Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

emmaelzer
17. máj 2007

kachnik urcite to nie je skodlive, pretoze aj v infuzke mas potasium, a ja som to citala, kde radili tehotnym ako byt zdrave pri nevolnostiach
skus sa pozriet v tescu

kachnik
17. máj 2007

Tam mám v plánu jít v sobotu, tak se po tom podívám. A hledat to mám mezi energetickými nápoji?

emmaelzer
17. máj 2007

Ano, proste si pozri co to obsahuje, hladaj potasium,

mucha_alex
17. máj 2007

emma: No ako som odisla v nedelu z rpace, bolo mi strasne tazko. A ked som prisla domov, pekne som to aj pocitila. Poslednych par dni ma zacala neuveritelne palit zaha. Mam pocit, ze mi hori cele hrdlo aj so zaludkom...nie je to ktovieco... ☹

ajulek
17. máj 2007

Zdravím jsem v 18.tt a taky nic moc.Po ránu na zvracení apak celý den bolavý žaludek.Nemám na nic chuť a když ji dostanu tak je mi z toho pak blivno.stále doufám že to přestane.

emmaelzer
17. máj 2007

boze ajulek, to take sklamanie, ked sa tu objavuju mamicky po 1.trimestry a stale s nevolnostami....pretoze to, ze sa hovori, ze po 12tt to prestane je jedina moja nadej

petruska77
17. máj 2007

ked som bola tehotna, tak mi bolo zle asi tri tyzdne, tusim to zacalo v osmom tt... mohla som jest akurat rozky s maslom, inak som zo vsetkeho blila 😝 ale potom mi dost pomohlo, ked som zacala pit fantu... vdaka bublinkam som si fajne odgrgla 😅 a vyrazne sa mi vzdy ulavilo... skuste...

emmaelzer
17. máj 2007

petruska gratulujem k Davidkovi, je krasny

petruska77
17. máj 2007

emma, dakujem 😵

emmaelzer
17. máj 2007

boze, uz aby som aj ja to moje babo drzala takto v rukach, nerobilo taku sarapatu....ale to je este dlha cesta....

sue
18. máj 2007

No tak my dnes prvýkrát nevoľnosti až do kontaktu s porcelánom... ale od rána už 5x ☹

emmaelzer
18. máj 2007

sue, drz sa a ked to bude fakt velmi zle, ze ani vodu neudrzis, chod k dokt.

sue
18. máj 2007

Emma, už je to trošku lepšie...

emmaelzer
18. máj 2007

sue, aspon mala utecha, nevolnosti = zdravo uchyteny plod...

betka1
18. máj 2007

Ahojte, mam jednu otazku. Napriek tomu, ze mi byva dost zle, som este nezvracala. Myslite, ze je lepsie zvracanie vyvolat a potom bude dobre, alebo radsej to nejak vydrzat? Uz som nad tym viac krat uvazovala.

Musim sa pochvalit akych mam uzasnych sefov. Vcera musela vypytat skor z prace, lebo mi bolo nanic, takze som aj prezradla preco mi je zle. Moj sef si ma dnes zavolal, ze sa dozvedel, ze som tehotna a ze nech sa necitim byt povinna sediet v praci, ze ked sa citim zle, tak mozem ist kludne domov sa vyspat a pracovat aj z domu. A ze nech sa v ziadnom pripade nestresujem, ze vie, ze mam stresujucu pracu a ze v pripade akychkolvek pracovnych problemov mam ist za nim a byt v klude, lebo moje zdravie je teraz najdolezitejsie. V tomto duchu dnes ku mne prehovorili vsetci traja nadriadeni, ktorych mam. No nie su mili? Ale im sa lahko hovori, ze nestresuj a nemusis byt v praci, ked ma stale niekto nahana a vsetko je velmi urgentne.

hellosona
19. máj 2007

betka,
mne bolo tak velmi zle tento tyzden, tocila sa mi hlava a studeny pot mi stekal po cele... vtedy som sa vyvracat nutne potrebovala a islo to same. potom mi bolo ovela lepsie. odvtedy mi je zle len tak od zaludka, permanentna tazoba, ale nie je to na zvracanie. ten pocit sa da rozoznat, kedy uz a kedy este netreba. dnes rano som si dala 1.x to homeopatikum cocculine a fakt to zabralo. 🙂

sue
19. máj 2007

No dnes zas vôbec nič... ani blinkanie, ani zle, ani nič 😖 včera som bola nespokojná, že mi zle je a dnes zas, že nie je 😖

emmaelzer
19. máj 2007

dievcata, to asi prejde, ja som uz nevracala od utorka, ale aj co mi pomaha, ze som nechodila do roboty a spavam do 11.00 . Ked vstanem skorej, hned mi je zle...

kachnik
19. máj 2007

Tak vás moc zdravím. V pátek jsem byla u dr. a vše je v pořádku, prcík je skoro 9mm velkej 😀 a srdce krásně bušilo. Dostala jsem okamžitě neschopenku a volné vycházky. Tak jsem ráda, protože jak mi je zle, tak je lepší spát. Mějte se krásně a ať vám není jako mně.

erika3011
19. máj 2007

Ahojte babulky, mám otazočku...test mi ešte nepotvrdil že som tehu, robila som ho pred 3 dnami, teraz som 36 DC a trošku ma napína už take dva - tri dni. Nebozkavala som sa s porcelanom, len ma napína. ...môže to už byť z tehu?

e1971
20. máj 2007

Ahoj holky,mě je zle jak hrom,jsem v 8.týdnu,minulý týden mi bylo zle jen trochu ráno,tento týden je mi špatně už celý den,pořád mě natahuje,lízátka nepomáhají,jídlo nepomáhá,nic mi nechutná,cola nepomáhá,prostě to budu muset vydržet,největší hrůzu mám z toho že mě to chytne někde na ulici nebo v dopravním prostředku ☹

betka1
20. máj 2007

e1971, som na tom podobne. Nemam na nic chut, ale vzdy sa donutim jest, lebo viem, ze musim. Neviem co mi pomaha a co mi robi zle. U kazdeho je to asi individualne a dufam, ze u mna je ta individualita v tom, ze mi prestane byvat zle skor, nez je to bezne. Uz sa neviem dockat.

betka1
20. máj 2007

vcera sme boli s muzom vonku s takymi dvomi starymi mladencami. Ked som povedala, ze som tehotna a ze mi je uz par dni stale zle, aj teraz, tak ma dorazili hlaskami, ze nech si to uzijem a smiali sa, ze aspon na nieco su zeny dobre. To akoze mam podla nich za trest? Oni cim trpia okrem svojho ega?

e1971
20. máj 2007

betka1-chlapi mají někdy hrozně blbé řeči,oni si asi myslí že je hrozně příjemné,když je člověku celodenně špatně 😒 měli by si to vyzkoušt,ten super pocit bych jim fakt přála.
Já se taky do jídla nutím,protože vím že něco sníst musím,ale natahuje mě ze všeho a už si nevzpomenu ani na jednu potravinu na kterou bych měla chuť.

penelope10
21. máj 2007

ahojky, neverila som ze ma to postihne.. a predsa uz je zle aj mne ☹ mangel sa len zasmial, ze uz je to tu... 😀
Chcem sa spytat bab, ktore tu pisali i lizatkach, ginger apod. ze ci to pomohlo, alebo si fakt treba len najst vhodnu kombin. jedla? 😉

emmaelzer
22. máj 2007

Dievcata, mne fakt pomaha ten Lucozade Sport, s potasiom, odkedy ho pijem, vobec som uz nevracala

zuzanocka
22. máj 2007

vidim, ze januarovky migruju 😉

mne je teraz par poslednych dni zle cele dni vkuse, nepomaha nic...
pri malinkej mi byvalo zle - a to nechcem strasit! - skoro cele tehulkovanie - niekde som to spominala, ze som musela stale jest, lebo ked som nejedla, bolo mi zle. a tak som pribrala 22kg 😒

teraz mi je ale zle tak, ze praveze nemozem jest - iba sa musim nutit nieco zjest, potom mi je chvilu este horsie, inak je to cely den rovnake.

jaj, ako dobre, ze tu je tema o nevolnostiach, aspon sa mam kde vystazovat, lebo ked to poviem dom amuzovi, iba na mna pozrie "moja, ako ti mozem pomoct?" a vzapati sa venuje svojim veciam. na slak-trafenie...

dokonca dnes rano som zakaslala a - naplo ma! no asi len fakt vydrzat treba...

emmaelzer
22. máj 2007

zuzankocka, vitaj v klube....
bohuzial sice je tu vela rad, co pomaha a co nie, vzdy ti zle ale bude...to musime pretrpiet...

Dievcata pozerala niektora , ci dostat ten drink na SK, ktory tu stale reklamujem?

kachnik
22. máj 2007

Ahojky, tak zdravím nevolností zasažené těhulky. Teď jsem dolízala lízátko na nevolnost a nějak žádný změny. Naštěstí zapršelo, to jsem potřebovala, to horko mi dělá ještě hůř. Tak vám řeknu, že mám pořád hlad, jako kdybych měla v sobě tasemnici. To málo co dokážu pravidelně sníst, je, jako kdybych nic nesnědla a břichu kručí a kručí. Tak nevolnosti opět zdar. Doufám, že to brzy skončí...

miskam
22. máj 2007

Nevolnosti jsou hrozné, nic mi nepomáhalo, prostě si to odtrpět. Zrovna jsem se dozvěděla nedávno, že mojí kamarádce na nevolnosti doporučil gynekolog pít colu, prý to pomáhá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre