Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

denne73
9. jún 2010

@happy tak u mna podobne ale ja som ešte len v 6tt jeminky dokedy mi bude takto??

otulik
9. jún 2010

no to neviem dokedy nam bude takto na blllllllllllllllllllllllllll 😉

ivkau
10. jún 2010

Ahojte!!!!!!!
Na ranne nevoľnosti si skuste v lekarni kupiť ginger(zázvor), mne pomohol, mala som ranne nevoľnosti iba 1 deň!!!!!!!!
Bola to veľká úľava. Držím palce, mi to mame za sebou, už aj s pôrodom. 😀

ikika
11. jún 2010

Mna prave napadlo, ze v nemocnici mi odporucili skusit aj slane tycinky...
Aj mne byvalo zle pocas celeho dna, hocikedy z hocicoho, neviem, ako sa mi to podarilo, ale nejak som postupne zacala aspon co-to jedavat... som si povedala, ze pri najhorsom to pojde von, ak sa tak stalo, tak som si dala nieco ine...

bombula
11. jún 2010

nevolnosti do konca prveho trimestra tie najhnusnejsie, pri dvojcatach este dlhsie no a niekomu nie je velmi do jedla este ani v 6tom mesiaci ale rozhodne je to lepsie ako v prvom trimestri. fakt na konci prveho trimestra by mal nastat mierny zlom, ved uvidite..

isabella_fly
11. jún 2010

baby mne je strasne, poradte mi co mam robit, dr mi dala nejake cipky, no nechcem uzivat nieco co moze byt skodlive aj ked nemusi... asi zajtra rani zavitam do lekarne 😒

otulik
11. jún 2010

ja som najprv skusila ginger homeopatika ale nezebrali bolo mi tak isto ako tebe od zaciatku cele dni priserne zle potom vracanie uz som bola zufala aj v noci bllllll ale nejak som to zvladla ked mi bolo uz na nevydrzanie pouzila som cipok ale to nie az tak casto lebo som vkuse vracala teraz je to uz troska lepsie neni to ok ale da sa neboj zvladnes to 😉 😉

isabella_fly
11. jún 2010

@otulik dakujem, skusim ten ginger, snad ho v lekarni budu mat a snad ma tie nevolnosti nebudu drzat prilis dlho 😔

otulik
12. jún 2010

@isabella_fly len mne sa zda ze je to na recept hmm 😒 ale vyskusaj to 😉 pekny dnik🙂

otulik
12. jún 2010

@otulik alebo mi tu radili colu,pepsi ,ja som skusala vsetko nedakazala som ani mineralku vypit skor nieco studene ako teple 😉

bombula
12. jún 2010

isabella, skus melon. ja som tu uz o svojich nevolnostiach pisala, ma to v sebe vodu aj nejaku duzinu, hadam by to v tebe mohlo ostat. alebo potom nektarinky...?mna to vymaklo v zime a vtedy zial toto ovocie nebolo, iba zlty melon ale ten ma zachranil... a lezat lezat lezat a snazit sa spat. sus este susienky a vodu pit po glgoch veeeelmi pomalicky nie naraz.

bombula
14. jún 2010

@isabella_fly torekan cipok je ok az po prvom trimestri, ale niektori gyndosi ho nechcu pisat. ja som si ho zohnala na vlastnu zodpovednost, poznala som mamicky kt. ho tiez museli pouzit a deti boli ok takze potom som sa az tak nebala, nakolko uz bolo fakt vazne ohrozene moje zdravie kedze som aj tri dni takmer vobec nic nejedla ani nepila. pouzila som ho asi 3krat, potom sa to mierne zacalo lamat k lepsiemu. (u mna az po 15tom tyzdni kedze dvojicky, u jedneho bejby po 12tom by malo byt akotak ok).

bombula
14. jún 2010

@isabella_fly a este som si spomenula , z neznamych dovodov sa vo mne dokazal udrzat grepovy dzus.

janulka80
16. jún 2010

Ja mam nevolnosti asi tak od 7tt. Na zaciatku to boli cisto ranne nevolnosti, stacilo trocha vody a uz to islo. Potom som uz mohla jest vsetko. Postupne z tyzdna na tyzden to bolo horsie a horsie. Cokolvek som zjedla islo zachvilu von. Jedine co som dokazala vypit bola jemne sytena mineralka. A ked som bolo moc unavena tak mi pomahala Cola.
Asi pred tyzdnom a pol mi nevolnosti znicoho nic presli. Znova som mohla jest uplne vsetko. A vcera to znova prislo. Hned od rana mi bolo niak zle a potom som uz vyvratila kazde jedno jedlo. Dnes to pokracuje. Tak som znova na mineralke a kazdu chvilu skusam nieco zjest.
Najhorsie je ze nezaberaju ziadne rady starych matery, je jedno ci som hladna, alebo najedena, ci je rano alebo vecer.
Do vcerajska som bola vytesena, ze to uz preslo a ze druhy trimester zacinam v pohode, ale moj zaludok si mysli bohuzial nieco ine.

Mam jednu otazocku, nepozorovala niektora z Vas zlepsenie pri zlepseni pocasia? Ja som zistila, ze ked je skaredo, je mi omnoho horsie ako ked je pekne. Ten tyzden ked som si myslela, ze to skocilo, bolo konecne letne pocasie. Mozno je to len nahoda.

bombula
16. jún 2010

@janulka80 ano , bol februar a ja som cakala na slnecny den a na jar ako na spasenie. a ked som zacitila prvy jarny vzdusik taksa to postupne zlepsovalo.

otulik
16. jún 2010

ahojte mne tiez bolo trooska lepsie ale znova je to tu vracanie a nie ze rano ale cely den mi je spatne a vnoci to pride vracanie ☹ ja uz neviem tiez som vyskusala vsetko 😖

moniqe3
17. jún 2010

ahojte som v 20tt a stále vraciam.. dúfam, že nebudem až do 9. mesiaca..

otulik
19. jún 2010

ahojte teraz co spapam ide to von znova priserne juuj ☹

anettah
20. jún 2010

Ahojte, ja som momentálne v 8 tt. a je mi už druhý týždeň neskutočne zle 😒 , najhoršie na tom je, že to trvá celý deň. Ráno je to celkom OK, dám si bezkofeinovú kávu a chlebík s maslom a je mi celkom fajn asi hodinu. A potom to príde, stiahne mi žalúdok a trvá to celý deň. V práci sa vôbec na nič neviem sústrediť, iba na to, že mi je na nič 😖 . Bola som u lekárky a predpísala mi Torecan čipky, no veľmi to teda nepomáha. Navrhla mi, že ma vypíše na PN kvôli tým nevoľnostiam, a aj keď nerada, asi to budem musieť využiť.Jediné, čo mi trošku pomáha je čaj pre tehotné a zázvorový čaj. Minerálky nemôžem ani cítiť 🙄 . Ešte skúsim tie lízatká, aj keď veľmi tomu neverím. Je to moje druhé tehotenstvo a fakt som si myslela, že po skúsenostiach z toho prvého nič nemôže byť horšie... Ale teraz už chápem, že môže. AJ keď ešte som len na začiatku a chcem veriť tomu, že v druhom trimestri si tehotenstvo užijem 😉 . A to isté prajem aj Vám 🙂 .Nejako to vydržíme, veď sme ženy a nič iné nám nezostáva, iba to nejako prežiť a tešiť sa na zdravé krásne bábo. 😵

otulik
20. jún 2010

no dufam ze anm to prejde cim skor a budeem sa tesit lebo ja nejak sa ani netesim ked mi je tak zle cele dni,ale verim ze to prejde coskoro 😉 ja som na PN nezvladla by som chodit do prace som slabucka ako mucha 😒 ,,lizatka som si objednala tu cez net lebo v lekarni som nikde nezohnala ale nedosli a neviem sa uz ani dostat na tu stranku 😠 skusam vsetko ale niekedy to vobec nepomaha a ani cipky 😖

dvojka
20. jún 2010

Holky,tak já mám na druhé těhotenství díky nevolnostem špatné vzpomínky ☹ .Začalo to v 7tt a skončilo v 33tt(to jsem rodila)
V 21tt mi bylo malinko líp,ale trvalo to jen měsíc..Zvracení bylo na dením pořádku,příšerná únava,neschopnost postarat se o dceru.
Lízátka,zázvorový čaj,homeo,prostě nic nepomáhalo-jíst po troškách a častěji?Absolutně nepřicházelo v úvahu.Ráno jsem začínala s bebe sušenkami ještě v posteli a hned jsem letěla na záchod.Po celou dobu těhotenstvíí jsem měla v puse nakyslokovovou chut 😝
Přeju vám,at vás nevolnosti opustí pokud možno co nejdřív ,nejdéle do pohybů 😵 a můžete si tuhle krásnou dobu užívat.
Jediný co jsem udržela tak nějak v žaludku byla vánočka a suchý rohlik-to ale opravdu po malinkatých kouscích.

janulka80
21. jún 2010

Ahojte, tak mne tie nevolnosti mozno uz konecne skoncili. Uz niekolko dni som nezvracala. Divny pocit v zaludku, ale stale mam. No uvidime. Aj minule, ked mi bolo tyzden dobre som myslela, ze to skoncilo a potom sa to znova vratilo. Budem dufat ze sa to uz nevrati a taktiez budem drzat palce vam vsetkym nech to co najskor prejde.

iljanka
21. jún 2010

Ahojte baby. Mne tiez nebyva najlepsie. Zo zaciatku to bolo strasne - cele dni mi bolo na vracanie. Nic mi nechutilo a bola som strasne slaba. Chcem vam len napisat co mne ako tak pomaha. Nesmie mi v bruchu vyhladnut, lebo sa mi hned zvysi kyselina a uz ma natahuje... Aj ked nemam chut na jedlo, tak sa premaham a aspon rozok s maslom si dam. Teraz mozem aj jogurty, ale nie velmi sladke. Asi dva tyzdne mi pomahala cola, ale tie casy su uz prec 🙂 Posledny tyzden som objavila melon. Kedze nemozem nic pit (ani cistu vodu), tak je to ten najlepsi pocit, ked si dam kusok sladkeho melonu do ust 😀 Jem ho skoro za kazdym jedlom. Neviem, ci to aj vy tak mate, ale ja ked nieco zjem tak asi do dvoch minut sa mi v ustach objavi neznesitelna horkokysla chut a ta ma sprevadza az dovtedy, kym zase nieco nejem. Niekedy je to naozaj tazke nesustredit sa na tu chut. Hadam, to coskoro prejde, a ked nie tak len dufam, ze po porode sa budem moct konecne normalne najest 😉 Drzim vsetkym palce, aby sme to nejako zvladli 🙂

tereza1980
21. jún 2010

ahoj děvčata, taky se přidám se svou troškou do mlýna, v prním těhu mi bylo zle téměř do 7 měsíce, doufala jsem, že tentokrát to bude lepší, ale od 4tt je mi hrozně zle, vygradovalo to zhruba v 10tt kdy jsem skončila na týden v nemocnici na kapačkách a dietě, zhubla jsem 3 kila, jsem od 8tt v PN, nejsem vůbec schopná ničeho, zkoušela jsem kde co, lízátka, emesin, na doporučení dr. elevit vitamíny, zázvor, kolu, prostě nic nepomáhá, je mi pořád zle, i když už tolik nezvracím.
k tomu Torecanu - můj doktor mi ho nechtěl vůbec tak brzy dát, dokonce kvůli tomu volal i na ústav léčiv, tam mu řekli že to je tak 50 na 50, ale do cca 14-15tt se nedoporučuje v těhotenství dávat, a i v prvním těhu mi ho nasadili až ve 20tt, v nemocnici jsem dostala 2 torecanové infuze, ale ve slabším poměru, pak mi nasadili desítkový helicid na 14 dní, ten mi hodně ulevil od šíleného pálení žáhy. takže i přesto, že je mi zle a bylo mi ještě hůř tak čípky bych si nebrala, ale záleží asi na vašem doktorovi, já tomu svému v tomto plně věřím, je to zkušený starší doktor, bývalý primář gyndy v nemocnici, má plno atestů a hlavně zkušností.
pomáhala taky suchá vánočka, tmavé pečivo a chleba, ale tak den starý, meloun taky trochu zabírá a okurkový salát s kefírem, nesnesu mléčné výrobky jako tvaroh, jogurty, světlé pečivo, sladkosti.
zkrátka je to šílený úděl a pořád doufám, že to jednoho dne přejde 😝 držím palce

dzejn81
21. jún 2010

Ahoj holky taky přidám svou zkušenost. Zle mi bylo asi od 8.týdne až do konce 4.měsíce. Bylo mi zle snad i ze vzduchu 🙂 hned ráno jen co jsem se vzbudila tak už jsem letěla zvracet a ani jsem nic nesnědla, jogurty jsem nemohla vůbec, jen pár piškotů nebo sucharů a to bylo všechno, během této doby jsem shodila 10 kilo a doktorka už mě chtěla hnát do nemocnice na kapačky, ale nakonec jsme se domluvily na Torecan čípcích a ty mi trochu zabraly. Zvracela jsem fakt od rána až do večera. Ráno mi někdy trochu pomáhalo když jsem si přivoněla třeba k pomeranči, ale jinak byli všechny rady neúčinné.🙂 Manžel vždycky přišel z práce a už ve dveřích hlásil: " No teda ty jsi zase zelená, to je hrůza." Nejhorší, ale bylo že i když jsem se vyzvracela tak se mi neulevilo! A nejvíc mi bylo zle večer! No ale vydrželi jsme to a v 5.měsíci už jsem baštila ostošest 😉. Tak se holky držte ono to zase přejde. Jo a ty zázvorové lízátka z lékárny taky nebyly špatné.😉

maculienka123
25. jún 2010

@majcik ja uz ani tomu neverim,ze mi to prejde,presne to iste od xaciatku tehu mi je zle a stale,ten pocit ako mi je dobre si neviem ani predstavit ale ked vravis,ze to prejde,si ma povzbudila 🙂

lolittka
25. jún 2010

ahojte, tak ja som už schudla v poslednej dobe štyri kilá 🙂 moje porcie by asi nestačili ani dieťaťu v materskej škole, ale jesť málo mi pomáha..ja mám také obdobia -najprv dobre-aj niekoľko -napr.desať dní- potom ani vojsť do kuchyne..naozaj, aj na špinavý riad sa mi ťažko pozeralo 😀
hlavne bolo zaujímavé, že mi býva zle z ovocia a mliečnych výrobkov..a zrovna nie najľahšie jedlá mi strávia podstatne ľahšie..no a teraz mám dobré obdobie 😉 ale naozaj to s porciami nepreháňam. a čaje úúúplneže nemusím, pijem len jemne bublinkové minerálky...
zatiaľ teda ťuk-ťuk na drevo...veď uvidíme dokedy...ale na jogurty som sa ešte neodhodlala 😀

denne73
12. júl 2010

@lolittka Ahoj tak ja už konečne nechudnem ale ani s tým naberaním na váhe to nie je nič moc. ja neviem kedy sa to rozbehne

katustek
17. júl 2010

Ahoj, ja sa pridávam k Vám kočky čo máte nevolnosti . Už som úplne hotová nič ma nebaví a nemám ani chuť niekam chodiť je mi stále zle 😠 schudla som už 4 kilá za posledné 3 týždne . Pri prvom tehotenstve mi bývalo tiež dosť zle ale nie celé dni ako teraz je jedno, či je ráno , obed či večer . A ešte k tomu tie teplá a bolesti hlavy no hrôza aby to už prešlo ☹

flamenga
17. júl 2010

@denne73 ja som prvé kilo nabrala až v 6. mesiaci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre