Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

norikk
4. feb 2010

je pravda, ze buduce mamicky,ktore nezvracaju budu mat chlapceka,? :D

flamenga
4. feb 2010

norikk nie, ja vraciam od 6tt doteraz a čakáme chlapca 😝

flamenga
4. feb 2010

ani brucho nemám špicaté a chutí mi sladké 😎 😝 takže všetko sú to babské hlúposti, hlavná je spermia 😵 😀

monaberuska1
4. feb 2010

ahojky holky, az ted mi začali nevolnosti☹rano a vecer skoro to zacina byt pravidelne ☹ ale bohuzel na to neni nic je to ale svym zpusobem dobre pry apson vime ze nam hormony pracuji a mimco se usazuje že??nekde jsem to slyšela 🙂

norikk
4. feb 2010

a te nevolnosti to je len pocit na vracanie ci aj samotne zvracanie, ja chvalabohu nezvracam, ale zle mi je furt, hlavne ked sa blizi hlad...

cikyta
4. feb 2010

Norikk-tak koho poznám a čakala chlapčeka,tak nezvracala a ja,čo mám dcerku som vracala 4 mesiace v kuse 😝

flamenga
6. feb 2010

moja mama vracala pri mne (čiže baba 😀) do piateho mesiaca.... ja čakám chlapca a vraciam od 6tt doteraz... už som šiesty mesiac 😠 😠 🙄

reha25
7. feb 2010

Norikk, ja mam ten isty pocit.Je mi stale na zvracanie, ale nikdy nezvraciam. Niekedy si myslim, ze mozno ked by som raz vracala tak mi potom bude lepsie. Lenze neda sa. Uz som z toho zufala, lebo aj moj manzel hovori, ze vyzeram velmi smutna a utrapena. A ja mu stale opakujem, ze keby jemu bolo zle od rana do vecera, tak neviem ci by mal usmev na tvari. Chudacik az mi je ho dakedy luto. Vcera si dal na seba svoju oblubenu vonavku a ja som sa skoro povracala. Citila som ju v dome cely den a cely den ma napinalo na zvracanie. Povedal mi, ze ju radsej nebude pouzivat. Je to strasne zaujimave, ze nieco co normalne zboznujes sa na druhy den stane niecim, co nenavidis. 😒

weirdo
7. feb 2010

Ahojte,
tak ja som si tym tiez presla, ale ja som nemala ranne nevolnosti, ale vecerne. Takisto som to nemala take, ze by ma napinalo a bolo mi na zvracanie od hladu, ale mne bolo strasne tazko od zaludka, zacalo to okolo obeda, pokracovalo az do vecera a to mi uz bolo tak blbo, ze som len lezala bezvladne na gauci a navecer som uz zvracala. Samozrejme mi vadili i vone a podobne veci (na tie som citlivejsia este teraz, ale uz oooovela menej).
Kazdopadne ziadne rady nezaberali, hlavne nie tie typu vkuse jest (pretoze to moje nebola klasicka ranna nevolnost stupnujuca sa hladom), aby neprisiel hlad, ale aj tak som sa snazila jest priebezne, i ked maloco mi chutilo. Potom som si nasla veci, co mozem jest (rozok s dzemom vkuse 2 tyzdne, rozok s pastekou takisto atd, mala som proste take obdobia, ze som jedla jednu vec, okrem obeda, to nejake masko a zemiaky), ale aj tak som zvracala kazdy vecer, az raz, tak ako prislo aj odislo.
Takze to treba len pretrpiet, zial, ale verte mi, ze zo zaciatku som myslela, ze zomrem, nevladala som ani nic, bola som malatna, ale zvykla som si a teraz je to oki - v tomto smere aspon, zase pridu ine veci 😀
Drzte sa a i ked som predtym tomu neverila, chce to len cas ... nic ine nepomoze ... podla mna.

burina111
7. feb 2010

ahojte baby, tak ja som ich vôbec nezvládala toto tehotenstvo...môj lekár mi predpísal čipky torecan..su veľmi dobré, veľmi pomohli...poskúšala som aj homeopatiká, zázvor a neviem čo všetko....iba tie lieky ma ako tak zachránili...našťastie to už ustupuje
všetkým držím palce,nech to skor prejde a bábatká moc netrápia 😉

flamenga
7. feb 2010

weirdo prosím ťa a kedy si prestala vracať? Mám ešte nádej? 😅 Či už som dávno za vodou a musím sa zmieriť s nadrapovaním až do pôrodu? 🙄 😢 😠 😅

henikav1
8. feb 2010

baby, mne na nevolnosti pomahalo jest nejake suche keksiky, vzdy ked mi bolo zle som jedla? A to som si vzdy dala rano nejaky keksik skor ako som vstala,(mala som ich pri posteli) inac keby som najprv bola vstala, uz by bolo neskoro, uz by som nevedela jest

weirdo
8. feb 2010

flamenga - Ty este vkuse vracias??? Sledujem Ta v teme Jun2010, ale nevedela som, ze este Ti to trva 😕
No tak ja som bola chvalabohu klasicky pripad, zacalo to v 7tt a skoncilo v 13tt. Ale tak su aj extremy, co si asi aj Ty 😒
A kolkokrat denne vracias? Kazdy den? Preto furt nepriberas 😖

kabulko
8. feb 2010

Cafte baby.
mozete mi plz poradit ci je normalne, ked som cca v siedmom tyzdni (podla ultrazvuku plus minus jeden tyzden) a branim cipkov torecan (1 tbl denne) mi skoro uplne vymizli ranne (celodenne ☹ ) )nevolnosti?
mne totiz zacali nevolnosti v utorok pred dvoma tyzdnami, pricom sa moje zvracanie stupnovalo az na pocet 5-6 x denne. schudla som 4 kila za 1a1/2 tyzden, a po 10 dnoch utrpenia mi doktor napisal tie cipky. beriem ich od minuleho stvrtku, pricom zvraciam cim dalej tym menej - vcera len raz a dnes zatial ani raz.
je to normalne, lebo zacinam sa obavat, ze nieco nie je v poriadku s babatkom.
prosim napiste mi vase skusenosti.
prajem krasne tehulkovanie bez akychkolvek problemov

flamenga
8. feb 2010

weidro ešte stále 🙄 Niekedy sa podarí napr. dva dni "v pohode" - teda prežijem len s celodennou nevoľnosťou, ale niekedy to proste ráno neustojím a štavy musia ísť von.... alebo večer, keď mi niečo nesadne, tak to proste letí rýchlosťou blesku do WC 🙄 Tak nič.... snáď to pôrod spraví... dúfam, že náš Janko nepôjde na stužkovú a ja budem mať hlavu v lavóre 😀

weirdo
8. feb 2010

flamenga - drzim palec, aby to preslo skor ako do porodu! 😕
Ved to uz neni normalne tolko objimat misu ... 😀 . A zase si to zober tak, ze si vynimocna 😵 (i ked asi by si radsej bola regulerna, co? 😀 )

flamenga
8. feb 2010

weirdo 😀 😀 táto výnimočnosť je mi prd (pardón) platná 😀 ale už sa z toho smejem.... raz to predsa musí skončiť 😀 len sa bojím, že pri pôrode nebudem vedieť čo skôr... či grcať alebo tlačiť 😀 😀

alzbeta.hod
8. feb 2010

ahojky smím se přidat?

weirdo
8. feb 2010

flamenga - nuz, aspon pri porode nebudes riesit kontrakcie, ale to, aby si neotyckovala doktora 😀 😀 😀
Prepaaac, takyto humor, ale mne pomahalo, ked sme si z mojich nevolnosti robili srandu 😝

weirdo
8. feb 2010

alzbeta.hod - ja sem uz nepatrim, ale aj tak Ta slusne privitam a prajem, aby si z tohto "vlakna" co najskor mohla odist 😵

flamenga
8. feb 2010

weirdo 😀 😀 😵 v takom vysokom týždni ako som ja pomôže už len "čierny humor", nič iné 😀 Moja prvá nádej bol koniec prvého trimestra - nič.... druhá nádej boli pohyby - nič.... takže už mám len jednu - pôrod 😀

weirdo
8. feb 2010

flamenga - tak pome hladat vyhody ... pribrala si tusim 1kg, ejha, to je supeeeeeeeer 😎
Ozaj, a mas este vyslovene nechute k niecomu a tak? Alebo si proste len tak sem tam grcnes? 😀

flamenga
8. feb 2010

hej, 1 kg 😅

a nechute? Nemám zoznam... mne každý deň nechutí niečo iné a niečo iné mi smrdí 😀 Napr. teraz sa už cca tretí týždeň 😕 😅 ráno "dopujem" rožkom s lekvárom, ináč by som mala "pokec" 😅 Ale jedno je isté.... cibuľa mi smrdí dodnes 🙄 😎

weirdo
8. feb 2010

Uuuuuu, si riadna bachrana 😀
No na rozku s dzemom som ja odzila tiez zo 3 tyzdne, potom pasteka, potom prievidzsky salat (kapusta, salama, taky fialovy 😅) - to ked uz moj drahy videl, obracal oci, vraj to bol kentus uz na pohlad 😝 ... ale Ti poviem, ten zo mna isiel jedna radost 😀 , sice po par hodinach, ale ta farba sa nezaprela 😀
Fakt cibula? A co vonavky?

alzbeta.hod
8. feb 2010

weirdo: moc děkuju za přivítání..... Můžu se zeptat kdy asi tak nevolnosti odeznějí?

zzuzullka
8. feb 2010

ahojte, ja som mávala nevolnosti skoro od začiatku tehu a trvali až do 20tt 😒

weirdo
8. feb 2010

alzbeta.hod - juj, ja nie som expert, len vo vseobecnosti plati, ze v cca 12tt to konci, ale potom su tu take vynimky ako flamenga 😒
Kopec babam pomohli rozne rady, zavisi, ake nevolnosti mas ... ranne?

smoulinka.ciko
8. feb 2010

alžbětka to je individuální. Já je měla skoro celé těhu a do cca 17 tt celodenní. Když jsem to mluvila dr, tak mi prohlásil, že to k těhu patří ☹

zzuzullka
8. feb 2010

a ja som schudla pri tých nevoľnostiach 6kg a ešte stále som 2kg v mínuse od pôvodnej váhy

alzbeta.hod
8. feb 2010

jj taky jsem to řekla dr a řekl že mi to nezávidí ale že je to dobré znamení. Trpím jak pes, jsem vyčerpaná a je mi stále zima. Doufám že to za měsíc přejde. á mám nevolnosti večerní. Je mi nevolno od rána ale zvracím jen večer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre