Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

adetka
3. júl 2006

Mne najvacsie nevolnosti skoncili v 16. tt... odvtedy ma uz iba nafukuje 🙂 a na vracanie mi obcas pomohlo sa zhlboka nadychovat (na balkone)... ale vacsinou to muselo jednoducho ist von... 😉 zo zaciatku som si myslela, ze mojmu dietatu nechutia urcite jedla... ale bolo to viac-menej jedno... drzim palce, aby ta to preslo...apropo...niekde som pocula, ze to vacsinou dievcata sposobuju u svojich mamiciek vracanie...kvoli hormonom... 🙂

zuz11
3. júl 2006

mne tiez byva zle z pitia.... nic do seba poriadne neviem dostat.. najlepsie snad vodu z vodovodu 😒

adetka
3. júl 2006

Ja som cistej vody z vodovodu niekedy vypila tolko, ze som si pripadala ako akvarium s rybickami 🙂 alebo ako ryba... zblnkotalo to vo mneee...teraz si uz dam aj nejaky ten dzusik... nemozem vsak vypit ani deciliter mlieka... hned mi je na vracanie...aj teraz 😒

len.tilka
3. júl 2006

adetka, mám kolegyni, která zvracela skoro až do konce... a má chlapečka. 😉 Takže možná jsou to většinou děvčata, ale ne pokaždé. 😉

denik
8. aug 2006

kočky ja som síce ešte len na začiatku, podľa sona v 6tt, ale zle mi je už tretí týždeň celý deň.. vkuse som hladná a keď niečo zjem, pripadám si plná ako po veľkej párty a takto sa to stále strieda, v noci sa budím na hlad, tak len tlačím sucháre.. inak začala som piť každý večer probio mliečko a mám pocit, že je to lepšie.. ráno síce veselo, ale potom už fajn 😵

nelika666
autor
8. aug 2006

denik.. mna to drzalo tiez od zaciatku 2mesiaca a skoncilo to asi zaciatkom 6.. uz to mam nastastie za sebou.. sa mas na co tesit 😅

denik
8. aug 2006

ma nestraš ty brďo.. čo budem robiť v práci?? 😀

nelika666
autor
8. aug 2006

to co ja v skole.. namiesto sedenia na prednaskach som sedela na WC 😀

tonicka
8. aug 2006

Baby, mne nevolnosti presli asi v 16 a začali v 6tt. a keby som nepracovala sama na seba tak neviem, ako by som to zvládla. Vyhrážali sa mi nemocnicou, taže by som určite bola na PN. 😢 Potom boli zase horká a teraz sa zase ozval pruh 😝 Takze ja moc zrovna nepracujem, ešte ze nemusím 😀

bellezza
8. aug 2006

mne doktorka predpísala torecanove čípky. A napínalo ma stále, aj som vracala.
Pepsi cola odvápňuje, kyselina fosforečná viaže na seba vápnik, ani ako netehotná by som to nepila, nieto ešte v tomto stave.
zelený čaj je prijateľnejší čo sa týka povzbudenia.

nelika666
autor
8. aug 2006

mne nepomahalo nic.. skusala som vsetko banany, kolu,...atd

svetluska.p
9. aug 2006

Ahojte kocky, ja sice nezvraciam, ale byva mi zle aj pocas celeho dna. Napina ma. Mam neuveritelne citlivy nos. Moc varit nemozem, lebo ma zo vsetkeho hned natahuje. Ale presne ako tu niekto pisal, stale si hovorim, ze sa tesim aj z tohto stavu, lebo to k tehotenstvu patri a kvoli drobcekovi vydrzim vsetko 🙂. Ze je mi zle preto, lebo to tak ma byt, ze prsia ma bolia preto, lebo maju boliet. A ak ma bolia menej, som nepokojna 🙂). Najneprijemnejsie je to v praci. Tu este nevedia, ze som tehu, tak sa snazim tvarit nenapadne a maskovat bledost v tvari 😀 . Skratka, najlepsie mi je, ked lezim. Aj ked s tym budem musiet nieco spravit, lebo pohyb a cerstvy vzduch s miminkom potrebujeme 🙂.

dadka212
9. aug 2006

ahojki...mňa napínalo a zvracala som od 6 tt, ale doktorka mi predpísala torecan a pomohol stačí mi tak jeden na dva dni...lebo keď je mi úplne dobre tak som nepokojná, že niečo nie je v poriadku 😀 tak keď ma sem tam napne som kľudná, že je asi všetko OK

svetluska.p
9. aug 2006

A este jedna vec - mam nenormalnu nechut k praci 🙂). Len by som spala. Total sa mi nic echce.

melory
9. aug 2006

tiez som mala ranne nevolnosti kym som neprisla k super receptu ako sa ich zbavit, u mna to plati na 100%. 🙂 citron s mineralkou. pila som tento napoj od rana do vecera a nevolnosti su fuc.

melory
9. aug 2006

svetluska.p uplne chapem tvoju chut do prace ja mam doma navyse 2.5 rocneho syna a momentalne ma volnost lebo som schulena na gauci a nic sa mi nechce. dufam ze to babo v brusku nezdedi.

svetluska.p
9. aug 2006

😉 jasne, ze nezdedi melory 🙂. A keby aj - lenivost je pre cloveka prirodzenejsia, ako prehnana aktivita 😀 .

danciacik
9. aug 2006

Ahojte babulky. No ja som mala nielen ranne ale aj celodenné nevolnosti asi 4 mesiace a došlo to tak ďaleko, že som bola aj v nemocnici. Ale teraz sme už OK a užívame si všetko čo ,,chladnička dá". 😀

tonicka
9. aug 2006

Moje nevolnosti boli tiež celodenné a asi som ich včera zakríkla, že do 16tt 😀 lebo od rána mi je nablinkanie, napína ma a čokolvek zjem, tak to nie je bohviečo 😖 Ale veď to poznáte 😀

janka_d
10. aug 2006

Cafte,
moje celodenne nevolnosti skoncili v 12tt. Teraz je uz vsetko fajn. Ale rano mi vzdy pomohlo jablko, zelene a kysle. To ma vzdy postavilo na nohy. Kazde rano ked na moj manzelicek vozil do prace ma v priehradke vo dverach auta vzdy cakali aspon tri zelene jablka prvej pomoci.

zvedavamt
10. aug 2006

mne byvalo inak zle.hrozila mi anorexia. liecitel mi poradil pit caj rooibos (dostat ho v DM drog za 18,90) s medovkou.to ukludni zaludok a doda vit a miner.je velmi dobry pre tehotne aj kojace maminky.

adicka
14. aug 2006

Ahojte,Janka to s tym zelenym jablckom velmi pomaha aj mne,ak ideme autom tiez stale siaham po jablku,co mi velmi pomaha.

funny
25. aug 2006

ahojte, neskusali ste niektora zazvorovovy caj? ja to dnes asi otestujem, aj ked zazvor nemam rada. obarit nastruhany zazvor vriacou vodou.

som zvedava, lebo piskoty nic, jablkova stava nic, suchare, banany tiez nic, co ja viem co este vsetko 😒 🙄

mucilienka
25. aug 2006

funny, mne pomohol Hipp cajik pre tehotne - mne ale celkom nic nebolo..

funny
25. aug 2006

mucilienka, tak to sa mas, ja uz takto bojujem 4 tyzdne, tym to vlastne vsetko zacalo 😔 pozriem aj po tom caji, vdaka za tip! 😉

mucilienka
25. aug 2006

funny, nemas zaco - mas tam vsetky vitaminy a mineralne latky, nemusis sa potom este tlacit maternou a podobnymi vecami...

jetynka
25. aug 2006

No tak já jsem asi zhruba v 7tt a začalo mi nevolno být až teď natahuje mě hlavně po ránu a k večeru, jinak není výjimkou přes den, zatím mí pomáhá se najíst ale málo a často, hlavně mi vadí něktré pachy.

emjee
5. okt 2006

babulky
na ranne nevolnosti vraj pomaha dumbier (zazvor) - staci na spicku lyzicky a prehltnut 😉

yesno22
5. okt 2006

emjee, mozem potvrdit...ale jednoduchsie je kupit si v lekarni tablety - obsahuju len zazvor/dumbier v zelatinovej tobolke a odporuca to aj nase MZ SR 😀

nelika666
autor
5. okt 2006

skoda ze som to nevedela ked mne byvalo zle 😒 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre