mi bylo zle...Mela jsem chit na colu,ale tu sem si samozrejmne nedala... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre