Ako zvládať tehotenské nevoľnosti?

nelika666
2. máj 2006

Som uz v 13tt a stale mam nevolnosti. Cely den a dokonca sa aj v noci budim na to, ze potrebujem "pokecat" s WC misou.. niekedy je to uz fakt o nervy.
Nemate nejaky recept alebo radu ako tomu predist? Musim vsak podotknut ze nepomaha ani ked sa najem.. hned ide vsetko von.

lencyca
18. apr 2010

ahojte,mne bolo zle aj pri prvom,teraz aj pri druhom,som v 17tyzdni,nechce to prestat,je to skor celodenna nevolnost,ako ranna,nepomaha nic

ikika
21. apr 2010

Ahojte, ja som na tom podobne, ako lencyca... neustale nevolnosti, zvracanie, nemozem jest... a to som v 19. tyzdni...
Pocula som, ze lekari predpisuju nejake vitaminy (ako B6, mozno B12 atd.) vo zvysenych davkach na recept - zaujimalo by ma, ci s tym mate niektora skusenosti a prip. poradit, ake doplnky tohto druhu existuju (nazov, zlozenie a pod.)... prip. co pomohlo vam... dakujem...

jajavany
19. máj 2010

Ahojte.Ja som mala pri prvom dietati nevolnosti od 8tt az do porodu neudrzalo sa vomne ziadne jedlo a voda tiez nie.este pred cisarskym som si odbehla na zachod 😀 😝 ani som neverila ked som sa prebrala,ze mne uz nieje zle :D . no a teraz cakame druhe som v 10tt a je to rovnake :( nic na to nepomaha ☹

adela27
19. máj 2010

Ahojky holy, prosím vás, neví některá, jestli se může jít na test na alergii? sice nejsem alergik, ale mám dlouho ucpaný nos, tak mě ORL poslala na alergologii, ale jsem teď na začátku těhotenství 5 týden a přemýšlím jestli tam jít či ne. Nemám žádné problémy, jen občas ucpaný nos. Někde jsem četla, že se snad nedělají kožní testy na alergii v těhotenství, takže asi jen krevní? nechci nic riskovat ☹. poradíte někdo? Děkuji Adéla

ikika
20. máj 2010

jajavany:
Z coho si, prosim Ta, brala ziviny? Babatko vsetko v poriadku, dufam! 🙂

adela27:
Tazka otazka, no ja by som na testy pocas tehu nesla, neriskovala by som, predsalen sa tam vpichuju alergeny do pokozky... ak by Ti len brali krv, robili spirometriu alebo nejake vytery alebo len nieco take, tak by som sa neobavala... aspon podla mna - no ja som iba laik... najskor by som sa asi spytala gynekologicky, co si o tom mysli... a urcite aj u alergologicky by si mala povedat, ze si tehulka... 🙂

jajavany
20. máj 2010

😀 no utivala som nejake vitaminky co mi predpisala mudr 😀 babetko v poriadku uplnom 😉
😢 ale dnes co sa mi stalo 😲 rano ako vzdy som bezala na wc vyvracala som co sa dalo a potom som isla cikat a zistila som ze krvacam 😢 hned som volala mudr a kazala mi prist sa ukazat... pozrela babetko a vsetko v poriadku... ja sa bojim,aby mu to neuskodilo ☹ doktorka mi nic nedala ☹ vraj sa to stava

ikika
21. máj 2010

jajavany:
Fuha, to ma mrzi... to si dobre urobila, ze si isla hned k lekarke... snad sa to uz nebude opakovat - pevne verim! 😔

jajavany
21. máj 2010

dufam aj ja 😢 a ty ako sa citis? uz vies co budes mat? 🙂

ikika
23. máj 2010

Ja sa citim tak vselijak... dnes ani pit moc nemozem, uz vcera som mala taky problem... co nie je asi najlepsie, ale aspon daco som dala do seba... ☹
Koho budeme mat, este nevieme... chce nas prekvapit, nechce sa ukazat... 😀

Ty vsetko ok? Dufam! 🙂

jajavany
23. máj 2010

😝 no s pitim mam aj ja problem hned ma natiahne 😒 no ale uz by sa mohlo ukazat 😀
no ja zatial ok 😉 uz to preslo dufam,ze sa to uz nevrati,bola som len na sone my tu chodime 3x za tehotenstvo do nemocnice na sono neviem ci to mate aj u vas, no a tam mi lekar povedal,ze dietatko je 8tt 🙂 ale nemavala som pravidelnu m.ak dufam,ze to bude len koli tomu zle vyratane...

ikika
29. máj 2010

@jajavany - no, s tym pitim, treba skusat a skusat, co Ti sadne... na zaciatku som vedela niekolko dni vypit len vodu s vytlacenou limetou (tu som potom nemohla ani citit), potom len neperliva mineralka (len 1 druh), teraz jemne perliva s vytlacenym citronom alebo citronova voda... 🙂

pucik
29. máj 2010

ahojky, nechci vás holky strašit,ale mě je blbě ještě teď a to mám 12 dní do porodu,ale už od prosince nezvracím, trochu mi pomohlo sníst citron,tak držím palečky, musíme být silné a vydržet, už se těším, na konec konečně bez zvedacího žaludku, už aby to bylo 🙂 😉

jajavany
29. máj 2010

no akurat som zistila ze mineralka je naj 😀
pucik viem co to je 🙂) ja az do porodu kazdy den 😖 dufam,ze teraz to bude ine

denne73
30. máj 2010

Ahojte dievky ja sa tiež pridávam k názoru že minerálka je božský vynález. 😉 😉 Mne začalobyť zla e teraz od 6.tt no hrôza každé ráno vstať z postele už o 6.h na to že máte pocit na blinkanie. ufam že to čoskoro prejde, pretože ked som čakala mojich synatorov tak mi vôbec nič nebolo

otulik
31. máj 2010

ahojte mozte mi poradit cakam druhe babo pri dcerke mi bolo priserne zvracanie a len som lezala uz ma 8 rockov ale mne je znova tak zle zvracam zo vsetkeho ma napina priserne nieco moja gyn.mi predpisala lieky ginger ale nic moc ..som v 7tyzdni 😉 poradte nieco babenky aby mi nebolo tak zleeeee 😖

jajavany
31. máj 2010

otulik si na tom podobne ako ja 😢 uja uz neviem co by som vymyslela cipky co mi predpisala dr vobec nezaberaju 😒 uz som sa zrovnala s tym,ze budem zase vracat az do porodu ☹ keby niekto nieco na to vymyslel ruky nohy by som mu bozkavala 🙂
ale pisali tu niektore baby ze pepsi cola je dobra ale mne ani to nezabralo 🙄
a este aj hroznovy cukor ale ten ked som si dala hned som utekala 😀

isabella_fly
1. jún 2010

ahoj baby, no mne teraz zacina byt kvalitne zle a kazde rano sa s tym budim, uz len cakam kedy zacnem ranajky vyhadzovat do zachodovej misy 😖 co odporucate?

strapanik
1. jún 2010

Ahojte, ja som zvracala do cca 14tt, 1,5 mesiaca som bola PN, bola som slaba ako mucha. Kazda musi prist na to, co jej pomaha, lebo u kazdej je to ine. Mna napr. z mineralky na prazdny zaludok natiahlo. Dobre mi robil teply cajik.

Zakladom je jest v malych mnozstvach a casto. A rano zjest nieco skor, ako vstanete, aby sa trosku zdvihla hladina cukru (nejaku susienku, piskoty ...). Mne manzel skoro do 16tt nosil rano do postele jogurt a rozok. A jedla som ako batola kazde 2 hodiny. Sice mi vobec nechutilo, ale musela som sa prinutit, inac to bolo horsie. A vecer mi dobre robilo kakao. Skusajte a uvidite.

Tiez som si myslela, ze budem zvracat snad do porodu, ale nastastie mi to preslo a 2. trimester bol uplne fantasticky, ani som nevedela, ze som tehotna. 😎

isabella_fly
1. jún 2010

ja som si dnes rano dala teply cajik k ranajkam a celkom sa citim fajn 🙂

otulik
1. jún 2010

ahojte dik za odpovede ,,len mne je zo vsetkeho zle aj z vody mineralky fnuk len lezim a som slaba jak mucha niesom schopna ani navarit ,vsetky pachi mi vadia len co skocim do kuchyne brutal utekam na zachod a potom sa to taha cely den aj v noci som vcera zvracala co zjem to ide von,len sa bojim aby som nesla do nemocnice na infuzie 😖 dufam ze nieco ostane pre babo 🙂

ikika
2. jún 2010

@otulik to je zle, ked nemozes dodrziavat pitny rezim... ked som ja vtedy vypila 0,5 l denne, tak to bola vyhra... mne infuzky v nemocnici pomohli... Ak by si mala ketony na viacero krizikov v moci, nemas o com rozmyslat... treba ist... lebo to neprospeje ani babatku... kym to tam nemas, tak je este (relativne) dobre... prip. si kup tie testovacie pruzky na moc v lekarni a keby nieco, tak treba ist za mudr... 😔

A baby, ak vam je pravidelne zle pri cisteni zubov, skuste si kupit menej penivu pastu - hovorila minule zubarka v TV... treba skusit, mozno pomoze... 🙂

otulik
3. jún 2010

ikika skusila som kolu zatial je to oki od vcera ..ako si bola dlho v nemocnici?

ikika
4. jún 2010

@otulik ja som tiez skusala kolu... obcas sa dalo... v nemocnici som bola tyzden a nejake dva dni... potom mi este byvalo zle, ale sa mi uz podarilo nejak zacat jest... zacala som aspon s maslovym chlebom a ked sa mi ziadalo, tak som si ho osolila...

otulik
5. jún 2010

ikika uz je to lepsie papam zatial ide to dufam ze sa to zlepsi 😉

denne73
8. jún 2010

otulik nič si z toho nerob aj mne je zle a to ešte chodím do práce a adnes som obhajovala bc. ja nemôžem ani vônu v byte do kuchyne absolutne, pečivo jeminky a môžem akurat tak minerálku . ☹

otulik
8. jún 2010

denne nemohla som nic citit bolo to brutal ale tento tyzden sa so zlepsilo uvidim dufam ze to uz preslo len som lezala v kuse 😒 ...no ja by som pracu nezvladla autobusi atd....zvladas to super 2 deticky,praca waau

isabella_fly
9. jún 2010

heh, dobre som sa smiala este predtym ako som nezvracala, teraz skoro kazde rano ako sa to rozbehlo 😖 a nic mi nepomaha, zacitim nejaky neprijemny pach a uz to ide a niekedy ani to netreba 😒

denne73
9. jún 2010

jemninky issa nech to je už preč tá nevolnosť to je strašné . ja som to pri chlapcoch vôbec nemala

happy8051
9. jún 2010

no baby ja neviem... pocula som, ze pomahaju tortove oplatky, piskoty, mineralka, zazvor... mne osobne nepomahalo absolutne nic... teraz som uz ok, ale asi do 12tt to bol horor... nie ze rano.. stale... hocikedy cez den... a lekar mi povedal, ze nie je dobre snazit sa zvracanie ovladat, ze by to malo ist von... aj ked je pravda, ze som nikdy nezvracala jedlo, vzdy len kyselinu... teraz sa to uz nastastie umudrilo :D

happy8051
9. jún 2010

a co sa tyka chuti a pachov... kavu stale nemozem ani vidiet, co som jej predtym pila liter denne 🙂 mlieko tiez nie a chlieb som jedla doteraz od januara asi dvakrat :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre