Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

chrenik
8. sep 2015

@zuzulamimi, je to lepsie,uz 6 dni som nezvracala,ale stale ma boli zaludok. Este stale nie som v pohode,ale aspon sa dokazem postarat sama o seba-co nebolo mozne pred par tyzdnami. Ja mam moznost robit z domu,ale pri prvom som bola 5mesiacov PN. Stale tajne verim,ze jedneho dna (ako pri prvom) sa zobudim a bude mi dobre (to bolo niekde okolo 28-29 TT),aj ked grcala som aj na porodnej sale😀

zuzulamimi
8. sep 2015

@chrenik fu, dufam ze to bude skor 😀 potom daj vediet ze ci a kedy ten den prisiel 🙂

evik1702
9. sep 2015

baby ja som skoncila v nemocnici od pondelka ,najskor na infuzkach a teraz na torecane.....ale treba mysliet pozitivne a tesit sa na drobca i ked je to tazke ale my sme silne a zvladneme to....Verte si a bojujte....Prvymi pohybmi drobca vraj nevolnosti ustupia....tak treba cakat do toho 20tho tt. Pozdravujem vas

zuzulamimi
9. sep 2015

@evik1702 pasujem ta za nasu dvornu pozitivistku 😀 drz sa, sme silne, zvladneme to !!! 🙂

mimik3
9. sep 2015

Ahojte zienky, pridavam sa k vam aj s neznesitelnymi nevolnostami. Mam ich celodenne aj celonocne, niekedy bez vracania, niekedy objimam na kolenach zachod. Nevladzem nic robit, som strasne slaba, najlepsie mi je ked spim. Najhorsie je, ze nemam u nikoho podporu, vsetci do mna hucia, ze sa mam prekonat, ze to nie je choroba a ci som prva ktorej je zle. Dnes som sa z toho zosypala a do toho mi muz zacal vycitat, ze sa tvarim ako keby som umierala a ci chcem 9 mesiacov len prelezat. Tak neviem, ale asi som len ja taka upistana a neschopna, lebo ma o tom vsetci presviedcaju. Zacala som nenavidiet vetu ,,prekonaj sa!,,...

mmm32
9. sep 2015

Ahoj, tak to snad nie!minimalne muz by ta mal pochopit...som na tom podobne cakame prve babo som v 5 tt a je mi zle cely den.Nie som schopna robit nic:/ rano je najhorsie tam sa kamosim so zachodom cez den v praci rozdychavam ...pijem caje a uzivam cukriky proti nevolnosti ale je to zle...verim ti ze sa citis zle ...tiez nie som schopna ani upratat...len lezim - rozdychavam ...jedine co pomaha ako tak su prechadzky na cerstvom vzduchu ...mna rodina podporuje skor sa ja sama hnevam ze to tak prezivam ale asi to nezmenime a musime sa trochu potrapit :/ Tak sa drz a posielam ti podporu aspon takto ;)

chrenik
9. sep 2015

@mimik3,precitaj im nase zazitky a posli ich do prdele. Nie kazda ma to stastie ze moze robit reklamu na spokojne tehotenstvo.ako vidis,je nas dost takych,ktore (bude hnusna) by to dieta najradsej vytiahli zo seba a na cele tehotenstvo sa vys---i.prepac,ak som moc ofenzivna,ale postoj"prekonaj sa" u mna otvara nozik vo vrecku. Muzovi povedz,ci sa mas prekonavat do vtedy,kym ta neodvezu na JIS kvoli podvyzive. Ked chce vedecke vysvetlenie,daj vediet,rada mu ho napisem,co sa moze udiat,ked sa budes prekonavat. Dufam,ze som nie prilis horliva,ale som tehotna a za takyto postoj by som vesala za gule do prievanu. A uz radsej koncim,kym to nespravim naozaj. 🙂

katka.gzd
9. sep 2015

Kocky necitala som vase trapenie vo vsetkych prispevkoch, ale citim s vami bo ja som tiez zomierala 3 mesiace od rana do vecera a asi aj vdaka liekom na udrziavanie po umelom oplodneni to bol naozaj zahul. Teraz uz som v 25tt a chvlabohu fungujem ako clovek 🙂
Moj navod ako to prezit alebo najlepsi pomocnici: susienky hobit a voda s cerstvym zazvorom
Namrvene zo susienok bolo snad v celom byte podla toho kde som zrovna lezala :D
Zle mi bolo totiz aj od hladu, ale aj ked som sa najedla...takze vzdy pri prebrati z komy som zozula nasilu polku kolecka hobita ako prvu pomoc..aj v noci ked som sa prebrala... A na zvijajuci sa netraviaci zaludok zazvor..ked bol vo vode zazvor tak som ju dokazala v sebe udrzat a ked mi bolo moc moc tazko tak platky zazvoru co mi plavali v pohari som zula surove...usta mi horeli jak to stipalo, ale pomahalo mi to.
Tak vam drzim vsetkym palce aby ste to vydrzali, svetlo na konci tunela je na dosah 🙂 a vsetky vieme preco to robime ze ano.
(Ak tu uz taky navod odznel tak sa ospravedlnujem, myslela som to dobre 🙂)

lusyinka
9. sep 2015

@chrenik @mimik3 ja som sa premáhala a skončila som na infúzke v nemocnici.... Bola som hrdinka, ale nedá sa tak fungovať, že celé dni človek sedí pri WC a dá glg vody a vygrcia pol litra.... Takže naprosto súhlasím. Z nemocnice rovno ku gyndošovi pre torrecan čípky a tie som si strkala každý deň celučké nasledujúce 3 mesiace (do 4. mesiaca). Nič iné totiž nezabralo....

lusyinka
9. sep 2015

A teda tiež som nič nevládala, neupratovala, nevarila, iba spala.... A svokra raz došla na návštevu, keď som bola u maminy a potom ma dojebala pri najbližšom stretnutí, že čo to je doma za bordel, prečo nemám umyté riady, že Mirko nemal navarené, že ona chápe, že mi je zle, ale mám sa starať o domácnosť, keď už do roboty nechodím... Som kukala na ňu že čo do ritiiii... Čiže takáto podpora.... Ale aj jej záchod som potom párkrát obgrcala, tak potom sa už nevyjadrovala....

zuzulamimi
9. sep 2015

Baby vyserte sa na vsetkych, kto nezazil to nikdy nepochopi!!!!! Ani matky, ani svokry, ani kamosky, a ani kamosky ktore tiez obcas zvracali...do riti toto je normalna diagnoza hypermesis gravidarum, nie nejaka mala slabost, ani rozmaznanost, ani obycajny zensky rozmar alebo nieco podobne!!! mna uz raz asi drbne aki su ti ludia sprosti a necitlivi!!! a chlapi to uz vobec nepochopia, ani muz, ani otec, ani brat....vyplakat sa mozeme asi iba tu a asi iba tu nas niekto pochopi, lebo sme tu take, co proste idu umriet...apropo...mne normalne povedali doktori, ze ak nebudem brat silne lieky proti zvracaniu (jasne ze sa nemozu v tehu tak som protestovala) tak umriem, co oni samozrejme nemozu dovolit, cize mi zoberu dieta pretoze v prvom rade ochranuju matku!!! rovno mi povedali, pani bud potrat alebo budete riskovat lieky (co sa samozrejme dusovali ze riziko je nizke - neviem, uvidim ked sa narodi ☹ ) takze nech mi este raz nejaky mudrlant povie ze ved aj inym je zle, premoz sa, a podobne debiliny!!!!! och!!! ako povedala @chrenik zavesit do prievanu!!!!!

zuzulamimi
9. sep 2015

ozaj baby mne nezaberali ziadne babske recepty, proste nic, ale teraz ked uz tolko nezvraciam "len" mi je tazko tak pijem nonsto fatru...dost mi to pomaha pretravit aj kyselinu mi to stiahne...fakt, pijem to furt...

chrenik
9. sep 2015

Mne pomaha maso a rozky. Nic ine. Boze,jak mi chyba sladke. Taky kusok cokolady alebo makovnik s kakao v nedelu rano. 😀. Je mi luto,ze dostavate take reakcie-hlavne od rodiny. Ja bohudik nemam taky problem. Moj manzel ma zachranoval pri prvom a teraz ma zachranu zás a este ma na starosti aj prve dieta.

adela232
9. sep 2015

hmm mne nepomohlo nič nech som skusila cokolvek aj tak som vracala v kuse.... len vydrzat... prajme pevné nervy a veľa síl... mne nebolo zle iba ked som spala. len co som oci rozdrapila utekala som na WC akurat som sa este napila vody aby som mala co 😀

akvi
9. sep 2015

Klikla som sem nahodou, lebo toto ma uz nastastie netrapi, ale uplne vas vsetky chapem, mne bolo zle cele tehu, od rana do vecera. Vracala som hlavne prve 4 mesiace, ale nevolno mi bolo az kym som neporodila. Okrem toho sa mi nadmerne tvorili sliny a ked som ich musela prehltat, tak ma napinalo. Malokto ma chapal, dokonca ma dr. Nechcela vypisat PN a to som ja v tom case ucila, tak si viete predstavit, ako mi asi bolo. A nepomahalo mi absolutne nic. Ziadne babske rady, ani torecan, proste nic. A aj to je jeden z dovodov, preco som ostala pri 1 dietati, na dalsiesom nenabrala odvahu. Tak sa len drzte, ja nikoho ineho komu bolo tak zle, ako mne, nepoznam a teraz som natrafila na tuto temu, skoda, ze ked som to ja zazivala, este toto forum asi anineexistovalo. Budte rady, ze sa viete takto navzajom podporit aspon tu. A nebojte, raz to ozaj prejde a bude dobre 🙂

mmm32
9. sep 2015

Ahojte no mne tiez pomahaju len rozky s karickou 😎 ...nic ine som skoro nejedla posledny tyzden ...a suchare zajedam ked som v praci ...aby som zbytocne nedrazdila zaludok, este cukriky zazvorove z lekarne ;)

chrenik
9. sep 2015

@mmm32, aj sa som fungovala na zaciatku na karicke 😀 😀 😀

mimik3
10. sep 2015

Dakujem vam vsetkym za podporu, ani som necakala, ze ma az takto potesite. Vcera som sa zo zufalstva poriadne vyplakala, a dnes som na tom istom. Citim sa neschopne, hlavne ked viem ze ostatne zeny normalne funguju a ja sa nevladzem ani postavit. Klobuk dolu pred silnymi zenami, ktore nevolnosti zvladaju lepsie. Ste uzasne...

evik1702
11. sep 2015

@mimik3 moja,moj muz mi hovori to iste... no ked som grcala zlcou tak videl ze to uz nieje normalne...chodte do nemocnice tam vam pomozu,ja uz som doma a zatial dobre, nenatahuje a nezvraciam.neviem sice dokedy no 2dni je uz klud

mimik3
11. sep 2015

@evik1702 nemocnicu by som neprezila, tak sa snazim dat dokopy doma. Muz je uz v pohode, vraj mal vtedy slabu chvilku, ze uz ma vsetkeho dost a je zo vsetkeho unaveny, ze v robote sa im vyhrazaju vypovedou, doma vidi mna a nevie mi pomoct, a vlastne vsetko caka na neho, lebo ja ani do kuchyne nemozem vojst, hned utekam vracat. Dnes mi nakupil cukriky, caje, susienky, vyzivy, tak dufam ze sa mi ulavi a uz nebudem dalej chudnut...

evik1702
12. sep 2015

@mimik3 hroznovy cukor si kup.drzim palce

cattleya22
23. aug 2016

Ahojte, žije to tu ešte? 🙂 Lebo mám pocit, že som jediná, ktorej je zle. Aspoň veľmi milé okolie mi to dáva intenzívne najavo... zrazu všetky kamošky mali bezproblémové tehotenstvá a ja som tá "slabá" čo "cirkusuje". ☹

chrenik
23. aug 2016

@cattleya22 tie reci ignoruj, lebo niektori ludia su proste debili (som na toto komentovanie velmi citliva). Tema mozno zakapala, lebo sme porodili 😀 😀 😀 😀 😀 a uz nevolnosti presli. ale ja som pri oboch detoch este na porodnej sale objimala zachod.

cattleya22
23. aug 2016

@chrenik si milá, ďakujem. Snažím sa cez to preniesť, hádam to pôjde. Lebo reči typu - to je len v hlave a vraciaš lebo chceš ma už fakt privádzajú do šialenstva. Normálne si z toho nič nerobím, ale tak hormóny robia svoje :(

chrenik
23. aug 2016

@cattleya22 mne to tiez par ludi hovorilo,az kym som neskoncila v nemocnici,lebo som neudrzala ani len vodu. Skus na zmiernenie zazvorove lizatka,ale nieco male furt chrumat. (Ja som ai cely den trhala/odkusovala rozok).

cattleya22
23. aug 2016

@chrenik ďakujem za tipy, skúsim 🙂

mima283
23. aug 2016

@cattleya22 na dementov sa vykasli 😊 no ja som mala prve tri mesiace len ranne nevolnosti ale neskutocne, mala som aj torecan, ale nechcela som ho ani za svet pouzivat. Akurat raz, ked som sa v bare dogrcala pod bar som si ho dala 😂 som bola casnicka 😁 a potom som sa niekde docitala, ze na to pomaha nieco hned ako sa zobudis zajest. Akoze nie vajca slaniny a podobne, ale mat len daky rozok, suchar alebo keks suchy pri posteli a hned ako rozlepis oci skor ako vides z postele teochu zajest. Mne to teda naozaj pomahalo. Ale ak mas celodenne nevolnosti, na to radu nemam, ja som take nemala. Drzim palce, nech ti to cim skor prejde a netrva cele tehotenstvo 😊

ajsa20
23. aug 2016

@cattleya22 nie si sama, nie si jedina. Mne bolo na zaciatku tak sialene zle, aj ked som vracala len kazdy druhy treti den, ze napriek tomu, ze sme sa dlho snazili o babo som realne uvazovala, ze chcem ist na potrat. Bez srandy. Teraz mi to pride absurdne, ale vzivote mi nebolo tak zle ako vtedy. Dost som schudla, ale v stvrtom mesiaci to preslo 🙂 Pocuvat debilne reci okolia musi byt velmi tazke, ja som mala chvalabohu pochopenie okolia a vsetci sa ma snazili setrit, mne pomahala detska krupicova kasa, skus 🙂...kamoskam pripomen, ze si velmi rada ze ony tieto problemy nemali, ale ako spravne kamaratky by mohli akceptovat, ze nie kazdy ma to stastie ako ony

lumma
23. aug 2016

@cattleya22 mne pomáhala cola a bublinkové minerálky. Ako to prišlo tak to aj odíde 🙂

angels23
23. aug 2016

Ahojte baby, ja uz mam nastastie klud ale do 28tt som intenzivne grcala. Do 24tt niekedy aj 6krat denne potom 4tyzdne tak 2-3 krat do dna, ale poriadne som moc nejedla. Ja odporucam jedno 🙂 rano som zacala malym suchym slanym rozkom čaj ked len polovicu bola tam sol co telo potrebuje pri grcani, potom vacsinou ovocie som si dala, obed bud polievka len vyvari alebo suche jedla bez omacok - mlieka - zaprasok cize napriklad kusok masa so zemiakmi alebo ryzu s niecim, poobede vacsinou 2-3dcl stava z ovocia a vecer suchy chlebik vsetko bohuzial mini porcie ale vzdy lepsie nieco ako nic :( zaklad jest ak sa vygrcas zjest nieco aj nasilu piskoty proste nieco aby telo malo prijem a neskoncila na infuzkach. Ja som sa proste vygrcala a za polhodinu som sa znovu najedla aj ked islo von ale vzdx som si povedala ze nieco tam ostat misi a pila som vacsinou zeleny caj, dzus jablkovy, ice tea sladke bomby 🙂 treba to proste pretrpiet a postupne to bude prechadzat 🙂 ja mam oznackovanu celu Ba od garazi v obchodnom centre az po stlpiky vonku este mi pomahalo nosit citron zo sebou a ked som citila ze idem grcat vonala obcas to pomohlo 🙂 zaklad jest velmi casto a uplne mini porcie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre