Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

xenia2734
25. sep 2010

@katkas1 Katus, drzim palce nech je vsetko O.K.
Ja som to mala zasa opacne. Pri prvom tehotenstve som spinila. Nasadili mi Duphaston a Ascorutin. Musela som chvilku lezat a byt v klude a vsetko bolo v poriadku. Drzim palce 🙂

kitu
25. sep 2010

jej pozerám že téma ako stvorená pre mňa...
mne je zle stále, ale hlavne poobede a večer... no napína ma celodenne... chvalabohu vraciam iba sporadicky ale aj to napínanie a totálna nechuť do jedla je desné... ako proti tomu bojovať? viem že sú dajaké lízatká- ale momentálne som totálne antisladká- čiže nič sladké mi nepasuje...

mne moj dr. dal torecan- ale ešte som ho nepoužila- lebo však si hovorím že vydržím radšej ako pchať do seba lieky...

pepi_petra
28. sep 2010

@kitu mne boli poradene homeopatika.Uzivam sepia a Ignatia amara a musim povedat celkom lepsie mi je.Uz tolko nevraciam.Nevolnosti mam,ale hned ako ma napne tak si dam 5 granuliek na jazyk a je to prec.Tiez musim pravidelne jest po mensich davkach.Nesmiem sa nechat vyhladovat,ale ani prejest.Nejem mastne a vyprazane. 😒

kitu
29. sep 2010

@pepi_petra no ja s nevolnosťami bojujem už zopár týždňov a stále nič neprechádza ale verím že už to čoskoro prejde- snáď nebudem vracať do polky tehotenstva... inak by to už mohlo postupne ustupovať- 11tt, ja len dúfam že to nebude tak ako mi vravela kolegyňa že do prvých pohybov, lebo to sa mám ešte na čo tešiť... a asi potom aj s tým priberaním to nebude nejaká sláva...

no vyskúšam teda to čo si mi poradila... to by hádam nemalo ublížiť... lebo ten torecan či ako sa to vola sa mi až tak nepozdáva...

pepi_petra
29. sep 2010

@kitu vyskusaj niesu tak drahe do 3 ecek 🙂 ja som sa pytala aj gyndy aj lekarnicky a aj mojho svokra(je obvodny lekar) a ze homeopatika sa mozu v tehu uzivat.Potom napis ci ti pomahaju,som zvedava.
Tu na Koniku ako som studovala su babulky co nemaju vobec nevolnosti a su co maju az do porodu.Moja sesternica je tehu 5mesiac a ona beha ako fretka.V lete bola na dovci u mora,pracuje ,proste je uplne fit.Ja uz 2 tyzden lezim a citim sa ako vyzmykany citron 😒 .Takze sme kazda ina ,nase telo si robi co chce 😠 .Aj som si povedala ,nebudem "sracka" idem do prace.ALE ked som prisla domov,myslela som ze skapem.Grcala,grcala,bolesti bruska,hlavy-migrena ako hrom. 🙄 uz som plakala.Za tyzden schudla 2kg.Jaaj co by som inokedy za to dala.....schudnut 😀 😀 😀

xenia2734
30. sep 2010

Tehulky, ja sa musim pochvalit " dufam, ze to nezakriknem " ale ako som presla z 12 do 13 tt prestali nevolnosti, este mi vadia pachy a sem tam je horsie, ale nie je to to napinanie cely den a nenormalne vracania. Tak dufam, ze aj u vas ostatnych tak bude.
S provou dcerkou mi bolo zle az do 16 tt.
Teraz tie nevolnosti zacali skor a skor skoncili. Dufam, ze sa to uz nevrati, lebo to je utrpenie.
Drzim palceky.
Ja som si dala tri krat cipky ked uz boli dni ked som bola viac krat nad misou az som sa z toho popisala.
Viac krat som sa to bala dat. Len nech sa to uz nevrati ☹

martja007
9. okt 2010

Kocky, me je taky tak spatne... Ziji v Anglii, neschopenku tady nedaji..a I kdyz nahodou daji, tak jsou placene jen 3 tydny rocne.. jsem uz pres 3 tydny doma, proste nejsem schopna fungovat. Uz jsem I lezela v nemocnici, na kapackach, pac jsem vse vyblila. V nemocnici mi dali leky na cestovni nevolnost, zabrali, mam je uzivat...ale co jsem si o nich precetla, nesmi se davat v tehotenstvi...Takze je neuzivam,ale trpim jako pes. V utery se musim vratit do prace (horor- delam ve velkem obchodaku) a mam z toho hruzu....
Vadi mi pachy, vsechno... mam hlad ale obrovske nechutenstvi, jenom zminka o jidle a uz se nadavuji.....

martja007
9. okt 2010

Nejhorsi je, ze moc nepiji... vsude se pise kolik se ma pit a ja nemuzu nic.... piji a mam pocit, ze se mi to hromadi v zaludku a za hodku vse vyleti ven....mati mela zvraceni do 6 mesice...pry se to dedi?

robi
10. okt 2010

Ahoj, ja si myslim, ze neco na te dedicnosti bude, moje mamka lezela se segrou tři měsíce na kapačkách v nemocnici, prý nic neudržela. A já to mám po ní, aspoň teda zvracím kudy chodím, při prvním těhotenství i ted, teď je to možná ještě horší, že je mi zle pořád...
Fakt závidím těhulím co jsou schopný fungovat, já jsem před otěhotněním obden cvičila, pořád uklízela, lítala s malou po venku, kroužky, prostě fakt profesionální žena a jakmile přišel 6tt, tak jak kdyby na mě padla bomba.
Nejradši ležím v posteli 😒

martja007
10. okt 2010

Ahoj Robi, ja to same.. proste nedokazu fungovat. Je mi tak spatne, ze se nedokazu pohnout, cumim na digitalni hodiny na videu, zaludek v krku. Fakt nevim, jak pujdu v utery do prace ,cestuji tam dve hodiny tam a dve hodiny zpatky.

mcm
11. okt 2010

@martja007 ahoj, u mňa to isté, ale som na nemocenskej, inak si svoje fungovanie v práci neviem predstaviť.. to s tým pitím a jedlom je u mňa to isté, som v 11. tt a od 6. sa mám asi tak, že pachy a pohľad na jedlo je pre mňa najhoršia vec na svete... a všetko čo zjem a vypijem idem aj von buď obratom alebo po čase... mne dal gynekolog čipky, ale sú v tehotenstve zakázané, tak som skúsila homeopatiká, tie sa môžu a pomáhajú, aspoň jedno hlavné jedlo do seba denne dám, čo pokladám za úspech a čo sa týka pitia, pi po 2-3 hltoch každých 15-30 min. a ešte skús si dať pohár vody k posteli a pi v noci, mne sa to osvedčilo, no a jedlo tiež tak, dávam si banán s piškotami po 2-3 hryzoch a 2-3 piškotach... každá sme iná, ale snáď ti niečo z toho pomôže, držím palčeky a vydrž, kvôli tomu drobčekovi sa to oplatí!!!

ankava
11. okt 2010

ahoj všem, mě se těhotenské nevolnosti vrátily znovu na začátku třetího trimestru a teď už se to jen zhoršuje. Jím už jen dětské porce, sladké skoro vůbec, nemůžu se ani moc napít, protože se mi okamžitě všechno vrací zpět. A když mi náhodou není úplně špatně, tak mě zase děsně pálí žáha. Máte některá taky zkušenosti s nevolnostmi ve třetím trimestru? Díky za odpovědi

tehula
12. okt 2010

@ankava, ja priamo nie, ale poznam babu, ktora zial vracala az do porodu kazdy jeden den a potom aj taku, co nevolnosti presli po 1trimestri, ALE Potom zas nejaky cas pred porodom sa jej to vratilo, vracala..........nakoniec bola taka vysilena k porodu, ze to ukoncili SC
Ale neboj sa, isto to nebude tvoj pripad. Drzim ti palce

martja007
12. okt 2010

Ahojte, zase jsem blila jak kun.
Nastesti mi v praci dali novy hodiny, takze budu jen delat 2 dny v tydnu. Jinak bych to ani nedala..
No a jak jsem dnes blila, vse letelo ven, I moje pracne vypita voda a caj, pak jsem byla v busu a bala jsem se napit a ted me zacina chytat mocak.... takze je to zase v haji....porad neco..
Dokonce jsem si koupila akupresurni naramek, ale nefunguje....

mcm
13. okt 2010

@martja007 skús homeopatiká alebo potom si daj predpísať čípky proti zvracaniu, mne ich lekár tiež predpísal, ale zabrali mi aj homeopatiká - cocculine... držím palčeky a vydrž!!! mne už to našťastie prešlo teraz v 10 t skoro zo dňa na deň - teda ešte mi je tak ťažko od žalúdka a sem-tam niečo neudržím, ale oproti tým 10 razom zvracania za deň je to úplna krása!!!

mcm
13. okt 2010

@martja007 inak mrkni aj na modrykonik.sk a tam tému "májové deti 2011", neviem či si tam pridaná, ale je to super, sú tam všetko baby s rovnakým termínom v máji 2011 a teda majú rovnaké problémy a radosti, takže je to super... 😉

domidomi
13. okt 2010

Ahojte baby aj mne bývavalo v 1 trimestri srašne zle. Nič som neudržala v žalúdku. Našťasie som bola v tedy nezamestnaná nevedela by som si predstaviť ísť v takom stave do roboty, takže viem o čom hovoríte. Začalo mi to prechádzať po 1 trimestri 12,13 týždni postupne....................... Ja som si v lekárni kupila homeopatiká COCULINE každú hodinu 2 tabletky a o Tri hodky som dokázala vstať z postele, totálne sa mi uľavilo a normálne som sa najedla.
Takže ja odporúčam coculine homeopatikum. Aj sa mi postupne deň po dni uľavilo 🙂

martja007
13. okt 2010

Ahojte, diky za podporu...
Pisu ze spitalu, mocak me bolel celou noc, sla jsem rano k Dr, mam infekci a taky ketony v moci, coz je znamka dehydratace. Poslala me hned do spitalu, dali mi kapacky a cekam na postel....

lolittka
13. okt 2010

hurá!!! tento týždeň-po pár dňoch bez vracania som si trúfla na nejaké mliečne "ochutnávky" ..a super, zatiaľ síce ťažšie, ale pretrávili sme!!! ..by sa patrilo konečne obmeniť a doplniť jedálniček v 25.týždni, no nie? 😀

lolittka
13. okt 2010

@martja007 drž sa! 🙂

pepi_petra
22. okt 2010

Ahojte koceny,tak ako sa vam dari?Co nevolnosti,ustupili???
Mne nie a skor naopak,je mi horsie.Uz mi nedaju ani spat..... ☹ 😠

vodnicka
22. okt 2010

Ahojte kocky aj mne byvalo zle prve 3 mesiace ale cele dni aj v noci ale nakolko som na pn a brala tabletky na posilnenie maternice a urzanie a sete aj lezanie 2 mes.doma tak to bolo hrozne radsej som jedla kazde 2-3 hod.take lahke ovocie.zelen.jogurty a teplu stravu dalo sa to mala som strach zo zvracania nakolko sa vtedy napina cele brucho a ja som mala pokoj na lozku ale pomohlo to.Teraz som v 21 tt a je mi ok mam pomali 38 rok.ked som cakala syna vtedy som mala 21 rok.to bolo ine nemala som problemi s nevolnostou asi 3 krat ma naplo pocas 3 mes.ale boleli ma stale vecer zuby potom to preslo.Tak drzim palce 😉

lolittka
24. okt 2010

ahojte, po dlhšej dobe poslušne hlásim, že moje skoro každodenné starosti s nevolnosťami sa objavili naposledy pred dvomi týždňami..to znamená, že sa ma držali presne do 24.-teho týždňa.
už mi je fajn, chvalabohu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

pepi_petra
24. okt 2010

@lolittka ahoj ,ahoj..jaj to sa maas ze ti je konecne dobre,teraz si mozes uzivat tehulkovanie 😀 😀 .ja sa uz modlim kazdy den ,nech nevolnosti ustupia,lebo zosaliem 😀 Torecan capiky velmi nezaberaju a po pravde davam si maximum jeden za den.DR mi povedala ze mozem 2x denne.Ale bojim sa.Za mesiac som schudla cca 3kg.Vsetko mi smrdi vsetko mi vadi.V jednu chvilu mam chut na jedno,potom na druhe.Muz stale beha do obchodu(mame ho cez cestu) 😀 😀 predavacky sa mu uz smeju,ale je statocny 😅 😅 😅 no a samozrejme potom vsetko skonci vo wecku 😠

otulik
24. okt 2010

ahojte ja sa tiez pridam aj som tu pisala zo zaciatku tiez mi bolo priserne ani muza som nemohla citit,nevolnosti este aj v noci no celi den trvalo to siesteho mesiaca ked sa nam polepsielo zacalo mi tvrdnut brusko takze znova lezat radsej doma jak v nemocnici 😉 takze vam prajem aby ste boli statocne ja viem lahko sa mi to hovori ale co ine nam ostava 😉 pekny dnik

mirinda123
24. okt 2010

Mile nastavajuce mamicky, dufam ze ma nebudete odsudzovat za moju prosbu chystame jeden projekt pre deti ohladne tehotenstva a potrebovali by sme pozitivny tehotensky test. Nakolko v mojom okoli ziadna tehotna zena nie je, napadlo ma s prosbou o pomoc zavitat sem. Chcem sa teda spytat, ci by bolo niektora nastavajuca mamicka ochotna spravit si test a zaslat nam ho na adresu. Samozrejme za financnu odmenu. Dakujem vopred. V pripade blizsich info mozte reagovat na mail a prilozit hned aj mailovu adresu, na ktoru sa vam ozvem. Dakujem este raz Jana

krystofka
1. nov 2010

ahoj holky, přidám se k vám, jsem 7+1 a je mi strašně, obdivuju vás, že to tak zvládáte, já nejsem schopná vůbec nic
dělat, je mi celý den špatně, zvracím. Nevařím, jsem bez energie, nechodím ani ven, jen ležím, nebo sedím. Jsem z
toho nešťastná, připadám si k ničemu. Bojím se se najíst, když se nenajím, mám hlad a je mi špatně taky. nevím, jak tomu trošku ulevit. ☹

danulicek
1. nov 2010

@krystofka, tak drobec ta riadne trapi. ale pamatam si, ze moja mamina mala presne take iste stavy s bratom (pred 15 rokmi) a viem, ze jedine, co jej pomahalo, bola len cista mineralka. vsetko ostatne, co zjedla, vypila, slo von. cely den prelezala, lebo ked aj nieco zacala robit, hned jej bolo zle. namiesto zagulacovania bruska este schudla a ked isla rodit, okolie sa divilo, kde schovavala brusko 😀 neviem presne kedy, ale preslo jej to a fungovala potom uz normalne, len tie nevolnosti jej ostali tusim do 4. mesiaca. ona bola nezamestnana vtedy, ale myslim, ze tehulky, ktore musia v taktomto stave chodit do prace - uff ☹

drzim palce, nech to co najskor ustupi a ty sa mozes naplno radovat z tehulkovania 😉

petrabe
2. nov 2010

@krystofka me trochu pomahalo jist suche pecivo a presnidavky a nekdy jsem zvladla hodne vodovy zeleninovy vyvar.. bylo to fakt peklo zhubla jsem za 2 mesice 5 kilo, ale po tom 12. tydnu se to zacalo lepsit.

mipolka
2. nov 2010

Zdravim buduce mamicky, spolutrpitelky 🙂

Ja som teraz v 10 tt a uz sa tesim na koniec tretieho mesiaca, pretoze s malicku dusickou dufam, ze nevolnosti pomaly pominu a konecne si budem tehotenstvo uzivat....ale ked citam vase skusenosti...tak neviem neviem ☹ ale ako sa vravi, nadej zomiera posledna...

Mne zacali nevolnosti v 5tt a to bol teda strasny tyzden, zvracat som nezvracala....zato zaludok ma bolel od rano do vecera a este aj v noci som sa budila na to ako mi je zle.... na konci tyzdna som uz bola taka zufala a unavena, ze som sa pustila do placu....a na to som dostala od mojho draheho nadhernu kyticu ruzi 🙂 po tyzdni sa nevolnosti ako tak stabilizovali a trosku zlepsili, dalo sa s tym zit....potom vsak prisiel 9tt a nevolnosti sa zhorsili, prislo aj obcasne zvracanie....dnes rano som sa dokonca zobudila o tretej...a o par sekund uz objimala zachodovu misu...asi mam nadprodukciu zaludocnych kyselin alebo co.... Obdivujem vsetky vas ktore ste schopne v tomto stave chodit do prace, ja chvalabohu pracujem na homeoffice, takze ked uz citim dost zle, notebook dam na kolena...a ako tak fungujem dalej...

Na tie moje nevolnosti vela veci nezabera....lekar mi aj ponukal nejake lieky...ale hrdo som odmietla s tym, ze to zatial zvladam....co uz zacinam lutovat ☹ Dobre je jest viac krat denne, banan je dobry...detske ovocne chladene vyzivy...potom maslovy chleba s rajcinami...maso nemozem ani citit....ani cibulu, kavu....zelenina mi nechuti...okrem tych rajcin....a slepaci vyvar je tiez fajn....sladke nemozem ani citit, permanentne citim v ustach nechutnu sladkavu chut a to mi bohate staci...skusala som aj zazvorove tabletky, obsahuju suseny zazvor ..."Ginger" ale nezabera....asi pojdem zajtra do lekarne a vyskusam to s tehotenskym cajom...

Varit...uz nevarim, neumyvam riady a kuchyni sa zdaleka vyhybam .... ledva nieco operiem....

Ja som tiez zatial nepribrala...ale ked to tak zhodnotim.... pred tym nez som bola tehotna som mala 58 kil a teraz mam 55 aj nieco....chvalabohu vaha uz neklesa...

Drzim vsetkym palce, aby sme to v zdravi prezili a o par mesiacov sa tesili so zdravych, krasnych drobcov 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre