Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

lucik23
4. apr 2009

ahoj noemi, mně vůbec nepomohla, ale dobře se blinkala 🙂 Možná trochu pomohla homeopatika cocculine, cola po douškách, hroznový cukr a když bylo opravdu nejhůř, musela jsem k dr. pro Torecan (dala mi od něj čípky i tablety). Tento týden konečně začínám fungovat, tak snad už je nejhorší za mnou. měsíc a půl mi bohatě stačil!! 🙂

ramana
6. apr 2009

no ja musím povedať, že mne nezaberalo nič len sa pekne ráno vyzvracať a potom pomaly najesť. Menej jedla viac krát za deň. Ak som ráno tú kyselinu nevyvrátila tak ma napínalo celý deň. Osobne mi nepomohol ani torecan ani zázvor ani cola už potom tá možno zo začiatku...akonáhle som začala byť čo i len trošičku hladná tak sa mi robilo na grc 😀 hlavne z vôní najrôznejších 😖 do práce som ale chodila celý čas 😉 nebola som nevládna len zelená 😅

evkajojo
18. apr 2009

Ahojte,to co som si tu precitala,o tom ako je vam zle v tehotenstve,to ako keby ste vsetko pisali o mne..
Mne sa tie nevolnosti,zacali asi 7tt,jeden tyzden bol vazne hrozny,v praci som stale vracala a este aj doma.
Ale po tom tyzni,sa to postupne upravuje,sice sa sem tam vyzvracam,ale to je uz v poho na rozdiel toho tyzdna...
Vlastne,sem tam mi to pride smiesne,ze vydavam smiesne zvuky 🙂 Manzel mi hovori,ze som ako jelen v ruji 🙂
Tak dufam,ze to prejde,a inac strasne mi vadi zapach z ladnicky,ktora je mimochodom cista.. 😨

ptka
12. máj 2009

fu, chladnicka smrdi dost akutne aj mne a teda je tiez cistulinka🙂) a aktualne mi na vsetko pomaha kola. Hlavne proti spanku, lebo inak by som mohla volne hocikde a hocikedy zaspat

jespera
12. máj 2009

Ahojte Tehulky,
pridam aj ja svoje skromne pocity - ja som sice len na zaciatku, teraz som zacala 6 tyzden, a zatial to bolo v pohode, ale vcera v noci ma prekvapilo vracanie, potom som zaspala a potom opat, a zimnica , nevladala som ani stat na nohach - priseny pocit, akurat som manzelovi vravela - ze vracat po zurke je oproti tomu malina...
Takze predpokladam ze aj u mna sa to uz pomaly zacina..

saska73
12. máj 2009

Ahojte dievčatá, v knižke Plodnosť, cykly, výživa som sa dočítala, že v tehotenstve je dôležité predchádzať hypoglykémii - (poklesu cukru v krvi), treba pravidelne jesť malé dávky jedla, aj každé dve hodiny a dôležité je napr. nejesť ovocie nalačno ale dať si najprv kúsok rohlíka. V knižke odporúčajú ženám, ktorým býva zle a núti ich na vracanie, aby si hned ráno ešte v postely dali kúsok napr, kúsok keksu, rohlíka s pohárom vody a až potom vstať a dávať si niečo malé aj pred spaním, poprípade v noci.
Želám Vám príjemné tehulkovanie. 🙂

jespera
12. máj 2009

Saska - mas pravdu, moja kamoska - takto jedavala , v noci ked isla na wc -kusok banana, alebo susienky,a vravela ze jej to velmi pomahalo, a male davky cez den...

saska73
12. máj 2009

Jespera ešte som ani raz nevracala a keď sa začnem cítiť divne dám si hneď pohár vody, to pomáha aj na nízky tlak a niečo zobnem - napr. momentálne vlašské orechy 🙂 Ale čo fakt neznášam a z čoho ma už riadne naplo, je cigaretový dym a skúsila som si uvariť slabú kávu ale hneď som ju aj musela vyliať - jednoducho ten malý človiečik v brušku už teraz vie, čo je zdravé a čo nie 😀

barbarka
12. máj 2009

Ja vraciam (nie vkuse) asi od 7 tt najlepšie zaberá asi cola a slané tyčinky, keď už nič neviem zjesť. Inak vyhýbať sa smradom( ja chodím aj na záchod s rukou na nose, lebo na chodbe tu kde bývame stále smrdí) Skúšam aj hroznový cukor- kvoli zvýšeni cukru v krvi, ale neviem moc posúdiť či zaberá.

itka
12. máj 2009

Slyšela jsem , že na těhotenskou nevolnost pomáhají zázvorová lízátka. Ve zdravé výživě i některých lékárnách je prodávají. Já jsem nezkoušela, protože mně bylo špatně i z té vůně lízátka.

zuzka100
13. máj 2009

Ahojky jespera, sme na tom rovnako, som rovanko ako ty v 6 tt. ja nezvraciam, ale napina ma kazde rano aspon dopoludnia, som schopna nieco zjest az okolo 10tej. snazim sa vsak jest vela polievok, tie mi blahodarne zaucinkuju na zaludok, pocitim ulavu. a co som pocula od okolia skusenosti, tak je to velmi individualne. kolko ludi, tolko nazorov a presne tak je to vo vsetkom. prijemne tehulkovanie a vela radosti do zivota prajem vsetkym!!!!!

dommin
14. máj 2009

ahojte baby
chcela by som sa spytat , ze ci aj niektoru z vas prehana lebo ja som v 6tt a cele doobedie travim na wc stale ma prehana ale vobec nevraciam.....mate skusenosti?

pink_lady
14. máj 2009

doommin - asi do 9 tt som mala strasnu hnacku, potom zacalo vrackanie a hnacka ustupila 😅

dommin
14. máj 2009

ahoj pinky ,jejjj tak to su uplne super spravy uz sa neviem dockat 😅 a v ktorom si tyzdni alebo uz mesiaci????

veronika60188
14. máj 2009

Ahoj,babenky, mne nevoľnosti začali presne v 7.t a nebolo to príjemné, lebo každé ráno cestujem 30 km do práce.Nesmierne mi pomáha cola- nie v nejakom velkom množstve,ale dám si, aj keď som ju doteraz neznášala.A ráno v posteli 5 guličiek ipecacuanha alebo sepia officinalis rozpustiť pod jazyk, tieto homeopatiká mi poradili v podobnej diskusii a zaberajú zázračne. Pred jedným náročným cestovateľským dňom som si dala 1 tbl Ginger a celý deň mi nič nebolo.No a tento týždeň už začali silné nevoľnosti z hladu(to sa nedá vydržať) a následné obžerstvo a potom iné nevoľnosti z ťažkého žalúdka 😉

monika131
14. máj 2009

Ahojky veronika.
Ja som tiež prišla na to, že keď mi začne byť nevoľno, tak sa napijem pepsi a je to OK.
S cestovaním v autobuse mám problém aj ja, je to dosť blbé ale čo je zvláštne, v aute mi zle nie je ani keď šoférujem.
Zatiaľ som ešte ani raz nezvracala, ale zle mi je vždy večer, pobolieva ma hlava a mám taký nepríjemný pocit v ústach, ale inak je to v pohode, veď čo nepretrpíš pre bábo. 😅

bibca24
25. máj 2009

ahojte mamicky.ja som tu nova a som rada ze som nasla tuto stranku.som v 7tyzdni a po cely den mi je strasne zle.nic v sebe neudrzim.pomahali mi jablka ale uz mi ani nechutia.najhorsie je o v praci uz si uvedomujem ze uz nevladzem tolko ako predtym,ale bojim sa zostat doma aby so sa nezblaznila od nudy.

magdal1
25. máj 2009

ahojte, my cakame tretie a v kazdom tehotenstve medzi 1. a 2. mesiacom mi byvalo zle, jest muozem len rano a trochu vecer, medzitym cely den len pit a pit, vacsinou dzusy a vodu, keby som nieco zjedla, mam pocit, ze sa po.... 😒 cakam, kedy toto obdobie prejde 🙂

martina46
25. júl 2009

ahojte, ja som si dnes kupila tie kapsule ginger, no zda sa mi, ze to trochu pomohlo . na chvilu 😀 😝
zajtra zacina 9tt a je mi zle cely den. este som nevracala, ale nevladzem sa vobec malej venovat, potrebovala by som cely den vlihovat a to nejde :(
ked som bola tehu s tankou, aspon som vedela, ze toto ano, to mozem a urobi mi to dobre a teraz nic! povedala som si, ze nebudem jest ziadne prenatal blbosti okrem kys. listovej a budem pekne zdavo jest, ale ovocie a zeleninu nemozem ani citit! 😅
no co uz, uz len vydrzat to.....
najhorsi je ten pocit, ze netusim, ci som uz najedena alebo este hladna, stale ten pocit prazdneho zaludka 😝

slovakia13
25. júl 2009

tak ja sa tiez pripojim,mne byvalo zle do toho 13tt a cola mi vzdy pomohla-pred tehu som ju vobec nemusela 😀

eho
25. júl 2009

Ahoj. Dám moje tipy - zvracela jsem až do 28 tt, pak to přešlo v pálení žáhy. Pomáhala mi studená zázvorová limonáda a vychlazené hroznové bílé víno. Jednou jsem zkusila speciální lízátka a zrovna jsme vytáhla nějaké, které mi nesedlo a měla jsem co dělat abych to rozdýchala... Jo a taky jsem měla homeo - ipeca a to prý pomáhá, na mě to nezabralo, nevím...

pkrivka
25. júl 2009

ahoj taky se přidám 🙂
já měla nevolnosti od 6 tt do konce těhu. Zvracela jsem ještě ve 40tt 😝
No a nezabralo mě vůbec nic, ani léky od Dr., tak jestli znovu otěhotním, tak si toto téma pročtu velice důkladně 😀
přeji nebl.cí těhu všem

jaruska74
26. júl 2009

ahojte tak aj mne uz je vyse dvoch tyzdnov cele dni blbo, kvalitne ma napina iba pri umyvani zubov, inac cvracat velmi nemusim, ale zle mi je :( zistila som ze mi pomaha kazde dve hodiny skoro nieco zjest. nesmiem byt hladna, lebo to vtedy je strasnejsie a ani prejest sa samozrejme nemozem

emka1
15. aug 2009

Caute baby, precitala som celu temicku, ale nenasla som tusim okrem fedry nikoho, kto by tak trpel tehu nevolnostami ako ja. Od konca 6tt mi strasne zle od zaludka - cely den, celu noc, nedokazem abolutne nic zjest, len trosku caju a suchy rohlik, vsetko sa mi zasekne v krku, a napina ma, nastastie nevraciam, ved ani nemam co, schudla som 5 kg. Po 10 dnoch trapenia som to uz nevydrzala a isla som na pohotovost, tam si ma rovno nechali, lezala som tyzden na infuzkach - s podporou Ranitalu a Torecanu, mala som pozitivne ketony v moci na 4 kriziky z 5 stupnovej stupnice. Stabilizovali ma, konecne to ustupilo a koencne som sa aj schuti dokazala najest, pribrala som naspat stratene kg. Pustili ma na moju ziadost domov, ze to skusim bez infuziek, ci to zvladnam, ale zistujem, ze to opat nie je ziadna slava. Som na konci 8 tt, a asi sa budem musiet opat na infuzky vratit, lebo takto zahyniem od bolesti.

majcik
16. aug 2009

Ja som tiez z tych zien, ktorym bolo zle v tehotenstve cca od 3. tyzdna az do dna porodu. Az par hodin po porode som si uvedomila, ze mne nie je zle od zaludka a bol to fajn pocit 🙂 Takze po porode to urcite prejde.

Skusala som kadeco, tiez som bola v nemocke na infuzkach, lebo som sa dostala do stadia, ze vsetko, co islo dnu, islo aj von a uz som to nevedela inak riesit, zvracala som aj krv z podrazdenych sliznic.

Tiez mi pomahalo stale cosi jest, aj kazdu hodinu ...vdaka tomu som pribrala uctihodnych 25 kg. Mala som obdobie, ked som sladke nomohla ani citit, ani jablbka ci ine ovocie, potom som ich zas jedla skoro na kila.

Zo svojej skusenosti mozem odporucit zuvacky, hlavne take silnejsie mentolove a tabletky TUMS. Tie mi pomahali proti palenu zahy. So zuvackou som od isteho casu chodila stale ako prezuvajuci pubertiak, problem to neodstranilo, ale trosku pomohlo.

Tiez sa bojim dalsieho tehotestva, pretoze to prve som dost prelezala hlavne v prvom trimestri. Nemala som ziadne vazne zdravotne problemy, "iba" tieto nevolnosti a zvracania.

Drzim palce....

majatob
16. aug 2009

ahojte, procetla jsem jen par prispevku, tak nevim jestli uz to tu nebylo, ale doktorka mi na lehci nevolnosti poradila nanuky a cucat kostky ledu... 😵 😵 😵

atrami
16. aug 2009

Ak mám pravdu povedať som rada, že je to za mnou. Niekedy som nevládala ani chodiť a nie starať sa ešte o 2 deti.
Mne trochu pomáhalo ráno zjesť nejaký keksík, jesť častejšie a málo.

Držím palce!!!!!!!!

sara27
28. aug 2009

Ahojte ..ja som v 10tt a uz treti den zvraciam nonstop..najprv mi bolo len zle a zle asi od 5 tyzdna...a teraz je moj najlepsi kamarat zachodova misa....zvraciam uz aj krv a bojim sa ze to bude este horsie....vyskusala som uz vsetko nic mi nepomaha....dufam ze to coskoro prejde lebo mam strach o to moje este nenarodene dietatko... ☹ ☹

kika29
29. aug 2009

KRV? A doktor ti čo na to povedal? Aj mne je zle od začiatku a doktor mi dal na to čípky ver zaberajú. Ja mám dosť napnutý žalúdok akoby som tam mala kameň a zvraciam alebo lepšie povedané ma veľmi napína. Kôli tomu ma aj vypísal na PN lebo som nevedala fungovať. Iba som behala na záchod. Teraz mi je už lepšie ale nevolnosti ešte celkom neprešli ale je to už oveľa lepšie. Aj ja dúfam že to postupne prejde. Sara tak ti držím palce nech je ti čím skôr lepšie.

sara27
29. aug 2009

ano krv ale uz to trochu preslo....a som zvedava co mi na to povie doktor v pondelok mam termin takze mu to musim povedat....je mi uz trosku lepsie a dufam ze to tak bude aj pokracovat.....ja beriem na nevolnosti homeopaticke tabletky ale nezaberaju mi vobec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre