Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

daniela1974
3. nov 2010

Ahojte. No mne je zle asi zo vsetkeho. Varit musim, lebo mam doma muza a dve deti ale premaham sa. Cibulu prazenu nemozem citit, kuracie maso nechytim do ruky, ked nieco zjem este dva dni citim, co som mala v ustach. Stale mam na nieco strasnu chut, co je cudne, ze mam na nieco chut, aj ked viem, ze by mi z toho bolo strasne zle. Kazdy den mam chut na kavu a ked si ju uvarim, tak ju nevypijem. Doteraz mi byvalo zle od rana do 11.hod, potom sa to presunulo do 13.00 hod a teraz mi je blbo 24 hodin denne. Uz aby presiel november, snad to prestane po 3. mesiaci. Ked som cakala prve moje deti, tak mi vobec zle nebolo. A pritom vaha mi neklesa. Ked tu citam vasich 53 kil, tak to moja noha jedna tolko vazi. 😎 Inak leniva som neskutocne, ja predtym zienka domaca, teda matka pluku, prala, varila, zehlila, piekla, sila, umyvala - teraz prejdem pohladom na umyvadlo v kupelni a pche, spinave??? a co? Len dufam, ze ma to prejde, sama sa nespoznavam. 😲

zuzana110
4. nov 2010

@daniela1974 Ahoj Daniela.Ja som sice len v 5tyzdni ale viem o com hovoris.Mne je uz tyzden zle a zle.Od rana do vecera.Vcera ani neviem co ma to napadlo a dala som si kyslu kapustu a zrazu sa mi polavilo. Dnes rano to iste a je mi lepsie. Pomaha to sice na chvilu ale predsa.Skus a daj vediet.

daniela1974
4. nov 2010

@zuzana110 Ahoj Zuzana, dakujem za radu, skusim, len musim sa vybrat do mesta kupit si ju. A to s musim premoct tam vobec ist. Ale inak dnes som to umyvadlo umyla. Aj okna. Som sa premohla. A upiekla som si zemiaky a dala som si k nim cviklu, ktoru som predtym milovala, a teraz mi vobec nechutila. Dnes vynimocne nemam kyselinu. Nikdy som nemala take starosti a zrazu teraz v 36 rokoch viem prvy krat, co je to mat kyselinu. Ale vydrzime. 😉

ejka2
5. nov 2010

@daniela1974 ahojte, babenky...ja som sice uz tyzden pred porodom, ale tehotenstvo som prezivala katastrofalne.
Aj mne poradila moja znama este zo zaciatku stavu z kyslej kapusty, no dopadlo to katastrofalne.
Prvy mesiac som bola uplne fit. Pamatam sa, ako som hovorila manzelovi, ze ak budem mat taketo tehotenstvo, tak to bude parada. No asi som to zariekla. Zacalo sa to 2.mesiacom a doteraz to neskoncilo. Nedokazala som jest a dokonca ani pit, nehovoriac o tom, ze som nemohla ani z jedla nic citit. Pecivo vobec, ani piskoty, ani ovocie a zeleninu uuuuuf, kurca ci moj oblubeny vyprazany syr , jogurty, polievky🙂 Non-stop som bola na zachode, celych 24 hodin al. na posteli so sackami ci lavorom. Vracala som, no neprehanam 40 krat/24 hodin. Manzel bol uz zo mna zufaly. Pripravoval mi ranajky - polovicu rohlika, skoro cisteho nakrájaneho na drobne kusocky a jedla som ho hodinu a pol a potom isiel hned von. Jedine co som mohla, ale aj to po malych hltoch bolo moje oblubene kakao.
To vsetko ustupilo az v 7-8 mesiaci tehotenstva a pretrvava to doteraz, aj ked nastastie uz nie takto. Tyzdenne kecam s WC misou asi 5-8 x, zalezi od tyzdna. Ale musim stale jest, keby som nejedla, tak ten pocet by sa radikalne zvysil.
...takze baby hlavu hore!!! Co sa tyka babetka - nebojte sa! Ono si aj z toho nicoho, z toho mala vezme to, co potrebuje, pretoze nikdy nevyvratite uplne vsetko, aj ked to mozno tak vyzera.
A co je velmi dolezite : Po kazdom vyvrateni jedla, ci len kyseliny sa najedzte a napite, stale, stale, stale!!! Myslite na babetko! My zeny sme velmi silne a zvladne to kazda z nas!!! Drzim palce!!!
Ja som popritom este robila mesacne 1600 kilometrov, takze tieto starosti som prezivala aj v aute spolu so sackami, kt. som minula neskutocne kvantum 😀 😀

lolittka
27. nov 2010

@ejka2 ahoj, Tvoj príbeh mi veľmi pripomína ten môj..
..a tak a zas som v tejto téme..som sa tešila ale "dlho" z pocitu trávenia! 😨
ja tomu nerozumiem..už to síce nie je tak časté, ale chváliť sa zas nemám čím..párkrát v týždni zas musím letieť na "wec" 😖
váha mi zas jemne klesla- o tri kilá dolu za posledné dva týždne, trávim problematicky, furt mám žáhu..jem málo ako vrabec, je mi zle na vracanie a zároveň mám pocit hladu..už aby som porodila 😉 ...ešte 61 dní...och jooj
držme sa , maminky 😉

mandarinka85
27. nov 2010

Ahoj dievcata...pripajam svoju skusenost...o tehotenstve som sa dozvedela az v 6tyzdni-dovtedy mi nic nebolo(aj lekarovi som povedala ze ak bude v buducnosti dalsie nech mi to povie az tesne pred porodom)🙂nooo.od 6tyzdna som zvracala asi stale.len co som oci rozcapila bezala som na zachod...rady ze sa mam najest skor nez vyleziem z postele nezabrali.....smrdelo mi vsetko a ked som mala na nieco chut-kym som to spravila hnusilo sa mi to🙂kamosky ma utesovali ze to je iba prve tri mesiace...no figu...darmo som sa tesila...preslo to az v 6..a to mozem byt rada lebo sestra zvracala este aj na porodnej sale...obdivujem vsetky pracujuce mamicky ktore maju taketo potiaze..ja som bola doma a mala som pocit ze zvladnem len spat..takze si neviem predstavit aky vykon by som podala za 8hodin🙂.aj cesta autom bola utrpenie kazde 3km sme museli stat🙂noo aby som vam poradila:mne pomohli ciastocne stiplave zuvacky a zohnala som si tehotenske lizatka proti nevolnosti(nejake mi ostali ak by ste niektora chcela vyskusat)a vdaka tomu mi bolo potom zle len zrana.cez den som cmulala lizatka v jednom kuse🙂.....Dievcata drzim vam palce nech to v pohode zvladnete...ja mam termin za 5tyzdnov... nevolnosti sice nie su ale bolesti krizov a krce noh to uzasne nahradili🙂a to nehovorim o tom ze chodim cikat 10x za noc...asi priprava na to nocne vstavanie k mimcu🙂

mandarinka85
27. nov 2010

Este som zabudla jeden den som mala taky ze som zvracala asi 20krat a uz som nevladala vstat od zachoda..kamoska mi dala Torecanove cipky(zvracanie uplne preslo este som sa aj super najedla)ale mozte si dat vynimocne jednu a az po tretom mesici..odvtedy mam cele blenie v chladnicke🙂pre istotu🙂

lolittka
1. dec 2010

kamarátky- spolubojovníčky...rátam dni do pôrodu 😒 ..sa možno raz aj najem...a nebudem jak mucha z omáčky 🙄 😀

lolittka
4. jan 2011

najnovšie mi pomáha pitie viney+minerálky (pomer 1:1) už od samého rána, žuvanie bezšupkových mandlí(nesolených, len takých "natural")-vždy si dám 5 ks a dobre ich požujem, prehltnem..sú skutočne zásadité. a dostatočne dodržiavam chodenie na "veľkú", a ráno štartujem trávenie len jabĺčkom. neviem či práve toto pomáha, ale ak to konzumujem, prevažne mi je ..hmm, no lepšie 😉 tak skúste.. 😉

bibi16
23. feb 2011

@zuzana110 ahoj jezis skoda ze je obchod zavrety ale zajtra idem kupiat kapustu ja som v 5tt a je my strasne :(

enrikad
1. mar 2011

ahojte...som síce len v 7tt, ale pociťujem strašné bolesti v podbrušku, je mi na zvracanie, neviem spávať,... takto zle som sa v prvom tehotenstve necítila...neviem si to vysvetliť, predpokladám, že je to aj vekom - mám 35r... ale myslela som si, že to druhé tehotenstvo budem lepšie znášať---a opak je pravdou. ☹ vaše rady sú zaujímavé..., ďakujem za ne...

livuskad
4. mar 2011

ahoj ja som v 12tt a ranne nevolnosti su hrozne ja uz tiez neviem co robit hned ako sa postavim utekam na wc... nevladzem nic robit ked lezim tak mam zaludok ako na vode ale aspon nezvraciam ale akonahle sa postavim tak koniec... nejake rady?

kalo
4. mar 2011

Kup si v lékárně lízátka protí těhu nevolnostem...jmenují se Gravipop 😉 Chvilková úleva to je...

kalo
4. mar 2011

@enrikad Prý nevolnosti bývají častěji u holčiček 😉 Kluci jsou prý v tomto směru ohleduplnější díky nějakému hormonu..Věkem to nebude...

lyongirl
4. mar 2011

@kalo no neviem, ale ja mám 2 chalanov a nevoľnosti som mala pri obidvoch tehu hrôzostrašné, teraz nanovo, príznaky 3x rovnaké, tak som zvedavá, čo to do tretice bude...

maca_p
4. mar 2011

jaaaj kocky, ja som v 36 tt a furt rano grciavam, tie zlte zaludocne stavy. v prvom teho detto. obaja chalani 😲 . niekedy mam tak spaleny hrtan, ze je to aj s primesou krvi a pred ocami vidim hviezdicky. najhorsie je to ked mam plny nos, to cakam, ze mi raz vystreli dekel z hlavy.

mis_ka
4. mar 2011

ja som vracala v kuse do konca 5.mesiaca... ale co mi velmi pomahalo bol caj s cerstveho zazvoru, vyskusajte 🙂 zazvor nakrajat alebo nastruhat a zaliat, je to dokonca celkom chutne.

maandy
5. mar 2011

Celkom povzbudzujuce spravy, ze sa toho asi do konca tehu nezbavim... 😀 😀
Pripajam sa k spolutrpitelkam nevolnosti, ja dokola to iste..vracanie, napinanie, bolenie hlavy, zaha... ☹

tinika
6. mar 2011

ahojte, ja s nevolnostami skusenosti velmi nemam, ale teraz mam take divne stavy, slabost, krutenie hlavy, čo na to pomoze? este viac pit? dakujem za rady

enrikad
7. mar 2011

@kalo : to by ma len potešilo - keby to bola baba...😀 a samozrejme zdravučká, lebo ako všetky mamičky aj ja po inom netúžim -ako po zdravom dieťatku...

perca
8. mar 2011

ahoj holky, chtěla bych se s vámi podělit o moje zkušenosti 😉 : mě začalo bývat špatně snad od druhého dne, kdy jsem na testu objevila dvě čárky, no možná jsem si to jen vsugerovala 😉 prošla jsem si několik rad na netu, např. ty piškoty nebo keksy ještě v posteli, jíst po hodinách a neustále,... no někdy to účinkovalo jindy prostě ne, takže první měsíc a něco jsem ranní nevolnosti, kdy jsem se vykutálela z postele kolem oběda a byla jsem ráda, že jsem ( a hlavně jsem byla ráda, že nikam nemusím - měla jsem zrovna zkouškové). potom nevolnosti zmizely a já se těšila, ale ne na dlouho ted pomalinku začínám čtvrtý měsíc a neskutečně zle mi je k večeru, ale tak že z ničeho nic se mi udělá špatně že to musím prodýchat. lízátka gravipop mám taky v zásobě, nějaká úleva to je, ale ne na dlouho, hroznovým cukrem se taky dopuju, protože je to jediná pohotová energie, kterou dokážu v tu chvíli přijmout. z čeho se mi ještě dělá špatně - když se hodně napiju třeba celou skleničku na ex, musím pomalu.
doktorka mi doporučila jíst suchá jídla, takže můj jídelníček je hlavně o toastech a zapečených rohlících.
takže holky každý organismus je jiný a je potřeba zkoušet a zkoušet 😉 držím palec ať si najdete ten svůj systém

petra.ka
9. mar 2011

ahojte těhulky, jsem 8+6tt a už druhá týden je mi hodně zle, zatím jsem zvracela jen 2x, ale tlačí mě to docela často, jídlo nemůžu cítit, hlavně při vaření mi ty výpary nedělají vůbec dobře. Jím jen pečivo, keksy a piškoty, sem tam jablko, ale všechno mě nějak dráždí a ze všeho se mi chce zvracet. Taky se bojím, abych tím mím dietním stravováním neublížila miminku.Proležím celé dny a jsem z toho už dosti vysílená.
Doktor mi doporučit pít trošku coca coly a zázvorové lízatka z lékárny.
Tak se držte maminky. 😉

uhlopriecka
9. mar 2011

caute spolutrpitelky,
ja som v 10t a u mna zabera - dzgat sa cely den priebezne 🙂 vzdy treba mat nieco poruke, banan - jablko - hrusky - ovocie, kukuricne chlebiky, a do roboty si robim (ked stihnem) oblozeny chlebik :D s cinskou kapustou a trochou masla, syru + horcica. horcica je teraz super! ja totiz spravim VSETKO aby som nevracala. nastastie sa mi dari to potlacat. uz to citim v krku a chytro do seba nieco supnem. akonahle zanedbam zaludok a zostanem na lacno, je zle nedobre.
a tiez mi velmi pomohol caj s nastruhanym/nakrajanym zazvorom, tak ako tu uz kocky radili. a citronova voda a riedena coca-cola trochu tiez. homeopatika tiez beriem ale myslim ze su skor upokojenim mysle, ale vrelo odporucam 🙂 ja mam "nux vomica".
nuz a cele noci sa potim, budim sa na to ze mi kvapky potu stekaju pomedzi prsia :D a mam strasne zive sny a samozrejme bolesti brucha, zaludka, criev - ani to neviem pomenovat.
drzme sa! vydrzime!

helka193
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xixi7
9. jún 2011

@uhlopriecka
A nepriberas rychlo, ked treba stale nieco jest?

stardust
9. jún 2011

@helka193 ja som mala na nevolnosti Vomex capiky, aby som mohla nejak fungovat.

zuzullik3
14. jún 2011

Ahojte dievčatá, trošku sa k vám pripojím s mojimi nepríjemnými skúsenosťami. Teraz som momentálne v 12.týždni a moje zvracanie bolo celodenné už od 6.týždňa a to tak že tiež som trávila celý deň na záchode. Nič nepomáhalo a ani nepomáha, len pomaly jesť a často a hlavne piť veľa vody lebo sa Vám môže stať že budete dehydrované a to už nie je v poriadku 😒 Už som bola tak na tom že sa to nedalo už vydržať nemohla som ani chodiť už som bola taká vyčerpaná až lenivá a muž už sa nemohol na mňa pozerať tak som musela ísť do nemocnice na infúzie ... to bol asi jediný týždeň keď mi nebolo vôbec zle teda zjedla som všetko. Ale dlho to netrvalo a samozrejme sa to zase vrátilo už to síce nie je také celodenné ale to napínanie a bolesti to všetko ostalo, teraz si dávam len Torecanové čipky ktoré mi sem tam zaberajú, teda nezvraciam pri nich. Takže tiež dúfam že to nebude trvať dlho, totižto som už schudla od začiatku tehotenstva 9 kilov čo nie je málo, takže dievčatá nečakajte až niekde odpadnete a radšej si poležme nejaký ten týždeň v nemocnici určite vám to pomôže aj keď len troška ale pomôže. Držím vám všetkým palce 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kralicica
14. jún 2011

ahojte baby, ja som v 8.tt. a je mi zle na umretie. pri prvom to bolo podobné, ale zdá sa mi, že je to teraz horšie... možno si len nepamätám 🙂 je mi zle keď sa najem, je mi zle keď sa nenajem, je mi zle hodinu po jedle. je mi zle ráno, večer v posteli neviem zaspať lebo sa cítim ako v horúcom autobuse zavretá 5 hodín bez vzduchu. nevoľnosť, napínanie, mdloby, žalúdok ako na vode. viem, že by som si niečo možno mala dať jesť, ale všetko sa mi hnusí. kým niečo pripravím, už mi je z toho zle. ráno som mala len jogurt a nič viac do seba neviem dosť, bolí ma aj brucho, ako na hnačku....... ja fakt neviem čo zo sebou. nemôžem si dovoliť oddychovať ako pri prvom, veď teraz sa celý deň musím starať o malého 15.mes. drobca.... asi mi nič moc neporadíte, len som sa chcela vykecať, už som schudla pár kíl, je mi hrozne :((((((((((((((((((((((((

zuzullik3
14. jún 2011

@kralicica Ahoj, tak toto presne isté mám aj ja, akurát teda nemám doma drobca o ktorého by som sa musela starať a to Ťa normálne obdivujem, lebo si to neviem predstaviť stále som unavená a neviem sa skoncentrovať, ale hovorím mne pomohli tie infúzie v nemocnici zlepšilo sa to o dosť neni to ešte úplne že dobré ale som rada že som tam išla lebo už som bola úplne na dne. Takže poradiť neviem či to bola rada ale ešte by som možno poradila TORECAN čipky, tie trošku zabránia zvracaniu ale to by asi mal navrhnúť aj tvoj lekár no neviem poraď sa s ním čo ti povie. Držím palčeky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stardust
14. jún 2011

@kralicica na to existuje pomoc, spytaj sa svojho gynekologa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre