Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

cattleya22
23. aug 2016

@mima283
@ajsa20
@lumma
@angels23
Ženy ste skvelé, ďakujem 🙂 Snažím sa ráno čosi zjesť, kým vstanem, ale asi prejdem na slanú variantu, lebo doteraz som mala také maslové keksy a to teda nebolo nic moc. Tiež sa po vracaní najem, hoc nasilu, nech držím v sebe niečo. Torecanu by som sa chcela vyvarovať... Zatiaľ som vracala len ráno, ale to som doma (učiteľka), tak som zvedavá, ako zvládnem nástup do práce...Ono to prejde a nakoniec - aj keby nie - stojí to istotne za to 🙂 Veď negrcám z alkoholu :D

angels23
23. aug 2016

@cattleya22 presne ako pises 🙂 ja si uzivam az teraz posledne 2-3mesiace ale to nevadi berto pozitivne nebudes tucko 😂😂😂😂😂😂 ja som doteraz pribrala len 6kg takze vzdy je vsetko pre a proti

chrenik
23. aug 2016

Drzim Vam palce dievcata. Ja by som bez torecanu radsej skocila z okna. Aj s torecanom som mala dni,ze som nevladala ano len z postele vyliezt. Dokonca strasia dcera (5) mi vlasy drzala,pripadne vyliala misku a doniesla ku posteli cistu.

angels23
23. aug 2016

@chrenik ja som nic nebrala obcas boli dni ze priputana na posteli a nad zachodom, alebo som uz v noci sa zobudila o 1:00 ze idem grcat ale vzdy som si povedala musis byt silna ta herecka bude stat zato 🙂

cattleya22
23. aug 2016

@angels23 ja som tučko bola už aj pred tehu, teraz som 9tt+1 ale mám -3kg 🙂 Krvný obraz bol lepší ako kedykoľvek predtým, papám ovocie, zeleninu zo záhrady, vyvážene (ťažké jedlá neriskujem, šlo by von), takže si vrásky nerobím..

@chrenik ďakujeme, budem sa snažiť to zvládnuť bez liekov 🙂

aspinka
23. aug 2016

je to neuveritelne ale mne pomohli tie lizatka gravipop zial objavila som ich az pri tretom tehotenstve prve dve som neskutocne pretrpela do cca 15-18tt

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 ahoj, tiez som ucitelka, aj ked momentalne na md 🙂 ja som zvracala od prveho mesiaca tehotenstva,ale zle mi bolo od zaciatku...februar a dalsie mesiace za nim som kazde rano objimala niekolkokrat wc misu...vstala som vzdy skor,aby som aspon autobus do prace stihla (15min peso na zastavku a pol hodiny busom)... ale prezila som... v skole ako matoha, sem tam som aj tam objimala zachod...zo vsetkeho mi bolo zle, dozory na desiatach utrpenie...obedy som si len priniesl,zobla a odniesla... 10kg slo dole za tri mesiace 🙂 ale tak nic som nikomu nevravela, az po 3mes kolegyni a neskor vedeniu 🙂 dalo sa to prezit...ja som zas mala stastie, ze na md som nastupila 31.8. 🙂 ani keby chcem tak to tak nevypocitam

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 inak mne nepomohlo jest ci nejest v posteli ...nic. .proste akl naprogramovana som bola,ze som sla smer wc a kupelna a uz sa to dvihalo mi vsetko do hrdla... trvall to tak 4,5mes...potom som to jedno rano akosi prekonala aj ked mi bolo zle .. a dalsi a dalsi... mozno keby prekonam skor,tK by som skor nezvracala uz...ktovie 🙂

cattleya22
23. aug 2016

@aspinka mám ich doma, fakt sú dobré, len keďže sú málo dostupné, šetrím si ich do práce 🙂))

@katka253111 ahoj kolegynka 🙂 tiež plánujem vstávať skôr, nech stíham vytelefonovať s misou všetko, čo treba :D Som biologička, tak som sa smiala, že ak budem utekať, aspoň budú mať siedmaci a septima v priamom prenose to, čo sa budú učiť :D
Akurát dnes ráno som dumala, či predýchavať, či to dať von, ale dnes sa mi fakt uľavilo, ak to už je v hrdle, zbytočne to siliť... To si fakt dobre naplánovala 🙂 Ja som celkom rada, že aspoň prvé týždne som bola doma, hádam všetko bude ok a ešte polrok dokončím 🙂

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 drzim prsty 🙂 urcite to das 🙂 o mne deti do 6mesiaca (konca juna) ani nevedeli, ze som tehu 🙂 a moji siedmaci mi to ani verit nechceli 🙂

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 a termin mas kedy

cattleya22
23. aug 2016

@katka253111 niekedy koncom marca, o chvíľu idem na prvotrimestrálny skríning, tak to dúfam už upresníme 🙂 ďakujem krásne 🙂 Ja mám tiež siedmakov, teda už budú ôsmaci (tercia), aj sa na nich teším, puberťákov 😀 Strašne sú zvedaví, uvidíme, kedy ma začnú podozrievať z toho, že niečo tajím. Ale zas, mám v triede dcéru kolegyne, ktorá o tom už vie, takže myslím, že sa to rozkríkne skôr ako to bude vidno...

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 a mpzno bude mlcat 🙂 moji sa to dozvedeli v juni a drzali v tajnosti, ine rocniky nevedeli 🙂 kedze som nebola stihla pred tehu a schudla som 10kg, tak v 6.mesiaci som mala take brucho,ze mi ho extra vidiet nebolo 🙂 kedze aj prsia mam vacsie 🙂

mimik3
23. aug 2016

Aj som na tuto temu celkom zabudla! Mne nevolnosti presli v 4. mesiaci a to teda som myslela, ze kazdy dalsi den ma zabije. Vracala som 15 krat denne vo dne v noci. Nepomahalo nic, iba spanok, a ked som otvorila oci, uz ma hajzel cakal s otvorenou narucou. Inak skusala som vsetko a maslove keksy doteraz nedam kvoli tomuto do huby a to ma babatko 3 a pol mesiaca. Drzim palce vsetkym vracajucim...

cattleya22
23. aug 2016

@katka253111 brala by som rovnaký scenár... tiež mám väčšie prsia, tak sa to kus maskuje, ale keď sa na seba pozerám, tak mám pocit, že to už vidno... asi sa začnem merať v páse 😀 manžel mi tu nakukol cez plece a videl tvoju tortu, tak vraj si mám brať príklad 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cattleya22
23. aug 2016

@mimik3 uff, tak to teda nezávidím... tie keksy pôjdu asi do koša, ani cítiť ich nemôžem, na zajtra narichtovaný krajec chleba :D ďakujem, bojujem ďalej 🙂

cattleya22
23. aug 2016

@fidka79 zásob je dosť, toľko hádam vracať nebudem 😀 Ale nie, toho sa naozaj nebojím, že by ublížilo, len je to veeeeeľmi príjemné 😀

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 hahaha 🙂 moj ju dostane az 3.9. 🙂 len buduci tyzden mame perny,tak som sa predpripravila 🙂

katka253111
23. aug 2016

@cattleya22 ja som jedla zlte melony a cottage cheese z Lidla s paradajkou... polku tehu...druhu na ohni opekane bystrianske klobasy z Jednoty...fajne stiplave...mnam...

cattleya22
23. aug 2016

@katka253111 3.9. je pekný dátum, máme výročie svadby 🙂 No som zvedavá, aké chute prepadnú mňa 😀

momoqui
23. aug 2016

Mne byvalo zle do 3,5 mesiaca dost som vracala a ked som nie tak mi bolo zle a strasne mi chutili suche biele rozky 😀 Na nic ine som nemala chut skoro cele tehu ale jasne ze som sa snazila jest vsetko ajked 3-4 rozky kazdy den museli byt 😀 Na tie nevolnosti pomaha spanok a vela oddychu a najlepsie ostat na PN, ja som fakt iba spala do toho 3,5 mesiaca...potom to same preslo ... Vsade som mala nachYstane igelitky a muz s tym chodil vyhodit to von aj v noci obcas v pyzame 😀

aspinka
24. aug 2016

@cattleya22 u nas v lekarni ich objednavali tusim len pre mna ja som ich kupovala po krabickach... si pamatam ked mi ich manzel priniesol som ho vysmiala "uz len toto mi pomoze!" 😀 a potom ked som ich vyskusala a ulavilo sa mi som myslela ze lietam 😀

cattleya22
24. aug 2016

@aspinka mám zásobu 2 krabičiek, asi ich začnem likvidovať 😀 Pomohli mi na ceste autom 🙂

@momoqui PN budem riešiť, ak to nezvládnem v práci, len je to komplikované ak nezačnem školský rok, bude ma šéfstvo tlačiť do dlhodobej PN a to nechcem, ošalím sa doma. Ale ak to neprejde, inak to nevidím...

akvi
24. aug 2016

Booze, sa tu smejem nad tym teraz, ako to opisujete, ale veru, nebola to ani pre mna sranda a ked pises @mimik3 o tych maslovych keksoch, ze ich nemozes uz ani teraz, tak ja baby som nemohla este dobrych 5 rokov ani citit ziadnu avivaz, lebo mna zo vsetkych nadrapovalo a uplny top bol jeden sprchovy gel, ten ked som niekde zacitila, tak ma v momente naplo.. Teraz ho uz tusim nevyrabaju, tu konkretnu vonu, ale ja si ju viem tak dobre vybavit, ze ma hned napne., To bolo inak u mna dalsia vec, ze ziadnu dorgerku som nemohla, v momente som zvracala.. Segra mi zo zahranicia posielala mydlo bez vone.. Bez neho by som bola stratena.. Umyt vlasy bolo utrpenie a koncilo to na zachode samozrejme.. A dezinfekiu, co v tom case pouzivali upratovacky v mojej vtedjsej praci, tu nemozem ani teraz.. V momente mam usta plne slin a je mi na grc.. 😀

cattleya22
24. aug 2016

Žienky, možno to vyznie hnusne, ale ja som tak rada, že sú tu také príbehy... nezávidím ani vám, ani sebe, ale aspoň mám pocit, že nie som nenormálna. Lebo dnes som počula ďalší hlod - ja som asi fakt obklopená idiotmi - že to je psychická nevyrovnanosť, snaha zbaviť sa dieťaťa. Bože, nikdy v živote by som miminku neublížila, nikdy. A ak si niekto myslí, že nám to robí radosť, tak má veľmi čudnú úchylku...

womankc
24. aug 2016

prvé tehu nevoľnosti do začiatku 4. mesiaca , smrdelo mi mäso dusená cibuľa káva , pachuť som mala kovovú stále v ústach a vracávala som skoro po každom jedle len dve tri jedlá som zniesla, druhé tehu mi až raz prišlo mierne nevoľno , žiadne vracačky , potom tehu vracanie do 16 týždna, potom žiaľ tehu nedopadlo dobre pre inú príčinu schudla som do 8 kg vtedy, posledné tehu totálne vracačky od rána do večera s vrtulou ako opileckou som vstávala, ráno o piatej a aj líhala v tom istom stave večer zas. ...... ledva som sa vliekla až do šiesteho mesiaca som takto bola ....... nepomáhalo nič pri poslednom tehu len torecan sem tam pomohol ...... potom to ustalo a bolo OK . Jednoducho to treba len pretrpieť a myslieť na ten pozitívny výsledok

womankc
24. aug 2016

ježiš tie chute , niekto povie, že nevie , že bol tehu. Ja som mávala stavy, že mi šlo strašne kyslé napríklad , tak prišla som domov ani dnu som nešla, rovno do záhrady a hodinu som spásala maliny, ríbezle, egreš, potom to išlo obratom von..... 😀 , alebo som mohla len suché cestviny, alebo mesiac furt mi šiel na chuť prívarok zemiakový a do taniera som vytlačila na to skoro celý citrón.... alebo mi strašne išla na chuť huspenina a to o desiatej večer , len z mäsa ma napínalo, takže muž mi išiel do krčmy kúpiť a najprv z nej musel vyšprtať to mäso .... ja som si potom obliala octom a zjedla .. alebo jeden týždeň som jedla len hrianku z rúry osolenú nič iné som neudržala potom mi z toho prišlo zle a viac som to nemohla a vystriedal to zas na týždeň varený zemiak v šupe ...... tak sa mi to striedavalo , dlho po tehu som nemohla napríklad cvikľu, alebo hlávkový šalát .... alebo doteraz si nemôžem až úplne vzadu poriadne umyť zuby , to mi robilo v tehu hrozný problém umyť zuby len som dala kefku do úst a už som putovala.......alebo akonáhle som vstúpila domov a zacítila tú typickú vôňu doma tak ma už aj viezlo , ešteže máme rovno pri vchode

cattleya22
24. aug 2016

@womankc Tak to si mala o zábavu postarané.. chute ešte výrazné nemám, ale viem si predstaviť, že to bude podobný scenár. Zatiaľ u mňa platí, že príde chuť na niečo - dnes jablko - a keď som ho mala zjesť, neexistovalo dať ho do úst... ☹

womankc
24. aug 2016

@cattleya22 hehehh no teraz už to beriem ako zábavu...... viem , že aj horšie sú ženy na tom , ale to posledné tehu mi dalo riadne zabrať , bola som až v takom stave, že v piatom mesiaci za mnou prišiel muž do izby, že ak chcem prerušiť tehu , že mi nikdy nič nebude vyčítať ...... tak si vieš predstaviť..... sama som bola presvedčená, že to ani nemôžem to tehu zvládnuť , že to hádam ani nedonosím týmto štýlom , ale mám takú krásnu dcéru, že to stálo za to keby som aj vracala celé tehu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre