Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

shiona
11. sep 2010

@eva76 niektorym tehulkam tehu nevolnosti trvaju ovela ovela dlhsie ako do 12tyzdna.. na to by som sa velmi nespoliehala..

bambi9
11. sep 2010

ahojte, ja zatial neviem co su to nevolnosti nastastie... nie je mi zle,nic... jedine co mam su zavrate, hlavne po jedle... co by mi mohlo pomoct? 😒

pepi_petra
21. sep 2010

Ahojky,
Neviem si rady s nevolnostou,ktora mi zacne od 11-12 tej naobed a trva do vecera a potom sa budim v noci ze je mi desne zle.Citim sa ako vyzmykany citron.Vycerpana,zima mi je,len spat a spat,vraciam a malatna som.A to som len 6 tyzdni.Vobec nezvladam pracu.Pracujem ako kadernicka.Viete poradit nieco,po com sa ulavi???Muz je zo mna uz na nervy a mne je trapne zostat doma na PN ked som len v zaciatku....

katkas1
21. sep 2010

@pepi_petra no ja som pri dcere vracala celych 6 mesiacov a to vysla zo mna aj voda, bolo mi zle od rana do vecera este aj v noci som sa na to budila ze ma napina, takze ti poradit neviem, paradnes som za tych 6 mesiacov schudla. Niekdety ma napinalo az tak ze som si aj cvrkla, no niekedy aj viac, jednoducho nenormalne tlaky , hlavne ked uz nemalo zo mna co vynst.Nemohla som nikde chodit, proste to stale zo mna islo.Za cele tehu som pribrala len 4 kg, ale byvalo mi tak zle ze som cele dni lezala a bola som rada ze vladzem dobehnut na zachod, nemohla som jedlo ani citit a ani na obrazku vidiet lebo mna hned natahovalo, moj dr to nijak neriesil a bolo to vybavene, potom k tomu este neskutocne palenie zahy ze som cely den bola na jednom holom rozku ;ebo som nedokazala do seba nic dostat. A vracala som hned len co som otehotnela, este aj po porode asi 2 tyzdne som nemohla do zaludka nic dostat lebo to inak islo hned von.

pepi_petra
21. sep 2010

katkas1 uff no ak ma toto caka,dakujem 😖 prave ja som tak teraz.Rano este celkom ok, ale po tej 11-12tej naobed to pride do stavu ako keby som mala proste chripku,uplne vycerpana .Pripadam si ako simulantka.Ostane babule tehule co poznam funguju uplne normalne.Staraju sa o druhe deti,chodia do prace a ja niesom schopna uvarit obed.Hlad citim,najem sa a potom ma napina a napina a az tak po 3 hodinach to ide von. Uz som zufala sama zo seba 😔

lolittka
22. sep 2010

@pepi_petra ja sa Ti ozývam zo šiesteho mesiaca..vôbec nie si sama.. 😉 a ani náhodou simulantka 😅

pepi_petra
22. sep 2010

@lolittka prosim ta,len mi nehovor ,ze tebe je stale aj v 6mesiaci spatne ☹ ☹

lolittka
23. sep 2010

no, bohužiaľ..veru veru, práve som sa vrátila z konzultácie u gastro-doktora 😕

robi
23. sep 2010

Ahoj,
právě se nacházím v posteli... snažím se najít nějakou vychytávku, abych pořád nezvracela. Dneska ráno to bylo zase třikrát, na etapy, prvně to byla kola, pak sušenky bebe a pak už šly jenom kyseliny, potřetí jsem u toho i brečela, jak je mi zle a jak to nezvládám 😢
Jak den začne, tak pokračuje, takže celý den jsem v posteli, v poledne spím s malou a nejsem schopná dojít do kuchyně...
S dcerou jsem to měla taky tak, ale myslím, že to nebylo tak strašný, podruhé už to zvládám hůř a hůř, myslela jsem, že už mám svoje za sebou a druhý těhu, že už bude lepší!!! Při prvním těhu jsem zvracela ještě měsíc před porodem a při porodu 😖
Torecan pomáhá, ale nechci ho brát pořád. Musíme si držet pěsti a vydržet 😉

pepi_petra
23. sep 2010

@lolittka a co ti povedal?Mne lekarnicka poradila nejake homeopatika,zajtra idem na gyndu,tak to snou zkonzultujem.Cipky mi lekarnicka vobec nedoporucuje ☹

@robi niesi sama kto sa citi totalne neschopne.Vsetci doma mi hovoria ,ze niesom chora,ale len tehotna.Ako keby som to nevedela 😀 ale to sa neda.Grciam,stale ma napina,potom mam zimnicu,potom spim,potom jem,potom grciam,potom zimnica a stale dokola.Niesom schopna uvarit obed.
Nebojis sa uzivat tie cipky? 😒

janinka23
23. sep 2010

Holky mě odešly nevolnosti teprve minulý týden, celých 10 týdnů jsem byla KO, totálně nepoužitá, nemohla jsem nic sníst, uvařit oběd nepřipadalo v úvahu, dpmácí práce , to už muselo fakt něco být, ani nevím jak jsem to přežívala, dr mi dala Torecan, někdy mi pomohl někdy ne, ale spíš jsem ho moc nebrala, protože mi to nebylo moc příjemné.Taky jsem pořád jen spala. Díky bohu už nevím co to nevolnosti jsou a jsem ted v 16 týdnu v pohodě, jo a mi hrozně vadilo bylo vyprané prádlo, mám doma 2 měsíce prané prádlo a ještě jsem se ho nedotkla , protože jsem ho prostě nemohla cítit. Musíte vydržet holky, držím palečky

pepi_petra
23. sep 2010

@janinka23 s tim pradlom som na tom rovnako.Dnes rano som dala prat,ale vyvesat musel manzel.Moja oblubena vona avivaze ma napina.Takze momentalne periem uz bez avivaze 😉
Za dialsich 10tyzdnov sa vygraciam s podoby.... ☹

lolittka
23. sep 2010

@pepi_petra
gastro-čiže "hadicové" vyšetrenie sa tehotným nerobí, tak sme pokonzultovali, zobral krv-na všetko čo sa dá..aj na kravskú bielkovinu. odporúčal gastrotuss a predpísal nutridrink.
celkovo som schudla 10 kg, ale keď sa priráta, že bábo vo mne niečo váži, plus plodová voda, plus prsia narástli, tak relatívne aj viac..ešte ma môj gynekológ-okrem gastroenterológa-poslal aj na konziliárny utz do nemocnice-že pre istotu, či bábo prospieva.
ale bábätko rastie, kopká, darí sa mu..tak toho sa nebojím, ešte nám aj o štyri dni posunuli termín pôrodu dopredu, takže sa neobávam.. 🙂
..no a so všetkými výsledkami potom pôjdem do nemocnice do amb.rizikových gravidít, kde uznajú, či ma budú iba viesť u nich, či si ma nechajú na infúzkach..no uvidíme..
..ale pár posledných dní, tak cca týždeň sa už s drobčekom v trávení trošku zlaďujeme..tak som zase o trošku optimistickejšia 😉 ..síce nie po prvýkrát počas tehotenstva chytám druhý dych..no verím, že to už je natrvalo..viac.menej 😀
..no v každom prípade..ešte vydržať niečo cez 120 dní..(hehe-to myslím do pôrodu)..a bude faaajn 😀 😀 😀
Jednoducho- treba mať nádej, optimizmus, občas sa treba vyžalovať, poplakať..ale nakoniec to brať trochu aj z nadhľadu...a bude dobree.po pôrode teda určite 😀 😀 😀

pepi_petra
23. sep 2010

@lolittka joj tak to ma naozaj mrzi.Musis byt velmi silna 😉 Ja som dnes grcala asi hodinu v kuse,uz ani nemalo co ist von.Snazim sa prcka v mojom brusku ukecat,nech pekne poslucha 😀 ,ale nedari sa mi.Dava mi dobre najavo ,ze je aktivne mimco 😀 zatial len maly hrasok...hehe aspon tymto sa upokojujem.

lolittka
24. sep 2010

@pepi_petra neboj, všetko zvládneme.. 😉 budem Ti držať palce..my- maminy sme bojovníčky- to uvidíš 😉

xenia2734
24. sep 2010

Tehulky, uzivali ste niektora v tehotenstve cipky Torecan????? Ja som si ich uz nasadila, lebo uz mam dost. Nic mi nechuti, je mi zle cely den, v najlepsom vraciam len vecer. Zle mi je aj v noci. ☹
Koncim 12tt.
Pri prvom tehotenstve mi bolo zle az do 16 tt.
Dufam, ze teraz to prejde uz skor, lebo este 4 tyzdne nevydrzim.

pepi_petra
24. sep 2010

@lolittka tak som doma od gyndy.Povedala ze to vyzera dobre,dala ma PN a v lekarni som si objednala nejake homeopatika na nevolnosti.V stredu idem znova na kontrolu.

Chcem sa Vas babule spytat,tajite pred okolim ze ste tehule,alebo sa vysmiate pochvalite?

xenia2734
24. sep 2010

@pepi_petra Ja sa snazim o tom nerozpravat, ale moj muz sa s tym chvali kadial ide. Uz som ho za to niekolkokrat karhala, ale nepomaha to 😉

pepi_petra
24. sep 2010

@xenia2734 ja mam rovnaky problem ako ty.Napinanie a grcanie pocas celeho dna az do noci.Slabost,malatnost a nekonecna unava.Lekarnicka mi Torecan nedoporucuje i ked dr ho davaju.Tak skusim homeopatika 😉 poobede si idem pra ne.

xenia2734
24. sep 2010

@katkas1 Katuska to ako ja aj vcera. Mna tak uz napinalo na zachode, ze som si normalne cvrkla. Som to dnes rozpravala sestre, tak sa cudovali, ze ako je to mozne. No vidim, ze nie som sama. ☹

xenia2734
24. sep 2010

@pepi_petra Preco nedoporucuju?????? SU nebezpecne??????
Ja som ich uzila 3x za tri dni.

pepi_petra
24. sep 2010

@xenia2734 Ve vraj nieje dokazane ci ovlivni plod mimnka,mne povedala lekarnicka a potom na nete som hladala a nasla toto:
Nedá sa vylúčiť riziko pre plod. Podľa FDA klasifikácie liečivo patrí do skupiny C. Nevykonali sa žiadne adekvátne štúdie na dôkaz alebo vylúčenie teratogenity alebo fetotoxicity u ľudí. Užívaniu tohto lieku sa treba počas gravidity vyhnúť, okrem prípadov, kedy možný úžitok pre matku prevýši riziko pre plod. Nie je známe, či sa liek vylučuje materským mliekom, preto sa počas liečby neodporúča kojenie.

ale babulky ho tu uzivaju,tak hadam to take zle nieje,neviem.Ja osobne sa tomu vyhybam...
Urcite niesi sama,ja som vcera nad mojou novou kamoskou -zachodovou misou uz aj plakala 😖

xenia2734
24. sep 2010

@lolittka ja som tiez predtym zila na jogurtoch a tak. Akonahle som tehotna, mliecne vyrobky ani len vidiet, to iste aj sladkosti.
Pri prvom tehotenstve mi vsak ovela viac vadili vone. Nemohla som ani len vonave mydlo, sprchovat sa len s cistou vodou, lebo som nezniesla sprchovy, parfem, avivaz nic. Z tohto hladiska to je lepsie. Aj ked mi to vadi, ale nie az tak.
Pri prvom mi bolo tiez zle vecer aj teraz je to horsie vecer a v noci.
Vracala som do 16 tt. Mala bola vsak dost velka mala 3700 g.
Tak som zvedava co bude teraz 🙂

xenia2734
24. sep 2010

@pepi_petra Peti aj ja som vcera tak vracala, ze z hora slzy a zdola som sa popisala a to az dva krat. Ine nerobim len periem. Som ako male dieta, alebo nejaky senilak. Vecer som uz volala muzovi, bol na hokeji, nech pride co najskor a nech sa postara o malu, lebo uz nevladzem.
A to som este s nou bola na tanecnej. Ale tak, ze pri sebe som mala zachranny sacik na vracanie.
Mne este pomahaju mandle. Tie hryzem cez den. Musim si ist kupit, lebo sa mi minuli. 🙂

flamenga
24. sep 2010

@pepi_petra v tehotenstve sa nič neodporúča, výrobcovia liekov sa týmto kryjú... no Torecan bábätku určite neublíži, ináč by ho nedávali do žily v prípade hospitalizácie pre vracanie 😉 🙂
Apropo... mne napr. Torecan nepomáhal 😀

robi
24. sep 2010

Ahoj,
řešíte, jestli Torecan ublíží nebo ne.
Já si, když je nejhůř, dám půlku, včera jsem zvracela za den celkem 5x, ven šlo všechno. Když už na sobě cítím, že jsem slabá, že v sobě nemám ani tekutiny, tak si ho radši vezmu. Než být dehydrovaná a trpět, tak si ho vezmu, i když teda taky nerada. Veškerý léky v těhotenství můžou uškodit... Ale tohle snad ne, je na předpis a gynekoložka by mi ho snad nenapsala.
Dneska ráno jsem si taky vzala půlku a den je hned lepší, když od rána nezvracím. Víc jím, víc piju, mám víc energie, tak den se dá líp přežít 🙂
Jinak teda mě kola na lačno pomáhala, ale teď už ne, tak zkouším po ránu půlku čípku a lízátko Gravipop a pak ještě v posteli něco sníst, nejlépe sladkýho.
Už aby bylo líp...

pepi_petra
24. sep 2010

@robi a to lizatko ti pomaha? 😀 ja mam doma homeopatika sepia officinalis 9ch,dnes som si dala prvy krat,tak cakam na ten zazrak 😒

katkas1
24. sep 2010

@xenia2734 ja som si cvrkla velakrat a niekedy som sa uplne pocurala, take tlaky to boli. Tak som sa bala ze mi to ostane aj po porode, uz som stresovala ze sa budem pocuravat ako stara zena ale nastastie nic. No boli to tazke stavy. Teraz som zase tehotna a nic, nevraciam ale zato uz 3 t krvacam takze nic moc, radsej by som vracala
🙂

pepi_petra
24. sep 2010

Babulky a neslintate 😀 ja mam stale tolko slin a potom aj znich vraciam.No dnes ma naplo na grc,dala som si tie sepia a preslo to.Nie uplne,ale uz ma tolko nenapina....zatial.

robi
24. sep 2010

@pepi_petra Celkem pomáhají, ale nevím, jestli si to jenom nemyslím 🙂 Je v tom zázvorový extrakt a možná spíš to lízání cukr mi dělají dobře, no každopádně jich tu mám asi 10 a brzo zase půjdu vybrat lékárnu, kvůli mě musí vždycky doobjednávat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre