Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

jenny_fer
3. feb 2007

jasne ja som to mala skoro do 8tydna, akokeby som mala dostat M.. to je normálne..aj ten pocit hladu..mojej mame bývalo zle z busov a tak..ale inak nevolnosti nemala iba párkrát..no a ja som mala zatial len raz tak asi je to dedičné 😉

gredy
3. feb 2007

aha, dakujem snilko, ja som sa to este nepytala, lebo ked som bola u gyndy, tak vtedy som to este nepocitovala, zacalo to az teraz a termin mam az o 2 tyzdne...len ma to trosku vystrasilo, ci je vsetko vporiadku. 🙂 😉 este raz dakujem 😀

sofiela
3. feb 2007

caute baby, tak ja mam nevolnosti od piateho tyzdna, dnes horsie ako predtym. Neviem, co skusat- spojene s hnusnou migrenou...viete poradit?

jenny_fer
3. feb 2007

ahoj, tak piškóty, puding, krupica, slané cracry, ryžové chlebíčky,.. ja vačšinou začínam deň banánom a potom Bebe Dobré ráno keksy 😉 a potom už obedujem čo sa dá..aj maso do seba dostanem po troške a je to w poho.. no ja som mala nevolnosť zatial len raz aj to bolo ráno a večer predtým som nič nejedla takže asi preto. Musíš papať aj pred spaním, mna večer prechádza chuť do jedla, ale niečo vždy musím do seba dostať a potom je to ok. Napríklad teraz som si hrdinka robila hranolky s vyprážaným masom no zjedla som 3hranolky a vzdala som to lebo to bolo ťažké na žalúdok takže teraz papám puding s piškótami. A už dlho pijem citrónovú minerálku- velmi pomáha, dobrá je Zlatá studňa, aj Senza,Slatina alebo Lift a ďalšie budem ešte testovať 😉 raz mi na obed dobre padli tie hranolky s masom no to asi možem len raz za čas a fakt len na obed také jedlá. Ešte praženicu občas večer papám..alebo nejaký chlebík ak ti chutí..minule som mala hroznú chuť na paštékový chleba s cibulou a mliečkom tak som si dala a dobre mi padlo..
Ozaj mne ešte tesne pred spaním pomáha keď si dám pohár mlieka, dobre sa mi zaspáva a nebudím sa v noci na škrkanie v bruchu, iba na to že musim na malú potrebu 😒 ale ráno mi vždy škrka a to spraví ten banánik a potom je to už dobré. Po obede si dávam jablčko nech lepšie trávi. Občas aj nejakú sladkosť 😀 O a ešte trošku teplej polievočky na obed je dobre si dať. Ale tiež nič moc mastné. Tolko moje rady dúfam že pomožu 😉

sofiela
3. feb 2007

jenny_fer, dakujeeeem velmi, krasne si mi to dopodrobna napisala. Ja som to mala pri malej take lahke, ale teraz...s tym bananom to mame spolocne, ja este jablka, hrusky, sem-tam jogurt...neviem objavit nic dobre na pitie, co by som zniesla. Z mlieka mam pocit tazoby na zaludku..Inak som v USA, tu nemame tie napoje. Toto je tvoje prve dietatko ? Tesite sa velmi, ze? 🙂 cibulu som si inak vsimla, ze nemozem ani citit...ani sladke ... uz si mala prvy ultrazvuk?

jenny_fer
4. feb 2007

awojky sofiela, jasne mam aj fotku v albume ale nič moc tam neni vidieť,vtedy mal drobec len 4mm 😅
Neviem tak nejakú citronovu malinovku určite nájdeš 😉
ja viem aké je to keď si neni doma a nemáš tam tú správnu domácu stravu. Bola som 3mes na Cypruse(gréci) hrozná strava. Pre nich je zdravé ak si dajú na ranajky syrové sendviče a pomarančový džús. Preto aj tie ženy tak vypadajú. Ja som tam pribrala 5kg, no teraz jak som tehotná som už 3schudla 🙂 oni tam mali na obedy len bufetovú stravu,nič normálne 😒
takže tu aspon neco normálne papám..a čo robíš v USA? tam žiješ aj s dcérou a manželom?

sofiela
4. feb 2007

ahoj jenny_fer, no dosla som tu pred viac ako 4mi rokmi ako au-pair, doma som skoncila VS a nevedela, co dalej, akosi som sa bala, ze uz nic nebude, len chodit do prace, vydat sa za prveho tutka , neviem...tak som tu a predlzilo sa to- vydala som sa ( za Cecha ), mali sme prvu dcerku a teraz cakame druhe. Inak s tym stravovanim- ja som bola cely zivot az vychrtla, ked som tu dosla, mala som 46 kil ( niekedy 44 ), ale ked som cakala malu, zacinala som od 54..tu sa pribera aj z vody, ozaj dufam, ze ked sa vratim domov, tak sa to upravi spat...V akom tyzdni si bola na ultrazvuku? Ja 8t+ 5 a babo malo 2,05 cm. Srdiecko krasne bilo, aj som ho videla svietit a aj som pocula srdcove ozvy ( cez ultrazvuk ), lekarka ho dokonca zamerala a bolo zatial 177. tak mi odlahlo, lebo som sa uz nemohla dockat slov, ze vsetko je fajn. Kde buds rodit? Si rozhodnuta? kedy mas termin? A inak tu uz nepracujem, asi od polovice prveho tehu..

jenny_fer
4. feb 2007

sofiela, ja som bola na uzv v 6tt takže to bolo fakt malinke. Teraz som bola v 8tt na kontrolu ale nebola som na uzv,doktor povedal že ak to bolo v 6tt ok tak teraz netreba robiť tak idem až o 3tydne. ☹ a tak som sa tešila že budem aj ja už počúvať srdiečko 😠 ale teraz dúfam tam už pojdem s priatelom, je piaty týden preč a tento týden má prísť. Je kamionista,jazdí v taliansku a vo francii takže tak. Ale teraz tam bol posledný krát lebo chodí moc na dlho a slúbil mi že bude pri mne keď budem teho 😀 ja som sa dlho držala na 48-49kg a ani za ten svet som nemohla pribrať. Ale jak som prestala cvičiť hneď mi váha vybehla na 52-53. Keď som prišla z Cypru a postavila som sa na váhu skoro som odpadla..58kg..a to mám 163cm. Teraz mám 55kg takže teraz som celkom spokojná na to že som teho ale po porode chcem byť zase na tych mojich 52-53kg,vtedy to bolo ok. 🙂
nemáš fotky z uzv? aký sú tam doktori? majú určite lepšie vybavenie že?

sofiela
4. feb 2007

no lekari su tu fajn, nasi ma volali,ci nepridem domov porodit a tak, ze mi pomozu aj s malou a nebudem na vsetko sama ( muzik robi od vidim do nevidim ) , ale ja som sa normalne bala toho pristupu doma- kysle tvare, neochota- tak si pamatam nase zdravotnictvo. Tuna je to celkom inak- kazdy sa sprava k tebe pekne, strasne su ochotni, ini svet v tomto. A vybavenie zrejme lepsie, aj ked doma som nebola tehotna- len od kamosiek pocuvam. Ja ostavam tuna este porodit a potom zrejme domov , aby deti mali rovnake obcianstvo...na nevolnosti ti nic nepomaha?

jenny_fer
4. feb 2007

no len to čo som ti popísala..a ráno z postele pomaličky kludne vstávaj 😉
vlastne stále by si mala byť w pohode 😅 ja berem ešte CALIBRUM BABYPLAN to sú tablety čo obsahujú všetko čo bábo potrebuje pre rast a zdravý vývoj. Možno aj tam to máte spýtaj sa v lekárni.. Ja myslím že mi tie vitamíny tiež svojim sposobom pomáhajú byť v pohode..pekne po jedle si dám lebo inak mi nechutia a mám problém prehltat tablety no tieto sú v poho. neviem na tie nevolnosti, lež, oddychuj, pi nejakú tú citronovu vodu alebo skús aj citronovu šťavu vraj je tiež dobrá tak si vytlač citony a tak skús a daj vedieť či zabralo.. hlavne tie suché piškoty a jedlo len nejaké lahké 😉

sofiela
4. feb 2007

no to som mala na mysli, ako ty a vitaminy, jenny_fer- viac ludi mi radilo, ze mi to pomoze, ale beriem ich, no skor mi je horsie...musim len vydrzat, skusim nieco citronove, aj ked sa doslova bojim, lebo v tomto tehu som prvykrat vracala z caju s citronom a medom..

mirusa
7. feb 2007

dakujem baby za rady....urcite vyskusam....
vcera mi bolo tak zle, len ma naduvalo na vracanie, ale nastastie som nevracala,nebola som an v robote...ale urcite skusim vase rady...dakujem... 😉

barborka.777
7. feb 2007

jenny-fer samotná šťava z citrónov nie je dobrá. Je na chudnutie. a to si myslím že by tomu bábu asi nepomohlo.

dankaa
7. feb 2007

dievcata,je to individualne,mne napriklad prve mesiace tehu nerobili dobre 100% dzusi,citrusové plody-zvysovalo mi to kyselinu v zaludku,z coho bolo potom brusko straaasne nafuknute.preto som pila iba mineralky a bolo dobre

selly
7. feb 2007

ahojte baby. tak aj ja sa rada podelím so skúsenosťami... síce zatiaľ ešte malými, ale predsa 😉 ked som zistila, že som tehotná, bývalo mi neskutočne ráno, hotová katastrofa! čítala, som, že je treba ráno niečo zjesť a ono to prejde, lenže každej chutí niečo iné...skúsila som chleba s niečín...zle bolo, potom jogurt...zle bolo, potom pašteku...zle bolo! a to boli veci, kt. som bežne jedávala na raňajky 😒 tak som sa cez všetky možne veci dostala až k obyč. maslovému rožku s minerálkou 🙂 takže, môj názor je, že každá si sama na sebe musí odsledovať, čo jej robí dobre a čo nie...jednoduché. a ešte mám jednu vec...možno budete niektoré súhlasiť, možno nie... jedná sa o vitamíny. kúpila som si vit. calibrum mami, ale nechcela som ich jesť skôr ako sa o tom neporozprávam s lekárom a on mi na to povedal jednu vetu: "...ked sa ma toto niekto opýta tak sa mi stavajú vlasy..." a vysvetlenie mi dal asi také, že ked si predstavím, že aby tí, čo takéto vitamíny vyrábajú dostali danú zložku (nejaký vitamín) musí tá látka s niečím zreagovať a už tá látka je cudzí element, kt. sa tam vyskytuje a ked si predstavím aké male množstvo toho vit. tam je koľko tam musia dať tej cudzej látky 😖 ... no možno som to tak napísala, že maloktorá tomu pochopila... jednoducho jeho názor bol, že žiadne pirule neposkytnú toľko vitamínov ako čerstvé ovocie a zelenina niekedy môžu vit. viac uškodiť ako pomôcť 😕 mňa tým presvedčil a tak vit. stoja na okrasu v linke. nechcela som nikoho odradiť od vitamínov, bol to iba moj názor a skúsenosť 🙂

lindda
7. feb 2007

no ak mozem ja poradit mne bolo naj iba v posteli suche piskotky a cakat pokial to neprejde naj je ale to dostat zo seba von mne bolo potom lepsie. U mna bolo najhorsie to,ze sa mi tocila cely den hlava preslo ma to az ku koncu 4mes 😒 O este ma strasne bolele hlava v kuse treba byt ale trpezlive ono to prejde potom je to uz ok 5,6,7,mes ale potom zase tazke brusko a zaha nespavost ach jo nech uz je to za nami potom nam mozno este aj smutno bude 😀

ift
7. feb 2007

ahojte,tak já musím říct,že citronová minerálka mi dělá dobře,stejně tak neslazená ,ale stejně si myslím,že když je nejhůř,nepomůže nic,já jsem nejdřív věřila na lízátka gravipop,párkrát pomohly,ale jednou mi bylo hodně zle a zvracela jsem i po lízátku..jinak dnes mi bylo dobře,včera večer jsem dostala šílený hlad a v půl desáté jsem si vařila těstoviny 😀 a dnes jsem v práci riskla malé nesskafe s mlíčkem(strašně mi to zavonělo) a konečně jsem ožila-vím,že kafe bych neměla ale myslím občas se nic nestane..tak jen doufám,že mám nejhorší za sebou,tak přeju všem ať se žaludky uklidní 😉

sofiela
8. feb 2007

selly, lindda, tak ja mineralk napr. nemozem, aj z vody mi je otrasne, dokoca akoby horsie, ja nejake cajiky a mlieko ( fat free , whole milk nemozem, uz nepamatam , ako sa to vola doma) , ale dnes mi bolo dobre z kolienok so zeleninkou...zaujimave..fakt kazdemu nieco ine...pred par dnami mi kamoska povedala, ze ona bola prve 4 mesiace celkom fajn a od polovice stvrteho az do kona siedmeho mala hrozne nevolnosti a problemy s pachmi- to je horsie, ked uz aj to brusko viac rastie a este toto..no nech nas to cim-skor vsetky prejde.

mirusa
8. feb 2007

ahojte baby, ja som dnes vyskusala vase rady este v posteli som si dal piskoty trochu som to zapila luckou a az potom som vstala a zabralo to vobec mi dnes nebolo tak zle ako vcera a predvcerom, dakujeeeeeem.

luciaj
8. feb 2007

tehulky, aj ja uz asi 3 tyzde praktizujem "piskoty rano do postele" a je to super ... mne na nevolnosti pomaha prave to, aby som nikdy nemala uplne prazdny zaludok, lebo to sa mu akosi nepaci ... a tak chtiac-nechtiac priberam 😠 , ale aspon mi nie je zle 😀

mirusa
15. feb 2007

ahojte baby...
mate niektora skusenosti s :
http://www.rakgroup.sk/?p=ginger
dakujem

titulienka
15. feb 2007

Ahojte tehulky,ja som v 7tt a uz som mala zoznamenie s wc misou...sice predosle 2 tehotenstva som bola o takom case uz v nemocnici na infuziach,pretoze pre mna mala vonu aj chut obyc.voda....takze sa lepsim a pomaha mi mineralka s citronom a piskotky este rano v posteli kym nevstanem a potom je vsetko fajn...noo mozno tie ozajstne nevolnosti este len pridu takze sa budem nielen s wc misou ale aj s vami o ne delit 😀

romana27
15. feb 2007

Holky, víte, co pomohlo mě? Mě nepomohlo vůbec nic 😀
Začala jsem zvracet přesně 18.11. na můj svátek a vydrželo to až do nějakýho prvního, druhýho týdne ledna...Ale od té doby v pohodě.

sofiela
24. feb 2007

caute , 12 tt + 0 a stale nechutenstvo, bolesti hlavy, unava sialena...vracat nevraciam vela ( asi 6x za toto tehu ), ale zle mi je stale. Maloco mi chuti a aj to, co mi chutilo, sa uz pomenilo, tak ja ani neviem...uz dufam, ze to coskoro skonci, lebo mam dost...totiz neda sa vysvetlit 22 mesacnej dcerke, ze mamke nie je dobre, mamka musi ist vzdy na plny plyn. ved tie, co mate deti, iste viete a najma take male a ste ako ja bez pomoci ( teda muza neratam, nonstop pracuje ). vsetkym zelam , nech to skoro prejde a nech je tehu do konca az pohoda...

melory
24. feb 2007

mne pomohly citron s vodou a roiboss caj.

nikusska11
24. feb 2007

Je tu niekto???Kedy zacinaju nevolnosti??,??kolko dni po oplodneni.

sofiela
24. feb 2007

nikkuska, ako komu- mne v 5-6 tyzdni, co je asi najbeznejsie, ale niekomu skor, niekomu neskor ( pri prvej dcerke mi zacali v 10om tyzdni a trvali iba 4 dni ), teraz som 12 tt + 0 a stale ich mam...niekto az do 16eho tyzdna, dnes som kdesi citala, ze 1 zena z 300 ich ma v podstate cele tehu...
melory- cajik som pila, kedze neznesiem ine napoje teraz ( v ziadnom pripade nie sladke alebo dzusy a voda mi je protivna ), 2x zo 6x som vracala prave z caju z citronom . Citim, ze mi citron robi zle a aj caj asi...no ved to musi prejst..Pri Hugovi ti bolo tiez zle?

lara1znk
24. feb 2007

mne zacali nevolnosti v 7tt a trvali do 14tt, rano som este predtym ako som vstala z postele musela zjest suchy toast, to ma ako tak postavilo na nohy a potom postupne cez den sa to ako tak zlepsilo, jedla som lahke jedla, dobre mi padol cajik, mineralka, stale nieco chrumkat aby som nevyhladla, najma ovocie, pagaciky a pod.
ja som nevracala vobec ale tie nevolnosti boli hrozne, som rada ze uz je po nich

nikusska11
24. feb 2007

baby neviete poradit ako rychlo otehotniet.uz sa o to pokusame dlho.

aké sú prvé príznaky.meriam si BT.a jeden den som mala 36,7 a potom o niekolko dní 36,2.a to v sterde cyklu.A bolo mi zle tri noci z nicoho nic na vracanie,musela som sa premahat aby som nesla vracat.Som tehotná????

sulinko
27. feb 2007

Ahojte ja som v 30tt a nevolnosti mam stale pomaha ak si večer nachystate k posteli na rano piskoty alebo niečo male. dobre je aj nepit bublinkove napoje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre